Кофти предложение. Помощ!

  • 13 504
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 368
А ти всъщност защо му каза, че няма да го чакаш?

# 16
  • Мнения: 2 606
Кажат ли ми "няма да те чакам, господинчо" значи жената смята, че ще си бъде също толкова добре без мен, колкото и с мен. Готова е да ме напусне. Все ѝ е едно аз ли ще съм, друг ли ще е - важното е да е омъжена там за някого. Така че никакъв пръстен не бих купил.
Друг е въпроса той защо не е помислил вариант да я вземе и нея примерно тази 1 година. Ако имат сериозни намерения и са заедно, защо да не дойде и тя? Как се зарязва младо момиче и да мислиш, че 1 година на скайп виртуален секс ще го карате...

# 17
  • Мнения: X
Хич не е друг, същия си е въпроса. 1 година ще го чакам, на 40, с две деца от него и няколко К месечно чиста печалба за мен /децата/ от чужбината. На 20, ще чакам някой 1 година, за чии? Ако се върне и пак сме заедно, значи се обичаме, но чак пък обещания за 1 година вярност.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 4 420
Да ама на 40 ако нямаш никакви деца и тепърва започвате да градите дом и той изчезне за 1 година... Тогава по друг начин стоят нещата.
На 20 е ясно кой колко чака, важното е като се върне "милото" от чужбината да не си задават неудобни въпроси. Ако се обичат, ще се вземат.

# 19
  • Мнения: X
Добре си направила, че си казала директно че няма да го чакаш.
А и така се пресяват егоистичните мизерничета в стил крис78

# 20
  • Мнения: 341
И аз получих ужасно предложение- при свекървата, докато й бяхме на гости. Но това и за миг не ме е разколебало. Е, предложението няма значение, ако се обичате. Ние отдавна се оженихме и дете имаме. Та мисълта ми е, че щом не си сигурна и имаш претенции- говорете и не залъгвай човека. Успех!

# 21
  • Мнения: 2 606
Добре си направила, че си казала директно че няма да го чакаш.
А и така се пресяват егоистичните мизерничета в стил крис78
Хе-хе, добре си възпитана, хубави епитети употребяваш.
Значи мислиш, че така се хваща мъж - като след 1 година и нещо връзка му поставиш ултиматум "или пръстен, или няма да те чакам"? Ти твоя така ли го хвана?
И в случая тя не е егоистка? За кого мисли тя, като му казва че не ще да го чака: за себе си, или за него може би?
За щастие, има и жени не като авторката и не като теб, които знаят как с финес да намекнат какво очакват от мъжа, така че той да се радва като купи пръстена, а не да го наричат "мизерник" ако не отиде да го купи на втория ден след ултиматума.
Този много хубаво е клекнал и си е постлал добре за бъдеще на мъж под чехъл, дето каквото му каже жена му така ще прави, че иначе - "няма да те чакам!"

# 22
  • Мнения: 3 609
Съгласна съм с Крис  Peace Нищо мизерно не намирам в написаното.

# 23
  • Мнения: X
Добре си направила, че си казала директно че няма да го чакаш.
А и така се пресяват егоистичните мизерничета в стил крис78
Хе-хе, добре си възпитана, хубави епитети употребяваш.
Значи мислиш, че така се хваща мъж - като след 1 година и нещо връзка му поставиш ултиматум "или пръстен, или няма да те чакам"? Ти твоя така ли го хвана?
И в случая тя не е егоистка? За кого мисли тя, като му казва че не ще да го чака: за себе си, или за него може би?
За щастие, има и жени не като авторката и не като теб, които знаят как с финес да намекнат какво очакват от мъжа, така че той да се радва като купи пръстена, а не да го наричат "мизерник" ако не отиде да го купи на втория ден след ултиматума.
Този много хубаво е клекнал и си е постлал добре за бъдеще на мъж под чехъл, дето каквото му каже жена му така ще прави, че иначе - "няма да те чакам!"
Ами да, добре съм възпитана. А епитетите са се акумулирали във времето, с всички твои постове.
Ако някой ми съобщи че заминава за година и ДОТАМ/ без решение какво правим за своята връзка, това е единствения правилен отговор.

# 24
  • Мнения: 2 606
Ако някой ми съобщи че заминава за година и ДОТАМ/ без решение какво правим за своята връзка, това е единствения правилен отговор.
Тъй ами - "няма да те чакам!" - и това от човек, който бърза да нарича другите егоисти, хе-хе.
Ами ако отива да спечели пари, та да има за сватбата и за семейството после? Или ако това ще му отвори пътя за повишение и кариера, от която после цял живот и ти ще береш плодовете?

# 25
  • Мнения: 46 594
И двамата си правите напук. Ти му казваш, че няма да го чакаш, той ти дава пръстен, но умишлено го прави по начин, който да те нарани.
Какъв е смисълът от всичко това? Като имате толкова различни очаквания защо седите и си разменяте "удари"?

# 26
  • Мнения: X
Ако някой ми съобщи че заминава за година и ДОТАМ/ без решение какво правим за своята връзка, това е единствения правилен отговор.
Тъй ами - "няма да те чакам!" - и това от човек, който бърза да нарича другите егоисти, хе-хе.
Ами ако отива да спечели пари, та да има за сватбата и за семейството после? Или ако това ще му отвори пътя за повишение и кариера, от която после цял живот и ти ще береш плодовете?
Това, както разбрахме не е било даже споменато.

# 27
  • Мнения: 32 290
Здравейте,
Аз имам следния проблем. С годеника ми вече, живеем заедно година и малко, но предложение нямаше. Той знаеше, че е важно за мен, но не предприемаше нищо. В един хубав момент се оказа, че заминава в командировка за около година. Директно му казах, че няма да го чакам и така директно ми каза, че решението е годежът.
 И след два дена се прибира с рози и кутийка. Остави ме сама да я отворя. Гледам годежен пръстен, но нищо не казах, хареса ми и си го сложих. И нищо не каза така или иначе.... Помислих, че е мислил да ми предложи, но се е отказал. След часове го попитах защо ми подарява годежен пръстен, но не ми предлага. Каза, че предложение така се прави. Подарява пръстен, а ако го приема, сме сгодени.
 Добре. Лошото е, че не е споделил за "годежа" на никого. Още ме нарича "приятелката ми", уж определихме дата, но мисля, че целта му е просто да ме задържи, докато се върне.
 Не е приятно! Кофти предложение, никой от негова страна не знае.... Не знам какво да правя. Мисля, че цял живот ще съжалявам, че е станало така. Искам да беше различно. Поне да беше попитал дали ще се омъжа за него.
 Какво да правя?! Помощ!

Много грозно си го изнудила. Човека е държал донякъде на теб, поставила си го пред труден избор, не мисли и се втурва да прави първото нещо, което му хрумва, да ти предлага. Е, малко нескопосано. Има вероятност да му мине, като осъзнае как го изнудваш.
Този пръстен какво ти гарантира като го няма една година, не знам  Thinking

# 28
  • Мнения: 2 052
Ами аз реално не виждам годеж - нито някой някого е питал за бъдещите му творчески намерения, нито нищо. Един пръстен е изскочил от кутийката, но нищо около и след тази случка не напомня на годеж.

Споделям мнението си с най-добри чувства и считам, че това е една добра изходна позиция за авторката. Да седнат и да се разберат спокойно какво искат и какво - не. Неразгласяването на нещата ще й помогне да вземе решения за бъдещето си без натиска на "какво ще кажат родителите/приятелите/другите, които знаят". Мисли, момиче.

# 29
  • Мнения: X
Ако някой ми съобщи че заминава за година и ДОТАМ/ без решение какво правим за своята връзка, това е единствения правилен отговор.
Това, което прочетох в поста на авторката беше, че приятелят ѝ е съобщил, че заминава за една година. Може и да е имал намерение да обсъдят бъдещето на връзката си, може и да не е имал. Тя самата не споменава тези подробности, така че "до там" е само наша интерпретация. Добре е авторката да внесе яснота. Нещата не са черно-бели и подробностите имат значение.

Общи условия

Активация на акаунт