Кофти предложение. Помощ!

  • 13 505
  • 131
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 32 429
E написала го е

Директно му казах, че няма да го чакам

# 31
  • Мнения: X
Скрит текст:
Добре си направила, че си казала директно че няма да го чакаш.
А и така се пресяват егоистичните мизерничета в стил крис78
Хе-хе, добре си възпитана, хубави епитети употребяваш.
Значи мислиш, че така се хваща мъж - като след 1 година и нещо връзка му поставиш ултиматум "или пръстен, или няма да те чакам"? Ти твоя така ли го хвана?
И в случая тя не е егоистка? За кого мисли тя, като му казва че не ще да го чака: за себе си, или за него може би?
За щастие, има и жени не като авторката и не като теб, които знаят как с финес да намекнат какво очакват от мъжа, така че той да се радва като купи пръстена, а не да го наричат "мизерник" ако не отиде да го купи на втория ден след ултиматума.
Този много хубаво е клекнал и си е постлал добре за бъдеще на мъж под чехъл, дето каквото му каже жена му така ще прави, че иначе - "няма да те чакам!"
Ами да, добре съм възпитана. А епитетите са се акумулирали във времето, с всички твои постове.
Ако някой ми съобщи че заминава за година и ДОТАМ/ без решение какво правим за своята връзка, това е единствения правилен отговор.
Точно!
За мен така поставена ситуацията е несериозна.
Двамата живеят заедно от 1,6 година, значи не са просто "седмични" гаджета.Редно би било в такъв случай именно господина да постави ребром въпроса:"Виж, мило, пращат ме еди къде си за 1 година, какво правим?Ще се сгодяваме ли, ще се женим ли?...." -това в случай, че той вижда бъдеще с нея.

Ако аз изпадна в подобна ситуация, бих настоявала твърдо за брак.Ако той "дръпне назад", също не съм сигурна,  че бих чакала ....Михаля.

# 32
  • Мнения: 3 031
Странна връзка. Между две риби има сигурно повече чувства и страст отколкото между вас двамата.

# 33
  • Мнения: 2 695
Бе интересно... ако се оженят ще го чака, ако не се оженят, няма да го чака.  newsm78
Ако не може да го дочака една година, значи не е мъжа на мъжете.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 829
Аз виждам един изнуден мъж. Притиснат до стената да вземе решение. Парадоксът е, че и в двата случая авторката не остава доволна. Нито, че й е дал пръстен, нито ако беше й казал, че нещата са дотук.

Съгласна съм с постовете на Крис.

# 35
  • Мнения: 27
Имам много въпроси, на които да отговарям. В началото искам да кажа, че го обичам, а не само харесвам. Искам да съм с него до края на живота си. Работата е там, обаче, че както каза някоя от вас, връзката ни не е на ниво "Ще си стом така.". И трябва в подобна ситуация да се знае кой, кой е. За връзка, дето след две-три години ще ми се каже " Къш!", няма да стане. Не съм егоист, дами, аз съм старомодна. Съжалявам, че ме ме разбирате! Съжалявам, че оставате на семейни начела до края на живота си, щото са ви промили мозъците, че няма смисъл от брака.
 Но дори и така да е... Всеки сам избира щастието. Ако това е вашият избор и ви носи щастие-ок, но ако не е, е друго нещо.
 Иначе бих го чакала, колкото е нужно. Бих била вярна и бих дала всичко за него. Но отстоявам принципите си и желанията си и искам сериозни отношение.
 Сега спрете с нападките идайте по-сериозно!

# 36
  • Мнения: 2 013
Според мен и между двамата няма достатъчно доверие (погледнато така от страни).

Когато е казал за командировката е било редно да седнат и да помислят как тя или той ще пътуват, как ще могат да се виждат, как изобщо виждат тази връзка в бъдеще.

В крайна сметка ако мъжът няма сериозни намерения към нея, наистина не е коректно да изисква тя да го чака. Според мен той е постъпил: искаш пръстен, ето ти пръстен, за да се чувстваш сгодена, но аз реално не ти предложих.

За да не иска да се похвали нито на приятели, нито на роднини, той просто не е готов за по-сериозно обвързване, но от друга страна не иска да изпуска тази връзка.

Аз приветствам Кити, че е поставила нещата ребром. Не е нахалство или изнудване, защото те трябва да си изяснят взаимоотношенията в крайна сметка.

# 37
  • Мнения: 32 429
Имам много въпроси, на които да отговарям. В началото искам да кажа, че го обичам, а не само харесвам. Искам да съм с него до края на живота си. Работата е там, обаче, че както каза някоя от вас, връзката ни не е на ниво "Ще си стом така.". И трябва в подобна ситуация да се знае кой, кой е. За връзка, дето след две-три години ще ми се каже " Къш!", няма да стане. Не съм егоист, дами, аз съм старомодна. Съжалявам, че ме ме разбирате! Съжалявам, че оставате на семейни начела до края на живота си, щото са ви промили мозъците, че няма смисъл от брака.
 Но дори и така да е... Всеки сам избира щастието. Ако това е вашият избор и ви носи щастие-ок, но ако не е, е друго нещо.
 Иначе бих го чакала, колкото е нужно. Бих била вярна и бих дала всичко за него. Но отстоявам принципите си и желанията си и искам сериозни отношение.
 Сега спрете с нападките идайте по-сериозно!
Искаш сериозно отношение, но ти не проявяваш такова. Съжалявам, но изнудването и манипулирането е несериозно. Това не е начина.  Peace
Защо тези неща, които пишеш на нас, не ги обсъдиш с него?

# 38
  • Мнения: 36 154
сериозно питам - наистина ли си на 21?

# 39
  • Мнения: 1 862
Не изчетох всичко, но си спомних моя годежен пръстен Simple Smile
Бившият ми го подаде в ръката и ми каза "Бъди жива и здрава! "   hahaha   
Щом не си готова да го чакаш... няма смисъл от цялата тема. Това е моето мнение по поставения въпрос.

# 40
  • Мнения: 2 013
Аз също не разбирам защо така нападате Кити.

От позицията на времето и опита ми аз лично съжалявам жестоко, че не съм поставяла ребром въпроса като това младо момиче.

Според мен манипулирането е от страна на мъжът й. Ако наистина толкова държи на нея в крайна сметка да падне на колене и да й поиска ръката. Но ако ще се мота между: имаме сериозна връзка, но 1 година няма да се виждаме, ама ти ме чакай ...

Аз бих се обидила от такова даване на пръстен, което всъщност не е годеж.

Все пак да си имаме уважението и защо само ние жените трябва да отстъпваме.

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз бих се обидила от такова даване на пръстен, което всъщност не е годеж.

Все пак да си имаме уважението и защо само ние жените трябва да отстъпваме.
Защото насила хубост не става и като го е накарала да отстъпи и да ѝ купи пръстен, по- щастлива не се  е почувствала.
Затова пусна тема " Помощ"!
Но, както виждам, тя също не иска помощ, а одобрение на поведението си и укоряване на юнака, че не ѝ е паднал на коляно и не ѝ е поискал ръката.
Каква ѝ е ползата от целия цирк, не знам? newsm78
Да стоиш една година с пръстен на ръка, затворена вкъщи, щото си сгодена и да вярваш, че не могат да ти кажат " къш", е най- малкото смешно.

# 42
  • Мнения: 32 429


Magdalena1978, права си донякъде. Но в случая и двамата не са прави. Нито той с неговото протакане, нито тя с изнудването. Не знам, на мен това ми звучи гадно.
Ама насила хубост не става. Той като не е готов, тя да си търси друг.
Живеят заедно и би трябвало да се познават и да комуникират.
Има и друг вариант. Човекът може да я обича и да държи на нея, но да не е готов на брак все още.
Трябва ли да бъде изнудван от жена, която уж го обича.
Явно за нея цел е самият брак, а младоженеца не е важно кой ще е точно, щом му казала няма да те чакам.

# 43
  • Мнения: 2 013
На сила хубост не става, но е добре, че го е провокирала и го е поставила в ситуация, за да е на ясно с неговата реакция и неговите действия.

Вече изводите са за нея. Решенията и животът й са нейни.

# 44
  • Мнения: 1 078
Какво общо имат чувствата  с това дали си със "старомодни" или не разбирания за брака и съвместното съжителство ? Ако обичам някого и искам да бъда с него до края на живота си /макар, че на 21 г. може да мисля така, а след 10 години съвсем друго/, за мен няма да има значение дали съм сгодена или не за него. Аз просто го обичам и ще го чакам, именно защото го обичам и няма да му кажа, че няма да го чакам!
За 1 г. може да се случат много неща - може пък да реша, че не го обичам - тогава за какво ми е този пръстен и то изпросен. И как ще се чувствам от факта, че не съм удържала на думата си ?
За тази 1 г. пък той може да реши, че не съм жената за него и това, че ми е дал пръстен по никакъв начин няма да го спре да не се върне при мен. Тогава как ще се чувствам пред всичките тези роднини и приятели на които сме разгласили, че сме сгодени ? Да не се разгласява "годежът" според мен е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт