Кофти предложение. Помощ!

  • 13 509
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 416
Интересна история...!Спомням си,когато моят мъж ми каза,че ще заминава за Франция(било е предвидено преди да се запознае с мен).Запознава се обаче с мен...и хоп любов от пръв поглед,веднага се заобичахме(днес е още по-силно).Всичко за Франция беше уредено и наближаваше денят на заминаване,колко плаках...Казах му,че ще го чакам колкото време трябва!Пръстен нямах по това време.Той замина!След 2 месеца се върна!Каза че независимо колко добра перспектива е имал е избрал мен и не е можел да живее далеч от мен!!!Какво да кажа повече!Днес сме по-щастливи отвсякога...
   Истината е,че двама души трябва да гледат в една посока,да искат едно и също нещо!Не мисля,че авторката и нейният приятел искат и двамата годеж,повече от ясно е,че й е предложил ,защото тя го иска,но и това не е малко!Не ми хареса само това,че тя директно му заявява,че няма да го чака!В крайна сметка,както повечето сте казали времето ще покаже!!!                                                                         

# 121
  • Мнения: 2 695
Колко романтично  Heart Eyes

# 122
  • Мнения: 46 631
Ако върне пръстена може да даде погрешен сигнал. Мъжът може да си помисли, че нямат бъдеще и даже да не я потърси след година. Затова да задържи пръстена, един вид да му покаже, че иска да се развиват отношенията им, пък след една година ако реши друго да му го върне.
Е, той също е дал грешен сигнал. Доколкото разбирам дал е пръстен без предложение за брак. Което си го прави обикновено бижу-подарък, не годежен пръстен...

# 123
  • Мнения: X
Аз не разбирам повечето жени по темата. Вероятно съм старомодна и крайно романтична.
Не ми е смешно, а някак тъжно, че се подсказва и дори казва на мъжете, че очаквате брак, пръстен и т.н. Не ги ли усещате тези неща  newsm78 Не се ли усеща и без думи накъде върви връзката? Ще те чакам ако ми дадеш пръстен! Къде е гаранцията, че ако получи пръстен, като се върне половина, ще се оженят. С пръстен или без, все тая. Много неща може да се случат. А щом авторката се чувства способна да бъде с друг ако няма пръстен, дали не е все тая, кой ще е обекта. В цялата история има пресметливост, но не и любов. Ако се наложи моята половинка да замине за година някъде, няма как да стои въпросът дали ще си изневеряваме /понеже имам пръстен, че и брак  Simple Smile/. Вярвам му, ще ми липсва ужасно, но изневяра от моя страна е изключена.
По тъпо нещо от семейство в брак и семейство на семейни начала не бях чела. Нито при едните, нито при другите има гаранции за щастие, любов и "докато смъртта ни раздели".  Виж ако пръстена е вълшебен, вече е друга работа  Whistling

# 124
  • София
  • Мнения: 4 370
Аз се  чудя дали темата не е с цел провокация. Не вярвам да има жена, която така да си изпроси пръстен, пък той да заминава  за една година, че на всичкотоо отгоре са и на 21г. Иначе за гаранциите - с моя бивш не сме се разделяли за повече от 10 дена, но ако се наложеше щяхме да се чакаме (предполагам), толкова силна беше любовта ни. Оженихме се, сватба, любов... Забременях (след чакане и от двамата, спонтанен аборт във 2-ви месец) и точно преди раждането - проблем. Отложихме раздялата, но когато бебето стана на 10 месеца се разведохме. А  в огъня бяхме готови да скочим един за друг. Тъй, че, гаранции няма. Ако историята е реална, този пръстен за мен няма никаква сигурност. Стойност също, особено след изказването на жената. Според мен и двамата не са дозрели за истинска сериозна връзка

# 125
  • Мнения: X
Аз се  чудя дали темата не е с цел провокация. Не вярвам да има жена, която така да си изпроси пръстен, пък той да заминава  за една година, че на всичкотоо отгоре са и на 21г. Иначе за гаранциите - с моя бивш не сме се разделяли за повече от 10 дена, но ако се наложеше щяхме да се чакаме (предполагам), толкова силна беше любовта ни. Оженихме се, сватба, любов... Забременях (след чакане и от двамата, спонтанен аборт във 2-ви месец) и точно преди раждането - проблем. Отложихме раздялата, но когато бебето стана на 10 месеца се разведохме. А  в огъня бяхме готови да скочим един за друг. Тъй, че, гаранции няма. Ако историята е реална, този пръстен за мен няма никаква сигурност. Стойност също, особено след изказването на жената. Според мен и двамата не са дозрели за истинска сериозна връзка
Много хубав пост. Но не мисля, че темата е с цел провокация. На някои хора просто толкова им е акъла.

# 126
  • Мнения: 7 006
Кажат ли ми "няма да те чакам, господинчо" значи жената смята, че ще си бъде също толкова добре без мен, колкото и с мен. Готова е да ме напусне. Все ѝ е едно аз ли ще съм, друг ли ще е - важното е да е омъжена там за някого. Така че никакъв пръстен не бих купил.



Добре си направила, че си казала директно че няма да го чакаш.
А и така се пресяват егоистичните мизерничета в стил крис78

И що па да е мизерник?
Само щото има достатъчно здрав разум и е в състояние да направи разликата между брак заради самия човек,и брак заради самия брак?

По-скоро жените в тези ситуации са мизернички,дето държат на всяка цена да се бракуват и не им пука за кого,важното е да минат под венчилото.. Просто така..За идеята.. ooooh!

Последна редакция: пт, 26 фев 2016, 20:44 от Какво?

# 127
  • Мнения: 2 222
Едва ли някоя жена иска да мине в брак за идеята  newsm78 По-скоро смята, че това е доказателство, че за този конкретен мъж, когото обича, тя е единствена и неповторима  Heart Eyes Поне моята младежка идея е била такава, а аз и до днес съм фен на брака  Crazy

# 128
  • Мнения: X
Скрит текст:
Кажат ли ми "няма да те чакам, господинчо" значи жената смята, че ще си бъде също толкова добре без мен, колкото и с мен. Готова е да ме напусне. Все ѝ е едно аз ли ще съм, друг ли ще е - важното е да е омъжена там за някого. Така че никакъв пръстен не бих купил.



Добре си направила, че си казала директно че няма да го чакаш.
А и така се пресяват егоистичните мизерничета в стил крис78

И що па да е мизерник?
Само щото има достатъчно здрав разум и е в състояние да направи разликата между брак заради самия човек,и брак заради самия брак?
По-скоро жените в тези ситуации са мизернички,дето държат на всяка цена да се бракуват и не им пука за кого,важното е да минат под венчилото.. Просто така..За идеята.. ooooh!
Може и да има подобни .... мизернички.
Но случая тук е далеч от това, те живеят заедно, а пича в един момент й заявява:"Ами, сори, ама аз заминавам на работа една година в чужбина!"
Е, коя жена няма да иска някаква яснота в случая?
Те стабилна двойка ли са, някъде "върви" връзката им, като гаджета ли ще я прекарат тази разделена година, или като стабилно обвързана двойка?

# 129
  • Мнения: 1 078
И какво като са стабилно обвързана двойка, не може да се стигне до раздяла ли ? Това за пред кого ? - За между тях двамата или за пред хората ? Май второто повече вълнува авторката. Приятелят й, ако не е стабилен и сто подписа, пръстени и  клетви да даде все тая. Същото важи и за нея.

# 130
  • София
  • Мнения: 3 210
Ако авторката тръгне да връща пръстена, съвсем ще ошашка човека. Първо зор - Искам пръстен, иначе няма да те чакам!, тъкмо се примирил човекът и Не го ща вече този пръстен, пък!
За мен по-ценно би било той да намери начин да не се разделят за дълго - да я вземе в чужбината, или поне да си гостуват често. Поне това бих направила аз ако държа на половинката си.

# 131
  • Мнения: 46
 Авторке, две неща имам да ти кажа в отговор на твоето "помощ!". Първо - ако наистина си на 21 и си заедно с този човек от година и нещо, това най-вероятно е първата ти по-сериозна връзка. Поведението ти е детинско и незряло, не защото очакваш брак и предложение, а защото на тази възраст нямаш все още оформен вкус и критерии какъв да бъде човека, с който да се обвържеш "завинаги", но вече драпаш за брак... Дай си време, поживей си( с този човек или без него) и осъзнай какъв човек искаш до себе си - на мнение съм, че когато жената е достатъчно зряла и знае какво иска, избира партньор, с който предложения, съжителства и изобщо всичко се случва толкова естествено, че тя е сигурна с / без падане на колене от страна на мъжа, или оформленито на заветното предложение за брак..
Второ - помисли за времето, което ще прекарате разделени - за връзка, на която й предстои раздяла, почти равняваща се на продължителността й( на връзката),извинявам се,ама давам шанс за оцеляване под 5% и това "пръстенодаване" за мен е начин да си удължите агонията - сега хем сте в по-сложен статут от просто гаджета, хем си ви предстои голямо изпитание - вярвай за толкова много време и двамата ще се промените. Бих те посъветвала да поговориш с човека, да не се разделяте, но и да не се жените, а да сте наясно какво очаквате един от друг след тази 1 година един без друг. Ако след като тя премине сте със същите очквания и желания, значи сте на вълна да преминете към нов "етап във връзката".

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт