Кофти предложение. Помощ!

  • 13 508
  • 131
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Защото насила хубост не става и като го е накарала да отстъпи и да ѝ купи пръстен, по- щастлива не се  е почувствала.
Затова пусна тема " Помощ"!
Но, както виждам, тя също не иска помощ, а одобрение на поведението си и укоряване на юнака, че не ѝ е паднал на коляно и не ѝ е поискал ръката.
Каква ѝ е ползата от целия цирк, не знам? newsm78
Да стоиш една година с пръстен на ръка, затворена вкъщи, щото си сгодена и да вярваш, че не могат да ти кажат " къш", е най- малкото смешно.
Мдам, девойката хубаво ни призова към повече сериозност, но явно под "сериозност" имаше предвид да ѝ кажем колко е права. Ами, не с тропане на краченце няма да получи нито нечия любов, нито желаното тук одобрение. И, да, Крис е прав.

# 46
  • Мнения: 36 154
и разгласяването на годежа не е обвързващо  Grinning

# 47
  • Мнения: X
и разгласяването на годежа не е обвързващо  Grinning
А ако се разсъхне работата, как си представяш излагацията пред леля Гицка и стрина Мицка? Mr. Green

# 48
  • Мнения: 12 473
Аз само не разбрах - ако нещо не ти харесва как се е случило, защо не си каза?  newsm78

# 49
  • Мнения: 2 695
Е каза си де, но във форума, а не на младежа Simple Smile

# 50
  • Мнения: 736
Имам много въпроси, на които да отговарям. В началото искам да кажа, че го обичам, а не само харесвам. Искам да съм с него до края на живота си. Работата е там, обаче, че както каза някоя от вас, връзката ни не е на ниво "Ще си стом така.". И трябва в подобна ситуация да се знае кой, кой е. За връзка, дето след две-три години ще ми се каже " Къш!", няма да стане. Не съм егоист, дами, аз съм старомодна. Съжалявам, че ме ме разбирате! Съжалявам, че оставате на семейни начела до края на живота си, щото са ви промили мозъците, че няма смисъл от брака.
 Но дори и така да е... Всеки сам избира щастието. Ако това е вашият избор и ви носи щастие-ок, но ако не е, е друго нещо.
 Иначе бих го чакала, колкото е нужно. Бих била вярна и бих дала всичко за него. Но отстоявам принципите си и желанията си и искам сериозни отношение.
 Сега спрете с нападките идайте по-сериозно!

Първо има голямааа доза егоизъм! " За връзка, дето след две-три години ще ми каже "КЪШ", няма да стане!"---- Ето тук е егоизма...
Второ- какви промити мозъци, кви пет лева? Защо двойките, които живеят на семейни начала да са с промити мозъци, защо смяташ, че твоето мнение е най-достойно и най-правилно за брака?
Трето- хубаво, че отстояваш принципи но да поставиш условие и да го получиш ама видиш ли, не по начина по който си желала е чист каприз а не принцип, защото погледни от негова страна, той ти е казал за него как се предлага брак, защо, отново ще те попитам, защо ти смяташ твоето виждане и усещане за нещата за най-правилно и най-както трябва да стане?

# 51
  • Мнения: 32 431
Няма смисъл да се хабите. Момичето не е способно да приеме никаква критика.

# 52
  • Мнения: 426
На мен ми е интересно какви романтични предложения очакват жени, които преди това са се пазарили, за да си изпросят брак?!

Според мен 1 година раздяла би била добра възможност да се ориентират в собствените си чувства и намерения. Ако наистина се обичат, какво пречи да се обвържат след това. Струва ми се по-приемливо като за 21 годишни. Пръстенът/ бракът не дават никаква гаранция за вярност. Старомодните също изневеряват или биват мамени.

# 53
  • Мнения: 1 078
Ами така е, тя не иска критика пита какво да прави......
В ситуацията, в която се е поставила какво има да прави ? Директно му казала, че няма да го чака, ако не се сгодят и оженят може би преди заминаването му. Човекът й дал пръстен, рози - получила е това, което иска...почти. Ама някак си не е доволна, иска всички да знаят. Щом си тръгнала с рогата напред авторке, карай до края така - кажи му, че няма да го чакаш, ако не обявите официално годежа. Така ще си наясно ще я бъде ли тази ваша връзка или не. Ако съм на мястото на приятеля ти при такава закана и поставен ултиматум и пръстен не бих ти дал, но може би той държи на теб, обича те, така че давай смело, довърши започнатото докрай. Пък след една година.....то ще си покаже всичкия този напън дали си е заслужавал.

# 54
  • Мнения: 46 631
...
Все пак да си имаме уважението и защо само ние жените трябва да отстъпваме.
Никой не казва това. Но на 21 е несериозно да очаква подобни неща. Прав е човекът. Тя малко по-обективно трябва да погледне.
Но определено неговата реакция показва, че й се подиграва, което не говори добре.

# 55
  • Мнения: 2 013
Не се сърди, човече, Аз не мога да съм толкова категорична на колко години човек е редно да очаква това или онова от живота или половинката до себе си. Не мога да бъда съдник на други хора, които просто си отстояват техните принципи и разбирания за живота.

Иначе и на мен ми стана неприятно от начинът по който нейният приятел е реагирал.

Мисля, че за 21-годишно момиче разсъждава и действа зряло, отстоява си принципите, знае какво иска от човека до нея и явно не е склонна на компромиси. Ако беше на 34 години сигурно всички щяха да я подкрепят, защото тя "нямаше да има време". Защо пък да не си цени времето когато е и на 21?

Ако не е готов човекът до нея - по-добре сега да го преглътне и да продължи напред. Иначе остава един такъв горчив вкус и несигурност и компромиси.

# 56
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Тази раздяла е  перфектна проверка за  чувствата ви.
И извинявай, но  разсъжденията   ти  за  брака  и  небрака  са  потресаващо повърхностни.
На мястото  на  момчето, не  само не бих ти купила пръстен и  рози, но  и  директно  бих ти заявила, че се разделяме.
Но явно е  млад и  те обича и  не знае  как  на  откровената  манипулация да отвърне с достойна такава.
Ако беше го направил, темата  ти  щеше да носи друго заглавие и  тук щеше да  е мазало от сълзи, сополи и  шовинистични лозунги.Не знам дали главите  на живеещите без брак  са промити, но да вярваш, че бракът е гаранция и сигурност вовеки веков, е тотален нонсенс.

# 57
  • Мнения: 46 631
...Аз не мога да съм толкова категорична на колко години човек е редно да очаква това или онова от живота или половинката до себе си. Не мога да бъда съдник на други хора, които просто си отстояват техните принципи и разбирания за живота...
Тя може всичко да очаква, но трябва да се научи да бъде реалист. Иначе очакванията й винаги ще остават празни.

# 58
  • Мнения: X
Говори с него за всичко, което те тормози. Една година е прекалено дълго време за да остават нещата неизяснени.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 373
И аз да вмъкна нещо, ако може - рядък вид са романтичните мъже). Често срещан вид обаче са жени/момичета, които изнудват половинките си да получат това, което искат. Не твърдя, че авторката е от тях - не я познавам, не знам цялата история, не мога да кажа. Но си личи едно избягване на големия тлъст слон в стаята и от двете страни! Па седнете и ги обсъдете тези въпроси.
"Ти хубаво искаш да те чакам една година, ама през това време ТИ дали ще ме чакаш?" или пък "Хубаво ти предложих пръстен, ама аз много-много не съм готов на такова обвързване!"
Говорене му е майката!

Скрит текст:
P.S. И да вметна - ММ ми предложи супер НЕромантично само заради мен! Знаех, че е ходил за пръстен и като се прибра му прерових джобовете на якето, но нищо не намерих. Embarassed Голям смях му смя той после като извади кутийката от джоба на дънките и удари коляно в земята. Аз се разплаках, а той каза "Ето, нали искаше да те предложа?! Обичам те и искам да си до мен завинаги!"

Общи условия

Активация на акаунт