да обсъдим и този мъж ...

  • 19 884
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 704
Аз ги разбирам и ги съжалявам. Това си е някаква шизофрения. Хем се утрепват от работа, хем ги кефи да се правят на жертви и да се самосъжаляват вътрешно, а външно да показват "колко са силни". Обаче поддържането на този нереален образ води до /както каза и авторката/  болести!
И всъщност имат голяма нужда да поддържат т.нар. мързели около себе си, защото иначе няма пред кого да блеснат!

Майка ми е подобен тип, обаче при нея е още по-трагикомично.

# 61
  • Мнения: 2 522
Това, че юркаш децата да учат да кажем ОК... ама аз като мъж не бих приел някой да ме ръчка какво да уча, да работя и да правя - че аз акъл нямам ли си в главата, че жена ми да ми дава акъл?
Нищо не съм скрил от нея преди да се оженим, какъв съм, какво съм учил, какво мога и искам да работя, къде обичам да ходя по почивки - ако не ѝ харесва да е мислила преди да ме взема.
Аз лично не бих търпял такъв control freak като теб.

Сега да се върна на децата - моите са малки още, така че тепърва ще се сблъскам с дебрите на българската образователна система, но мен лично нито майка ми, нито баща ми са сядали да учат с мен или са ме пращали на частни уроци. Обяснили са ми какво става в живота с тези, дето учат и с тези, дето ги мързи да учат, и са ме оставили сам да реша от кои искам да бъда. Е, карали са се примерно за някои неуспехи и са ме хвалели за успехи, но дотам. Сам си решавал кога и как да уча, в кое училище и университет, и т.н. Моите деца смятам и тях така да ги оставя.

А твоят мъж трябва да се радваш, че си попаднала на него да те търпи и да те обича такава, каквато си. Ако ти е омръзнал и не го искаш вече, хубаво си помисли какъв друг ще намериш на тези години, с две деца, с разклатено здраве... не звучиш като много добра партия, честно казано. Така че търпи си и си обичай и ти мъжа такъв, какъвто е.

# 62
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Стига бе, не всички забавления са барове и екскурзии. Може да не бръмчиш непрекъснато напред-назад и пак да не ти е "сив и скучен" животът. Даже бих казала, че е някакъв вид невроза непрекъснато да търсиш да си правиш шаренко и да не те свърта на едно място.
Дължа ли нещо за краткия сеанс?!  Mr. Green Защо реши, че всеки ден щъкам и съм неврозна?! А не примерно 1-2 пъти месечно?! И че разнообразието ми са само барове и екскурзии?! А, да, защото си Мамасита и знаеш всичко на този свят Laughing ooooh!

И не мрънкам относно моите приятели, а привеждам примери. Ние сме си в някаква симбиоза с тях и отдавна сме се напаснали. Както и авторката с мъжа си Peace И приятелите е по-лесно да смениш, но мъжа и роднините е леееко по-сложничко.

# 63
  • Мнения: 30 802
Ми реших по същия принцип, по който ти реши, че животът на хората, дето не се "разнообразяват" е "сив и скучен"...

Интересни са ми хората, използващи този израз. Езикът и подбора на изрази говори много, да знаеш.

# 64
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Ми реших по същия принцип, по който ти реши, че животът на хората, дето не се "разнообразяват" е "сив и скучен"...
А ако те самите си признават, че е такъв?! Това променя ли малко общата картина?! Wink

# 65
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Съгласна била, той да работи на минимална заплата, ако обаче си търси по-добра работа, пък той, видиш ли, бил със средно заплащане и му е ок. Госпожо Бял пясък, видя ли колко пъти спомена "искам"? Ти попита ли го него, дали иска? Има хора, които не са кариеристи. Ако се справя добре в своята работа и му е комфортно, ако семейството не страда от липса на пари, защо да гони друга вятърна мелница? Защото ти искаш? И децата имали по-високи оценки, като им помагаш. Ама, естествено, и на мен някой да ми налива с фуния знания, и аз ще изкарвам високи оценки. Не случайно, най-сладка е оценката ,която си изкарал сам. Никой не се е родил научен. Едно е като видиш, че наистина не разбира, да му обясниш, ама всеки ден ти да преразказваш урок, сакън, да не искара 5, ами 6, е просто тормоз. Ако на тия деца и баща им им зависне на главите, съвсем ще втасате.
Мъжа ти сигурно не смее да резервира билети и почивки, за да не обърка нещо и после жив да го изядеш.
Я го карай по-лежерно и с децата, и с мъжа, и с дома.

# 66
  • Мнения: 22 036
Съгласна била, той да работи на минимална заплата, ако обаче си търси по-добра работа, пък той, видиш ли, бил със средно заплащане и му е ок. Госпожо Бял пясък, видя ли колко пъти спомена "искам"? Ти попита ли го него, дали иска? Има хора, които не са кариеристи. Ако се справя добре в своята работа и му е комфортно, ако семейството не страда от липса на пари, защо да гони друга вятърна мелница? Защото ти искаш? И децата имали по-високи оценки, като им помагаш. Ама, естествено, и на мен някой да ми налива с фуния знания, и аз ще изкарвам високи оценки. Не случайно, най-сладка е оценката ,която си изкарал сам. Никой не се е родил научен. Едно е като видиш, че наистина не разбира, да му обясниш, ама всеки ден ти да преразказваш урок, сакън, да не искара 5, ами 6, е просто тормоз. Ако на тия деца и баща им им зависне на главите, съвсем ще втасате.
Мъжа ти сигурно не смее да резервира билети и почивки, за да не обърка нещо и после жив да го изядеш.
Я го карай по-лежерно и с децата, и с мъжа, и с дома.

Просто, защото тя иска да може да разчита на него, а в тази ситуация няма как. Ако тя остане без работа, а спомена, че има и здравословен проблем, доходите им няма да са достатъчни. Очевидно, това е започнало да я притеснява. Била съм в тази ситуация да имам нужда да остана в къщи за няколко месеца и да не смея, защото партньорът ми не е способен да поеме издръжката за малко.

Много пък сте категорични, че била такава и такава. Да, на някои хора им се налага, надали им е много добре и не, не е добре да те оставят да взимаш всички решения, защото на пръв поглед си ок, но истината е, че тежи дори повече от това да отстъпиш понякога.

# 67
  • София
  • Мнения: 38 704
Освен всичко друго, трябва да имаме доверие на партньора си, което е трудно при тези хора.
Те предпочитат да предполагат разни черни сценарии, в които, разбира се, партньорът е мързелив мухъл и не се справя и те пак са жертви, горките. Разболяват се, умират и пр.

Ами - изненада! Може и да не се случи така!

Аз например, си мислех, че като почна работа и ММ няма да може да се оправи с децата или домакинството /за малко/. Ами оправя се, и още как. И деца гледа понякога, и готви.

Та съпругът на авторката нищо странно да се стегне и да си намери по-доходна работа, ако му се предложи това предизвикателство.

# 68
  • София
  • Мнения: 24 839
Просто, защото тя иска да може да разчита на него, а в тази ситуация няма как. Ако тя остане без работа, а спомена, че има и здравословен проблем, доходите им няма да са достатъчни. Очевидно, това е започнало да я притеснява. Била съм в тази ситуация да имам нужда да остана в къщи за няколко месеца и да не смея, защото партньорът ми не е способен да поеме издръжката за малко.

Много пък сте категорични, че била такава и такава. Да, на някои хора им се налага, надали им е много добре и не, не е добре да те оставят да взимаш всички решения, защото на пръв поглед си ок, но истината е, че тежи дори повече от това да отстъпиш понякога.
Не можеш да накараш някого да надскочи сянката си, ти също не можеш да надскочиш своята.
Ако тя остане без работа, ще отиде на борсата, или в болнични и той ще спре да обслужва трите си хобита.
Ето ти една икономия.
Ще одялат бюджета от още някое не належащо перо, а той е се огледа за допълнителна или по- високо платена работа. Поне не е казала авторката, че е безотговорен.
ПП. В почти всички семейства, единият е по идеите, а другият по " да, добре"или  " не, не ме кефи".
За съжаление, както няма "малко бременна", така няма и" малко амбициозен". Съберат ли се двама в едно семейство, чудо ще е ако не се разведат набързо.

# 69
  • Мнения: 89
Мами и татковци, виждам, че децата ви тук са от най-умните и най-надарените, да са ви живи И здрави Simple Smile
Сигурна съм обаче, че с готовност ще признаете как техните съученици не са като тях, е, има и умнички, но не са баш като нашето Wink
Просто погледнете на моите деца като на вашите съученици да разберете веднъж завинаги какво ви говоря. Детето ми не получава петици вместо шецтици когато не уча с него. Почват да валят тройки И четворки като за световно, и само след продължителна работа с мен (защото само аз се хващам) успява да влезе в ритъм и почва да получава петици и шестици (последното по-рядко).
Милото, макар и не от най-блестяшите умове, е все пак достатъчно умно и дори по-умно от много други, но е мързеливичко, отвлечено и разсеяно. Мисли си негови си работи, фантазира си, живе е си още в света на играчките и наистина има нужда уроците да му бъдат обяснени наново вкъщи.


Съгласна била, той да работи на минимална заплата, ако обаче си търси по-добра работа, пък той, видиш ли, бил със средно заплащане и му е ок. Госпожо Бял пясък, видя ли колко пъти спомена "искам"? Ти попита ли го него, дали иска? Има хора, които не са кариеристи. Ако се справя добре в своята работа и му е комфортно, ако семейството не страда от липса на пари, защо да гони друга вятърна мелница? Защото ти искаш? И децата имали по-високи оценки, като им помагаш. Ама, естествено, и на мен някой да ми налива с фуния знания, и аз ще изкарвам високи оценки. Не случайно, най-сладка е оценката ,която си изкарал сам. Никой не се е родил научен. Едно е като видиш, че наистина не разбира, да му обясниш, ама всеки ден ти да преразказваш урок, сакън, да не искара 5, ами 6, е просто тормоз. Ако на тия деца и баща им им зависне на главите, съвсем ще втасате.
Мъжа ти сигурно не смее да резервира билети и почивки, за да не обърка нещо и после жив да го изядеш.
Я го карай по-лежерно и с децата, и с мъжа, и с дома.

ами когато на водещия в семейния бюджет вече му дойде много работата, и особено когато този някой е жена и случайно поиска да си почине малко? що пък мъжа да не погони други вятърни мелници? защото казваш му е комфортно и семейството не страда от липса на пари? да, но за сметка само на единия и ако този един реши, че иска вече по-лека работа, или пък никаква, тогава вече семейството много ще пострада от липса на пари.
и не, изобщо не си харесва работата,за твое сведение.

Down Under, благодаря, точно това исках да кажа, писали сме заедно

# 70
  • Мнения: 2 694
Твърди ли се, че неговото заплащане е толкова по-ниско от твоето, че ако полежите няколко месеца само на него, няма да ви стигат парите за живот?
Научи го да готви и пере и нека бъде мир Simple Smile

# 71
  • Мнения: 176
Не разбрах, защо не  говориш с него на тази тема, и да му хажеш ясно какво те притеснява. Щом си водещата в семейството, той може да мисли, че това поведение те устройва.

# 72
  • Мнения: X
White sand , ....." На силните мъже , жените са щастливи .  На останалите ...... са силни."

Трудно ще бъдеш разбрана от жени , чиито мъже са силни .

Намирам се в подобно положение . Когато един ден си позволих да се оплача пред една  "щастлива колежка ",  отговора й беше , че тя не може да бъде съпричастна към проблемите на жена , която " не може да се глези на мъжа си" .

# 73
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Добре де, виж как си контра на мненията, в подкрепа на мъжа ти. Защо? Ами, ако ти беше тази с ниската заплата и без амбициите, дали по същия начин би мислила? Или, ако мъжа е носещото рамо, всичко е точно, но той няма право да се оплаква, нали?
Приемам моите деца като нормални деца. Имат всякакви оценки. Не съм вманиячена по тяхното учение, и аз смятам, че ако искаш светло бъдеще и добро образование, трябва сам да се пребориш. Ако има нужда, ще се обърна и към частни уроци, но не и да вися, та чак и да чета на детето си книга, защото на него не му се чете.
Съжалявам, но ти си от хората, които ще извадят от десет кладенеца вода, за да убедят аудиторията, че само те са прави.
Децата ти са отделни личности, имат нужда и да мислят сами, и да четат сами и сами да се стимулират да поправят тройките и четворките. На изпити няма да си с тях, нали? Не ги учи, че някой друг ще мисли вместо тях.
А на мъжа ти можеш да му дадеш задачи вкъщи, но някак си ще развалиш образа на шесторъкия Шива/многострадална Геновева.

# 74
  • Мнения: X
Скрит текст:
Мами и татковци, виждам, че децата ви тук са от най-умните и най-надарените, да са ви живи И здрави Simple Smile
Сигурна съм обаче, че с готовност ще признаете как техните съученици не са като тях, е, има и умнички, но не са баш като нашето Wink
Просто погледнете на моите деца като на вашите съученици да разберете веднъж завинаги какво ви говоря. Детето ми не получава петици вместо шецтици когато не уча с него. Почват да валят тройки И четворки като за световно, и само след продължителна работа с мен (защото само аз се хващам) успява да влезе в ритъм и почва да получава петици и шестици (последното по-рядко).
Милото, макар и не от най-блестяшите умове, е все пак достатъчно умно и дори по-умно от много други, но е мързеливичко, отвлечено и разсеяно. Мисли си негови си работи, фантазира си, живе е си още в света на играчките и наистина има нужда уроците да му бъдат обяснени наново вкъщи.

Скрит текст:
Съгласна била, той да работи на минимална заплата, ако обаче си търси по-добра работа, пък той, видиш ли, бил със средно заплащане и му е ок. Госпожо Бял пясък, видя ли колко пъти спомена "искам"? Ти попита ли го него, дали иска? Има хора, които не са кариеристи. Ако се справя добре в своята работа и му е комфортно, ако семейството не страда от липса на пари, защо да гони друга вятърна мелница? Защото ти искаш? И децата имали по-високи оценки, като им помагаш. Ама, естествено, и на мен някой да ми налива с фуния знания, и аз ще изкарвам високи оценки. Не случайно, най-сладка е оценката ,която си изкарал сам. Никой не се е родил научен. Едно е като видиш, че наистина не разбира, да му обясниш, ама всеки ден ти да преразказваш урок, сакън, да не искара 5, ами 6, е просто тормоз. Ако на тия деца и баща им им зависне на главите, съвсем ще втасате.
Мъжа ти сигурно не смее да резервира билети и почивки, за да не обърка нещо и после жив да го изядеш.
Я го карай по-лежерно и с децата, и с мъжа, и с дома.

ами когато на водещия в семейния бюджет вече му дойде много работата, и особено когато този някой е жена и случайно поиска да си почине малко? що пък мъжа да не погони други вятърни мелници? защото казваш му е комфортно и семейството не страда от липса на пари? да, но за сметка само на единия и ако този един реши, че иска вече по-лека работа, или пък никаква, тогава вече семейството много ще пострада от липса на пари.
и не, изобщо не си харесва работата,за твое сведение.

Down Under, благодаря, точно това исках да кажа, писали сме заедно
А поне веднъж да ти е минавала мисълта, че след като е умно детето ти, то е мързеливичко и отнесено именно защото знае и е свикнало мама винаги да е наоколо и да му върши работата?А именно, да чете, да учи и да разбира уроците самО?    Simple Smile
Бих разбрала нуждата от ежедневно учене на уроци с детето, ако беше написала, че детето ти не е особено умно/има умствени проблеми/трудно се справя с четенето и разбирането на текст и подобни.Но да твърдиш, че детето ти е умно, обаче понеже го мързи, ти му висиш на главата денонощно....? По този начин то няма да стане работливо и амбициозно.Точно обратното, ще си знае, че винаги може да разчита на теб да го спасиш от "мързела му" и все така няма да си дава зор самО да се справя.
Правиш лоша услуга на децата си, като ги свикваш така.
Писах вече, моят съвет е от личен опит.Със същия подход като твоя големият ми син стана мързелив и инертен, въпреки че показва завидна логика и разум за доста неща.
Да спестяваш на децата си трудностите никога не е бил удачен подход за възпитание.

Общи условия

Активация на акаунт