да обсъдим и този мъж ...

  • 19 949
  • 246
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 89
някой да не остане с впечатление, че съм от чистофайниците Simple Smile моля да не се обиждаме Simple Smile дънките ми стоят по земята в спалнята (спомням си имаше една такава тема в този форум) прах не съм бърсала вече не помня откога.

нашата баня е с бели вана, мивка, тоалетна и плочки. за протокола нищо не сме избирали ние, такава я заварихме. след 1 седмица бялото не се вижда, косми има навсякъде и пр., а след 1 месец вече изглежда толкова под санитарния минимум, че дори аз нечистофайницата вече не смея да влизам вътре. хайде сега към това прибавете и още една баня, слава богу в кафеви цветове (с изключение на мивката и тоалетната).

за маршрута - нещо не се разбираме. аз нямам претенции откъде да минаваме.ама искам да стигнем. когато шофираш в чужда държава предварително принтиран маршрут за мен е абсолютна необходимост, останалото е авантюра може би страхотна за двама души, но с 2 деца в колата ...

# 106
  • Мнения: X
Скрит текст:
някой да не остане с впечатление, че съм от чистофайниците Simple Smile моля да не се обиждаме Simple Smile дънките ми стоят по земята в спалнята (спомням си имаше една такава тема в този форум) прах не съм бърсала вече не помня откога.

нашата баня е с бели вана, мивка, тоалетна и плочки. за протокола нищо не сме избирали ние, такава я заварихме. след 1 седмица бялото не се вижда, косми има навсякъде и пр., а след 1 месец вече изглежда толкова под санитарния минимум, че дори аз нечистофайницата вече не смея да влизам вътре. хайде сега към това прибавете и още една баня, слава богу в кафеви цветове (с изключение на мивката и тоалетната).

за маршрута - нещо не се разбираме. аз нямам претенции откъде да минаваме.ама искам да стигнем. когато шофираш в чужда държава предварително принтиран маршрут за мен е абсолютна необходимост, останалото е авантюра може би страхотна за двама души, но с 2 деца в колата ...
Ами, аз наистина не разбирам....
Какъв е проблема да кажеш, че си заета, и да го оставиш той да се заеме с маршрута, принтирането, избора на дестинация, избора на кола?
Отказва ти директно или?
Защото, честно, не си представям аз да кажа:"Ами, нямам време, трябва да уредя еди какви си служебни ....., да се погрижа за багажа, оставям маршрута и колата на теб!" и той да ми каже"Няма да го направя/не мога да го направя!".

# 107
  • Мнения: 30 802
Сменете си плочките и ползвайте GPS навигация.

А космите от банята се обират всеки ден и така няма да има страшни гледки.

# 108
  • Мнения: 89
не, не ми отказва. просто не го прави. и като остане критично малко време до отпуската, аз сядам и го правя.
един път не го направих и доста се мотахме и само се ядосах на себе си, че заради това, че аз се заядох и не взех маршрут трябваше и децата да лангъркаме толкова време докато се ориентираме накъде да караме.


мерси за съвета за навигацията, но имаме. не винаги помага.
смяната на плочките значи ремонт - справка първи пост от темата

# 109
  • Мнения: X
не, не ми отказва. просто не го прави. и като остане критично малко време до отпуската, аз сядам и го правя.
един път не го направих и доста се мотахме и само се ядосах на себе си, че заради това, че аз се заядох и не взех маршрут трябваше и децата да лангъркаме толкова време докато се ориентираме накъде да караме.
Ами, ето разликата между хората....     Laughing
Аз не бих го направила ВМЕСТО него, след като е поел ангажимента.И няма да се ядосам на СЕБЕ си, а ще се ядосам на НЕГО.И ясно ще му покажа, че съм ядосана и разочарована от НЕГО, че не е помислил за ДЕЦАТА ни, а угажда предимно на собствения си мързел, в техен ущърб.
Аз обаче нямам проблем да съм директна и да кажа ясно какво не ми допада/какво ме е разочаровало/от какво не съм доволна/какво очаквам като действия и резултат.
Имаше време, в началото на брака ни, което трая не повече от 2-3 години, в които си живеех в блажената заблуда, че щом ме обича, трябва да се сеща сам за всичко едва ли не....Е, мъжете Не се сещат.Особено за ремонти.     Mr. Green  Наистина за повечето мъже трябва къщата да им падне на главите, че да се СЕТЯТ, че трябва ремонт.
И започнах ясно да си казвам за всичко, което очаквам от него.
Общо взето, с мъжете е "Както си го научиш отначало!"  ....    Laughing
Ако го научиш, че щом той не направи нещо, ти веднага ще се втурнеш да го заместиш, така и ще си откарате до края....
Ако го научиш, че той си има определени задължения и няма мърдане, си ги прави, че и с течение на времето прави повече, просто свиква, че нещата трябва да се вършат и не се чуди как да клинчи.

# 110
  • София
  • Мнения: 11 530


за маршрута - нещо не се разбираме. аз нямам претенции откъде да минаваме.ама искам да стигнем. когато шофираш в чужда държава предварително принтиран маршрут за мен е абсолютна необходимост, останалото е авантюра може би страхотна за двама души, но с 2 деца в колата ...
Винаги GPS, принтирах преди десетилетие, като бях в комнадировка в Сливен. След това разбрах, че ми трябва GPS. Да, верно, допринася за убуването на мозъчни клетки, нооо - в чужда държава пести неврни такива. И то много!

# 111
  • Мнения: 1 127

Ами, ето разликата между хората....     Laughing
Аз не бих го направила ВМЕСТО него, след като е поел ангажимента.И няма да се ядосам на СЕБЕ си, а ще се ядосам на НЕГО.И ясно ще му покажа, че съм ядосана и разочарована от НЕГО, че не е помислил за ДЕЦАТА ни, а угажда предимно на собствения си мързел, в техен ущърб.
Аз обаче нямам проблем да съм директна и да кажа ясно какво не ми допада/какво ме е разочаровало/от какво не съм доволна/какво очаквам като действия и резултат.


 Peace

# 112
  • Мнения: 2 695
Какви са тея косми в банята? На мъжо или твойте? Голяма мърла трябва да си да оставяш така косми в банята, по тоалетната чиния и по мивката.  Отвратително просто. Много пъти съм го виждал и не го разбирам. А с дънки по земата... направо толкова ми падна в очите, че нямам думи. Ако ги настъпя тези дънки докато си се разхождам из апартамента, така ще ги заритам, че идея си нямаш...теинейджърска работа. Теб майка ти не те ли е учила да си подреждаш дрехите и да си оправяш леглото след като станеш? Моята майка е невероятна жена, щом така ме е възпитала.
Малки рутинни процедури ти спестяват много работа. След ползването на банята минаваш със стирката пода, така и така всичко е във вода и трябва да се подсуши. Когато хванеш четката за тоалетната, пък позабърши и тук там да не хваща варовик, който да трябва да чистиш с химия след това.
Три години съжителствах с куче голдън ретривър... тогава ако знаеш за какви косми става дума, ти ще полудееш Simple Smile

От всичко, което прочетох в тази тема останах с впечатлението, че мъжа трябва задължително да има по-голямата заплата, да се стреми постоянно за все по-високи доходи на всяка цена, да изглежда добре, да пере, да готви, да чисти банята поне веднъж в седмицата, да се занимава с децата, да се грижи за семейния комфорт, да не спира да показва на жена си колко много я обича и т.н.
Брех, всички ли, които го пишете това сте си намерили такива мъже? Блазя ви Simple Smile

# 113
  • София
  • Мнения: 24 839
Много са ми странни някои изказвания и обиди! Изглежда за много от  нас това е болно място. Предполагам, ако семейството е осигурено с жилище и помощ, наиситна ще ви е все едно кой колко работи. Но, в реалния живот, с растенето на децата порастват и раз ходите. И моят проблем не е основно финансов, но за мен са свързани нещата.

 И да,  на мен ми се работи! И очаквам и на мъжът ми да му се работи, ако не повече от мен, то поне колкото мен! И да взема решения.

И не виждам проблем с работене на повече места, не го правя за собствено удоволствие само! А вие си лежете по гръб/корем и се радвайте, че имате лежерни мъже щом това ви харесва. За мен е проблем. И разликата в амбициите и целите също!

Относно тръпката и начесването и въврвенето по гайдата: мислех този просташки коментар да го подмина. Ще кажа само, че една от най-честите причини за раздяла и/или изневяра са точно разминаването на цели и очаквания. Когато и двамата бяхме на по 25 моето семейство имаше различни отговорности и нужди. Сега, когато сме по на 40, е друго. И да, беше ми забавно да се нося по течението, защо не, на 25 това е ОК, на 40 за мен, вече не! 

И на мен ми е странно, че нито по- мекото говорене, нито " просташкия коментар" не са в състояние да те накарат да се замислиш.
Ти се оплакваш, ако не си спомняш, че работиш на 5 места, защото си си избрала " лежерен" мъж.
Добър, отговорен и добре сложен- това ти е харесвало тогава, а сега, след като си си намерила тръпка, тези качества вече не ти харесват. Че и го обвиняваш него- той бил причината да се заплеснеш по някой, който не можел да му стъпи на малкия пръст. Ами, смешно е за нас, за теб може и трагично да стане.
Не знам на кого извън къщи демонстрираш безкрайния си работохолизъм, но за всеки непредубеден наблюдател, просто мъжът ти ти е омръзнал и не ти се прибира у дома.
Той и на глава да се изправи, ще е същото- пак ще му намериш кусури. Peace

# 114
  • Мнения: 2 931
      Заставам зад всяка дума в последните две мнения на Love!. Не мога да преценя дали написаното е вярно за авторката, но като живееща с мъж, който прави всичко "съвършено", ми се налага да правя две неща - или с усмивка да му "връча" поредния ангажимент, категорично отказвайки да правя нещата по неговия начин, или да го "изгоня" от терена, за да не ми пречи да си правя нещото там, както на мен ми е удобно. В един човек все повече губи желание за второто и се освобождава от един ангажимент. Мъжът ми трябва да е "щастлив", че спорове на тази тема имаме основно по въпроса за готвенето, иначе цялата домакинска работа щеше да е в негови ръце.  Mr. Green 

# 115
  • София
  • Мнения: 24 839
не, не ми отказва. просто не го прави. и като остане критично малко време до отпуската, аз сядам и го правя.
един път не го направих и доста се мотахме и само се ядосах на себе си, че заради това, че аз се заядох и не взех маршрут трябваше и децата да лангъркаме толкова време докато се ориентираме накъде да караме.
Ами, тук ти е проблема.
Ти не можеш да изтърпиш той да си изсърба попарата, която е надробил и да се научи кое как се прави!
Нищо не им е станало на децата от лангъркането, ако трябваше още няколко пъти да се случи, накрая щеше да си вземе поука.
Не е безхаберник, на когото е безразлично отношението и мнението на децата му, нали?

# 116
  • Мнения: X
Скрит текст:
Какви са тея косми в банята? На мъжо или твойте? Голяма мърла трябва да си да оставяш така косми в банята, по тоалетната чиния и по мивката.  Отвратително просто. Много пъти съм го виждал и не го разбирам. А с дънки по земата... направо толкова ми падна в очите, че нямам думи. Ако ги настъпя тези дънки докато си се разхождам из апартамента, така ще ги заритам, че идея си нямаш...теинейджърска работа. Теб майка ти не те ли е учила да си подреждаш дрехите и да си оправяш леглото след като станеш? Моята майка е невероятна жена, щом така ме е възпитала.
Малки рутинни процедури ти спестяват много работа. След ползването на банята минаваш със стирката пода, така и така всичко е във вода и трябва да се подсуши. Когато хванеш четката за тоалетната, пък позабърши и тук там да не хваща варовик, който да трябва да чистиш с химия след това.
Три години съжителствах с куче голдън ретривър... тогава ако знаеш за какви косми става дума, ти ще полудееш Simple Smile
От всичко, което прочетох в тази тема останах с впечатлението, че мъжа трябва задължително да има по-голямата заплата, да се стреми постоянно за все по-високи доходи на всяка цена, да изглежда добре, да пере, да готви, да чисти банята поне веднъж в седмицата, да се занимава с децата, да се грижи за семейния комфорт, да не спира да показва на жена си колко много я обича и т.н.
Всъщност, кое му е сложното на гореизброеното?   newsm78
Все още повечето мъже получават по-висока заплата от жените, за сходни длъжности.
А да се стреми да му повишават заплатата не е кой знае колко по-трудоемко, просто трябва да си върши добре работата.
Да изглежда добре не значи да изглежда като супер модел, а просто да е с нормално тегло (по възможност), да полага ежедневните хигиенни грижи за себе си, т.е., да не смърди на пор, невиждал баня от поне година....    Laughing
Относно това "да пере, да готви, да чисти банята....и т.н.", от него не се очаква той да пере, автоматичната пералня вече е задължителна част от обзавеждането, а зареждането й отнема 1-2 минути, едва ли жена му очаква той да е по-добър в кухнята от Гордън Рамзи или банята да е ежедневно като от списание "Дом и градина"....
А семейния комфорт и да показваш на другия колко го обичаш не изискват абсолютно никаква работа, достатъчно е да имаш нужното отношение.Понякога една усмивка или мила дума показва много повече, отколкото 10-на други неща...

# 117
  • Мнения: 2 695
Не нищо сложно няма. Напълно реално си е от моя гледна точка.
Въпроса е тогава жената за какво ще е недоволна?
Аз ако можех да си родя сам дете... ехаааа

# 118
  • Мнения: 25 876
Аз разбирам авторката, че иска мъжът ѝ хем да изкарва много пари, хем в свободното си време да се развива интелектуално и професионално, хем да взима по-голямо участие в домакинската работа и отглеждането на децата.
Да, ама този вид мъже са само 3-4 по целия свят и всички вече са заети - любящи съпрузи на наши съфорумки (знаете кои, да не изброявам). И какво правим тогава?
Ако мъжът не може да отговори на всички тези изисквания, какво предпочита авторката - добре печелещ мъж, който в свободното си време лежи на дивана с лаптоп на корема и дистанционно в ръка, разсъждавайки задълбочено върху курса на йената и цената на парцелите на Марс, или неособено печелещ мъж, но за сметка на това поел по-голямата част от домакинството и грижите за децата.
Или - или. Кое от двете?
Мъжете са несъвършени, слаби и крехки същества - не могат да носят две дини под една мишница като жената (с изключение на онези, заетите вече изключения - знаете чии са, не пипайте, че пляскат!).
Коя диня ще повери в непохватните ръце на мъжа си и коя ще остави за себе си?

# 119
  • Мнения: 373
истината е,че повечето мъже не им се занимава с дребни работи.Ние притежаваме избирателност,селективност към кое е най-важно в момента и кое второстепенно.

Общи условия

Активация на акаунт