Туба Бюйюкюстюн, Запленяваща сърцето и проектите преди и след това-220тема

  • 52 374
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 535


Е, този колаж си го слагам на платформата Rolling Eyes Способен е да ми оправи настроението за месец напред Wink На Туба са и оперирали и скъсили хубавата шия, но важното е, че татуто си е на място Joy Joy Joy И ръката на Енгин, де Joy Joy Joy

  Много се съмнявам, че си само на кафе и палачинка. Stop Колажът е надписан Омер и Елиф. Не бъркай актьори с герои. Naughty Не че покрай Туба куп женоря намрази и Елиф. Joy hahaha



ДА бе, да! Wink Stop Това е Елиф, колкото аз съм Мадона Laughing
Вече гледам СГ и ми е толкова интересно, че чак ошашавих кучето с най-скоростната и кратка разходка Embarassed Mr. Green
На Гьокче и Енгин им се получава играта. Онур има хиляда лица. Колкото е гаден, толкова е и умен. На секундата прави комбинаториките Sick Харесва ми сериалчето, знаете, че не мога да обяснявам защо  Blush
Джони Деп постоянно го лепят за Туба, но все ползват стари снимки. Аз го уважавам като актьор, но за съжаление любимците ми не стават по- млади.
И все пак, препоръчвам филм, който бих ударила, поне с два Оскара 2016 Grinning

Скрит текст:

Lost in the Sun / Изгубени под слънцето (2015)

Днес го гледах. Направо забравих всички стари роли на Джош Дюшамел. Готин!

# 31
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Здравейте момичета!  Hug

Днес основно преглеждаме пресата, а  Wink

Е, имаме и нова снимка Вичи  Hug

Здравейте Hug

                         

Йозпетек публикувал тази снимка.Napoli 03.11.2015.

Не знам Неапол или Рим е, ама...  Wink където и да е факта е, че Туба е в приятна компания - личи им , че добре са си прекарват  Simple Smile

Линка  Hug пореден тест и... моят отговор -  hahaha естествено художник  Laughing

Злати  Hug от години съм във форума, но причината за заключване на стара тема, която посочваш хич и не я знаех, а и как да е като обикновено все други свършват и започват темите, докато мен ме няма линия  Wink



  Ферзан..ама дизи??? Коя е тази роля на Дефне? newsm78








Не зная какво точно означава този туит, ама... много бих се радвала на един сериал, защото знам, че... съгласи ли се веднъж Туба да участва, то... проекта си заслужава и ще ми хареса  Peace

И в добавка  Wink един колаж, който ми харесва повече от тези с бивши и евентуални бъдещи партньори ( тях ще ги приемем, като се появят  Wink).  Peace

# 32
  • Мнения: 10 004


  Ферзан..ама дизи??? Коя е тази роля на Дефне? newsm78

Скрит текст:
Баги, все някой ще я свали. - https://instagram.com/p/93fYJOpms_/

Скрит текст:
Rima Taha @rimataha2  3 min.
My drawing for #TubaBüyüküstün ☺☺ bcoz I love her new hair Cut 😍👍 #lovely #beautiful #best #Actress 👧… https://instagram.com/p/93fYJOpms_/

  Колаж с Джони Деп:





Скрит текст:
zdes pishut aktrisa Elçin Sangu iz seriala LN xochet igrat v novom filme Ozpeteka gde budet igrat Tuba) budet chen schastliva esli italyanski rezhisser primet ee.

Тук пишат, че актрисата Elçin Sangu от сериала LN (? newsm78 #Crazy?) иска да играе в новия филм на ФЙ (където ще играе Туба) и ще бъде щастлива, ако италианският режисьор я приеме...

 Хи, хи, Rolling Eyes всякакви мечти... Mr. Green

И романа на ФЙ на испански... Щастливката се похвали в ТТ...  Laughing







Редактирам се. Това е актрисата.

Последна редакция: пн, 09 ное 2015, 20:30 от Lina_4

# 33
  • Мнения: 2 195
Надин, очаквах, че днес ще ни разкажеш какво си видяла снощи, а ти пак се измъкна - сами да се справяме, но затова пък с превод Hug

Да е жива и здрава Гьохче Бахадир! Любов и интересни роли!

Не бих казала, че ме е впечатлила, но не ми стои стандартно кошийски на екрана и важното, че не маниерничи и не емотиконичи.
Мъжете Онур и Енгин добре стоят на екрана като антиподи. Адвокатчето все още не мога да преценя дали ме дразни (мустакът определено). Бащата на Г. е мой човек, нищо че е с мустак, но въобще не ми стои патриархално ориенталски, нито пък като вуйчо(кръстник). Човекът на Юсуф съм си го кръстила младия Йелмаз. Като се появи на екрана, започвам да се оглеждам за Филиз. Wink




И колекцията с портретите съм си обогатила: Линка, Сабинка, Канти Hug

Вичи, за дрехите, повторенията и комплексите Hug Забелязала съм, че Туба има страхотни тоалети, които не повтаря и други, с които се появява неведнъж при това и на бляскави събития без опасения, че ще я одумват. Жена, която знае, че не дрехите и визията я правят уникална!

За теста художник или завоевател - на прима виста съм художник, на втора - победител bowuu На трета - не съм пробвала Wink

Одумвали сте "художествените" колажчета тип "лепни глава", на които не можеш да разбереш авторите кого имат предвид - актьори или герои. От мене колаж-асоциация в 2 варианта:




# 34
  • Мнения: 5 735
Здравейте Hug
Поздрави на всички дами от дневна и нощна смяна Hug

В живота не е важно от къде идваш ,нито къде отиваш
важно е да си Щастлив по пътя !
Затова не пропускай красивите моменти .......и изживей всеки
 един от тях колкото и кратък да е той !
Прекрасен ден ,приятели !


                                 

Нов ден ,нов късмет, нови снимки, ново каквото и да е...в очакване сме.

Вичи, за дрехите, повторенията и комплексите Hug Забелязала съм, че Туба има страхотни тоалети, които не повтаря и други, с които се появява неведнъж при това и на бляскави събития без опасения, че ще я одумват. Жена, която знае, че не дрехите и визията я правят уникална!

Баги newsm10, Туба знае много добре ,че не дрехите я правят уникална.Но непрекъснатото това ровене по отношение на дрехите ,обувките , на Туба омаловажават ,това което прави Туба и ще прави занапред. Момичето си върви уверено напред и ние изключително много и се радваме.

                   

                   Кога е открита солта за готвене.
Скрит текст:
Откога се използва солта в готварството?

Солта е много важен фактор в развитието на човешката цивилизация. Само че не заради вкусовите си качества. В друго нещо се крие огромната роля на солта.
 Тя е най-добрия и древен способ за съхранение на храна. Днес ние удължаваме срока на годност на хранителните продукти, като ги подлагаме на някаква химическа обработка, от която после сами се плашим. Или пък ги държим в хладилник.
 Ниските температури вършат добра работа, но какво се случва в сезоните, когато температурите се повишават? Храната се разваля. Това пречи да се трупат запаси, да се пътува, храненето става сезонно и осигуряването му заема много повече време.

Как точно е било забелязано, че солта е добър консерватор, не е напълно ясно. Има различни теории и точно, защото са теории, може би е излишно да се впускаме в подробности.
 Така или иначе, още от 6 000 години преди Христа датират първите солници. Те са в Азия, макар че ние тук на Балканите имаме голям спор, кои солници са най-стари в Европа - нашите, гръцките или румънските.
 Говорим за времена, когато всъщност е нямало все още нито българи, нито гърци, още по-малко пък румънци.
 Но географски днес си мерим възрастта на солниците. Каквото и да измислим обаче най-старите европейски солници са тук по две причини.
 Имаме море, имаме и високи температури, които позволяват изпарението на водата. Добивът на морска сол е много по-лесен и удобен от добива на каменна сол. Така че морските царства са били с едни гърди напред, а качествата на морската сол много по-добри.

Няма смисъл да обсъждаме добре познатия факт, че солта е разменна монета в древния свят и е едно от най-големите и добре пазени богатства. Войни са се водили, империи са се развивали и после са загивали все заради солта.
 Тук обаче имахме по-скоро кулинарен въпрос, отколкото строго исторически. Човешкият организъм има нужда от сол, но тя се съдържа в месото и зеленчуците, които поглъща.
 Така че допълнително солене не се налага реално. При балансирано меню, допълнителното солене е напълно излишно.
Кулинарното изкуство обаче открива подправките изключително рано, като един от способите да направи храната по-приемлива.

Със солта нещата стоят малко по-особено. Умишленото солене на храната, за да е по-вкусна, е по-ново от използването и за консервиране. Консервираните продукти, най-вече месо, са по-солени от нормалното. Ето как човекът постепенно развива вкус към допълнителна сол.
 Имайте предвид обаче, че солта е толкова скъп продукт, че не може да си я позволят всички.
Поради тази причина соленето, като масова готварска практика, е сравнително късен феномен и е демонстрация на класа, на обществено положение. Рим играе важна роля в разпространението на солта в кулинарията. Оттам е практиката да се солят например зеленчуците.

 Всъщност думата салата идва от сол, означава посолено нещо. В Рим са яли зеленчуковите листа задължително със сол.
 А римската армия е била много сериозен доставчик на сол, оттам салариум е в основата на думата
salary - заплата на английски.

И така солта се е използвала в съхранението на продукти от късния неолит, но се разпространява през бронзовата ера. Умишлено попада в менюто на хората и хората постепенно развиват вкус за нея.
Останалото е свързано с блудкави зеленчуци и безвкусни чорби, които стават ядивни само след ръсене на сол.

Знаете поверието ,че изсипана сол е на скандал, Laughingтака ,че внимавайте с изсипването на солта Joy Joy Joy.Но ако искате да се скарате с някого е лесно Joy Joy Joyизсипвате сол. Joy Joy
Хубав и спокоен ден.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Добро утро!  Hug



Вичи  Peace  Simple Smile  Нов ден, нов късмет... да видим с какво ще ни зарадва  Simple Smile

Ние тук все ще намерим нещо за обсъждане  Peace
Едно ново за мен видео, доста кратко, ама...






Сред многото повторения и колажи, защо да не повторя една Елиф  Wink - тъкмо сме я позабравили  Simple Smile

А понеже снощи пак стана дума за СГ - признавам , че ми хареса като история, а и играта на актьорите е убедителна, ама... нещо все пак не бързам да го гледам. Дали защото си имам в момента нещо друго в любим стил и дори повторенията от него ме изпълват с хубави емоции, та ми е трудно да ги заменя засега, но... все ще му дойде ред, надявам се  Peace

Хубав и много успешен да е денят ни!  Peace

# 36
  • Мнения: 10 004
Добро утро!  Hug
Данчето  Hug ни е пуснала в ТТ сутрешно кафе



Един бегъл поглед по препратките в ТТ, и куп интересни факти ви нося. Simple Smile

Туба сериозно следи ставащото в аулата и ръкопляска, а Ясемин се подсмихва зад ръката си и не ръкопляска  Mr. Green Joy Laughing



Цвети  Hug е сложила видеото!  Laughing

Майша е превела арабски туит, според който, най-популярното име тази година за кръщаване на новородените момиченца в арабския свят, е "Elein" (Elif in arabic #karaparaaşk )  Sunglasses Laughing Sunglasses
https://twitter.com/Maisha_91/status/663827437415976963

Прочутия филм, с участието на Туба, Берен, Фара и Седеф, се оказа лъжа. Май мениджърката на Фара е опровергала съобщението, а в сайта imdb каста е променен, името на Берен го няма, другите са там, но не е ясно до кога...  Mr. Green

http://www.imdb.com/title/tt5104956/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm

Една информация за "Тясната рокля" Изглежда излиза на екран на 1.02.2016 г.
Текста на резюмето вероятно го знаем. Тук го слагам на английски.
https://pro-labs.imdb.com/title/tt5095506/?ref_=m_nm_pub_filmo_pastfilmvid_1



Drama | 1 February 2016

#Cast : Tuba Büyüküstün Helin Caner Cindoruk AKO Canan Erguder Venus Hazar Ergüclü GULE Inanç Konukçu Nezmi Menderes Samancilar Zirak Véronique Wüthrich Liza Devrim Yakut Gule's Mother


Скрит текст:
Lisa is a young designer from Paris. She
is starting to work as an independent
designer and she wants to make a
fashion show. A friend of her, a girl
named Hêlin persuades Lisa to make
the show in Diyarbakir, telling her that in there you can find the most beautiful
girls to parade as models. Hêlin will try
to find the girls for the fashion show
before Lisa arrives from Paris. But the
challenge is bigger than expected. Hêlin
is going through the city with Nezmi, who helps her, trying to find young,
beautiful, special girls, but also older
women, between 16 to 40 years old. All
the girls dream of being part of the
show but the men (husbands, brothers,
uncle, etc.) don't accept to let the girls parade. Hêlin has much difficulties to go
on with the project. The problem is not
the women, but the men. However
Hêlin finds a young girl, very special
named Gulé. Gulé will get married but
her husband is kind and open minded, very proud to see Gulé parade for the
show. When Lisa arrives from Paris,
nothing is done, there are no girls
available, Lisa is upset and the crew is
in stress. They have to rush to get the
show ready. They have all sorts of difficulties to achieve their goal.
Meanwhile, Gulé, the young beautiful
girl, gets married but her husband
betrays her and does not let her free
anymore, « now you are mine. » he
says. Lisa wants to see Gulé, but Gulé has disappeared - Lisa, Hêlin and Nezmi
go away to find the girl.

Мисля, че Канти  Hug го беше превела, напред в темите, ако се сеща къде, нека го сложи.  Peace

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1001590389904295

Понеже стана въпрос за дрехите и обувките на Туба, модните спецове в ТТ (дето не могат да различат една дантелена рокля от друга, също дантелена)  Mr. Green Joy Joy са открили марката на обувките, с които беше на Мипкома



За съжаление аз вече не им вярвам...  Joy

И накрая, понеже разбрах, че някои много се дразнят от прилепването  на ЕА и Туба (не е Баги  Hug, тя повече се дразни от прилепването на МЙ и Туба, затова такива колажи избягвам  Peace Peace Peace), не мога да пропусна да сложа два колажа, които се въртят в ТТ и показват израстването в опита на колажистките Елмер(ЕнТу)




Ще се научат до идването на новия партньор, когото се надявам тази мания да спре.  Joy Joy Joy

И накрая, за да ви е усмихнат деня, две фотки на засмяната Хасрет!  Heart Eyes



Хубав ден, дами!  Hug

# 37
  • Мнения: 41 753
Добро утро! Hug Hug Hug



Вичи HugЦвети HugЛинка Hug интесни неща сте споделили! Hug

Днес:
10 ноември 1989г-началото на Демокрацията ....
ООН-Международен ден на младежта!
Турция-Ден в памет на Кемал Ататюрк!



Приятен вторник на всички! Hug Hug Hug



# 38
  • Мнения: 6 546
  Здравейте! Hug

  Златна есен - златна Туба:



  Щирлицкото ми мислене ме води до съждението, че вчерашната снимка от вечерята с чашите вино е била ма 6.11.



  Няма да слагам  слънчевите очила Рейбан за 120 евро, защото повечето сме за такива с поръчка. Party


 
Тези очи



и скорошната снимка



някакси ме карат да мисля, че има още. Thinking

  Вичи, от доста време здраво "сипя сол" и ми е от любимите вицове. Joy Joy Joy

# 39
  • Мнения: 4 535


 Бременната Ким Кардашиян, не пропусна да се покаже в комбинация на плат и дантела в черно Wink Еее, и тя с принцесите...  Joy Joy Joy

За добро утро май е късно, но за хубав ден се появявам! Grinning

 

Едно от женските правила гласи: "Ако искаш да си различна, имай една пола и десет блузи, а не десет поли и една блуза"

Във варианта с Туба : "Ако искаш да си различна, към една рокля, имай две прически" Grinning

# 40
  • Мнения: 10 004


Тук се е населило, което е добре! Защото ви очаква нов тест!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green



http://www.adme.ru/svoboda-psihologiya/test-k-kakoj-kulture-bliz … perament-1094860/

Не очаквах такъв резултат, ама...  ooooh! Crossing Arms Naughty
Скрит текст:
У вас австралийский темперамент!  Joy Joy Joy
Может ли человек, живущий среди огромных голубых пляжей и серфингистов, иметь вспыльчивый характер? Нет. Вы привыкли быть расслабленным и принимать каждый день таким, какой он есть. У вас легкий и непринужденный характер, который тем не менее делает вас невероятно популярным, куда бы вы ни отправились. Окружающие вас люди не устают наслаждаться вашим веселым нравом.

И една публикация от вчера
http://televizyongazetesi.com/maya-toprak-tuba-buyukustun-e-benzemiyor/17762



Доколкото гуги ме "светна", журналистът мисли, че Мая и Топрак приличат повече на Онур, отколкото на Туба... Laughing Ама не му вярвайте, гуги сега пристъпва в дебрите на турския. Но не мога да му се сърдя, не мога без него.  Sad Аз,  въпреки, че харесвам Туба и гледам нейните филми и сериали, няма да уча турски.  Naughty Мързи ме.  Mr. Green

И едно клипче за Елиф - Туба от Фуркан

# 41
  • Мнения: 4 535
Aй стига, бе Sad До сега сал бразилейрото "Робинята Изаура" съм гледала по ТВ, и то във времена, когато само това имаше Rolling Eyes Всякакви други опити да гледам южноамерикански и латиносериали, са били напразни Naughty Затова с ШОК откривам, че У вас бразильский темперамент  ooooh!

Скрит текст:
Большую часть времени вы веселый экстраверт. Мелкие проблемы очень редко беспокоят вас. У вас широкий круг интересов и увлечений, которые занимают почти все свободное время и почти не оставляют времени для грусти. Но, когда кому-то все-таки удается вывести вас из себя, ваш гнев может сравниться с тысячами огненных перцев! Вы можете заставить людей чувствовать себя маленькими и ничтожными лишь одним взглядом! Но так вы поступаете только с теми, кто действительно это заслужил.

Линка, ако изключим турцизмите в езика ни, кучето ми знае повече български думи от команди, отколкото аз турски. Туба да не ме брои сред тези фенове, които откриват Турция.  Naughty Даже турският бит и култура ми е интересен, колкото и всички останали по света. Но е факт, че вече има туристически маршрути, свързани със сериали. Тук е права, но без мен Naughty

# 42
  • Мнения: 6 546
  Въпросите едни  newsm78, но резултатът го отдавам на последствията от гледане на бразилски сериали. hahaha

Скрит текст:
У вас бразильский темперамент


Большую часть времени вы веселый экстраверт. Мелкие проблемы очень редко беспокоят вас. У вас широкий круг интересов и увлечений, которые занимают почти все свободное время и почти не оставляют времени для грусти. Но, когда кому-то все-таки удается вывести вас из себя, ваш гнев может сравниться с тысячами огненных перцев! Вы можете заставить людей чувствовать себя маленькими и ничтожными лишь одним взглядом! Но так вы поступаете только с теми, кто действительно это заслужил.

  Линка, вчера моят гуги ми преведе, че Онур е казал :"Аз съм бащата на децата." и понеже да се пише за семейство в преса ми е много смешно (нашите, мисля, че бият турските журналисти с много точки). В реала като се заговори, на кого прилича новородено бебе, все се сещам за вица с 'Асан и Айше:
Скрит текст:
Пред родилния дом. АЙше на прозореца, а 'Асан отдолу пита:
- Айше, на кого прилича бебето?
- Аааа, не го познаваш.



# 43
  • Мнения: 4 231
Здравейте по обедному, момичета



И днешния ден сте започнали прекрасно  Peace
Пояснение за историята на солта от Вичи Hug
Ново клипче за Туба и наградата GS в Италия - Цвети Hug
Разглеждащи стоп-кадрите   от него под лупа, както и своевременна информация за написаното за Туба в пресата и соц.мрежи  Саби, Линка Hug Hug
Както и различната визия на Туба, въпреки че е с еднаква рокля - Надин Hug

Скрит текст:


 Бременната Ким Кардашиян, не пропусна да се покаже в комбинация на плат и дантела в черно Wink Еее, и тя с принцесите...  Joy Joy Joy

За добро утро май е късно, но за хубав ден се появявам! Grinning

Едно от женските правила гласи: "Ако искаш да си различна, имай една пола и десет блузи, а не десет поли и една блуза"

Във варианта с Туба : "Ако искаш да си различна, към една рокля, имай две прически" Grinning

 newsm47

Злати Hug добре че ни подсети за "светлата" дата 10 Ноември, че даже сутринта на календара не я отразих 'ич

Скрит текст:
Добро утро!  Hug
Данчето  Hug ни е пуснала в ТТ сутрешно кафе



Един бегъл поглед по препратките в ТТ, и куп интересни факти ви нося. Simple Smile

Туба сериозно следи ставащото в аулата и ръкопляска, а Ясемин се подсмихва зад ръката си и не ръкопляска  Mr. Green Joy Laughing



Цвети  Hug е сложила видеото!  Laughing

Майша е превела арабски туит, според който, най-популярното име тази година за кръщаване на новородените момиченца в арабския свят, е "Elein" (Elif in arabic #karaparaaşk )  Sunglasses Laughing Sunglasses
https://twitter.com/Maisha_91/status/663827437415976963

Прочутия филм, с участието на Туба, Берен, Фара и Седеф, се оказа лъжа. Май мениджърката на Фара е опровергала съобщението, а в сайта imdb каста е променен, името на Берен го няма, другите са там, но не е ясно до кога...  Mr. Green

http://www.imdb.com/title/tt5104956/fullcredits?=tt_ov_st_sm

Една информация за "Тясната рокля" Изглежда излиза на екран на 1.02.2016 г.
Текста на резюмето вероятно го знаем. Тук го слагам на английски.
https://pro-labs.imdb.com/title/tt5095506/?=m_nm_pub_filmo_pastfilmvid_1



Drama | 1 February 2016

#Cast : Tuba Büyüküstün Helin Caner Cindoruk AKO Canan Erguder Venus Hazar Ergüclü GULE Inanç Konukçu Nezmi Menderes Samancilar Zirak Véronique Wüthrich Liza Devrim Yakut Gule's Mother


Скрит текст:
Lisa is a young designer from Paris. She
is starting to work as an independent
designer and she wants to make a
fashion show. A friend of her, a girl
named Hêlin persuades Lisa to make
the show in Diyarbakir, telling her that in there you can find the most beautiful
girls to parade as models. Hêlin will try
to find the girls for the fashion show
before Lisa arrives from Paris. But the
challenge is bigger than expected. Hêlin
is going through the city with Nezmi, who helps her, trying to find young,
beautiful, special girls, but also older
women, between 16 to 40 years old. All
the girls dream of being part of the
show but the men (husbands, brothers,
uncle, etc.) don't accept to let the girls parade. Hêlin has much difficulties to go
on with the project. The problem is not
the women, but the men. However
Hêlin finds a young girl, very special
named Gulé. Gulé will get married but
her husband is kind and open minded, very proud to see Gulé parade for the
show. When Lisa arrives from Paris,
nothing is done, there are no girls
available, Lisa is upset and the crew is
in stress. They have to rush to get the
show ready. They have all sorts of difficulties to achieve their goal.
Meanwhile, Gulé, the young beautiful
girl, gets married but her husband
betrays her and does not let her free
anymore, « now you are mine. » he
says. Lisa wants to see Gulé, but Gulé has disappeared - Lisa, Hêlin and Nezmi
go away to find the girl.

Мисля, че Канти  Hug го беше превела, напред в темите, ако се сеща къде, нека го сложи.  Peace

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1001590389904295

Скрит текст:
Понеже стана въпрос за дрехите и обувките на Туба, модните спецове в ТТ (дето не могат да различат една дантелена рокля от друга, също дантелена)  Mr. Green Joy Joy са открили марката на обувките, с които беше на Мипкома



За съжаление аз вече не им вярвам...  Joy

И накрая, понеже разбрах, че някои много се дразнят от прилепването  на ЕА и Туба (не е Баги  Hug, тя повече се дразни от прилепването на МЙ и Туба, затова такива колажи избягвам  Peace Peace Peace), не мога да пропусна да сложа два колажа, които се въртят в ТТ и показват израстването в опита на колажистките Елмер(ЕнТу)




Ще се научат до идването на новия партньор, когото се надявам тази мания да спре.  Joy Joy Joy

И накрая, за да ви е усмихнат деня, две фотки на засмяната Хасрет!  Heart Eyes



Хубав ден, дами!  Hug
Линка  Peace ето го
Лиза е млад дизайнер от Париж.Започва да работи като независим дизайнер и иска да направи модно ревю. Нейна приятелка Хелин я преследва с желанието да направят това представяне в Диарбекир., като й казва, че там могат да се намерят най-красивите момичета, които да дефилриат като модели. Хелин ще се опита да намери момичетата за модното ревю преди Лиза да дойде от Париж. Но предизвикателството е много по-голямо отколкото са очаквали. Хелин обикаля града с Незми, която й помага да се опитат да намерят млади, красиви със специфична красота момичета, но също и жени на възраст от 16 до 40 години. Всички момичета мечтаят да са част от шоуто, но мъжете (съпрузи, братя, вуйчовци и т.н) не приемат това, момичетата да дефилират като модели. Хелин има доста трудности да продължи проекта. Проблемът не са жените, а мъжете.Накрая Хелин намира млада жена с много специфично име -Гюле. Гюле ще се омъжва, но годеникът й  е мил и с разкрепостено мислене, горд от това, че може да види Гюле да дефилира на шоуто като модел. Когато Лиза пристига от Париж, нищо не е постигнато, няма момичета за дефилето, Лиза е разтревожена и екипа е в стрес. Те трябва да  бързат за да успеят да подготвят шоуто. Пред тях се изправят различни по вид трудности, за да постигнат целта си. Междувременно Гюле се омъжва, като в последствие съпругът й се отмята от дадената дума като като не й дава да е свободна както преди, и казва "защото вече ти си моя". Лиза иска да се срещне с Гюле, но тя изчезва. Лиза, Хелин и Незми  заминават да търсят момичето

Слава Богу че вече се появи някаква  официална информация относно "филма" на Туба, Берен, Седеф и Фара. Не че ми се струваше възможно да стане Peace

Ето я снимката на Туба от преди няколко дни леко пообработена в цветен вариант. Че и очите й сини са ги направили Whistling  Sunglasses



Май се отличавам за сега по темперамент от вас по днешния тест на Линка Hug   newsm03
У вас итальянский темперамент

Скрит текст:


Вы до поры до времени можете спокойно переносить разочарования, но стоит кому-то перейти черту - и вы взрываетесь. Вы никогда наверняка не знаете, когда ваши эмоции выплеснутся наружу. Порой достаточно одного комментария в ваш адрес, чтобы вывести вас из себя, а иногда и в сложных ситуациях вы держите себя в руках. Это все оттого, что вы яро желаете сделать мир идеальным. Вы хотите, чтобы он правильно функционировал, друзья были совершенными, а любовь всегда страстной, и, когда что-то происходит не так, вас это бесконечно огорчает.


Надали отговорите ми са се повлияли от пребиваването на Туба в Италия тези дни Wink В интерес на истината - доста точни попадения за мен има в отговора Peace Понеже още не съм била в Италия, може би трябва да планирам следващата ми дестинация да е за там newsm53

Да ви сложа и аз днес нещо, което може би ще ви е  интересно да прочетете Heart Eyes
Момичето със слънчогледите от прочутата картина на Майстора: 89-годишната баба Тодорка си спомня за художника

Скрит текст:




Всяка една страна по света се гордее поне с няколко свои изключителни личности, било то радетели за свобода, защитници на човешки права, политици или хора на изкуството. Те са се загнездили толкова дълбоко в националното самосъзнание, че почти всеки знае не просто имената им, а и множество легенди за битието и делата им.

Точно такъв е случаят с Владимир Димитров-Майстора (1 февруари 1882 г. – 29 септември 1960 г.). Според всеобщото мнение у нас Майстора е безспорният символ на българското изобразително изкуство за всички времена. Роден в с. Фролош в област Кюстендил, Майстора рисува най-известните си картини в с. Шишковци в същата област, където живее в периода 1924-1951 г.

Сред тези картини е и „Момиче със слънчогледи“, на която е представена красива девойка от с. Шишковци, с бяла забрадка, на жълтозелен фон от слънчогледи. Днес момичето със слънчогледите е на 89 г. и живее в община Невестино, област Кюстендил.

Въпреки първоначалното си притеснение, Тодорка Григорова, по-известна като баба Тодорка, ме приема в скромния си дом с отворени обятия.

момичето със слънчогледите

„Докато бех у Шишковци, [Майстора] три пъти ме е рисувал. После дойдох тука. Край вече! Разделихме се и он умре после у София“, започва разказа си тя.

Баба Тодорка е родена на 1 ноември 1926 г. в с. Шишковци като най-малкото от общо пет деца. Има двама братя и две сестри. С радост си спомня за дните, когато всички са били заедно и са живеели сравнително добър живот за онези времена. През 1949 г. тя се мести в Невестино, където се омъжва за пет години по-възрастен мъж. За съжаление съпругът ѝ си отива от този свят преди 34 години и оттогава тя живее сама. От време на време я навестяват синът и дъщеря ѝ, както и внуците ѝ.

Майстора не ме оставяше“, спомня си баба Тодорка. „Като ме види да играем у хорото в Шишковци, он като връти се, връти се, връти се, сопреме ли да играеме, току дойде [и вика] Тоде, утре, че дойдем край тебе. Викам [му] па нали си ми изпотребал, че дойдеш при мене. И он вика, а бе, че направиме една рисунка. Викам слушай, гледай колко много момичета има, нарисувай ги них, стига мене си ме рисувал. Вика не, сакам те тебе, сакам те тебе и това си е. Ти ми харесваш, ти ми допадаш и край.“

Усилията на Майстора дават резултат. Въпреки че отначало се дърпа, баба Тодорка все пак му позволява да я рисува. Майстора взима материалите си, избира подходящо място, двамата сядат и той започва да запълва белия лист с нейния образ.

„За един час ми даваше два лева да ме рисува“, казва баба Тодорка. „Толкова ми даваше пари. Я му викам, малко даваш [смее се]. Ама тогава два лева беха много нещо. Като ойдеш с два лева, чантата пълна ще напълниш: и сиренце, и халва, и хляб и други работи. А сега два лева що е? Нищо! Една кутия бонбони не можеш да купиш с два лева. И они станаха два и осемдесет.“

„Щом иска Майстора да те рисува, нека те рисува“, казвали родителите ѝ. След като рисуването приключвало, баба Тодорка обикновено го канела на вечеря у дома. Семейството имало две крави и си произвеждали сами млечни продукти. Майка й посрещала Майстора с качамак с домашно масло и мътеница.

„Тоде, те това ми е душа и свет. Мътеница и с масло качамак“, разправял художникът и хапвал доволно в компанията на семейството.

С изключение на нейното семейство и на своите хазяи, Майстора отказвал да ходи на гости, продължава разказа си старицата. Отличавал се с добрите си обноски и завидна скромност.

„Беше човек на место. У него немаше лоши приказки. Интелигентен човек, весел човек, приказва ти… Имаше тамбура. Току рече, че дойдеш у квартирата, па аз с тамбурата че ви подрънкам малко, вие че поиграте.“

Като лидер на момичетата в квартала, баба Тодорка събирала 3-4 от тях, отивали заедно в квартирата на Майстора и започвали низ от песни, танци и игри, които продължавали до ранните часове на сутринта.

Баба Тодорка потвърждава многобройните твърдения, че Майстора водел почти монашески живот. Предпочитал да раздава, отколкото да получава.

„Бедните ги почиташе много. Даваше им пари, даваше им дрехи, даваше им обуща.“

Стаята, в която си говорим, изпълнява функциите и на кухня, и на дневна, и на спалня. По стените са закачени десетки снимки, които пазят спомена за живота на баба Тодорка като млада. Въпреки че е в повече от добро здраве за възрастта си, тя признава, че отскоро е започнала да използва бастун, защото постепенно отмалявала.

„Мъчно ми е. Като гледам каква съм хубава била, пък сега каква съм“, обобщава тя. Когато погледне към една от снимките, на която тя и други деца са заедно с Майстора, на мига ѝ става още по-тежко на сърцето.

Баба Тодорка е навършила 89 г. само преди няколко дни. Получава пенсия в размер на 210 лв. на базата на стажа, който е натрупала в местното ТКЗС. Признава, че само тя си знае как се справя с такъв малък бюджет, но пък е благодарна на един от внуците си, който много я обича и продължава да ѝ помага по един или друг начин.

Около 40 минути след началото на разговора ни баба Тодорка ме изпраща. Напускам не просто дома ѝ, а и един магичен свят, изпълнен с романтика и добрина, до който се докоснах благодарение на емоционалния ѝ разказ.

http://truestory.bg/%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%82%D … 1%87%D1%83%D1%82/





Хубав следобед на всички!

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 14:11 от kanti

# 44
  • Мнения: 4 535
 

  Линка, вчера моят гуги ми преведе, че Онур е казал :"Аз съм бащата на децата." и понеже да се пише за семейство в преса ми е много смешно (нашите, мисля, че бият турските журналисти с много точки). В реала като се заговори, на кого прилича новородено бебе, все се сещам за вица с 'Асан и Айше:
Скрит текст:
Пред родилния дом. АЙше на прозореца, а 'Асан отдолу пита:
- Айше, на кого прилича бебето?
- Аааа, не го познаваш.

Разберете се с Линка, кой Гуги правилно превежда, защото дълбоко се съмнявам Онур да е казал такива думи Mr. Green Mr. Green



То и след тези сини очи на Туба, могат да си пофантазират жълтурковците  Joy Joy

Поздравявам всички с едни очи, ама черни Wink Лебедов вариант на сестри Бери Grinning

Общи условия

Активация на акаунт