Нервно бебе по време на хранене

  • 15 328
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
И аз имам същия проблем от около седмица. Детето след 5-6 минути сукане започва да се извива и гърчи като маркуч с вода...И пръцка. Започнах да й давам другата гърда, после пак първата и пак...Абсолютно необяснимо е за мен. Вярно, млякото тече на по-тънка струя, но все пак тече. Чудя се дали просто не е жадна и затова да иска предно мляко  newsm78
В твоя случай вероятно става въпрос просто за порастнало кърмаче Simple Smile Много бебета към 3-4 месец започват да сучат по-кратко (но по-бързо и ефективно), а за сметка на това всеки шум е ужасно любопитен и искат да видят всичко. Може би можеш да пробваш да я кърмиш в по-спокойна обстановка (по-тихо), както й да връзваш някакъв шарен шал или гердан с разнообразни шарени мъниста, за да зяпа в тях и да си играе с тях, вместо да се опитва да си види гърба Simple Smile

все го насилвам да суче, и от задното мляко. ама той по принцип си е мързеливо бебе, дръпне 2-3 пъти пък позадреме. пък и дърпането не е кой знае колко силно  Cry
ЕмитоІ, пробвай техниката, описана тук, така ще му помогнеш да приема повече от по-мазното, задно мляко:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18
И ние сме със същия проблем от 4-5 дена,а днес даже  не иска да засуче и за минута  Cry
не е яла от сутринта,през половин час я слагам на гърдата и все тая рев,рев и рев не знам вече какво да направя.Педито каза да я оставя до следващото хранене гладна, само на вода, пък и вода не пие тя е само на кърма и вече ми иде да се застрелям CryУтре ще ходим на пробно кърмене.И ние сме на месец и 12 дни

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
И ние сме със същия проблем от 4-5 дена,а днес даже  не иска да засуче и за минута  Cry
не е яла от сутринта,през половин час я слагам на гърдата и все тая рев,рев и рев не знам вече какво да направя.Педито каза да я оставя до следващото хранене гладна, само на вода, пък и вода не пие тя е само на кърма и вече ми иде да се застрелям CryУтре ще ходим на пробно кърмене.И ние сме на месец и 12 дни
Вероятно бебето е в период на усилен растеж (около 40-ия ден), което я кара да огладнява по-начесто. Пробвай техниките, прилагани при Кърмаческа стачка и в никакъв случай не оставяй детето гладно по 3-4 часа... Педиатърът ти е възрастен човек и вероятно може да стои с празен стомах по толкова часа, но бебето е мъничко и ако седи гладно, само ще се разстрои повече, като следствие от това може да откаже и да суче, ако е вече много гладно и изнервено от плач.

Кърмаческа стачка
Белези на огладняване - кога да храня бебето?
Трябва ли моето кърмаче да се храни “по час”?
Кърмени бебета и хранене под час
Точно на време: можете ли да кърмите под час?
Хранения под час
Какво трябва да знам преди да дам на кърменото си бебе биберон-залъгалка?
Средно наддаване на тегло при кърмените бебета
“Не може да е гладно. То току-що яде!” - така ли е всъщност?

И не на последно място, Библиотека - основни въпроси, свързани с кърменето

Прегледай(те) горните теми, вижте кое е приложимо във вашия случай, и после  питайте или коментирайте  Grinning Ще говорим  Grinning

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
п.с. "Пробното кърмене" може да е подвеждащо, т.к. много майки и бебета се изнервят от непривичната и нова обстановка (лекарски кабинет), където се провежда кърменето. Тогава бебето може да суче зле, или изобщо да не суче, и да се извадят грешни изводи (например, че редовно суче малко или никак). По-добър вариант би могъл да е, бебето да се претегли сега, и отново след седмица - така ще се види колко е наддало за 7 дена, а същевременно срокът не е много дълъг, за да е опасно, ако например по някаква причина бебето наистина не приема достатъчно кърма.

Най-добър показател за това, дали бебето суче достатъчно по принцип са памперсите - ако пишка редовно и урината е бледа (а не концентрирано жълта и с остър мирис), значи бебето приема достатъчно кърма. След първите 6 седмици от живота си бебето може да разреди честотата на изхождането по голяма нужда, за сметка на количеството (примерно, да ака веднъж на 3-4 и повече дена, но количеството наистина да е като за 3-4 и повече дена Simple Smile )

Ако си избрала да даваш вода на бебето, може би е по-добре да е неподсладена, за да не се подлъгва по сладкия й вкус и да приема празни калории от захарта, вместо хранителни вещества от кърмата. При всички положения водата се предлага малко след кърменето, а не с големи паузи между кърменията (когато бебето е евентуално вече гладно, и само се залъгва с водата, вместо да яде от майка си), или непосредствено преди кърмене.

Успех Peace

# 19
  • Мнения: 213
Бу, едно голямо Hug и   bouquet ще има да чета и размишлявам

Общи условия

Активация на акаунт