Магистър със среден успех по-нисък от добър?

  • 6 459
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, търсих тема по този въпрос, но не намерих. Извинявам се предварително ако е обсъждано.
Положението ми е следното, имам завършен професионален бакалавър от колеж и искам да запиша магистър, но средният ми успех от дипломата за висше образование е среден 3.44, т.е. няма добър 3.50, което е изискване, за да можеш да се запишеш за магистър. Другото, което е много интересно е, че този успех добър 3.50 е минимално изискване, за да се запишеш магистър, но за платено обучение, т.е. ако искаш държавна поръчка няма изискване за успех, което ми звучи странно, но така ми казаха от МОН. От ПУ ми казаха, че нямат държавни поръчки и не могат да ме вземат, от колежа ми казаха ако искам да си подобря дипломата да се запиша наново. Изобщо е някакъв пълен ад.
Въпросът ми е някой да се е сблъсквал с подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 9 991
Че къде има магистратура без да се плаща? В частен университет пробвай. Ако си взела диплома с държавен изпит ми е интересно как ще си повишиш успеха?

# 2
  • Мнения: 25
Че къде има магистратура без да се плаща? В частен университет пробвай. Ако си взела диплома с държавен изпит ми е интересно как ще си повишиш успеха?
Да, имах държавен изпит и няма как да стане, ако не бях се дипломирала да се явя повторно може, но вече не може. Безплатна магистратура няма разбира се, под платена имах предвид не държавна поръчка.

# 3
  • Мнения: 9 991
За какво ти е магистратура? Искаш да смениш специалността ли? Не знам какви са тези държавни и частни поръчки, за които ми говориш. Знам се иска успех и си е в държавни или частни университети по избор. Пробвай се в някой частен, там вземат всеки, при почти всички условия. Май са имали предвид частен университет мила МОН и нещо не сте се разбрали.

# 4
  • Мнения: 2 450
Да, защо ти е магистратура? Ако искаш да учиш нещо друго има следдипломни квалификации например като опция, които са и по-кратки и по-полезни според мен от цяла магистратура. Иначе държавна поръчка можеш да се запишеш магистратура само в същата специалност, каквато имаш като бакалавър, така че ако си завършила някаква по-измислена специалност, може и да не намериш същата в държавните университети.

# 5
  • Мнения: 9 991
Да, защо ти е магистратура? Ако искаш да учиш нещо друго има следдипломни квалификации например като опция, които са и по-кратки и по-полезни според мен от цяла магистратура. Иначе държавна поръчка можеш да се запишеш магистратура само в същата специалност, каквато имаш като бакалавър, така че ако си завършила някаква по-измислена специалност, може и да не намериш същата в държавните университети.

Дефакто специалността, която аз съм завършила, в университета в който съм завършила, ако искам да е магистратура, не се иска успех ли? Има специалности от които се излиза директно магистър.

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 14:57 от adelinda

# 6
  • Мнения: 2 450
Зависи от университета предполагам, не съм имала проблеми с успеха, така че не съм се интересувала навремето, но мисля че принципно да. Така като зачетох правилника на пловдивския, наистина пише, че срещу заплащане ти искат успех поне добър, но за държавна поръчка пише само , че ако си професионален бакалавър трябва да е в същото направление, което и го казах вече.  Тези от които се излиза директно магистър нямат общо с кзуса в случая.

# 7
  • Мнения: 9 991
Аз четох в друг, че баш за държавна да се класираш се иска успех.
http://www.ue-varna.bg/bg/article.aspx?catid=360

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 15:21 от adelinda

# 8
  • Мнения: 2 450
Наистина зависи от университета явно, и на мен ми се струва по-логично да има за държавна а за частна не.

# 9
  • Мнения: 25
Направление не искам да сменям, икономика на туризма съм завършила и направлението ми е Икономика съответно. Искам да запиша магистър, защото не искам да оставам само с този проф. бакалавър. Не ти го броят за висше никъде. Това е причината.

# 10
  • Мнения: 9 991
Не мисля, но за икономистите няма работа много. И успеха се гледа.  Wink За мен е безсмислено. Магистър, ако уча ще е да взема друга специалност.

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 18:44 от adelinda

# 11
  • Мнения: 2 450
Какво значи никъде? Никога пък не ми се е случвало някой да се интересува магистър ли съм не съм ли, може би в държавнат администрация има някакви изисквания евентуално, ама то пък там не ти трябва да работиш и без това. А като ти е толкова нисък успеха не виждам смисъл да учиш повече, явно не ти се отдава, по-добре поработи да натрупаш стаж.

# 12
  • Мнения: 1 844
Досега като съм записвала магистратури /платено обучение/ винаги са ми изисквали минимален успех Мн. добър 4.50 - става въпрос както за ПУ, така и за НБУ.

Общи условия

Активация на акаунт