Цистит - лечение без антибиотици - 2

  • 132 840
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 346
Мислиш ли,че са компетентни в това?
На мен от лекар заради бъбреците получих съвет да огранича месото.Спрях го и отключих още проблеми.
С оперирана щитовидна жлеза съм.Категорична забрана към йодсъдържащи храни.Но заради операции изобилно ме мажеха с йод...Отчетоха чудо,че вместо да ми спрат фукционирането на малките участъци,те се спуснаха да работят.А всъщност не е чудо,просто знанията тук са капсулирани от преди 50 години.
Същото се случи и с уропроблемите.Всичко,което ми беше забранено,извън Бг ми беше включено в следоперативния период за възстановяване.
Говоря не за диета,а начин на живот.
Ти също си с инфекции.Едва ли някой адекватно те е насочил да ограничиш въглехидратите,с които храниш бактериите.Но това не влиза в обсега на традиционната медицина.
Имунната система я бутаме главно с глутен съдържащите храни,подръжката на инфекции.

# 736
  • Мнения: 22
sun sea, абсолютно съгласна съм, че знанията са остарели. За това е супер важно да намерим  добри специалисти за дадения проблем,  които все повече почвам да си мисля, че трябва да са на макс 40 години. Което пък става мисията невъзможна, но все пак по-добре е да се посъветваш със специалист,  отколкото да се самолекуваш,  защото и това носи своите последствия. Лично мнение,  разбира се  Peace

# 737
  • Мнения: 4 346
И на 30год.да е ,в учебниците ни храненето при заболяване, изобщо не е коментирано.В  крайна сметка ,фармацията е водеща индустрия,най-бързо и успешно развиваща се и няма интерес от това.
В темата има и други момичета,освен с цистити ,и с ендокринни проблеми,които преборват с подходящ начин на хранене.Дано се включат,но не мисля,че са били съветвани от д-ри,а по собствен път са стигнали до влиянието на храната.
И тъй като държиш на мнението на специалист,то към този начин на хранене, ме ориентира един от водещите световни уролози,за да оздравя клетки,тъкани и целия организъм след тежка операция.

# 738
  • Мнения: 11 754
Масовата практика при доктори, с които съм се консултирала относно ендокринното заболяване и като цяло овладяване на инфекции, които също са причина за възпаления И в щитовидната жлеза са: да се изключи белия хляб, ориз, захар и да се внимава със солта. Толкова.
За газирани напитки, шоколад и сладкиши всички си знаем. Нищо по-специално не ми е предписвано.
При наличие на повече килограми и повишена кръвна захар и инсулин - метформин и готово. Да понижава теглото, защото с диети не ставало.

Менюто на една диетоложка-ендокриноложка четох, предписано на форумка с автоимунно заболяване.
Още ми е странно като се сетя за част от дневните храни: кюфтенца със зелева салата + плод, препечени филийки със сирене + плод, мусака + плод, сирене по шопски + плод. Не че нещо лошо има. Виждаше се като цяло, че целта беше уж да се намалят въглехидратите, но по-скоро преобладаваха малки порции ядене на фона на меню с 5 хранения дневно. 3 основни и 2 междинни, като за деня имаше доста плодове, което си е захар, а в същото време се избягваха мазнините. Всичко се готвеше на сухо, варене или запичане.
Хора всякакви, доктори също.

# 739
  • Мнения: 241
mishkin Аз съм пила Уроваксом, което също е ваксина и също го пих 3 месеца. На мнение съм,че това няма как да те излекува,а само поддържа някакво нормално състояние. Дано да не съм права и при теб да подейства, но аз откакто ги спрях се върнаха симптомите. За сега хубавото е,че кризи съм нямала, но мисля, че това е по-скоро резултат от пазене доколкото мога.
При теб E-coli в урината ли беше?
Относно бъбреците - със сигурост ще отида да видя и тях, но за сега чакам да дойде другия месец, заради прословутите направления...

Лошото при мен е, че не са симптоми, а направо кризи. 3 часа след като усетя и най-лекия дискомфорт, вече тичам по спешни кабинети.
Само първия път се изолираха масово бактерии (не пишеше какви обаче...), но останалите 3 пъти - всичко е стерилно. Урокултури съм пускала 6-7 пъти в различни моменти и нищо не се изолира.
Ходих и при гинеколози - 3-4 микробиологии направих, заради всичките АБ, които изпих и нищо не се изолира. Не знам като спра уростим-а....
Стискам палци при теб нещата да са ок! После ако искаш - драсни да кажеш какво е станало на ехото  bouquet

# 740
  • София
  • Мнения: 193
Темата е за ужасния Цистит. Борих се с него 6 години. Наскоро прочетох една специфична книга и искам да задам един въпрос на всички.

Изпитвате ли възмущение от поведението на партньора си?

Знам,че ще ви се стори смахнато, но ви моля да отговорите. После ще ви кажа защо питам.

Последна редакция: ср, 22 юни 2016, 22:41 от Fifita

# 741
  • Мнения: 1 425
Понякога-да! Имам предвид, когато настоява да си получи своето, а след това с гръм и трясък пристига циститът. Правилно ли съм разбрала въпроса?

# 742
  • София
  • Мнения: 193
Ами да. Май нещата са свързани. Но не става дума само за сексуалната страна, а и по принцип.

Нека и други да отговорят и ще ви кажа за мен и за книгата.

# 743
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Фифита, а пребори ли се с цистита?
Какво точно питаш за съпружеските отношения/задължения?

# 744
  • София
  • Мнения: 193
Диди, ами след 6 годишна пауза, ме връхлетя отново миналия месец и пих АБ...

А питането е за поведението на другарчето по принцип. Не само за "онова"..

# 745
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Дали мислят, че преувеличаваме, че се глезим и не боли толкова много ли? Задай директно въпроса си, защото няма как да ти отговоря.

# 746
  • София
  • Мнения: 193
Няма как да променя въпроса. Става дума за поведението му в живота ( всякакви ситуации).

# 747
  • някъде
  • Мнения: 4 956
За съчувстието и разбрането-разбира ме и ми съчувства,опитва се да ми помогне ( но няма с какво), когато ми е зле.
За секса- много по-рядко и некачествено го правим от колкото му се иска, но след като имам този проблем ще трябва да се съобразява. Случвало се е и доста пъти да пренебрегне моите желания, но ако разчита само на тях ще трябва да е на сухо месеци наред, а за него секса е много важен в една връзка.

# 748
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Фифита, как постигна това затишие от 6 години, а преди колко пъти те е сполетявал цистита?
Сподели за книгата и за съпрузите.
Аз от снощи пак съм на тръни- правихме **** и имам някаква тежест ниско долу, но се сетих че трябва да ми дойде и се моля да е от това. Цяла вечер се въртях, притеснявах, не спах, дори и повръщах Sad.

# 749
  • Мнения: 229
sunsea правя тези диети или по-конкретно в момента съм суров веган от 20 дни,защото както знаеш имам Интерстициален цистит нелечимо от докторска гледна точка. Като цяло в Америка са доста по-запознати със заболяването. Намерих си група във Фейсбук и гледах много информация в Ютуб за жени излекували се от това заболяване точно с тази диета. Писала съм си поне 5-6 жени излякувани така. Затова и аз искам да пробвам като последна опция тази диета поне 6-7 месеца дай Боже да издържа... Иначе не се повлиява от нищо това постоянно желание за уриниране,както знаеш от мои предишни постове защитния ми слой на мехура ми е увреден с кръвоизливи по него и пропуска всички киселини и токсини, които дразнят постоянно и предизвикват това усещане 24/7...  Трябваше и цигарите да спра заедно с диетата и е още по-трудно, но нямам друг вариант това е последното, което мога да пробвам за да не съм доживот така...

Общи условия

Активация на акаунт