Хайде пак на почивка в Сандански - 4

  • 129 348
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 764
Zoi, мерси за включването и информацията. Аз вече резервирах в Пирин, ще бъдем там от 7 до 17 май. Кола нямаме, така че за града ще разчитаме на транспорта на хотела - пише, че имало такъв. Съмнявам се обаче, че много ще ходим в града - моето дете обича паркове, площадки, детски кътове, басейн. Това му е достатъчно.

Като бивша местна да те питам дали в Сандански има магазини за детски дрехи (трикотаж, бельо, пижами) на български производители и ако да, можеш ли да ме ориентираш горе-долу къде са. Била съм в Сандански преди 11 години и с умиление си спомням за едно магазинче, в което продаваха ишлемета на Мекс - още си нося сакото, панталона и полите, купени от там. Сега обаче приоритет ми е детето и след посещенията в Хисаря и Смолян установих, че цените на едно също нещо в София и извън София са доста различни - един и същ детски комплект бельо в София беше 9,60 лв, а в Смолян го взех за 5 лв. (една и съща марка, размер и цвят). Та ако мога покрай чистия въздух, да купя малко гащи и пижами, ще съм оползтворила пътуването до Сандански на макс.  Joy Може и на лични да пишеш, да не оспамваме темата. Мерси предварително.

# 61
  • Мнения: 4 292
Nedinka, не мисля, че ще е спам. Сандански е доста скъп град, аз съм от Бургас, но той ги бие в някои отношения. Бельо лично аз си купувах от един магазин на главната, няма име има една голяма табела на Есприт. Жената е много любезна и винаги ще те насочи правилно, цените мисля, че са поносими, но не евтини. Евтино и да си заслужава е един склад извън града на Body move. Шият ги за Гърция, супер са евтини, на малкия долнища за у дома за по 3 лв., супер издръжливи, взех 5 на тръгване, яд ме е, че не взех повече. До там с такси освен.
 Браво за изборът, няма да съжаляваш  Wink

# 62
  • Мнения: 4 764
Ще пообиколя значи. Чак извън града сигурно няма да ходя, но признавам, че за 3 лева долнище бих могла да се пробвам - като знам, че от десетте долнища, купени през септември, сега са останали 4 в приличен вид.

Колебаех се между Интерхотела и Пирин, но тъй като разликата в цената не беше съществена на фона на цялата сума и нито един от хотелите не ми предложи трансфер летище-хотел на прилична цена, а пък Пирин ми хареса повече на картинките и една колежка го препоръча, реших Пирин да бъде. Лукс не ми трябва, но тъй като много пътувам с детето, наясно съм какво точно ми трябва, за да се чувстваме добре и двамата и да не се изнервяме взаимно. После ще споделя.

# 63
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Зои, много благодаря за отговора  bouquet. По оферта имат 2 разходки в парка, не пише дали ще са пеша, но ако е много далече, може би ще ги возят с автобус. Все пак групата е 45 деца. Пише, че и на басейн ще ходят, но и аз в сайта на хотела видях само джакузи, но пък в някои мнения четох, че имало и басейн  newsm78

# 64
  • Мнения: 4 292
При всички положения ще му хареса на детето ти. Има къде да се разхождат, ще им е интересно. Много лагери и организирани групи с деца съм виждала там, явно често се правят такива мероприятия. Сигурно ще ги извозват, не е много далеч, но е стръмно с тесен тротоар, да не кажа никакъв, не знам кой ще тръгне с 45 деца по пътя. Можеш да го видиш с Гугул мапс като го съпоставиш с Интерхотела, че той е на входа на парка.

# 65
  • Мнения: 1 445
Привет отново bouquet

Искам да редактирам Zoi за две неща:
В Пирин има детски клуб (освен ако дефиницията за клуб не ни е различна). Има две каки и моето дете едвам излизаше оттам.
Пирин,също така, ако и да е отдалечен от центъра, е в непосредствена близост до парка и площадките. В хубаво време минава влакче (точно в началото на парка и до хотела) и за 2 минути ви откарва до Интерхотела и центъра.

Не съм живяла в Сандански, но в Пирин парк хотел съм била 5 пъти,последният,от които през Септември.

# 66
  • Мнения: 4 292
Благодаря за редакцията, но Пирин се води извън града, затова не му броя детския клуб като такъв за ежедневно посещение. Не съм писала, че Пирин няма, а че само този на Интерхотела остана в града. Надявам се правиш разликата.
 Пирин си е извън градът от където и да го погледнеш, да от края на парка е близо, но колко близо е до първия хранителен магазин например?

# 67
  • Мнения: 1 497
 Zoι, от Сандански ли си? Препоръчай къде да резервираме, хотел или апартамент, да е чисто, просторно и да е близо до парка. За Интерхотела и Свети Никола знам къде се намират, друг хубав хотел близо до парка? Без Пирин, идва ми скъп.
Бяхме преди 2 години в Свети Георги, хареса ни, ако не харесам друго пак там ще сме.

# 68
  • Мнения: 2 352
Ако този клуб в Интерхотела е доброто място за деца в града, представям, т.е. не си представям какви са били останалите.
Ако някой разчита на влакчето в обратна посока, може да се обрече на дълго чакане. То по-често служи за атракцион за децата и те заедно с придружаващите ги си се връщат обратно. Да не говорим и че често се качват тротинетки, малки велосипеди и други обемни играчки.  

# 69
  • Мнения: 4 208
Планирам 2-3-4 нощувки в Сандански през пролетната ваканция. През дните ще обикаляме - Рупите, Мелник, Рожен,Петрич, с. Ключ. Не ми трябва нито басейн, нито детски кът ( децата са вече самостоятелни). Може би само закуска да има към нощувката. Гледам офертите в Грабо.
Препоръчайте малък семеен хотел или апартамент. Не държа на лукса, достатъчно е да е чисто и спретнато.

# 70
  • Мнения: 4 292
Ами сега, къде прочете " доброто място"? Писах, че е единственото, не че е най-доброто! Изобщо не е, играчките са изпочупени, въздуха застоял, а и имаше една кривотия, която работи там. Когато, обаче се заредят няколко дъждовни дни и това си е развлечение за малкото.
 Delia, на мен лично ми харесва Томас Палас. Добра локация, непретенциозно, без басейни.

# 71
  • Мнения: 2 352
Интерхотелът е хубав, басейна е чудесен, има детски кът безплатен. Не е кой знае какво,чно става, често ходих там с малкия, но той пък е единствения детски клуб в града.
Оттук. Не мога да си представя да ходя често на място като това. Аз обаче и не съм особен люмител на клубчета или на помещения, които някой нарича клубче само заради това, че има покрив над главата си. 

# 72
  • Мнения: 1 445
Значи....
То и дефинициите за делеч и близо са различни.
Без влакчето (защото наистина не се движи винаги) аз стигам до интерхотела за 20 минути!
Приемам това като приятна разходка,крайната ми цел не са хранителните магазини,а просто хубаво прекарано време с детето.
20 минути за мен не са далеч от центъра,но всеки си знае дефинициите и детето  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 1 285
Ние бяхме в този апартамент. Много съм доволна, ново е и много чисто. Няма включена храна.

http://pochivka.bg/o-30695-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0% … D1%86%D0%B5%D1%81

 И ние много обикаляхме. Има чудна пътека, започва от Роженския манастир, върви покрай пирамидите и излиза в Мелник. Около 3 км в едната посока като от Рожен към Мелник е слизане. Красота!

# 74
  • Мнения: 2 352
От гледна точка на турист, отсядайки в най-добрия хотел в града би ми било все тая къде са магазините. Паркът е прекрасен, един от най-красивите в страната. При изключителна важност да съм на стъргалото, ще отивам в Слънчев бряг.  Laughing
delia, при този план за действие може би няма да имате проблем дори и да се настаните в Мелник или някое от селцата в района. Ще бъдете мобилни и няма да търсите балнео-ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт