Честитим с голяма еуфория,принцесата на Креми-бебе Виктория!35+

  • 23 255
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 481
"Скок", право в розовата тема на Вики и мама Креми! Да са много здрави и щастливи заедно!
Шери и Мария  bouquet bouquet bouquet

Големи спринтьорки сте значи,загубих ви дирите за няколко дни.Интересни теми сте обсъдили.Относно късното майчинство,
Скрит текст:
надявам се скоро да изпитам всичките му + и - ,смятам да го преживея нормално, пълноценно, и не  Naughty, не очаквам моите деца да са вечно добри и усмихнати, но и ние не сме били, а виж какви големи моми станахме  Mr. Green и се справяме някак с живота още.Знам,че няма да е лесно,и най-малко се надявам на лесен живот с деца.Сигурна съм,обаче,че ще си струват всички нерви, време и т.н.
От последния ми провал насам, по някакво странно стечение на обстоятелствата, живота ми върви към промени, които все още се нареждат по свой си начин и са с доста неизвестен край - надявам се в крайна сметка всичко да е за добро. Praynig Накараха ме да преосмисля всичко,което съм планирала последните години и разбрах, че не мога да контролирам неконтролируеми неща, колкото и да се опъвам( повече и от магаре на мост Wink Та, това исках да споделя с вас - отупах се здраво тези дни от изминали събития, потъгувах, попразнувах Blush ,(че и много поводи имаше), поразмислих и реших, че не ми остава друго,освен пак да  вдигна главаи и продължа редом с прекрасното си момче Heart Eyes.Времето ще покаже какво и как, но моят пуст оптимизъм все напира.. Wink
Да не пропусна да благодаря на всички ви за хубавите пожелания за моя РД - и вие да сте здрави и щастливи!
Ината,твоята Картофка е очарователна,малка сладурка!
На Ива-Миши, честито и безпроблемна бременност и от мен.Каква прекрасна изненада
Пате, на теб все забравям да ти кажа, че Стоян Киров Simple Smile е много, много сладък.Добре, че сте ми далече,че го грози реална заплаха от зверско гушкане и мачкане
Амини, браво на вас,нашарили сте ги чудно децата - мечта! Hug
Ели, на теб честити розови гащи, но защо така със синичко те свързвам. Thinking Най-важното е, че сте добре!
Кали мг, честит нов дом и успех на изпита в понеделник.Peace
 Още много неща четох и мислех, ама откъде акъл да помни Embarassed
Утре пак съм на парти, дано оцелея  Blush, а другата седмица съм на д-р по бебешките въпроси. Чакам и един кариотип и тест за чупливата X хромозома в края на месеца.
 И хич не ми е Коледно, напротив - с тези  високи температури ,направо ми е пролетно, но и едно леко и оптимистично - с една дума екстра! Ей така да откара до НГ ,дано!  Wink
Хубави почивни дни от мен! Аз утре си чакам тортата за закуска от мама Шери Wink
Допълвам: Мария,толкова е красиво Hug

# 61
  • Мнения: 3 005
Смятам, че повечето заклеймиха идеята, без хабер да имат за какво става дума, демек си начесаха клавиатурата  Crazy /всички го правим понякога/
Ами обясни ни тогава. Може и да не съм разбрала, но от това, което написа вчера излиза, че понеже имаме деца, родени след инвитро и не ходим на психолог, където да ни третират като техни осиновители, те ще станат наркоманчета.
Дара, на мен ми изглеждат добре резултатите ти, стискаме палци!

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 20:31 от MianaNia

# 62
  • Мнения: 13 965
Даре, Сигма ти го е казала, само аспирит протект ще е достатъчен.
Аз снощи четох в нета разни неща и яко съм се притеснила дали ще износя тази бременност  Confused

# 63
  • Мнения: 8 532
еееее Амини що пък да не я износиш! Спираме ти четенето в нета!

# 64
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Миа, с точност кои думи в контекст те наведоха на тези изводи  Thinking

# 65
  • Мнения: 5 037
Мамаса,радвам се,че пишеш.Надявам се съвсем да наместиш короната и смело напред.
Специално за теб и всички момичета,които не губят надежда

Перу,макар да ми е второ дете,пак на моменти се чувствам неуверена.Двете деца,нямат нищо общо.

Амини,с Мими нямах нет и ако знаеш,колко спокойна бременност и майчинство изкарах,не е истина.

# 66
  • Мнения: 3 005
Перу,
Скрит текст:
заключиха старата тема и не мога да ти цитирам въпросния пост, на който реагирахме аз и Сигма, но беше от сорта, че психоложката ти казала, че сте отишли навреме, тъй като при тях обикновено ходят, когато децата са вече на наркотици и че според един френски психолог децата от инвитро трябва да се третират като осиновени, по-скоро родителите на децата да се третират като осиновители.
Амини, не се шашкай, надявам се, че всичко ще е наред при теб и бебоците, имам си съученик, на който му се родиха преди година точно момче и момиче близнаци, а жена му ми е наборка / на 40г./

# 67
  • При вещиците
  • Мнения: 1 455
Креми, да е жива и здрава Виктория, да е вечната победителка.
Шери, поредното благодаря за прекрасната тема.
Аз едва ви настигам на моменти, но да си кажа и аз мнението. Наистина мнооого желано бебе и заедно с ММ успяхме да минем плавно от периода преди и след! Нямаше специална подготовка, но някак си стана. Заедно се грижим за бебка, успяваме и да поспим и да излизаме всеки ден и да работим (още на третия ден след секциото си отговарях на служебния телефон). За мен е важно кой и как отглежда и възпитава детето, а как другите го наричат за мен не е важно.

# 68
  • Мнения: 8 328
Перу аз съм твърдо ЗА идеята- среща с психолог.
Учат ни как да смятаме, как да четем...но никой не ни учи на по-важните неща в живота. Никой не ни учи как да създаваме семейства, как да се отнасяме с околните или как да бъдем родители.
Всичко е проба. Пробваме по един начин, ако не стане по втори или по трети.
Аз считам , че със всяко дете трябва да се отнасяме като с осиновено. Осиновителите се учат как да бъдат родители, учат се как да опознаят по-бързо и по-добре детето си. Учат се как да лавират с чуствата му.

Е...нас никой не ни учи...но ако човек е досатъчно дотасъл сам търси тази помощ. Успех.

# 69
  • Мнения: 3 005
Хоупчето го е казала много хубаво: никой не ни учи как да бъдем родители.
Скрит текст:
Не оспорвам необходимостта от подготовка за родителството и психолог при проблем, но това важи за всички - независимо дали са родили на 20, на 30 или на 40 и още по-малко от това дали бебето е резултат от АРТ. Но понеже детето било от инвитро, дай да го третираме различно, ами не съм съгласна.
Иначе при тежка форма на следродилна депресия си е желателно да се потърси помощ.
Лили, как е Ясмина не писа? Ти как си? Подготвихте ли се за пътуването? Ще ни почерпиш със снимка от погачата, нали?

# 70
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Да, за съжаление при психолозите наистина отиват, когато децата са вече на наркотици. Но не виждам защо смяташ, че децата инвитро ще станат наркомани. Този извод си го направила ти.

Аз мисля, че е въпрос на зрялост да посетиш психолог овреме, превантивно.

А Хоуп е права, защото децата не са наша собственост и трябва да подхождаме към тях като към най-крехък,  чуплив  и ценен предмет /сега пък ще се хванете за думата "предмет" сигурно, ама така е с писменото общуване/.  С две думи - най-безценният ни поверен подарък в живота. който идва и си отива. А за времето, прекарано с нас, сме отговорни да направим всичко по силите си да съхраним индивидуалността му и в същото време да не го оставим да се изгуби.

Аз имам твърде много притеснения, защото съм свръх отговорна /а това често ми пречи/.

# 71
  • Мнения: 3 535
Амини, спирай да четеш в нета! Това че си забременяла след много опити и инвитро, не означава че ще имаш проблеми с бременността! Освен че ще станеш огромна  Joy гледай сайтове за колички и дрешки... Спокойствие и силна храна!
Перу
Скрит текст:
аз разбрах поста ти за психоложката по абсолютно същия начин като Мия! И изобщо не разбирам как дс третираш инвитро бебе като осиновено и защо по дяволите се прави разлика между деца?
Редактирам - обяснила си, но аз пак не разбирам . Както казах днес- хора разни

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 23:41 от janach

# 72
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Много е просто. Обърни гледната точка. Не разлика между деца. А между родители. Кой пък ви накара да мислите, че се дискриминират децата, идея нямам откъде излезе това.

# 73
  • Мнения: 481
Шери,  Hug
Амини,справяш се чудесно и всичко ще е о.к. до край.Остави четенето в нета  по този ? в миналото, мечтата ти е реалност и ще е в теб до термин, а най-хубавото е, че е  двойна доза! baby_neutral baby_neutral Вярвам, че всичко ще бъде наред с вас Hug
Също мисля, че е пълна глупост това как са заченати децата.Възпитанието и отглеждането е въпрос на нашата същност и умения да предадем правилните послания и умения на поколенията или казано накратко-крушата не пада по-далеч от дървото

# 74
  • Мнения: 5 037
Мамаса,някой път от крушата се "ражда"ябълка.Колко кофти родители имат прекрасни деца и обратно.Всичко е до човека и до усещане,поне според мен.

Общи условия

Активация на акаунт