Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 40

  • 82 117
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122
Привет и от мен. Откриха ми Хашимото при профилактични прегледи след като родих. За момента TSH ми е в норма и не съм на лечение. Ходя при др. Димитрова в Полимед в София. Тя ми каза да пия селен и витамин А.

Успех на всички!

# 16
  • София
  • Мнения: 10 698
Мерси за темата Мереленда!
Дано имам повече време да се включвам.

# 17
  • Мнения: 20 162
Мерси за темата.
Гледате ли Биг Брадър, снощи Соня Колтуклиева, една от участничките, журналистка мисля, че е, обясняваше на един мъж, че има проблеми със щитовидната жлеза и само орехи и вода да яде пак няма да отслабне. И завърши - Я виж Ванчето(Ваня Червенкова), оперира си жлезата и отслабна..... Joy
Това по повод диетата, която въпросната рекламира, и народа който и се връзва....
Мереленда, Червенкова ще да е била от нашите 5%   Sunglasses

# 18
  • Мнения: 11 737
Много пълна ми се видя Червенкова, а беше отслабнала доста. Явно след диетата си е върнала килцата. Дори и с оперирана жлеза, пак е качила килограми.
Нейната диета действа, докато се спазва, после... дори и да се ограничава човек с храненето, пак се връщат килцата, бавно може да е, но се връщат.

Магнитче, как е Лили?

Цветомира, добре дошла  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 47 981
Какво ще кажете за това http://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view … itno&Itemid=5
Дали е вярно?

# 20
  • Мнения: 11 737
Вярно, да. Много от добавките се налага да се пият с голяма часова разлика помежду си, за да не си пречат при усвояването, а други пием заедно, за по-добро усвояване. И за Д+магнезий и К сме писали и за часова разлика между магнезий, калций, желязо и т.н.
Комплексите витамини, едно че са в мижави дози, то са и неефикасни и продължавам да се питам, защо на някои бременни им изписват от скъпи по-скъпи комплекси витамини.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 698
Как защо, това е бизнес.
Добре е Лили. Мина операцията.  Не беше леко,  но мина. След нова година ще й махат конеца. Не знам после какво следва..

# 22
  • Мнения: 65
Здравейте,момичета,ето изследванията ми от днес,малко съм разочарована. На euthirox 100 съм всеки ден ,намалила съм глутена и пак. Миналия месец беше около 1 TSH-то .Пуснах си и витамин Д,мислите ли,че трябва да приемам допълнително?Освен на своя глава да си взема и селена.И след два месеца пак изследвания.

FT 4 ( свободен Т4 )   20.56   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )   2.860   mIU/l   0.27 - 4.20.
 Витамин D total (25-OH Vitamin D)   87.88   nmol/l   50 - 120.
Благодаря,момичета!

# 23
  • Мнения: 11 737
Ако някой се интересува, тъкмо форумка ми ги пусна.
ТСХ + ФТ4 в Цибалаб за 8,50 лв - https://www.ofertomat.bg/Laboratorno-izsledvane-na-2-ta-nai-vagn … ibaLab-p4332.html
ТСХ + ФТ4 + Анти ТРО - за 30 лв - ДКЦ3 Варна - https://www.ofertomat.bg/Hormonalni-izsledvania-za-shitovidnata- … -Varna-p4079.html

# 24
  • Мнения: 20 162
Хаха, да не би да ни четат журналисти.... Sunglasses
http://lokumki.com/lokum/24542-vanya_chervenkova_lyje_che_e_otsl … jte_istinata.html

# 25
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
за темата  bouquet
И да не ви изтървам  Hug

# 26
  • Мнения: 5 215
Жълтурите редовно надничат във форума. Laughing

# 27
  • Мнения: 288
Да, но ни наричат "експерти"  Mr. Green в този цитат:
"Най-вероятно именно това се е случило и с Ваня, коментират експертите" Wink
Да споделя и една статия, на която случайно попаднах от един руски сайт - http://health4ever.org/vitaminy-i-mineraly/sovmestimost-vitaminov-i-mineralov . Тя е за съвместяването на различните витамини и минерали.

# 28
  • Мнения: 20 162
Да, но ни наричат "експерти"  Mr. Green в този цитат:
"Най-вероятно именно това се е случило и с Ваня, коментират експертите" Wink
Че сме експерти, експерти сме вече, от зор..... hahaha
Цитат от статията:
Но дали е редно да изтъква, че дължи отслабването си само на диета, след като това май не е съвсем така, коментират онлайн потребителите.
 Simple Smile

# 29
  • Мнения: 11 737
Да, бе, отслабването и се дължи на операцията! Така ли сме казали, че аз съм късопаметна, а поначало се съмнявам някой да е отслабнал, след като си е направил операция? Да свали килограми, ако е качил много... хм... може вероятно, но пак се съмнявам, предвид че след операция повечето пият хормони, защото са с малко количество оставена жлеза или без жлеза и докато се нацелят дозите, че евентуално да повлияе на теглото при влизане на хормоните в норма  Thinking Не знам, ама, малко вероятно ми се струва. По-малко случаи са по принцип, които теглото им е незасегнато като са болни и са с нормални килограми, и пак единици случаи са тези, които след операция са запазили нормално тегло или са понижили килограмите. Повечето като че ли преди да се оперират са пълнички, след операцията пак. Или са били слаби преди операция, вследствие токсикозата, а после са качили килца. И нерядко разбира се, нормално тегло преди и след операция.

На мен Ваня ми се вижда пълна сега. Не знаех, че се е оперирала, а си мислех, че след диетата си е върнала килцата нагоре, защото на снимки изглеждаше доста слаба, поне тези, които е показвала в интернет. И беше споделила, че е свалила 38 кг. А сега не виждам разлика от преди да се прослави с диетата си.
За мен операцията и няма общо. Килцата може да са от болестта, но са свалени с диета и като е спряла диетата нормално са се повишили пак.

Общи условия

Активация на акаунт