ПЪРВИ КЛАС - тема 5

  • 51 965
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 247
Състезанието "Аз и числата" е елементарно. По-голямата част от децата изкарват максималния брой точки. Където точките са по-малко е просто от моментно разсейване.
Другите състезания са друга бира. Там има и по няколко наистина трудни или почти нерешими за тази възраст задачи. Считам, че всичко това е нормално. Състезанието затова е състезание - има първенци, има и последни. Така и трябва да бъде.

# 691
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Не виждам особена сложност в задачите от състезания за първи клас за децата, поне на този етап. Такива задачи се решават в училище, може би не са най-чести, но се появяват. Виж, при кенгуруто вече е друга работа, но то не е базирано на нашата образователна програма.

# 692
  • Мнения: 10 547
Това са състезания по математика, не контролни.

# 693
  • Мнения: 5 513
Аз ще се запиша да ви чета.Моя син ще е първокласник тази есен.
Ако има тема за първи клас набор 2009 и не ми е мястото тука моля да ми дадете линк.
Благодаря!

# 694
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз ще се запиша да ви чета.Моя син ще е първокласник тази есен.
Ако има тема за първи клас набор 2009 и не ми е мястото тука моля да ми дадете линк.
Благодаря!
Имате си тема, но не пречи и да ни четеш.  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=876261.msg32381815&u … Mails#msg32381815
Това са състезания по математика, не контролни.
На същото мнение съм. Състезателната математика е нещо съвсем различно от учебния материал и така и трябва да бъде.  Peace

# 695
  • Мнения: 18 581
Какъв упадък, сигурно сме държавата с най-много математически състезания на глава от населението. Laughing 

# 696
  • София
  • Мнения: 7 673
Какъв упадък, сигурно сме държавата с най-много математически състезания на глава от населението. Laughing 
Те пък не са задължителни.  Laughing

# 697
  • Мнения: 18 581
Оставаше тази машина за пари да е със задължителен характер. По-скоро трябва да влезе като успешен пример в учебниците по маркетинг. С това не искам да омаловажа постиженията на децата. Но истерията на масовката ме учудва след всяко следващо състезание.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 089
Състезание е когато надградиш с малко повече логика задача, която децата все пак са виждали. Не знам за "аз и числата", но от коледното имаше няколко задачи, които моя син не беше решавал.
И да, не е задължително и аз не го записвам, защото знам какво може.
Но утре ще му дадат такива задачи за матура/приемен изпит и той няма да се справи, ако не е ходил две години по курсове.
Хора, давате ли си сметка на какво обричаме децата си? Колко от вас работят без почивка събота и неделя??

# 699
  • Мнения: 1 632
Моя син се справя сравнително успешно със задачите, но е много разсеян. Ето вчера на един пробен тест пише запишете неоцветените топки, той записва броя на оцветените.
Иначе аз също смятам, че състезанията трябва да са съобразени не само възрастта на детето, но и с взетия материал. Не може в училище да са до взели до числото 10, а в теста да искат смятане до 20. Има и нещо друго, те и октомври и  са все първи клас, но нивото е различно, така, че малко ми се виждат странни задачите от ''Аз и числата''. В класа на сина ми има деца, които още не четат добре, и не мога да си представя как ще си прочетат условията, а те са добре със сметките. Това има предвид, че трябва да са съобразени.

Последна редакция: чт, 21 яну 2016, 09:02 от беба28

# 700
  • Мнения: 10 547
Детето ми ходи на състезания по математика от миналата учебна година, тогава беше на пет. Решава само задачите от предходни години на дадено състезание, рядко търси помощ за обяснение, дерзае си самичко, не изкарва максимални резултати, но и не се впускаме у дома в обяснения и часове решаване, както беше и е с голямото ни дете.
Също така тренира и гимнастика. В групата на средно добрите е. Рядко ходи на състезания, защото има дадености, но нито му е заложено като кой знае какъв природен талант, нито седи в залата всеки ден по три-пет часа. Което не значи, че не се справя със съчетанията си. Просто на този етап не е за изяви над тези, които са заложени в тренировките. Дали паралелът е ясен?

# 701
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
А децата ви искат ли да ходят на състезанията? Защото дъщеря ми отказа да иде на коледното, въпреки, че се справи със задачите от предните години. От тогава класната не е настоявала и питала и ако не бяхте споменали, че ще има, сигурно нямаше и да разбера. Днес мисля да й дам задачи от аз и числата, харесаха ми тестовете и от другите разновидности за първи клас. Тъкмо днес имат най-малко домашно, ще решаваме тестове Simple Smile
И на какви извънкласни занимания ходят? Защото моето и това не го влече. Ходеше на зумба, но групата се развали и от тогава на нищо не иска да я запиша. От училище я насочиха към вокалната им група, но не я КЕФЕЛО  #Crazy Ако има как са измислят спорт гледане на телевизия, ще е първенец!

# 702
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз съм решила, че едно състезание на година и е предостатъчно. Предложих различни варианти, избра си рисуването, яви се с желание, избрали нейната я за най-добрата рисунка от явилите се в училището. Доволна е.
Извънкласни ходи във вокалната група, в която и кака и. Гледа я толкова години на сцената от публиката и беше щастлива, че вече може да се запише. Чака с нетърпение петъците, че хем имат 2 часа рисуване, хем вечерта е с вокалната група. Дори не и тежеше преди представлението близо месец да ходи всяка вечер.

Не смеех да се похваля, докато не съм сигурна, но вече определено се вижда, че откакто носи очилата се справя с четенето все по-добре. Чак ме е яд, че чаках толкова време за да я заведем на преглед.

# 703
  • Мнения: 1 571
Аз съм решила, че едно състезание на година и е предостатъчно. Предложих различни варианти, избра си рисуването, яви се с желание, избрали нейната я за най-добрата рисунка от явилите се в училището. Доволна е.
Извънкласни ходи във вокалната група, в която и кака и. Гледа я толкова години на сцената от публиката и беше щастлива, че вече може да се запише. Чака с нетърпение петъците, че хем имат 2 часа рисуване, хем вечерта е с вокалната група. Дори не и тежеше преди представлението близо месец да ходи всяка вечер.

Не смеех да се похваля, докато не съм сигурна, но вече определено се вижда, че откакто носи очилата се справя с четенето все по-добре. Чак ме е яд, че чаках толкова време за да я заведем на преглед.

 smile3501 на детето!

# 704
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
... Ако има как са измислят спорт гледане на телевизия, ще е първенец!

Те всички ще са първенци, ако ги оставим.  Mr. Green
Добре че малката почна да се зарибява по Хистъри и Травъл, че по-лесно да елиминирам сериалите от Дисни канала. Някои са просто обидно тъпи. Да не говорим за анимациите от типа на Гъмбол и Ригби и н`ам кой си...

Общи условия

Активация на акаунт