Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 34!

  • 60 446
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • България
  • Мнения: 988
bubaleche, в коя седмица си? На мен още не са ми записвали тонове.
roha28, за сега не съм лежала в болница. Дано не ми се налага! Май като се раздвижа повече и започва да ме боли. По принцип лежа.

# 721
  • Мнения: 284
Момичета, има ли поза, която да облекчава контракциите? От сутринта корема ми се е втвърдил и за много малко се отпуска, на моменти ме и наболява. Досега имам 2 приема на Утрогестан, Магнерот и Но Шпа, но почти не усещам облекчение. Лежа основно по гръб, защото настрани ме наболява, сякаш нещо ми подпира.. В 17+2 съм и лекаря на последния преглед ми каза, че това е терапията и друго освен лекарствата и лежане не може да се направи. А вече ме хващат лудите с тези контракции.. Не знам как да си облекча положението и не знам дали всичко с бебето е наред.. На 4д съм чак на 14.05.

# 722
  • Мнения: 786
Момичета, има ли поза, която да облекчава контракциите? От сутринта корема ми се е втвърдил и за много малко се отпуска, на моменти ме и наболява. Досега имам 2 приема на Утрогестан, Магнерот и Но Шпа, но почти не усещам облекчение. Лежа основно по гръб, защото настрани ме наболява, сякаш нещо ми подпира.. В 17+2 съм и лекаря на последния преглед ми каза, че това е терапията и друго освен лекарствата и лежане не може да се направи. А вече ме хващат лудите с тези контракции.. Не знам как да си облекча положението и не знам дали всичко с бебето е наред.. На 4д съм чак на 14.05.

На мен ми казаха да лежа настрани. Може да се направи нещо, като те приемат в болница и полежиш на системи магнезий и инжекции но- шпа. Аз в 22 г.с. бях с болки и контракции и ме приеха за 5 дни. Системите свършиха работа, но сега пак ако походя малко повече и пак ми се  втвърдява корема. Общо- взето лежа вкъщи и почти не излизам. Увеличиха ми дозата на 4х2 магмерот, което е максимума.

# 723
  • Мнения: 284
Моят лекар и това ми каза, че другия вариант е да ме вкара в болница за няколко дни и ако продължавам все така ще се наложи да го послушам..

# 724
  • Мнения: 933
Тортичка в 30 г с съм, но тоновете сега ми ги правят заради контракциите. Аз днес съм като парцал. Не спах през нощта, сега пък зверски киселини ме почнаха. Абе край няма. Но си струва като усетиш бебо да рита

# 725
  • Мнения: 1 304
Just_smile, и според мен е по-добре на страни, на лявата страна май е за предпочитане, аз на страни лежа през повечето време, бях и чела, че по гръб не ехубаво да се лежи, може по малко само, рритискали се някакви съдове. А и май на беб не му е мн удобно така, все като легна по гръб и почва да ме рита. Според мен също ако не минават контракциите, по добре за няколко дена в болница и ти ще си по спокойна. Аз имах и аз между 15-17 седмица не се сещам точно кога , вечер се получаваше предимно ама мина

# 726
  • Мнения: 1 038
Тези контракции по цял ден не са на хубаво.По-добре влез в болница на системи магнезий,защото от контракциите  се скъсява шийката Sad да не си навлечеш неприятности с това чакане!

# 727
  • София
  • Мнения: 11 784
момичета, някой да направи новата тема, скоро минавате 50, аз няма да мога Simple Smile

# 728
  • Мнения: 284
Благодаря за съветите, момичета  bouquet Ще пробвам да лежа настрани и дано има облекчение, иначе утре отивам при моя АГ. А и съм се наплашила достатъчно покрай мои близки, за да рискувам това толкова желано бебче. В понеделник ще ходя за нов болничен, но не мисля да чакам дотогава. Дано всичко е наред с малкото съкровище Praynig

# 729
  • Мнения: 1 038
Идея нямам как се прави нова тема  Thinking някой разбиращ ако има,нека да врътне една темичка Simple Smile

# 730
  • Мнения: 212
И аз незнам как се прави нова тема.

# 731
  • Мнения: 135
Здравейте момичета, аз се чувствам доста по-добре след лежането в болницата. Сега си позволявам повече излизания и бабите болни , няма кой да гледа малката и така не остава много ред за лежане. Към 28 седмица ще правим терапия за дробчетата на бебето и ми казаха , че е желателно да се съчетае с болничен престои, ако може които я е правил да каже лежали ли са в болница и колко дни?

# 732
  • Мнения: 5 060
Не съм лежала в болница, но аз ставам от леглото само да отида до клиниката и банята. Като ви чета как се разхождате, а после страдате, си мисля, че не сте за лежаща тема.

# 733
  • Мнения: 212
Здравейте момичета, аз се чувствам доста по-добре след лежането в болницата. Сега си позволявам повече излизания и бабите болни , няма кой да гледа малката и така не остава много ред за лежане. Към 28 седмица ще правим терапия за дробчетата на бебето и ми казаха , че е желателно да се съчетае с болничен престои, ако може които я е правил да каже лежали ли са в болница и колко дни?
Аз си сложих 4 инжекции Флостерон по една на 12 часа (снощи ми беше последната) в 28г.с. съм, не съм била в болница аз сама си ги поставих, но сега пък друго ме мъчи, че от тях се вдига захарта (аз я вдигнах, а съм с гестационен диабет) и може да вдигнат кръвното.Някаде бях чела тук във форума, че на повечето мами им прави впечатление, че бебето става по-мудно ми май и на мен така ми се струва.

# 734
  • Мнения: 933
Мохини права си, но аз като кажа дъъълга разходка разбирай да сляза пред блока за 30 мин и то заради детето и общо взето седя на пейката. Ама май имам склонност да преувеличавам за разходките.
Аз какво да ви кажа, с детето сутринта постъпихме в болница. Направи ларингитен спаазъм. Абе както се казва по нашия край ден да не е без ядове

Общи условия

Активация на акаунт