Канадските мами - отчетна темичка; среща - 15 април, събота, 12 часа, "Хай Парк"

  • 10 506
  • 278
  •   1
Отговори
# 240
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Веднага предлагам - кафето при големия паркинг. Лесно се стига, голямо е и има масички и отвън. Въпроса е как ще се познаем Embarassed Можем да разменим мобилни телефони (който има) и да се търсим на място.

Някой може ли да ме упъти как се стига до това кафе? Ходила съм само веднъж в този парк. Ще дойда с метрото и в парка ще вляза от към Bloor St. От там има 3 пътя. Кой да избера? Сори за малко тъпите въпроси, но не ми се въртят кръгчета в парка докато намеря кафето. Нямам мобилен телефон все още, така че и аз се чудя как ще ви разпозная.  newsm78
Тръгнеш по уличката, по която влизат или излизат колите и вървиш към 250м. Кафето се намира до единствения голям паркинг - няма как да го сбъркаш (отвън май имаше табела, че продават и органик плодове и зеленчуци).

# 241
  • Мнения: 210
  Няма смисьл да обясняваме предимствата на посредника или адвоката те не са случайни или просто някакви си там.
 Всеки да се оправя както може, в края на крайщата. ooooh!
   Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

 Сага за срещата,мисля че Снежи добре е предложила кафето при големият паркинг.Обаче немога да обясня как се стига до там. newsm78
 Нека Снежи ако може да обясни,или някой който знае добре пьтя да пише.
 Мартеничките ние ги свалихме.
 Ха сега де как ще се познаем?  friendship
 Идеята да си звьннем по моб. тел. не е лоша, но нека номерата ги напишем на ЛС.Да се разберем колко човека сме и кои сме.
 
 

# 242
  • Мнения: 210
 На входа на парка мисля че трябва да има карта и там сьщо да е отбелязано кафето.
 Името на заведението е :
 
 Grenadier Cafe & Teahouse
 200 Parkside drive
/запазила сьм касовата бележка от там/

# 243
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Дидка, причината да си уговаряме тук среща е същата, поради която ти си пуснала тема за рожденният ден на Мимката тук, а не в "Календара".  И помежду уговарянето сме успели да отговорим на въпросите на краси 76 и МамаМарго, на които пък горното уговаряне не е попречило  да ги зададат.

Ве4е се приближавам до утрояване на предишната фигура  ooooh!

Ааа, Гери, докато не видя, не вярвам. Laughing
Какво стана, в майчинство ли си вече или доктора много твърдоглав се оказа? Laughing

Снежи, мерси за обяснението. Ще го предам на мъжа ми, при нас той е по ориентирането, аз нещо като багаж се явявам. ooooh!

Сега виждам, че Кивито и име на кафето е дала. Още по-добре. На кого да пусна мобилния на мъжа ми? Кой мисли, че ще е пръв на "мястото е известно"? Grinning

# 244
  • Мнения: 210
 Наде, пиши моб. на ЛС,ако искаш иаз да ти дам моб. на мьжьт ми.
 
 КОЛКО МАМИ ЩЕ БЬДЕМ?ДА знаем на кого да звьним.

# 245
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Наде, ти не й вярвай много на Гери за фигурата. Ако и аз изглеждах като нея докато бях бременна... а пък за сега да не говорим Embarassed
За мобилните - казвайте кой има, така всеки ще прати на всеки който има - за всеки случай.
Аз все още не съм сигурна, че ще дойда. Почнах да омайвам половинката, пък да видим Wink

# 246
  • Мнения: 3 537
Ами аз знам че езика трябва да се знае,но посредника например ти намирал приятел в Квебек ,там те очаква негов представител и ти дава напътствия за квартири и др.неща.Знам ли и аз?За някой неща нямам кой да ми даде точна информация.Точно затова се чудя,а вас само ви притеснявам с мойте си глупости.Но голямата ми дъщеря има генерирани специфични обучителни трудности в училище.Когато тръгна на училище имаше трудности в говора,четенето и смятането,които с помоща на логопед и много труд от моя страна отстранихме,сега даже чете най-бързо в целия клас.Но само частично остана специфичната трудност при смятане и все още се налага понякога да и помагам за домашното . Иначе е с нормален коефицент на интелигентност.И аз сега  не знам дали трябва да уведомя интервюиращия за това ,да не си помисли че трябва аз да си стоя в къщи и да я гледам, и  поради това да не мога да работя.Тя не е психично изостанала ,няма заведен картон в психиятрия или нещо такова.А СИГУРНО като минава и тя за медицинско,ще ме питат ,децата също си вадят,нали?Или е само за родителите?И точно този въпрос ме тормози и исках да ме посъветва компетентно лице. newsm78

# 247
  • Мнения: 3 537
Ох,извинявайте,аз тук си пиша ли,пиша, пък все забравям че имаме часова разлика.При вас вероятно сега е нощ. newsm78

# 248
  • Мнения: 19
Дидка ами да вземем и ние да си спретнем една срещичка, но да е някъде по - в центъра на Монреал, та да не ми се налага да преминавам целия град за да дойда.  Примерно парка Лафонтен. Не знам дали си ходела там, но е много хубаво: езерце, патки, алеи за разходки..... Какво ще кажете монреалски майки???
 Краси ние си намеррихме едно момиче което ни попълни формулярите, защото тогава с мъжът ми не знаехме кой знае колко френски. Същото това момиче ни преведе и документите които ни трябваха, а после и ни подготвяше за интервюто (правише ни примерно инревщ  Grinning ). Но не сме имали уговорка да й плащаме допълнително, ако вземем интервюто. Имахме 2 интервюта, нещо нетипично, но какво да направим, върнаха ни уж че не ни достигали 2 - 3 точки. На първото интервю преди нас имаше едно семейство което явно са използвали фирма  - посредник. Това много беше ядосало мосю Дю Рю, защото нас ни побърка да ни разпитва как сме си попълнили документите, чрез фирма или сами.  Един час и половина седяхме на интервюто, бях бременна в 4-я месец, не знам как не припаднах там, чак преводачката се изнерви и започна да ни помага. Както и да е върнаха ни за след 9 месеца, след като се родяло бебето, то щяло да ни донесе необходимите точки.  На следващото интервю, даже не ни погледна, само видя акта за раждане на бебето и ни даде сертификата за селекция. Мисълта ми беше, че тогава той даде ясно да се разбере, че не харесват фирмите посредници, или каквито и да са там хора които ти взимат парите за нищо. Според него нямало нужда от тях. Това са негови думи, не мои. Аз знам че това момиче на нас много ни помогна, но тя не ни е взимала такива суми от рода на 2000 евро Тя само ни попълни формулярите и ни преведе дипломите и другите нужни документи. Ние сами си движехме нещата.  Другото което искам да ти кажа е, че тук се запознах с едно семейство, когато са дошли тук на 50 години са били и двамата, но са имали много пари и перфектен френски и никой не ги е спрял, защото това са хора които са вкарали една добра сума в Канада и с такъв език не е проблем да си намериш лесно работа. И те са го доказали.Мисля, че те са прецедент, но все пак е възможно. Така , че ...пробвайте. Никога не се знае кога ще се появи късмета. Но и аз смятам, че ако не отговаряте на критерийте колкото и адвокати да си хванете, колкото и пари да дадете, няма да стане и обратното.
Дидка, монреалски майки чакам отговор за предложената среща.   bouquet

# 249
  • Мнения: 369
Krasi 76, аз мисля да не се притесняваш за детето. То щом с българската образователна система се е справило и успяло да навакса, какво остава за тук. Нека майките на ученици да кажат, ето Снежи има ученичка, но мойто впечатление, че тук не е така строго в училище и има респект към индивидуалността на всяко едно дете. Моя съвет- на интервюто въобще няма да споменавате това нещо, първо въобще не ги интересува и само ще се заплетете. Ако има нещо, то докторицата от Вита може в последствие нещо да отбележи, но то не ми се струва нещо значимо, че да възпрепятства процедурата. Най много държат на ренг. снимки  и ги е страх от туберколозата. Наскоро имаше репортаж по телевизията, че тъй-като Канада няма ваксина срещу туберколоза (не съм лекар и не знам дали въобще съществува такава) е уязвима от тази болест. От всички случаи открити досега, голям процент идвал от емигрантите (предимно от Африка), но хората са бдителни и гледат да вземат всички превантивни мерки. Имам една позната тук, нейното детенце също има говорни проблеми, може и други,  но това е, което аз виждам като външен човек. Тя казва, че именно здравето и развитието на по-голямото й дете е било най-мощният им стимул в процеса на емиграция.

 Гери, ама ние ще се видим, ще пием по кафе, може и нещо за хапване за заглаждане на фигурата  Laughing,  конкурс за красота няма да организираме  Naughty. Ще видиш ти като се роди бебка и ще викаш момичета къде сте, ама ние ... Crossing Arms             Laughing
  Каролина, като влезнеш в парка, пътя се разделя на два  ръкава, тъй-като са еднопосочни уличките за колите. Ако хванеш левият ръкав като че ли е по-кратко. Подминаваш от дясната страна плувен басейн и от лявата страна тенискорт, след това от лявата страна има голяма беседка и заведение тип капанче, което най-вероятно и да е затворено, но ти го казвам да не се объркаш, след това от лявата страна има оградена площ, специална за кучета, в която да ги пускат без каишка (оff leash place) и като продължиш ще излезеш точно на паркинга на кафето и самото кафе "Grenadier" (както го е дала Кивито). Който и да питаш в парка , мисля че ще те упъти, защото кафето е само едно.

 Силви, надявам се и ти да дойдеш с малкият, да се запознаем щом си ми нещо като комшийка по квартал.

     Момичета, аз нямам мобилен телефон, но ще ме познаете по сивата карирана количка Graco и най-вероятно да съм облечена със златисто яке на "баклавички".

# 250
  • Мнения: 449
Момичета, благодаря за подробното описание. По тоя път не съм минавала, но ще го намерим кафето. Успях да навия и мъжа ми да дойде.
Нас ще ни различите по спортните якета: моето е синьо, а на мъжа ми черно. 

# 251
  • Мнения: 1 216
Ами аз знам че езика трябва да се знае,но посредника например ти намирал приятел в Квебек ,там те очаква негов представител и ти дава напътствия за квартири и др.неща.
Кой ви ги казва тези работи?
Просто се дразня като гледам каква психоза се създава, че все едно докато не бутнеш пари не може да дойдеш.
За щерката ти- това не е нещо, от което някой се интересува и което би представлявало проблем. Дори няма никакъв смисъл да го споменавате

# 252
  • Мнения: 563
Мами, ние сигурно ще сме първи там, ще отидем към 11 и ще се помотаем из парка и към 12 ще отидем на кафето. Не знам какво ще облека, но сигурно ще ме познаете по викането на " Не там!" и " Не така Коко!" Mr. Green Mr. Green Mr. Green майтап де, все ще се познаем. Ако искате просто да се разберем да седнем отвън на кафето а не вътре и ще се открием, все пак български говорим всички Simple Smile
Писанка, вие кога ще тръгвате за парка в събота? Ако живеем на близо можем заедно да отидем ако искаш? Пиши ми на ЛС ако решиш Simple Smile

# 253
  • Мнения: 1 283
Краси76,няма смисъл да упоменавате че детето е имало проблем в училище след като няма документ,който да го доказва! Peace Тук първата година детето ще е в подготвителна паралелка,в която ще учи само език.
Цитат
Ами аз знам че езика трябва да се знае,но посредника например ти намирал приятел в Квебек ,там те очаква негов представител и ти дава напътствия за квартири и др.неща.

Това и аз го чувам за пръв път! Rolling Eyes Как ще ти го намери този "приятел" ми стана интересно? newsm78
Иначе във формулярите има графа "приятели",но ако не познавате никой тук от близо не е нужно да пишете случайни имена,за да не се оплетете.Все пак това ви дава само 2 точки,а ако сте писали може да се обаждат на хората и да ги питат от кога се познавате,какво,защо и други такива. Crazy Малко объркано го обясних,но крайната ми мисъл беше  Crazy да не пишете някой от "зор-заман",мислейки че е жизнено-необходимо да имате "приятели" в Канада! Peace


Хей,монреалки дайте и ние да си спретнем срещичка и току виж сме изпреварили торонтянките hahaha
Тия дни прогнозата е дъжд,та решавайте кой,кога и къде! Grinning Може и пикник да си направим на някоя поляна! Mr. Green

# 254
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

Хей,монреалки дайте и ние да си спретнем срещичка и току виж сме изпреварили торонтянките hahaha
Тия дни прогнозата е дъжд,та решавайте кой,кога и къде! Grinning Може и пикник да си направим на някоя поляна! Mr. Green


Аз съм навита за петък. Почивам и ако има съгласни можем да се видим тогава. Hug

Общи условия

Активация на акаунт