Канадските мами - отчетна темичка; среща - 15 април, събота, 12 часа, "Хай Парк"

  • 10 444
  • 278
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 224
Аз вече 3 пъти правя курабиики и стават много хубави...свършват веднага:)

Давай бързо рецептичката за тези вкусотийки! smile3508


давам ти рецептата от маика,но да знаеш че стават много..(.аз по принцип винаги правя половин доза на тази)

1кг брашно
5 яица
1 1/2 ч.ч. захар
1ч.ч.кисело мляко
1ч.ч. олио
1ч.л. амонячна сода

# 61
  • Мнения: 7 430
Добре 4е погледнах преди тръгване ..
Ще ти взема нещата и някъде към 9 и 10 и 15 ще минем, аконяма никой ще ги оставя пред вратата, ОК? Hug

Оки...дано после минете пак - ходихме да водим дребчо и на пазар Wink

# 62
  • Мнения: 318
Я да питам и аз за една рецептичка, ама не за курабийки, а за кашлица  Sad. HOLY, ти беще споменала за една ''бабина рецепта'' от олио, сода-бикарбонат,мед и екстракт от ехинацея. Би ли споделила как го забъркваш това нещо, точните пропорции и от къде взимаш екстракт от Ехинацея и каква марка е. че моята кифла е хремава и покашлюва, а в градината им вирусите им върлуват в този момент. Много ти благодаря предварително, и да са ви здрави дребосъците и вие!

# 63
  • Мнения: 369

Ние сме в East York, съседи значи. :

О-хооо. То се оказа, че сме си съседи. Аз съм в North York.
  wavey Може ли и ние да се включим във вашата сбирка. Embarassed Аз живея  на High Park, но мисля че не би ми представлявало проблем да дойда, още повече ако се срещнем близо до метростанция. Още не съм оттренирала как е с  1stroller по автобусите, но по метрото - няма проблеми.

# 64
  • Мнения: 198
zdraveite mami i ot men!
iskam da se izvinia 4e pi6a na latinezaSORRYno sam na rabota i niamam drug izbor.
iskah samo da popitam vie gledahte li miss canada??
balgarka spe4eli,az mnogo se zaradvah-strahotno momi4e!
tuti frutii az se interesuvam ot nesti4ko za ka6liza-na moeto zai4e nisto ne i pomaga ve4e pove4e ot mes!
pomognete s niakoia ideia!

# 65
  • Мнения: 7 430
Момичета, моя малък хубавец беше и той с кашлица почти месец - какво ли не изпробвах върху детенцето и вече мога да кажа, че се справихме.
Вижте тази темичка
Аз съм изпробвала повечето бабини рецепти и смея да твърдя, че ако кашлицата е начален или краен стадийй - му помогна първата рецептичка, която съм писала Peace

Дано да се оправяте бързичко, че си е много гадно като не можеш да помогнеш  Tired

# 66
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902

Ние сме в East York, съседи значи. :

О-хооо. То се оказа, че сме си съседи. Аз съм в North York.
  wavey Може ли и ние да се включим във вашата сбирка. Embarassed Аз живея  на High Park, но мисля че не би ми представлявало проблем да дойда, още повече ако се срещнем близо до метростанция. Още не съм оттренирала как е с  1stroller по автобусите, но по метрото - няма проблеми.

Иска ли питане. Laughing Предлагам да почваме с предложенията за място на срещата, че да сме подготвени като дойде слънцето. Wink Ние сме с кола и не е проблем придвижването. Който е само с бебешко возило да дава  идейки. Grinning

# 67
  • Мнения: 369
Ами то тогава май ще трябва ние с Гаргамелчо да се разберем, след като ти си с кола, а пък Каролина е  2 в 1   Laughing. Аз много не съм ходила на изток от Yonge , така че оставам на вас да предложите парк или градинка с кафе близо до метрото.
 Онзи ден в неделя му мрънках на мъжа ми да ходим на разходка  във Виктория парк. Бях решила, че има такъв парк, пък то се оказа, че само улица имало.  Crazy
  Иначе ако сте навити, тук в Хай парк има готино кафе в парка -вътре, вън, парка е на метро, безплатен паркинг до кафето, само че ще ви е по-далеч и на трите.

# 68
  • Мнения: 1 283
давам ти рецептата от маика,но да знаеш че стават много

ааа,мерси много!


Хич няма да  станат много .Колкото и да са ще свършат най-много за два дни! Mr. Green

Я да питам и аз за една рецептичка, ама не за курабийки, а за кашлица 

Правя смес от по една суп.лъж. от всички съставки(като ехинацеята трябваше да е ракия по принцип).Ехинацея има във всяка аптека,само трябва да питаш ако не можеш да я откриеш по рафтовете.Аз съм вземала от Макси и Фармапри.Има най-различни видове-на капки;на дражета;като сироп и на ампули.В по-горния бъркоч съм използвала сиропчето,което взех от Макси(а на други места не съм го срещала).Прилича на бг сиропа на Др.Тайс-тъмнокафява течност в правоъгълна бутилка.Като разбъркаш всички съставки даваш на детето по една чаена лъж. на гладно 3 пъти на ден.

                                         @@@@@@@@@@

Друга рецепта,която много помогна на сина ми беше компрес от мед и сода-бикарбонат.
Прави се кашица от двете съставки и се намазва надупчен лист хартия(по-добре да Не е вестник)и се лепва на гърдичките на детето.Така преспива с компреса цяла нощ.Още на сутринта имаше подобрение.

                                         @@@@@@@@@@

Издълбаваш 2 глави лук като чашки и ги пълниш със захар.Така престояват една нощ(може да сложиш всяка глава в чаша,за да не тече)На сутринта захарта се е разтопила и има образуван сладко-лучен сироп-около една лъжица,който даваш на детето на гладно.

                                        @@@@@@@@@@

Вариш 10 глави лук в един литър вода,докато водата стане на половина,после подслаждаш сиропа с мед и като поизстине даваш на детето да пие.Моя син го пи 2 дни! Sick

                                         @@@@@@@@@@


Ситно нарязани парченца лимон(с кората)в буркан и мед.Да изяжда по няколко лъжички преди хранене!

                                         @@@@@@@@@@


За друга рецепта не се сещам,но май имаше още! newsm78

Дано някоя от тези ви помогне да излекувате гадната кашлица! Hug


# 69
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ами то тогава май ще трябва ние с Гаргамелчо да се разберем, след като ти си с кола, а пък Каролина е  2 в 1   Laughing. Аз много не съм ходила на изток от Yonge , така че оставам на вас да предложите парк или градинка с кафе близо до метрото.
 Онзи ден в неделя му мрънках на мъжа ми да ходим на разходка  във Виктория парк. Бях решила, че има такъв парк, пък то се оказа, че само улица имало.  Crazy
  Иначе ако сте навити, тук в Хай парк има готино кафе в парка -вътре, вън, парка е на метро, безплатен паркинг до кафето, само че ще ви е по-далеч и на трите.

Аз съм съгласна  и за Хай Парк и за някъде другаде. Grinning

# 70
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Забравих да ви напиша, че на Пейп и Джерард ще откриват магазин на "Уинърс" утре и по случая ще има 60% намаление. Grinning Ние ще го посетим, ако някой живее наблизо може да дойде да си хареса нещо. Laughing

# 71
  • Мнения: 318
Holy и Дидка, хиляди благодарности   bouquet  bouquet. И аз започвам като Дидка да си ги събирам тези рецепти, че не се знае коя ще потрябва!

# 72
  • Мнения: 919
аа и аз съм навита за хай парк макар че е малко далечко.. а за метро, не ползвам защото нямаме наблизо.. мъжо ще трябва да ме докара за сбирката. Ние имаме един любим парк с лебеди ама знам със сигурност че до там няма метро нито автобус..

nadi_n, много ми се идва на пазарче, още повече че от там винаги намирам сладки играчки за беба, но имам малък проблем със запушено каналче и страшно ме боли та си мисля че сутиен няма да мога да сложа тия дни и няма да мога да излезна... незнам какво ми стана, май че щото поспахме блаженно цял следобед ooooh!

# 73
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Уф, че гадно. Sad Стискам палци бързо да се отпуши каналчето и да не те тормози повече. Hug

# 74
  • Мнения: 449
Ами то тогава май ще трябва ние с Гаргамелчо да се разберем, след като ти си с кола, а пък Каролина е  2 в 1   Laughing. Аз много не съм ходила на изток от Yonge , така че оставам на вас да предложите парк или градинка с кафе близо до метрото.
 Онзи ден в неделя му мрънках на мъжа ми да ходим на разходка  във Виктория парк. Бях решила, че има такъв парк, пък то се оказа, че само улица имало.  Crazy
  Иначе ако сте навити, тук в Хай парк има готино кафе в парка -вътре, вън, парка е на метро, безплатен паркинг до кафето, само че ще ви е по-далеч и на трите.

Аз съм съгласна  и за Хай Парк и за някъде другаде. Grinning

Тази неделя ходих за първи път в Хай Парк и много ми хареса, така че и аз съм сагласна за среща там. Малко ми е далечко, но като сменя 3 метра за 1 час съм там. Тъкмо и на мамите от Мисисага ще е близо и ако искат могат да се присъединят. Като се замисля обаче май само аз ще съм без дете  newsm78 освен ако и Gery.R реши да дойде.

Общи условия

Активация на акаунт