Малка градска кола

  • 16 123
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Предстои ми покупка на автомобил. Малка градска кола, бензин, до 100 коня, 2008-2010 година. Ще се ползва само за градско - 15 км. дневно, бюджет макс до 8000 лева.
Лично аз съм се ориентирал към Opel Corsa, но не е излишно да чуя и други мнения.
В друг форум ме насочиха да погледна Honda Jazz, като много надеждна кола.
А някакво мнение за френските коли - Ситроен С3 и Пежо 207 примерно?
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 450
Доколкото ми обясниха, когато обмислях дали да си купувам нещо подобно, японските коли са им скъпи частите, но са надеждни, а френските са им евтини частите, но много се чупят. Иначе Хонда сивик ми хвалеха, голфовете също.

# 2
  • Мнения: 4 710
На мен ми харесват голфовете, поло, тойота корола, но от личен опит установих, че трудно за такива пари. Иначе са хубави коли, не са големи.

В никакъв случай мерцедес А класа, няма такъв боклук. Става за градска кола, но после влизаш в сервиз с банковата сметка. Взех си нисан алмера 2001, родих се

# 3
  • Мнения: X
Микра, Корса,Тойота.

# 4
  • Мнения: 2 663
  Аз пък имам HUINDAI ATOS PRIMA - 59 к.с. и съм много доволна .Малка ,няма проблем с паркирането .

# 5
  • Мнения: X
Поддръжката е много важно перо. Корсата много лесно се поддържа, има евтини части втора употреба, икономична е. Микрата е много маневрена и бърза.

# 6
  • Мнения: 512
Аз управлявам Пежо 206 дизел,много икономична кола.Ползвам я за градско каране,за отиване до училище и детска градина и прибиране на децата.Ми спокойно мога да кажа,че забравям кога съм заредила.А  поддръжката ,мисля че не бърка много в джоба,но нали знаеш "кола и жена,ка'т ги уцелиш".Все пак лек и безавариен път ,на каквото и да се спреш.

# 7
  • Мнения: 697
Аз лично, много харесвам Ситроен C3. Моя приятелка кара такъв и е изключително доволна. И все пак, всичко си е на късмет, да попаднеш на читава кола.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 987
Има едно правило - правилото на трите Ф - никога не си купувай Форд, Фиат и всички Френски.

# 9
  • Мнения: X
И аз съм привъреник на 3те Ф. LaughingНикакви френски.

# 10
  • Мнения: 512
Има едно правило - правилото на трите Ф - никога не си купувай Форд, Фиат и всички Френски.
Ами да кажа,че имаме френски и немски автомобил.За в момента немския е ламя за пари(ремонти),макар че съм на мнение, че немското е знак за качество.

# 11
  • Мнения: 712
Имам Citroen C2 от 3,5 години (произведен 2004г). След първоначалното обслужване е влизал в сервиза 2 пъти - веднъж за смяна на масло и филтри и веднъж за смяна на тампони, че се беше разхлопал от прекрасните ни пътища. Това при положение, че е внос от Англия и е обръщана дирекцията тук. Корава количка, може да се паркира навсякъде.
Недостатъци:
- вози малко по-твърдо
- потресаващо малък багажник, в който обаче се събира рамата на детската количка (доста голяма детска количка)
- категорично неудобна за каране извън града, освен ако не отиваш при баба на 50 км разстояние и без багаж
- има само 2 врати. На мен ми е все тая, защото карам, но на тия дето са отзад не им е много весело Simple Smile
- понеже моята е 110 коня, върви много яко, но смуче бензин като ламята Спаска (10л/100км)

# 12
  • Мнения: X
Ее,кой не търси кола английска сглобка 2004 година  Laughing

# 13
  • Мнения: 9
Аз имам Citroen C3 дизел автоматик (2004 г.) и съм изключително доволна:
 - малка  кола, но вътрешното пространство е организирано много добре и не е тясна:
- маневрена;
-  висока, което позволява много добър поглед върху пътя;
- много добър разход на гориво (дизел)

За градска кола е идеална, добре се справя и в извънградски условия.
И все пак всичко е до късмет и до реално състояние на конкретен автомобил.
Успех и най-вече късмет в избора.

# 14
  • Мнения: X
Но авторката иска съвет за бензинов автомоби.

Общи условия

Активация на акаунт