Кървене по време на бременност - тема 4

  • 93 857
  • 676
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 319
Момичета, за съжаление се присъединявам към Вас. В 7с 1д съм, в петък прокървих, не обилно, но си беше кръв, изкарах си ъкъла. По спешност ме прегледаха вечерта видя се ембрион и жълтъчно мехурче, а вчера на по-добър ехограф видяхме и сърдечни пулсации. Много се зарадвах, но това кафяво зацапване не спира и не спира. Не се видя отлепване на плодния сак, тогава откъде би могло да е това зацапване newsm78
Пия утрогестан 3х2 и но-шпа 3х1 и метилирана фолиева.Много ме е страх и защо не спира кървенето.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Спокойно , след прокървяване лекарите казват ,че около 10-тина дни е нормално да има доизчистване.
За съжаление има случай ,като мен , а и други момичета тук ,при които зацапването ни е почти ежедневие, но пък бебетата са добре, което е най-важното.
Слушай лекарите, почивай повече и гледай по-оптимистично Wink

# 62
  • Мнения: 2 152
Късметлийка, може да е от шийката или пък да е толкова малко отлепването, че да не се вижда. Щом е кафяво, значи е стара кръв, може нещо да се изтича. Щом има сърдечна дейност, значи едва ли му пречи на развитието това зацапване. Почивай повечко сега, дано да спре скоро.
Само да ви кажа, около мен три приятелки са бременни - и трите сме с прокървявния и зацапвания. Е, аз моето още си го влача де, но мисълта ми е, че на всички бременностите ни се развиват нормално до момента  Peace

# 63
  • Мнения: 319
Момичета, благодаря ви за успокоението. И аз се самоуспокоявам и си мисля положително, за да не вредя на бебо, но знаете как е, стресът го има. Да ви питам на вас поставян ли ви е Прегнил? На мен в петък доктора ми каза да си сложа 5000 единици, но каза че можело и да се увеличи кървенето. Аз го намерих много трудно в неделя го взехме, но понеже беше понамаляло и ме достраша да го сложа. Какво е вашето мнение, да го слагам ли или да изчакам. И аз повечето време лежа и не вдигам нищо тежко, гледам и права да не стоя много. Толкова го искам това бебе, че на всичко съм готова.

# 64
  • Мнения: 47
Здравейте момичета.. да се включа и аз по въпроса на Kasmetliyka с Прегнила. Последно писах,че лекарката която ме следи иска да  ми бие 3 инжекции през три дни. Много се колебаех.., четох много е нета..и накрая се съгласих да ми сложи първата с идеята да бием и останалите, но си останах само с нея. Тъй като зацапването спря за сега.. Praynig, аз не пожелах останалите. Трудно се намират наистина, сега имам три които съхранявам в хладилника. Не искам да го препоръчвам на никой, просто споделям скромният си опит.
Обаче гаденето (почти през целия ден) и болките не са ме напуснали....  Sad Чувствам се като изцеден лимон... Утре имам час за бхс..как ще пътувам до София...направо незнам.
Успех на всички  Hug

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Решението, дали да предприемете дадено лечение ,можете да го вземвте само вие, като вашия лекар ви запознае с + и - му.

# 66
  • Мнения: 319
Аз също много четох за Прегнил и засега няма да я слагам, зацапването почти спря. Ако се засили обаче зацапването няма да чакам да прокървя и ще я сложа. От статистиката, която четох положителните страни са повече от отрицателните. Това си е мое мнение, разбира се, на никой не го натрапвам.
При мен нищо ново, лежа си повечето и мисля положително докато дойде 21-ви за следващия преглед. Хубав ден, момичета и без зацапвания ви пожелавам Hug

# 67
  • Мнения: 13
Здравейте момичета . Не съм писала от няколко дни , но ето ме пак . Днес бях на кратка разходка , но зацапването не се усили  Peace много съм доволна . ЛЛ каза че към края на четвъртия трябва да спре вероятно зацапването ( скоро ще е вче съм в 17 г.с.) Чувствам се в настроение , надявам се скоро и при всички вас нещата да се успокоят и нормализират .  Hug  Днес усетих леко ритване , което ми оправи настройките и повдигна оптимизма в мен Simple Smile Относно Прегнила и на мен ми го предложи док , но все пак решихме да изчакаме естествените процеси да си свършат работа и тогава да го мислим .  Simple Smile Лека вечер и повече оптимизъм и празнично настроение ви пожелавам .

# 68
  • Мнения: 683
Здравейте мамчета!Направиха ми серклажа вече съм си във вкъщи отлепянето е останало малко но още се оттича стара кафява кръв док каза че ще се оттече и си чакам вече мина повече от месец много е неприятно но търпя няма на къде а от тогава съм и на легло забравих да отбележа!Дано серклажа ме спаси този път

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Здравейте момичета, весели празници !

Как сте?

# 70
  • Мнения: 1
Здравей, искам да попитам дали някой е имал моя проблем и дали на някой му е процапвало през цялата бременност , а именно, че от 6 седмица на бременност ми процапва кафеникаво . Вече съм в 16 седмица и все още ми процапва и гинеколог  ми обясни, че матката реагира от нарастването. Бебето и плацентата са добре и нямало от какво да се притеснявам. От началото на бременност пия Утрогестан, а от момента на процапване го пия 2*3.В началото ходих и при друг гинеколог , който каза, че е хормонално и даже преди две седмици лежах в болницата, защото ми прокърви червена кръв, сега съм с кафеникаво процапване. Извинете ако има грешки , но пиша от телефона си. Весели празници и благодаря ви за отговорите предварително Simple Smile

Последна редакция: ср, 30 дек 2015, 11:11 от Мия123

# 71
  • Мнения: 2 152
Много е трудно някой да те вземе на сериозно, когато пишеш толкова неграмотно  ooooh! Какви са тия утрогИстани, тия генерали и процапания   newsm78

На въпроса ти - на мен ми зацапва през цялата бременност. Чак в края на 6-ти месец ми поставиха диагноза свръх-чувствителна матка, която контрахира при много малка стимулация. Не знам дали и при теб това е проблемът. Аз кафяво не съм имала - моето зацапване е розово до червено.

Успех  Rolling Eyes

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Аз съм така ,от самото начало,като в 13-та седмица се наложи да полежа в болница поради кръвоизлив. От тогава до момента имам няколко кървенета ,няколко съсирека и кафявото зацапване си продължава. Причина според лекарите няма. До 14 г.с. пиех утрогестан 3х2т. И но-шпа. От 13 г.с. пия и магнерот 3х2т. ,като спирам утрогестана- според лекаря няма смисъл вече от него,защото плацентата се е образувала ... 

# 73
  • Мнения: 13
Здравейте момичета 💁 как са нещата при вас ? При мен за момента всичко секна  , не смея да се зарадвам , но се успокоих . Hug Чувствам се чудесно върнах се почти към обичайното си ежедневие с малки изключения и повече почивки. Започнаха обичайни болежки , но няма как да ги избегна разбира се . Честита Коледа  bouquet и Весело посрещане на Новата 2016 година . Дано посрещнем безпроблемно новите членове на семействата си ! Стискам палци всичко с бебчовците да е наред и неприятните симптоми да отшумят за да се радвате всички пълноценно на тези няколко месеца и на невероятните усещания ..... Поздрави . Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 319
Здравейте, дами!
Аз бях днес на преглед, моето юначе  добре, сърчицето бие здраво, вече съм в 9с2д., имам си го все още отлепването, но е малко. Днес ми поставиха трета инжекция прегнил, надявам се че ще се закрепят нещата. Иначе зацапването ту го има, ту го няма. Основно лежа, ставам за хапване и тоалет, доста ми е чувствителна матката и получавам контракции, но с хапченцата оправям положението.
Поне до 4 месец ще си полежавам повечко, после ще видим как ще се развият нещата. Смятам след Нова Година да се запиша на ЖК, моля се ежеминутно всичко да е наред.
Стискам палци всички да прескочим критичния момент и да достигнем успешно до финала, вярвам че ще е така  Hug

Общи условия

Активация на акаунт