Мами в Италия 3

  • 15 359
  • 308
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 379
Лени, не се шашкай! Нали mamma italiana работи на летището до Бергамо и ни обясняваше надълго и нашироко за MyAir. Даже ги беше похвалила, че веднъж, когато всички low cost компании си отменили полетите, заради лоши атмосферни условия, само MyAir си закарали пътниците с автобуси до Венеция и излетяли от там Peace
Честито ти гости, бих казала Grinning Радвай се!

# 91
  • Мнения: 714
Лени, не се шашкай! Нали mamma italiana работи на летището до Бергамо и ни обясняваше надълго и нашироко за MyAir. Даже ги беше похвалила, че веднъж, когато всички low cost компании си отменили полетите, заради лоши атмосферни условия, само MyAir си закарали пътниците с автобуси до Венеция и излетяли от там Peace
Честито ти гости, бих казала Grinning Радвай се!

Лени, не се шашкай, а си чакай гостито!
Да не забрави майка ти да контактне Мира травъл да й издадат някаквата хартийка дето струва 16 евро.
Чао!

# 92
  • Мнения: 1 072
Лени, дьрвото наистина е много красиво, ма не зная как се нари4а. Днеска на пьт за парка видях тамьн 2 такива и веднага се сетих за тебе Hug Laughing, едното беШе по/скоро храст, но другото бая високо...
Кой питаШе за Гато?  newsm78 Май в София си живее , но отдавна не сьм и заси4ала постингите, ни нейните ни на половинката й.
Мьжьт ми цяла ве4ер бе" "линейка" на един компЮтьр, но накрая успя да го зака4и за Интернет Winkтой ми е много кадьрен Heart Eyes Я сега да ви попитам тука има ли някоя друга мь4еница дето ползва нета през GSM? Врьзката е все ужасна, разни кабели се мотат, GPRS , конетвай, дисконетвай... Twisted Evilум  да ти зайде.

Какво време бе днеШното, мьгла и дьжде4 до три следобед...кьде замина пролетта...Уж сме емигрирали по топлите страни, дрьжки.......... Mr. Green

# 93
  • Мнения: 3 425
Салве и от мен!
Доста съм разсеяна напоследък и ето забравих да кажа,4е гледах снимките на Giorgia и наистина се възхитих колко сте обиколили!
Калин4е...и теб пропуснах без да искам ...щях да ти пея двете калинки с пъстри перелинки под дъжда...но и това пропуснах ...абе нещо ми става напоследък!
Оставам в Бг ДО 25-26 април(демек нашия си Великден)!
Мкдирок пусни ми емаил да те зария със снимки,4е онлийн не  и се иска да качвам!
Лени,това дърво(храст) не го знам как се казва,но е супер!Честито ти гости!Аз мой'то мам незнам кога ще го докарам в Италия...пък тррябва и с автобус,4е командирската съпруга има фобия  от летенето Joy
Само Вески,това животно не го познавам,а постоянни от ТИМ ми пращат,че ми е безплатен WAP за 30тина дни!
Цунки от нас и  Hug

# 94
  • Мнения: 6 167
Добро утро и от мен!
поздравявам ви с рекламата на Кока Кола we all speak football.
голем смех.

наш'то дърво не е никъв храст, ами си е дърво, ще го постна ето го.



Мамо Италиана, ще мина през Мира Травъл като съм в БГ да видя тия неща с това листче. Има време до 29 май. Ще си преговоря какво говорихме в миналата тема за тия неща, че тогава явно не съм внимавала много.

Ние сме на АДСЛ, ... незнам това с ГСМите, а както се изфуках и преди аз се разхождам из къщата с лаптопа без кабел и 'фащам' Интернета! Joy

Тук е дъждовно и мрачно - дано се оправи, че ми писна вече.
Не знам кво да готвя вече. Проблемът ми е обяда, защото на вечеря сме на салата, та там е лесно. Тая паста ми писна вече. Не знам тия хора как цял живот ядат едно и също! Ние вече не ядем често паста  2- 3 пъти седмично, но и тва ми е много... #Cussing out

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 10:05 от lenilaf

# 95
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Mr. Green
не е ли рано за гърне? в Италия каква е теорията? В детска градина приемат ли ги не научени?

Аз такова,да кажа за гърнето  Wink Тук не съм забелязала да има такава вманиа4еност на тази тема като в Бг ( поправете ме ако бъркам  newsm78 ). Свеки например моята дъЩеря искаШе да по4не да я слага като стана на година и половина,но в крайна сметка детето само си "реШи" и махнахме памперса на 2г и 8 мес. Rolling Eyes
Ина4е тук в яслата ги взимат и с памперс,но за детската градина/скуола матерна трябва да са задължително без. Wink

# 96
  • Мнения: 5 476
Еврика!Момичета,да ви светна,дървото на Лени е магнолия!

http://www.giardinaggio.it/giardino/singolepiante/magnolia/magnolia.asp

ето го същото!

А здравеца  се казва Гераниум/Geranium macrorrhizum

ето го и него:

http://forum.funghiitaliani.it/index.php?showtopic=24053

И аз съм се запалила по  myair и мисля да купя билети за нашите да дойдат тук август!...дано всичко да е наред с  тях!
   

# 97
  • Italia
  • Мнения: 4 492
...
До сега никога не съм виждала здравец в Италия, а това ми е едно от любимите растения Flowers Four Leaf Clover Мисля някак да си пренеса.

Дребосъ4е,като се видим Ще ти дам здравец: имам една огромна саксия и расте като луд. БаЩа ми ми беШе донесъл навремето от Бг едно клон4е като на Шега а то взе,4е се хвана и всяка година като цъфне ми радва окото.  Hug  bouquet

# 98
  • Мнения: 5 476
Отново включване от мен Wink

Само Вески,аз ползвах известно време   wap, GPRS ,после с UMTS,на мъжа ми работния лаптоп е с такава връзка.Понякога е бърза,понякога изчезва...Моята половинка работи точно в техническия отдел на Vodafone и с това се занимават- UMTS  ,mms,vodafone life.
И  той самия казва,че технологията не е съвършенна-зависи много от сигнала,понякога се губи клетката,ако живееш на по-ниско-може да си в "дупка",зависиш от всякакви технически повреди(ако има такива - с приоритет за достъп са разговорите ,а на интернета!)..принципно това е връзка за бизнес употреба-ако няма от къде другаде да си провериш пощата.А ако го ползваш само от телефона е някакъв ад-  трябват поне 5 мин да скачаш през  разни менюта,за да ти се отвори интернет страница...
Затова и ние като си купихме наш лаптоп,сложихме домашен телефон и ADSL.
 И край-нямам повече проблеми! Simple Smile

Bella13 ,то тези снимки дето виждаш са скромна част от нашите пътувания,само миналата година обиколихме 7-8 държави....а и аз самата много свят съм видяла!Както се шегува баба ми-  г..з  път да види!

Миленче,тогава ще "черпиш" със здравец и мен,като идем в новото жилище! Wink

  Дано да има тук някоя от вас през уикенда,че щерката заминава,а мъжа ми е активист в избирателна секция и 2 дни и половина ще съм самичка...
  Остава ми яко да чета из форума! Wink

# 99
  • Мнения: 1 072
Тая паста ми писна вече. Не знам тия хора как цял живот ядат едно и също! Ние вече не ядем често паста  2- 3 пъти седмично, но и тва ми е много... #Cussing out
Шттт, да не те 4уят , крьвниШки Ще ги обидиШ. Забелязала сьм , 4е много се дока4ат на хранителната тема, еле пьк за паста. Една синьора много отдавна ме принуди да изрека една льжа, 4удеШе се 4е имам толкова бели зьби...кво било, Що била... та й рекох, 4е не ям паста и затова. Тя се опули така Shocked hahaha

Аз пак да си питам зна4и яслата на МиШо няма кухня , та храната , обеда го носим ние. Пращала сьм го с типи4ни БГ манджи, 4орби, таратор не посмях де...вьзпитателката каза, 4е не мога да я уплаШа след като видяла румьнката(майка на едно друго яслен4е( какво слагала в купи4ките Mr. Green После, гледам да го праЩам 4есто с паста, та да не се 4увства много разли4ен от другите, мьжьт ми ми се смее ConfusedКато го питам какво да му приготвя за обед все паста иска Shocked, мальк , мальк ма явно и той разбрал, 4е само такова се яде на яслата...???А хи4 не искам да го втестявам от сега Simple Smile
а вие колко пьти седми4но правите паста? Ако зависеше от мене Щях само на високосна година да готвя туй неЩо Sick

# 100
  • Italia
  • Мнения: 4 492
...
Миленче,тогава ще "черпиш" със здравец и мен,като идем в новото жилище! Wink

НямаШ грижи   bouquet
Междудругото мъжа ми се оказа прав и той каза,4е май е магнолия дървото  Grinning
Лени, myair по4ват да летят от Италия за Бг след 6 дни и тогава Ще можем да 4уем отзиви от пътувалите с тях  Wink ( и аз о4аквам да нау4а с интерес, нали Ще си ходим с тях през август   Rolling Eyes )

# 101
  • Мнения: 1 072
Отново включване от мен Wink

понякога се губи клетката,ако живееш на по-ниско-може да си в "дупка",зависиш от всякакви технически повреди(ако има такива - с приоритет за достъп са разговорите ,а на интернета!)..

Джорджа, благодаря за отговора. да, живееме в "дупка", ма да ти кажа и разговорите не са кой знае колко стабилизирани, за врьзката думи нямам... С лаптоп сме и ние, хазаите са малко дьрвоглави та не може да си мислиме за дом . тел и оттам и за ADSL, жалко... Whistling

деси не се ли е вклЮ4вала, тя милата от посреЩане на гости и приготвяне на сватбари не мож да седне 2 мин на компа...

# 102
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тая паста ми писна вече. Не знам тия хора как цял живот ядат едно и също! Ние вече не ядем често паста  2- 3 пъти седмично, но и тва ми е много... #Cussing out
Шттт, да не те 4уят , крьвниШки Ще ги обидиШ. Забелязала сьм , 4е много се дока4ат на хранителната тема, еле пьк за паста. Една синьора много отдавна ме принуди да изрека една льжа, 4удеШе се 4е имам толкова бели зьби...кво било, Що била... та й рекох, 4е не ям паста и затова. Тя се опули така Shocked hahaha

Аз пак да си питам зна4и яслата на МиШо няма кухня , та храната , обеда го носим ние. Пращала сьм го с типи4ни БГ манджи, 4орби, таратор не посмях де...вьзпитателката каза, 4е не мога да я уплаШа след като видяла румьнката(майка на едно друго яслен4е( какво слагала в купи4ките Mr. Green После, гледам да го праЩам 4есто с паста, та да не се 4увства много разли4ен от другите, мьжьт ми ми се смее ConfusedКато го питам какво да му приготвя за обед все паста иска Shocked, мальк , мальк ма явно и той разбрал, 4е само такова се яде на яслата...???А хи4 не искам да го втестявам от сега Simple Smile
а вие колко пьти седми4но правите паста? Ако зависеше от мене Щях само на високосна година да готвя туй неЩо Sick

Ире,ти пък верно Що се косиШ:слагай му на детето каквото готвиШ ти и каквото оби4а. Какво ти дреме какво Ще си мисли възпитателката или другите,нали няма те да го ядат.  Wink
Май само ние българите се втелясваме толкова много: китайците например си ядят техните си манджи и си мисля,4е грам не им пука кой какво мисли  Thinking
Само за протокола: аз пък ям паста катаден и хи4 не ми е омръзнала,напротив.  chef Като си представя какво огромно разнообразие от рецепти има,бая Ще трябва да папам преди да ги опитам вси4ките  Embarassed Grinning

# 103
  • Мнения: 2 379
Малеее, днес пак ви е ден и сте се разписали. Много сте бързи, бе Grinning
Ето, бързам, бързам и аз...

Миленски, благодарско за обещания здравец! Hug

И аз нещо взех да се бунтувам срещу пастата. Омръзва ми! И ризотото взе да ми писва и изобщоооо ... ooooh! Абе вкусни са, не е като да не ми харесват на вкус, обаче между паста, ризото, полента и пица имам чувството, че получавам въглехидратно натравяне Sick Как могат тия хора да тъпчат толкова въглехидрати и да се чувстват добре? Confused На мен ми идва "байгън".
И понеже със свекъра сме двамата вироглавци в къщата Twisted Evil направо бяхме започнали кулинарна война Joy Той всеки ден вари пасти, оризи, картофи, които аз почти не ям, ами си хрупам свежи салати, които той не пропуска да изгледа с отвращение Crazy Та така.
И никой не ми вярва, че съм искрена, когато казвам, че не ми се яде паста Laughing

Само Вески, и аз не бих се съобразявала толкова много. Прави му на детето по-разнообразна храна. Ако му приготвяш неща, които му харесват, ще си ги хапва и изобщо няма да му пука, че другарчето яде нещо друго. Нали неговото си е хубаво Laughing Поне така си мисля аз Peace

# 104
  • Мнения: 5 476
[Джорджа, благодаря за отговора. да, живееме в "дупка", ма да ти кажа и разговорите не са кой знае колко стабилизирани, за врьзката думи нямам

  Както казва мъжа ми-мобилната връзка е мобилна само от твоя апарат до най-близката клетка,обикновно в радиус от няколко км.Оттам нататък всичко се предава по кабел...на ден имат по 10/15 повреди по трасето,което се счита за нормално...така,че нищо не е перфектено! Rolling Eyes

  А за пастата и аз съм й почитател!Бърза за приготвяне и много разнообразна! Simple SmileЯдем няколко пъти в седмицата,но съм късметлийка с моя мъж,че му допада много българската кухня!Така,че хапва и таратор,и зелеви и лозови сърми...
   За въглехидратите -има голям спор по този въпрос,само гледай тукашните предавания за здраве-dieta mediteranea..така,онака..много била полезна и въглехидратите били по-малко,отколкото в хляба..
  От няколко месеца и ние сме на "диета"..почти не ядем хляб,никакви сладкиши...само плодове,салати,риба,сирена,понякога месо...пием вино и плодови сокове,и по някое кафе...както и  няколко пъти в седмицата -паста или веднъж седмично -пица!Дъщеря ми свали 10 кг.Аз и съпруга ми-по 5 кг. Shocked (та както ни гледате на снимките от сватбата,сега сме доста по-вталени!!)
 
   А за детенце и аз я мисля като piccolina !Да си яде детето, каквото му харесва,в кой век живеем,я?!

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 12:46 от Giorgia

Общи условия

Активация на акаунт