Бихте ли се върнали в България?

  • 196 214
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 817
10 c`s, страхотен изказ имаш. Прозвуча ми като някоя лекция от професор в университет: не много разбрано, но определено интригуващо и важно!  Laughing Peace

# 106
  • SF
  • Мнения: 21 390
Много често се чувствам чужденка в собствената си държава. Не разбирам околните и не искам да живея техния живот.

# 107
  • Мнения: 1 817
Много често се чувствам чужденка в собствената си държава. Не разбирам околните и не искам да живея техния живот.
+1 Чалга, пиене, простотия и клюки, абе балканският манталитет, толко обичан от мнозина!  Sick

# 108
  • Мнения: 672

+1 Чалга, пиене, простотия и клюки, абе балканският манталитет, толко обичан от мнозина!  Sick
Че е обичан от мнозина, много даже е обичан, ама далеч не само на Балканите.
Чалгата не е балкански патент, по хората ходи  Grinning

# 109
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ще ударя едно рамо на zlatnata tolumba - моят background е различен от този на 50% от моят роден град, какво остава за хора от чужд град, или държава. Не съм се чувствала външна, или изолирана. Напротив, смятам че приятели и компания се градят навсякъде по един и същи начин - просто намираш сродни индивиди.

# 110
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 857
Подготвяме връщането си в България, това по темата.

# 111
  • SF
  • Мнения: 21 390
Ако не се връщате от някоя държава в Централна Африка, ще съжалявате след време.
Обещай да пишеш във форума и да споделиш, когато стане, както сега ни споделяш, че подготвяте връщане.

# 112
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 857
Имаме доста приятели,които се върнаха. До сега никой не е дал дори индикации, че съжалява.
Нашето връщане ще е след 5 години....

# 113
  • Мнения: 3 138
Имаме доста приятели,които се върнаха. До сега никой не е дал дори индикации, че съжалява.
Нашето връщане ще е след 5 години....

От нашите познати, които се върнаха в България, половината се върнаха пак в щатите до 2-3 години. От останалите 80 % съжаляват, че са се върнали, а другите 20 % - не.

# 114
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 857
Всеки има различни виждания за това, кое е добро за него и семейството му. Ние не сме принудени да се връщаме, това е осъзнат и усмислен избор.

# 115
  • Мнения: 3 138
Не познавам никой принуден да се връща. При всеки е избор, с 1-2 изключения като: болна от рак майка в България, за която няма кой друг да се грижи; изтекла виза и невъзможност за оставане поради опасност от преминаване в нелегален статус. Всички останали имат избор и избират, когато се връщат в България. Сигурна съм, че и те са го осмислили. А после пък са си променили плановете и са избрали пак да се върнат, или да останат.
Авторката да се връща, като не и понася. Пък ако се окаже, че вече и България не и понася пак да ходи в Германия, или някъде другаде.

# 116
  • загубено
  • Мнения: 6 550
Чужденец равно ли е на различен?
Не знам какво визирате да се чувствам чужденец.
Ами аз съм си аз. Хората ще ме приемат еднакво навсякъде.
Че и в България.


# 117
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 857
Самон не ми стана ясно каква е възката между моето решение за връщане и това дали някой съжалявал или не за връщането си. Хората сме толкова различни, а да не кажа и че финансово сме много различни. Едни като се върнат отиват да работят за 300 лв (сумата я цитирам от темата), на др не им се налага въобще да работят.

# 118
  • Мнения: 520
Аз също се върнах в България, но съм отворена отново да замина някъде - естествено не по начина, по който го бях направила навремето като бях на 20 години т.е. ще гледам да си уредя нещата за работа и жилище още преди да отида където и да било. Навремето луди млади юруш на маслините, без пукната пара в джоба и успяхме, справихме се - всички мои познати и приятели станаха успешни хора - всички една добра средна класа. НО много се върнахме и пак сме добре. Може би аз съм недоволната от някои неща, ноооо пълно щастие явно няма.
В България ме дразнят много неща и както някой беше написал ако мога да си взема семейството и да отида в някоя топла страна ще е супер, но не става така лесно.

# 119
  • Мнения: 3 031
Аз работя предимно с чужденци и въпреки, че осъзнавам факта, че не всички са добри хора, смятам, че няма такива злобни хорица като нас. При тях никой не ти гледа в паничката, никой не ти прави мръсно и т.н. За възпитанието им - думи нямам. Вярно, студени хора са и има лоши сред тях, но поне са честни..
Абе не бъди толкова сигурна Simple Smile Аз понякога имам чувството, че Щази още си действа при нас.
Веднъж си бях взела кола под наем, паркирам пред нас и съвсем леко закачам колата зад мен. Слязох, огледах добре, нямаше нищо и се прибрах. След малко цъфна полицията, някой мил съсед е гледал през прозореца и се е обадил.
Втори случай, пътувам с приятелка, отиваме на събиране с приятели. По време на пътуването ми сподели нещо и отбих колата, за да си поговорим на спокойствие. След няма и 20 мин, хоп, полиция. Пак някой притеснено е зяпал през прозореца и е решл, че сме много подозрителни.

Общи условия

Активация на акаунт