Бихте ли се върнали в България?

  • 196 062
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 1 995
  • Мнения: 10
Титина много добре казано! Това е вечната тема. Това е нещо, което най- много гали егото на българина в чужбина. Аз съм добре а там са зле или “успях”. Но както някой каза за измамното чувство на носталгия то успеха тук е също толкова измамен . Или не за всеки успеха е пълният хладилник и евтините парцалки на Келвин Клайн. Факт е обаче, че повечето от сънародниците ни дори да искат,  не биха могли да се приберат. За това вечната тема “колко е зле там” ще се шири по чужбинските форуми и седянки

# 1 996
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Описваш някакви хорица с елементарно мислене. Вярно, че има много такива, но не е хубаво така да се обобщава. На събирания никой не говори за България и 'колко е зле там', което всеки го знае.

# 1 997
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Успехът се измерва в това колко е щастлив човек там, където е.
А за мен в България най-зле е това, че няма кой да те защити от държавата. Най-добре си живеят циганите, престъпниците и политиците- всички за сметка на обикновения гражданин, който работи и съвестно си плаща данъците.

# 1 998
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Не знам, кой и от къде измисли, че на събиране се говори колко е зле в Бг. не че не сън и чувала това, де.

SaRaNia , и на др места е така. Обикновенно тези, които работят и си плащат данъците, са потърпевши

# 1 999
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Titina, така е, но в България това е в особено големи размери- малко работещи обслужват много хрантутници.

# 2 000
  • Мнения: 319
Всички ние, които сме в чужбина си имаме своите причини, заради които сме "навън". Какво е успеха обаче? Ами за всеки е различно. Ако попитате ромите в Дуисбург например - еми те смятат, че са успели. Нищо че работят за мизерни пари или пък изобщо не работят. И не само ромите. Има и българи, които живеят по този начин. Или пък вземат помощи за брзработни в чужбина, а в България се хвалят колко са добре. И точно "тази група" най ме дразнят.

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 15:08 от Inna74

# 2 001
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Живеят по-добре отколкото в България явно. Не виждам с какво това би подразнило някого. Освен ако не живеят по-добре от теб, въпреки, че са на помощи.

# 2 002
  • Мнения: 319
Ще ти кажа веднага - дразни ме  това, че хора в трудоспособна възраст, лежат по цял ден вкъщи и чакат на помощите от държавата. А помощите от държавата идват от тези, които работят. Това го знае всеки. И една от причините да не ни искат в чужбина е точно тази група от хора. По написано от теб обаче, ми  се струва, че си една/един от тях.

# 2 003
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Хахаха! Ти в коя държава си точно? Аз да ти кажа - преминала съм селекция и интервю, за да мога да съм там, където съм. Кой е на социал и кой не е не ме интересува особено. Не гледам на хората в паничките. А теб защо не те искат в чужбина?

# 2 004
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Навсякъде има търпеи, които си живеят без много да се напъват. И в Германия много живеят от социални помощи. Плащат ниски наеми, задоволяват се с каквото им дава държавата.
От последните постове  ми се чини,че много сме се отдалечили от темата. Не знам дали бих се върнала в България. Може би като изляза в пенсия. Тук работя. Съпругът ми е оттук. Не искам да програмирам нищо. Имахме много трудни моменти и си давам сметка,че всичко може да се изпари за миг. Радвам се на настоящето.  На каквото дойде в момента. Хубаво ми е в България. Може би защото не мога да се връщам често и като се върна ми е добре да скитам по познатите улици, да се видя с близките ми. Да се посмеем на разни спомени от близко и далече. Да отида да почета маминка и татко. Ей такава ми ти идилия.

# 2 005
  • Мнения: 319
Хахаха! Ти в коя държава си точно? Аз да ти кажа - преминала съм селекция и интервю, за да мога да съм там, където съм. Кой е на социал и кой не е не ме интересува особено. Не гледам на хората в паничките. А теб защо не те искат в чужбина?
Въпреки че не ми харесва тона ти, ще ти отговоря. В Германия съм. Колкото до интервюто, през което си преминала, не знам защо го отбелязваш като че ли си взела Нобелова награда. Не знам някой д а е започнал работа без да е ходил на интервю. Другото, което не разбрах е, кое точно те подразни в думите ми, че не одобрявм млади, здрави и прави да лежат вместо да работят. И трето, не съм казала, че мен не ме искат в чужбина. Казах, че не искат такива, които не са дошли да работят, а да чакат на помощите от държавата. Говорила съм с колеги много пъти на тази тема.

# 2 006
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На теб не ти харесва тонът ми? А сега де!
За да емигрираш в Канада не можеш просто да си хванеш самолета и да цъфнеш тук. Да не говорим да си търсиш легално работа.

# 2 007
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
За да емигрираш в Канада не можеш просто да си хванеш самолета и да цъфнеш тук. Да не говорим да си търсиш легално работа.
Това не пречи след това да се цъфне на социални помощи.

Но иначе да, интервюто отсява хората.

# 2 008
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ако става въпрос навремето са пристигали и репресирани от комунистическия режим. Не е там въпроса. За да дойдеш като имигрант в Канада минаваш процедура с продължителност няколко години. Не е като да си хванеш чантата и да кацнеш някъде в Европа, нискоквалифициран или без грам квалификация и без никакви знания по език. Говорим за тия, които се възползват от социалните помощи без никакво намерение да работят.

# 2 009
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Само, че репресираните от комунизма са водили по около 5 години дела за да останат. А познавам дошли с интервщта и изпити и минали на социални помощи. Може би са имали намерение да работят, но когато системата дава възможност да се използва, си ги използват хората. Аналогично е и с циганите

Общи условия

Активация на акаунт