Бихте ли се върнали в България?

  • 196 440
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Мнения: 11 563
То и никой не те държи насила тук. Все пак отварянето на границите на страната дава голямото предимство да се поизчисти и нашата държавичка.

# 1 786
  • Мнения: 72
То и никой не те държи насила тук. Все пак отварянето на границите на страната дава голямото предимство да се поизчисти и нашата държавичка.
Така e. Последните 20 години се "изчисти" от интелигентните, способни и образовани хора Simple Smile

# 1 787
  • Мнения: 1 176
Това изобщо не е така. Започва да прилича на ненужен спор...
Всякакви хора има къде ли не по света. Както и всякакви прекрасни и не дотам лицеприятни местенца и хора.
И далеч не всички напуснали България са интелигентни, образовани и способни.
Нищо ново не казвам, знам Simple Smile, но така да се обобщава, че в България е гадно 'щото българите не струваме, а пък по света е прекрасно...ами, не е така.

# 1 788
  • Мнения: 29 256
Абсолютно не е така, и България и чужбина си има прдимства и ндостатъци.....важното е човек да е там, където се чувства добре и щастлив!Дали някой ще се върне в България или не си е само негов избор.....и зависи от много, много неща и обстоятелства! Wink

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 21:30 от mimi.7299

# 1 789
  • Мнения: 72
Това изобщо не е така. Започва да прилича на ненужен спор...
Всякакви хора има къде ли не по света. Както и всякакви прекрасни и не дотам лицеприятни местенца и хора.
И далеч не всички напуснали България са интелигентни, образовани и способни.
Нищо ново не казвам, знам Simple Smile, но така да се обобщава, че в България е гадно 'щото българите не струваме, а пък по света е прекрасно...ами, не е така.
Радвам се, че има хора които обичат родината и себе си! Браво!

# 1 790
  • Мнения: 1 176
За обич - и дума не съм обелила...това са съкровени неща, но ако говорим за обич - всеки би трябвало да обича и Родината, и себе си, наред с всичко друго достойно за любов. Smirk

# 1 791
  • Мнения: 10 999
България се развива към по-добро и не е чак толкова лошо място, колкото се опитват да го опишат някои хора.

# 1 792
  • Мнения: 72
България се развива към по-добро и не е чак толкова лошо място, колкото се опитват да го опишат някои хора.
Въпросът беше дали бихте се върнали...Аз сложих две снимки и 5 човека скочиха да защитават Родината. Имам право на мнение и нямам нужда от хора, които да ме убеждават в какво те вярват и какво те мислят.
Който иска да си стой в чужбина, който иска да си стои в България. Започва да става все по- голяма ямата в светогледа ни и да се обособяват все по- големи различия между българите в чужбина и тези в България.
Започва да ми прилича на София срещу провинция...

# 1 793
  • Мнения: 615
Ами започва да прилича, защото много често подобни особи, които работят обикновено като чистачки и миячки, а мъжете им като общи работници в чужбина (нямам нищо против тези професии), след няма и няколко месеца в чужбина започват да си изливат възмущението към България и хората, живеещи и поддържащи тази икономика.
Това е така, защото в чужбина са никои, обслужващ персонал на най-ниско ниво обикновено и няма пред кого да изпъкнат като личности и професионалисти и като се върнат, се започва едно цъкане с език и сравнения на всяка крачка.

Живея в чужбина, с ММ имаме (вече) доста висок стандарт на живот, развиваме се, градим име, нямам пред кого какво да доказвам и не изпитвам нужда да плюя сънародниците си, затова, че живеят в България. Дори напротив, повечето ни приятели и познати в България са изключително успешни и щастливи хора и винаги когато се стигне до темата "живот в чужбина, живот в БГ", казвам, че за мен те са направили най-добрият избор за себе си.

Когато човек е щастлив и удовлетворен от себе си и живота си, не изпитва нужда да прави сравнения, за да убеди другите, че са по-нещастни от него.

Колкото до сравнителната снимка, абсолютно неадекватна реакция. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 794
  • Мнения: 11 563
То и никой не те държи насила тук. Все пак отварянето на границите на страната дава голямото предимство да се поизчисти и нашата държавичка.
Така e. Последните 20 години се "изчисти" от интелигентните, способни и образовани хора Simple Smile

О хич не се самозалъгвай. Wink Приказките как са изтекли елита на страната го говорят родителите на тези дето заминаха, същите тези родители дето неблагодарните им деца ги зарязаха да мрат в самота като скотове. Това с приказките за изтеклите кадърни млади, разнасящия подаръци Дядо Коледа и интегрирането на нежелаещите да се интегрират роми са приказки за замазване на очите на наивници, всеки го знае.
Ако някой е интелигентен, кадърен и образован не му трябва да е циганин в чужда държава, той и тук отлично се справя.

# 1 795
  • Мнения: 72
То и никой не те държи насила тук. Все пак отварянето на границите на страната дава голямото предимство да се поизчисти и нашата държавичка.
Така e. Последните 20 години се "изчисти" от интелигентните, способни и образовани хора Simple Smile

О хич не се самозалъгвай. Wink Приказките как са изтекли елита на страната го говорят родителите на тези дето заминаха, същите тези родители дето неблагодарните им деца ги зарязаха да мрат в самота като скотове. Това с приказките за изтеклите кадърни млади, разнасящия подаръци Дядо Коледа и интегрирането на нежелаещите да се интегрират роми са приказки за замазване на очите на наивници, всеки го знае.
Ако някой е интелигентен, кадърен и образован не му трябва да е циганин в чужда държава, той и тук отлично се справя.
Хаха, "циганин в чужда държава" ми хареса...

Последна редакция: ср, 30 авг 2017, 04:11 от Mimi_TO_

# 1 796
  • Down south
  • Мнения: 7 888
Кой възроди тази позабравена тема.

Навсякъде има всичко, въпросите са свързани с това, дали излизайки от затвореният комплекс, нещата стоят, както в него или действителността е различна.
 Човек може и да живее добре на такова място, но предполагам, че все пак понякога излиза. Какво вижда около себе си, същите комплекси, същата среда, същата уредена инфраструктура, същите добри училища и пр.
Дано!

# 1 797
  • Мнения: 72
Аз бих казала какво на мен ми харесва в чужбина:
Хората: са възпитани и спокойни, усмихват се, на опашката в магазина ще подметнат някоя шега
Работното място: Професионалисти, спазват етика и дистанция. Заплатите са до голяма степен адекватни на твоята квалификация и опит
Училищата: Възпитават децата как да се държат учтиво, да се извиняват. На всяка улица около училище има човек, който спира движението и учениците пресичат (без да бъдат смазани от някой с голяма и скъпа кола-всички карат нови и скъпи коли и това не е никаква привилегия). Парковете и детските площадки поддържани, с катерушки и люлки (със седалки даже), тенис кортове (безплатни), басейни (безплатни)...
Градски транспорт: Има отопление!- Какъв лукс видиш ли! Шофьорът не пуши и не дъни чалга. Поздравява те като се качиш.
Движението по улиците: Спокойни и разумни шофьори. Няма изпреварване в насрещното, няма мигане със светлини и клаксони, няма 200 км/ч на магистралата и по 10 катастрофи на ден с жертви
Болниците: Никой не ми е отказал направление за каквото и да е. Лекарите не си пазят направленията за "техни хора". Съоръженията и апаратурата са на ниво (от този век) Simple Smile
Магазините: Учтив и културен персонал (ако съм облечена за по- малко от 1000 лв пак ми обръщат внимание и ми помагат)
В общи линии това са нещата, които бих посочила като хубави страни и защо не бих се върнала в България.
Иска ми се да ми кажете какво на Вас Ви харесва в чужбина и съответно в България.

# 1 798
  • Мнения: 10 999
Аз съм живяла в чужбина и много ми харесваше. Работата ми беше свързана с пътуване и спряхме в скъпи хотели. По основа време бях много сметана, държавата беше арабска и всички жени бяха забулени, съответно аз с късата пола бях атракция и много ми се вдигна самочувствието. Там мъжете могат да бъдат много агресивни и опасни съответно не стават за връзка, бях си прекъснала образованието и трябваше да се върна.
В България живея на място прилича що по-скоро на първата снимка. Имам хубава и лека работа и стига да съм с акъла си мога да я работя до сто години. Българите са по-добър вариант за съпруг, защото не те притискат за нищо и нямат кои знае какви изисквания. Като цяло намирам живота в бг за по-спокоен.

# 1 799
  • Мнения: 72
Аз съм живяла в чужбина и много ми харесваше. Работата ми беше свързана с пътуване и спряхме в скъпи хотели. По основа време бях много сметана, държавата беше арабска и всички жени бяха забулени, съответно аз с късата пола бях атракция и много ми се вдигна самочувствието. Там мъжете могат да бъдат много агресивни и опасни съответно не стават за връзка, бях си прекъснала образованието и трябваше да се върна.
В България живея на място прилича що по-скоро на първата снимка. Имам хубава и лека работа и стига да съм с акъла си мога да я работя до сто години. Българите са по-добър вариант за съпруг, защото не те притискат за нищо и нямат кои знае какви изисквания. Като цяло намирам живота в бг за по-спокоен.

Била съм в Египет и Мароко като държави с предимно мюсюлмаско вероизповедание и също бих казала, че направо ме беше страх от мъжете.Не знам кое е яйцето и кое кокошката...дали са станали такива защото всичките им жени са забулени или жените са се забулили, защото мъжете са такива Simple Smile...Не бих живяла в Арабска държава...наречете го предразсъдък.
В БГ наистина е спокойно (или поне беше когато живеех там)...
София си е моя град, обичам го и за мен няма по- хубав от него (в сърцето ми)...напоследък слушам много тревожни неща и наистина се надявам всички грабежи и насилие да не се разрастват от за съжаление продължаващото обедняване на хората. За провинцията не мога да говоря изобщо,не съм била от години.
Родителите ми имат къща в полите на Витоша (южната дъга) и започвам да се притеснявам да не ги ограбят върлуващите хайки от цигани или други гладни хора.
Що се отнася до мъжете майка ми винаги ми е казвала да стоя далече от "балканци" хаха Simple Smile)

Последна редакция: ср, 30 авг 2017, 20:44 от Mimi_TO_

Общи условия

Активация на акаунт