Интериорен SOS /8/

  • 172 689
  • 828
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 342
Здравейте! Отдавна не съм влизала тук и не мога да се ориентирам добре с търсачката, за това ще попитам направо. И понеже тук получих много добри съвети - вашите и на Нивиана и държа на точно тази тема. Та въпросът ми е - щори или пердета (съответно и завеси към тях)? За мен пердето придава уют, но съпругът ми е на мнение, че има много интересни щори (което си е така). Подът ни е светъл и понеже много исках да запазя светлината в дома, ми се ще да избера най-доброто, както всяка от нас естествено. Вашето мнение какво е?

# 586
  • Мнения: 13 248
Въпрос на вкус.
За мен щорите са за офис. Харесвам пердета.

# 587
  • Мнения: 5 075
Според мен зависи от прозорците и цялостния интериор. Някои прозорци си плачат за щори и обратното. Иначе от гл. т. на дизайн, има модели щори, например римските, които с нищо не отстъпват естетически на пердетата и също успешно внасят уют в стаята.

# 588
  • Мнения: 5 234
С какво е най-добре да се прибират пердетата встрани - с лента с лепка /велкро/ или с лента, забити за стената?

# 589
  • София
  • Мнения: 162
За мен пердетата внасят уют и не бих сложила щори. Но все пак е въпрос на вкус. Иначе по магазините продават магнитни щипки за пердета. Аз съм решила да си купя такива. Ето пример: http://www.zavesi.bg/bg/category/40.html

# 590
  • Пловдив
  • Мнения: 734
За мен пердетата внасят уют и не бих сложила щори. Но все пак е въпрос на вкус. Иначе по магазините продават магнитни щипки за пердета.
Аз също съм ЗА пердетата. Благодаря за инфото за щипките!

# 591
  • Варна
  • Мнения: 323

Привет, предстои ми обзавеждане на хол. Стените са цвят корал, доста наситен. Имам само нов диван, който е много тъмно кафяв. Имам бели корнизи по целия таван, вратата е бяла и ми се иска да сложа бели мебели....мислите ли, че е удачно? Някакси на този диван се чудя дали няма да отиват тъмни мебели, но пък много "тежко" ще стане... И за цвета на килима се чудя...

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 734

Привет, предстои ми обзавеждане на хол. Стените са цвят корал, доста наситен. Имам само нов диван, който е много тъмно кафяв. Имам бели корнизи по целия таван, вратата е бяла и ми се иска да сложа бели мебели....мислите ли, че е удачно? Някакси на този диван се чудя дали няма да отиват тъмни мебели, но пък много "тежко" ще стане... И за цвета на килима се чудя...
Аз бих заложила на светли мебели, особено ако хола не е много голям. Или светло сиво и някъде нещо дребно с цвета на дивана за акцент. Не пишеш какъв цвят е пода? Хубаво е ако качиш снимки, за да се прецени реално ситуацията. Може би повече хора ще се включат с идеи.
Разгледай тук там за вдъхновение. Успех!

# 593
  • Варна
  • Мнения: 323
Цвета на стената е точно корал, на снимката не излиза същия...а картините няяяякой ден ще ги закачим...хахах..




# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Цвета на стената е точно корал, на снимката не излиза същия...а картините няяяякой ден ще ги закачим...хахах..

vanyaes , предложенията ми са от към цветове, не за модели  Simple Smile И да не збравиш после да покажеш как се е получило  Hug

# 595
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Здравейте и от мен!
От голямо гледане вече зациклих.
Това, което ще оставя в помещението са маса венге, столове венге с черно и бяло, на масата имам и бял тишлайфер в декороцията на столовете и ми харесва + червена декороция в червеното на дивана, за който ще пиша. Шкаф венге, черен кожен диван със светло червено. По него деко възглавници в цветове черно, бяло, червено и сиво. Щори ден и нощ - венге. Бяло дограма. Това ми е дневната, която е разделена само с бар плот от кухнята, който мисля на съборя и да стане едно помещение около 50кв.м. мислех и хола да вкарам, но за сега ще си остони отделна стая.
И така.. какви да са пода и вратите, стените, в какви цветове да комбинирам кухнята като вкарам червено. Искам то и там да е акцент,а не основа. Мисля се пак за дърво, но по-светло и ивинтуа
Но такива щори, за да ги вържа по някакъв начин с другите. Искам и някоя червено стена или и аз не знам какво, но не искам 1 цвят стени. Имам свод с осветление, цокъл в дневната + извита стена на прозорците в кухнята. Стаите са с източно изложение.

# 596
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте и от мен!
От голямо гледане вече зациклих.
Това, което ще оставя в помещението са маса венге, столове венге с черно и бяло, на масата имам и бял тишлайфер в декороцията на столовете и ми харесва + червена декороция в червеното на дивана, за който ще пиша. Шкаф венге, черен кожен диван със светло червено. По него деко възглавници в цветове черно, бяло, червено и сиво. Щори ден и нощ - венге. Бяло дограма. Това ми е дневната, която е разделена само с бар плот от кухнята, който мисля на съборя и да стане едно помещение около 50кв.м. мислех и хола да вкарам, но за сега ще си остони отделна стая.
И така.. какви да са пода и вратите, стените, в какви цветове да комбинирам кухнята като вкарам червено. Искам то и там да е акцент,а не основа. Мисля се пак за дърво, но по-светло и ивинтуа
Но такива щори, за да ги вържа по някакъв начин с другите. Искам и някоя червено стена или и аз не знам какво, но не искам 1 цвят стени. Имам свод с осветление, цокъл в дневната + извита стена на прозорците в кухнята. Стаите са с източно изложение.

Направи си бяла кухня и си купи червени тостер, кафе машина, миксер, червени кърпи... Повече червено ще дойде в повече твърде агресивно и натоварващо, особено с червена стена.

Когато акцентите са твърде много на брой става мазало и нищо не е акцент.,

Ето един сполучлив червен акцент етикетите на вино и чашата Grinning

# 597
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Да, това беше и първоначалната идея и бях харесала тази кухня http://interior.jilishta.com/design/wp-content/uploads/sites/7/2 … dnevna-zona-8.jpg (имам и място за островче, което сега мисля да направя или да отворя още място и да е без него), но с нея не намирам място на червеното и за това започнах да мисля други вариянти и вече тотално не знам кое как да бъде. Не искам и чисто бяло стъкло за гръб, а то какво друго да е?
Не ми се занимава с дизайнери, че ще чакам месеци...
Правим и един нов апартамент където вече не искахме сами, и изготвяха проекта 6 месеца....
Имам още малко време да мисля и ще чакам мнения и съвети.

# 598
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, това беше и първоначалната идея и бях харесала тази кухня http://interior.jilishta.com/design/wp-content/uploads/sites/7/2 … dnevna-zona-8.jpg (имам и място за островче, което сега мисля да направя или да отворя още място и да е без него), но с нея не намирам място на червеното и за това започнах да мисля други вариянти и вече тотално не знам кое как да бъде. Не искам и чисто бяло стъкло за гръб, а то какво друго да е?
Не ми се занимава с дизайнери, че ще чакам месеци...
Правим и един нов апартамент където вече не искахме сами, и изготвяха проекта 6 месеца....
Имам още малко време да мисля и ще чакам мнения и съвети.

Тази кухня я помня, съхранила съм си я към любими, за гръб бели плочки гланц както е на снимката, вариант са метро плочки, може и бели с различна текстура, като по бюджетен вариант. Може и технически камък или кориан.

Както вече казах една червена кафе машина, ако много държиш червено да присъства в кухнята




# 599
  • Варна
  • Мнения: 4 979
Кухнята и аз отдавна съм я загледала. Мислех я за другия апартамент, но там се роди друга идея и тук май ще е тази.
За гръб не искам плочки.....
А за червеното ще помисля.
Искам някой цветен акцент, а иначе лесно мога да избягам от червеното като сменя дивана.

Общи условия

Активация на акаунт