Интериорен SOS /8/

  • 172 590
  • 828
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 483
Аз пък не обичам да минсе набиват трохи в килима, затова бих оставила трапезарната част без. Пак се получава разграничението. Ако трябва да са два килима, бих оставила поне 15-20см между тях.

# 721
  • София
  • Мнения: 6 146
Имам един комин, който трябва да опаковам с нещо, защото го пръскам и много често се налагат корекции с латекс.
Стените са криви, така че с плоскости ще е много сложно. Мислех да подредя рамки в частта до мивката, където най-много се цапа, но те също са трудоемки за чистене. Единственото, за което се сещам е тапет, но не можах да намеря такъв, с който да ми хареса.
Давайте всички идеи, които ви хрумнат.
Нивиана, съветите ти винаги са ми били полезни. Моля те, помогни отново. Hug
Скрит текст:

# 722
  • Мнения: 1 787
Аз пък не обичам да минсе набиват трохи в килима, затова бих оставила трапезарната част без. Пак се получава разграничението. Ако трябва да са два килима, бих оставила поне 15-20см между тях.

И аз не обичам трохи по килима, обаче бих се прежалила да го чистя, ако ще стане по-хубаво така. Просто се притеснявам правоъгълен килим по средата на стаята и две "голи" зони от двете му страни дали няма да е странно, that's all. Ако толкова не стане добре нито с един, нито с два килима, мятам до дивана една телешка кожа и си решавам проблема от раз, обаче искам да се спра на възможно най-красивата опция, затова са всички тези терзания. Simple Smile Може би не е лошо да пробвам с чаршафи, много ти благодаря за идеята, Макаронbouquet

# 723
  • Мнения: 1 483
Не, според мен не е странно. Все пак вземи един, пробвай така, ако не те кефи ще купиш втори и готово Joy

# 724
  • Мнения: 1 787
 Joy Нали? Ами, както казва синът ми: "ако свършат" междувременно и няма как да купя втори същия?  Joy

Шегата настрана, да се уцели точния размер е предизвикателството, пък на два килима един до друг съвсем. Още утре опъвам два стари чаршафа на пода в дневната и ще го мисля.  Thinking

# 725
  • Мнения: 1 483
Ааа два еднакви килима няма смисъл да се мъчиш. Нека са различни, хем по-интересно, хем по-лесно. А и няма логика, двете части на стаята имат различни функции.

# 726
  • Мнения: 751
Под кухненската маса може да се сложи килим от юта, сега са модерни, поддържат се лесно. Иначе и аз не мога да си представя как би изглеждало помещението с два килима, ако не е голямо. Защо не мокет? Трудно се поддържа, но пък ако нямате малки деца, е толкова уютно, сега продават едни луксозни, страшно хубави.

# 727
  • Мнения: 1 787
О, юта в никакъв случай! Доскоро го обмислях този вариант, но попрочетох някои неща за тези килими, които тотално ме отказаха. Хората се оплакват, че задържат много прах, от проява на алергични реакции, даже в един килим и буболечки се бяха завъдили. Така че се отказах от ютата. Мокет в хола някак не си го представям, иначе с поддръжката на светли и луксозни неща аз нямам проблем, поддържам си ги. Simple Smile

# 728
  • Мнения: 528
При нас холът е голям и сме обособили 2 части - диван и тв и "офис" част на мъжа ми с бюро и компютър и етажерка. Най -много ми харесва насотящият вариант - 2 еднакви килима и в двете части. След като обиколих 100 места, ги взех от Икеа, като проблвах поне 5-6 варианта /като цвят и размери/. Купувам, връщам, взимам, после пак и така няколко пъти... Simple Smile

# 729
  • Мнения: 560
Е, сега снимки... Ти кога ще ни покажеш нещичко, нямам спомен да съм виждала снимка на реално помещение от теб във форума. Wink

Аз искам да попитам нещо - удачно ли е, така както е дневна 3 в 1 (като кухнята е отделена в бокс и като го махнем, от стаята остава един голям правоъгълник), да се сложи килим в цялото помещение без бокса, тоест и в холната част, и в трапезарната, или няма да стои хубаво? Няма да бъде мокет от стена до стена, обмислям да си купя два напълно еднакви килима с размери 200х300 см и да ги съединя.  Thinking

Зависи от шарките.
Ако има дразнещ ритъм или повтаряемост, но ако е по монохромно, не. Дори ще ги обедините.
Килимите служат  и за маркиране на зона.
Така че, ако не искате да дробите.
Най добре вземете от  килимената фирма двата и пробвайте на място, с уговорката да им ги върнете или замените.

# 730
  • Мнения: 560
Под кухненската маса може да се сложи килим от юта, сега са модерни, поддържат се лесно. Иначе и аз не мога да си представя как би изглеждало помещението с два килима, ако не е голямо. Защо не мокет? Трудно се поддържа, но пък ако нямате малки деца, е толкова уютно, сега продават едни луксозни, страшно хубави.

Килима можеш да го махнеш лятото.
А доста  хора все още свързват  мокет с близкото соц минало и подскачат само при  думата.
Макар че има прекрасни мокети сега.

# 731
  • Мнения: 1 787
Аз нямам нищо против мокетите, но не и в хола. Ето там вече поставен си е соц от всякъде, иначе за спалня си е супер дори, бих казала. Наистина има разкошни мокети, но аз искам килим, който да мога да махам в жегите, да нося на пране, да сменям, когато ми омръзне и т.н.  Peace

Със сигурност няма да взимам килим с дразнещи/сложни мотиви, гледам за нещо светло, може с геометрични фигури с модерно звучене, харесвам бяло и черно също, не искам цветя и шевици. Имам син диван и бяла кухня, тепърва започвам да внасям по-цветни елементи. Бавно става, с това моето чудене, а пък още доста неща ми остават тепърва да избирам като обзавеждане. Днес бях в Икеа, харесах си килим, но не за хола за съжаление, а за спалнята, а пък за нея планирам да купувам по-натам.  Confused

# 732
  • Мнения: 74
   Здравейте. Имам голяма нужда от вашия съвет. Обзавеждаме хол. За сега сме се спрели  на холов ъгъл,
 с тези ориентировъчни цветове, но не е същият като модел.. Мислим мебелите да са в бяло, пердетата също. Завесите и килимът ми се иска да са в неутрални цветове, но какви...не зная. Стените - неутрални, в най-бялото кафяво  Simple Smile дали ще е удачно.... Идеята ми е да се получи неутрален лек интериор, който да променям цветово само с аксесоари като  възглавници, картина, ваза...Подът е дъбов паркет.
Благодаря ви предварително bouquet

# 733
  • Мнения: 1 787
С толкова много бяло наоколо, цветът на дивана изглежда "мръсен" (не мръсен като изцапан, а аналогично на "бяло" и "мръсно бяло" Simple Smile ), на конкретната снимка е видно. Аз мисля, че този цвят трябва задължително да се повтори и на други места - в килим, пердета или стени, за да има единство в стаята, такъв диван не трябва в никакъв случай да е акцент, по мое скромно мнение, и също така няма да носи въобще на свежи и ярки цветове, трябва в по-земни и убити нюанси да се целите. Дори розовите възглавници на снимката му идват не на място, ако се загледате. За допълващи цветове бих избрала неща от сорта на крем, убит тюркоаз, убито розово, златисто (рамката на огледалото отзад му стои добре на дивана)...  Thinking Но аз нямам много опит с този цвят, така че и на мен ще ми е интересно да прочета още гледни точки. Simple Smile Тези тонове - мляко с кафе, с какао, лате, капучино и т.н. ми се струват много трудни за изграждане на жива цветова схема, не знам...  Thinking

# 734
  • Мнения: 5 052
За мен бежово/екрю/капучино/мляко с какао и всички разновидности на тези нюанси за изключително трудни за комбиниране. Виждала съм чудесни интериори в списанията, обаче не и на живо, толкова лесно е да се постигне ефект "50 цвята бозаво"... В тоя смисъл, млечно, топло сиво според мен е по-добър фон за цветово развихряне. 

Общи условия

Активация на акаунт