Любители на котки – Тема 100

  • 39 276
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 571
Защото, Миираж, една душичка си е заминала сама, на непознато място, сред непознати хора, скрита зад гардероба. Без причина. Защото, Мираж, ако беше попитала в темата как да се справи, щяха да и се дадат адекватни съвети. Защото темата е ЛЮБИТЕЛИ на котки, а тя нахлу, за да ни разкаже как го е подарила на напълно непознат. И защото тя е виновна.
Когато даваш такава информация, трябва да си готов да чуеш мнението на хората. За секунда си представих как котката ми умира от СТРАХ зад гардероба на непознати хора, само защото аз не знам как да я гледам. Ми...

# 721
  • Мнения: 10 547
Esme, и да беше попитала, не тя, който и да е друг, нищо нямаше да се промени.

# 722
  • Мнения: 1 571
Права си. То човек като си навие на пръста някакви "хуманни" неща, иди му обяснявай. Най- много да поспорим малко и да стане същото. Не зная защо тази история ме ядоса толкова много. Всъщност зная, но ще спра да коментирам, защото предполагам, че натоварвам и вас. Хубав ден!

# 723
  • Сф
  • Мнения: 4 768
Есме, от такива съвети щеше да има нужда, ако даването на котето предстоеше, а не беше факт. Освен това тя бързо си промени решението и отиде да си го вземе. Укорихте я, тя си научи на урока, като плати скъпо за него, но вече няма смисъл да продължаваме да човъркаме раната. На мен ми стана страшно тъжно за котето и момичето.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 092
Ох, момичета, няколко дена не влизах в темата, и сега какво да видя... За съжаление животинките главно губят от близостта си с хората... Малко са тези, които наистина чувстват с душата си какво изпитват тези малки душички... Плача за тази хубава котчица, загинала сама и далеч от всичко, което й е било близко и познато, включително и хората, на които се е доверила безрезервно и които е обичала. Виждам, че още една душичка е на път да се озове на улицата, предадена от тези, които би трябвало да са й най-близките хора... Които са готови да изберат най-лесния вариант: натири котето и проблемът е решен. При това си имат чудно оправдание: детето преди всичко. А така, например, ако изберете варианта да потърсите начин да превъзпитате и котето, и детето? С кой акъл държите некастриран котарак в апартамент, и имате проблеми от това, и продължавате да не го кастрирате? И предпочитате да го натирите, но не и да го кастрирате? Единствено вие сте виновни за поведението на котето, защото животинките стигат дотам, докъдето ние им позволим! Некастриран котарак освен всичките бели, които може да причини, Е АГ-РЕ-СИ-ВЕН!!! Това е природа, и срещу това нищо не можем да направим! За щастие е измислена кастрацията, и това е огромният шанс като с магическа пръчица да ликвидираме всички проблеми и да имаме едно кротичко и мило животинче около нас и да живеем в мир и разбирателство. За всеки проблем с характера на животинките има решение, трябва само да имаме от сърце желание да го намерим, а не да изхвърляме на улицата... Скърбя за всички невинни душички, имали нещастието да попаднат на безотговорни хора...

Изпушвам просто, като се сблъскам с такова чудовищно безхаберие. Извинявам се за хаотичното писане, но съм безкрайно разстроена. Не мога да си подредя мислите.

# 725
  • Мнения: 1 571
Мираж, казвам същото. Не разбирам какво ми казваш.


Има тенденция във всяка тема да влизат някакви хора, които да я обръщат с главата надолу. Мъчно ми е и се ядосвам истински. Накрая просто ще спра да я следя. Sad

# 726
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 005
Есме  Hug, не се напрягай! Къде, ако не тук невежите да си зададат въпросите и да получат адекватни отговори?! Peace

Щеше да е много хубаво, ако има начин да се прави проверка на готовността даден човек/семейство да отглежда домашни любимци. И който е непригоден, да не му се разрешава да има такива.
В тази държава просто кифладжийството стана умопомрачително. На котките и кучетата се гледа като на аксесоар за изфукване. smile3505

Да се пофукам  Wink с Канибалчето - най-прекрасната и мека улична превъзходница на света. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Нарочно ви слагам размазана снимка, че си пазя 3 свестни за данъци в новата тема. Laughing
Така и не можах да я снимам като хората, че тя хич не обича да позира, а и за капак се движи като сянка - бързо и променливо. Laughing

# 727
  • Мнения: 3 331
За много хора животните не са част от семейството, те са просто...и аз не знам какво са и защо са си взели да гледат животно. Когато бяхме малки със сестра ми тя често ме понабиваше (по-малката е, но е по-едрата). Странно защо родителите ми не са я изхвърлили или подарили?! Mr. Green
А Щастлива е бременна в момента. Която от нас го е изживяла, знае, че през този период много лесно можеш да се изплашиш за живота на бебето (особено когато чуеш от "компетентни" гинеколози и ветеринари, че животните са опасни в този период). Мисля, че точно тя беше споменала, че дъщеря й има алергия към котки, но въпреки това са се справяли с положението-просто котката не е влизала в стаята на дъщеря й. Тъжно е, че такъв стрес са преживели и тя, и котенцето...но човек се учи от грешките си.

# 728
  • Мнения: 9 672
Знаете ли какво казаха нашите ветеринари (те са мъж и жена съпрузи), когато водих Кити последно и разпитвах за котките, бременноста, бебетата...
Жената каза: "Разбирам, че много хора се притесняват, но пък помислете си, ако беше толкова страшно всички ветеринари щяхме да си останем без деца. Другите хора могат да разкарат котката и кучето, а ние всеки ден пипаме болни, заразени кучета, котки, птици и то точно за да имаме здрави, нахранени и изучени деца."

Ами права е жената. Сподели още, че има две деца на 8 и 6г и котка и куче от преди децата.  Laughing

Есме, Четирилинка, Касита, не се ядосвайте, не можете да промените света!
Ако някой сам е решил да търси решения на проблемите, аз съм убедена, че в тази тема могат да бъдат намерени. Видно е, че всички откликват със съвети от опит, видно е че се споделя информация дори от чуждестранни източници. В ерата на Интернет винаги можем да намерим информация не само как прави нещата комшийката Сийка, но да почерпим опит и от другия край на света.

И занапред много хора ще си взимат домашни любимци, някой ще се влюбват в тях, други ще ги разкарат, трети ще страдат след постъпката си, а на четвърти няма да им пука. Иска ми се просто котколюбителите да са най-голямата група.  Simple Smile

# 729
  • София
  • Мнения: 4 714

Да се пофукам  Wink с Канибалчето - най-прекрасната и мека улична превъзходница на света. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



И на мен ми е много мъчно за котето на 6тастлива.
Но и за нея ми е мъчно. Да изживееш такова нещо по време на бременност не е шега работа.
Все пак "един" човек е казал : "който се чувства безгрешен, пръв да хвърли камък върху мен. Peace 

# 730
  • София
  • Мнения: 13 172
Не мога да разбера защо нападнахте така жената? И то бременна жена, която и без това е наранена. Помислете си, избор между това любимото същество да живее в един коридор или в непознат, но просторен дом, в който го обичат. Как може да предвиди какво ще се случи? В 99% от случаите котето щеше да свикне след няколко дни с новото място и новите хора. В момента, в който разбра, че на котето му е некомфортно, тръгна да си го взима.

Жалко за котето, но жалко и за Щастлива, която точно в този момент се нуждае от подкрепа, а не от нападки. Достатъчно зле ѝ е от това, което стана.

Ох, че е пухкаво това Канибалче!  Heart Eyes

п.п. "Хуманното" отношение и "Детето е по-важно от котката" не са думи на Щастлива.

Последна редакция: ср, 30 дек 2015, 15:05 от Тaня67

# 731
  • Мнения: 1 571
Пропускаш факта, че освен коридор, има и кухня.  Peace
Пропускаш факта, че ни писа и след като го подари, а ако искаше, можеше да ни намери и преди това, така можеше да го избегне.
Както и да е, спирам да пиша наистина. Няма смисъл, а и наистина тези истории ми действат на психиката.  Stop

# 732
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 005
Ох, че е пухкаво това Канибалче!  Heart Eyes
Нали!  Crazy
Никое от добичетата ни не е меко като нея. Laughing На пипане е по-мекичка от зайче. Heart Eyes Има някакъв невероятно пухен подкосъм и не бих си отлепяла ръчичките от нея  Twisted Evil, ама пусто хич не дава да я гушне човек. На вид и част от нрав е съща дива котка. Само габаритите й са по-мънички - 4 кг е. Аз като бях свикнала на тежкари от по над 6, че и 7 кг, тя ми се вижда миньонче.  Laughing Вече са си в София с Лиска и скоро няма да я мачкам. Sad

# 733
  • Мнения: 2 190
Скрит текст:
Като сме на темата, моля, препоръчайте хубава книга (сайт) за котешка психология - примерно език на тялото, възпитание чрез разбиране и т.н.
Ако ползваш английски, с две ръце ти препоръчвам гуруто на котките, мъжът, за който искам да се омъжа  Mr. Green - Jackson Galaxy.  Heart Eyes

https://www.facebook.com/JacksonGalaxy/?fref=nf

Има филми, книги.

Благодаря. Ще има за четене! bouquet

# 734
  • Мнения: 161

Да се пофукам  Wink с Канибалчето - най-прекрасната и мека улична превъзходница на света. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Нарочно ви слагам размазана снимка, че си пазя 3 свестни за данъци в новата тема. Laughing
Така и не можах да я снимам като хората, че тя хич не обича да позира, а и за капак се движи като сянка - бързо и променливо. Laughing

Мила, твоето Канибалче ще да има връзка с нашия Мъро - и той е мекичък, пухкав... и не дава да го мачкат! Толкова рядко може човек да му "хване" коремчето.

Общи условия

Активация на акаунт