ЮНСКО бебче в нас расте, пълни с обич маминото сърчице

  • 46 712
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 163
Момичета къде ще си правите БХС ? С първата бременност го правих в Майчин дом! Сега гинекологът ми ме праща на друго място, ама тая като ми каза 120 лв. #Crazy Преди четири години в по мой спомен в Майчин дом платих някъде около 40 лв. Та в четвъртък съм на въпросния БХС, а в петък имам час при доктор Павлова в МЦ Марковс. Да видим и първите и предположения за пола. С първата ми бременост и тя и гинеколожката дето ме следеше казаха момиче и така до 6 месец когато видяха пишока!

# 31
  • Мнения: 2 531
Здравейте, коремчета!
Аз имам въпрос - някоя от вас има ли котка и кога си направи изследването за токсоплазмоза? Моят лекар още не ми е пуснал никакви изследвания, чак след 3 седмици и се чудя дали не трябваше да сме го свършили досега...

Аз си направих веднага, заедно с втория кръвен тест, ама то за мое успокоение, иначе шансът да имаш котка от преди и точно сега да хванеш токсо е някакъв супер минимален.

# 32
  • Мнения: 144
Момичета къде ще си правите БХС ? С първата бременност го правих в Майчин дом! Сега гинекологът ми ме праща на друго място, ама тая като ми каза 120 лв. #Crazy Преди четири години в по мой спомен в Майчин дом платих някъде около 40 лв. Та в четвъртък съм на въпросния БХС, а в петък имам час при доктор Павлова в МЦ Марковс. Да видим и първите и предположения за пола. С първата ми бременост и тя и гинеколожката дето ме следеше казаха момиче и така до 6 месец когато видяха пишока!

Аз ще правя и ФМ и БХС в МЦ Фемина. Там ще ми вземат кръв и ще пратят в Майчин дом за БХС. След това ще имам и консултация с лекар от центъра за резултатите от изследването. Общо всичко ще ми излезе 140 лв., като предполагам, че БХС е около 40-50 лв. Което, по спомени от преди 5 години, не се е променило.

Надявам се и аз да видя какво ще е тогава. Simple Smile  Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 616
Здравейте, коремчета!
Аз имам въпрос - някоя от вас има ли котка и кога си направи изследването за токсоплазмоза? Моят лекар още не ми е пуснал никакви изследвания, чак след 3 седмици и се чудя дали не трябваше да сме го свършили досега...

Аз си направих веднага, заедно с втория кръвен тест, ама то за мое успокоение, иначе шансът да имаш котка от преди и точно сега да хванеш токсо е някакъв супер минимален.
И аз така си мисля, котката живее с нас над година и половина, но все пак ще настоявам за изследването.

# 34
  • Мнения: 165
С първата бременност също имахме котарак и си пуснах изследването на свия глава още в началото като ми потвърдиха, че съм бременна, така че ако искаш не е нужно да чакаш, така или иначе не се поемаше от касата.

Излезе ми резултата от глюкозата - малко по-нисък е от предния път( беше 5.95) - 5,5 при реф 2.78-6.11 което означава, че продължавам с диетата без сладко...

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 11:18 от tаnkata

# 35
  • Мнения: 621
И ние имаме коте от 1година. На 03.12 имам среща с акушерката и ще питам за изследването. Дано не  е късно тогава . Ще съм в 10г.с

# 36
  • Мнения: 242
vikim23, аз имам куче, но ходя често при майка ми, която има котарак. По мое настояване пуснах токсоплазмоза в 7 г.с. за да съм спокойна.

момичета, днес бях на УЗ преглед и видях бебчо  Heart Eyes, всичко е в норма и вече е 22,4 мм. За 14.12 ще се записвам на ФМ и БХС във Света Петка при д-р Стратиева, док мия препоръча. Някой да има отзиви за нея?

# 37
  • Мнения: 1 428
Здравейте и от мен. Бременна съм с второто си дете, на 37 години съм. Имам дъщеря на 12 години. Ще ми бъде приятно да споделям радостите и грижите си заедно с вас. Имате ли фейс група?

# 38
  • Мнения: 203
Добре дошла  helen-mama!
Sixth sense на 02.12 съм при нея ще ти пиша за отзиви и впечатления Simple Smile

# 39
  • Мнения: 54
Здравейте, момичета!
надникнах в темата и видях, че сте обсъждали БХС. Искам да ви кажа, че аз в началото на месеца правих БХС в Майчин дом и не платих стотинка - това вече се поемало от здравната каса /въпреки че на интернет страницата пише, че струва 40+3 лева/. Останах приятно изненадана, чк не ми се повярва  Crazy
лека и успешна бременност на всички!

# 40
  • Мнения: 242

Sixth sense на 02.12 съм при нея ще ти пиша за отзиви и впечатления Simple Smile

margo_222, чудесно, ще чакам да кажеш

Helen-mama  welcome

# 41
  • Мнения: 39
Здравейте, коремчета!
Аз имам въпрос - някоя от вас има ли котка и кога си направи изследването за токсоплазмоза? Моят лекар още не ми е пуснал никакви изследвания, чак след 3 седмици и се чудя дали не трябваше да сме го свършили досега...
Здравей!Ние живеем с котка и на мен ми беше притеснено.Пуснаха ми изследвания в 10 г.с като ми обясниха,че не е късно.Ако теб те притеснява,настоявай повече да ти пуснат тест.Междудругото вече се покрива от ЗК.

# 42
  • Мнения: 342
Момичета, с голямо съжаление ви напускам...Сега ни мина скрийнингът, не искам да ви казвам прогнози, какво са ни казали и т.н.,за да не си вкарвате такива неща в главата, че ще има и при вас, но ще трябва да прекъснем бременността...Много ми е тежко, но явно всеки си носи кармата и това е част от уроците ни за този живот...Бъдете здрави и имайте здрави и силни бебчета!

# 43
  • Мнения: 417
Devya много съжалявам за новината. Много кураж мила и бързо възстановяване . Потърсихте ли второ мнение?Дано все пак се окаже грешка и да не се стига до прекъсване на бременността  Sob

# 44
  • Мнения: 19
Честита ни нова тема супер е

Общи условия

Активация на акаунт