"Февруарче чака трета зима и подаръци да има" - Тема 17

  • 57 530
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 316
Привет!  В събота вечерта имахме екшън с тока - лампите като свещ, климатика и други ел. уреди не искаха да работят! След 10 минути на телефона с триста зора се свързах с Чез, които се отзоваха след 4 часа т.е. в полунощ. Не посмях да къпя децата, защото стаята вече беше поистината,     а имах усещането, че всеки миг и тока ще угасне! Легнахме си, като предвидливо изключихме всички ел уреди! Към 2 часа след полунощ имахме нормален ток - оказа се изгоряла някаква фаза. Имаме съседи с поражения в/у ел уреди - климатици, болери и т.н. Дано да успеят да си върнат щетите - а дано, ама в България на дали! Фрауст,  препоръчвам ти за тваоята хрема едно кремче Ринолекс - отпушва носа, не изсушава лигавицата и не привикваш с него! Хареса ми предложението на Сахасрара за торта, но сигурно ще поръчам готови! Напоследък Ники отказва да мием зъбките, не знам какво да правя - насила не става! Това е за сега от мен!

# 661
  • Мнения: 3 846
Принцес, аз останах разочарована от Ванилка-та Sad за моя си рожден ден отидох да купя сладкиши, без да опитвам или поръчвам предварително. Но поданха на стари сладкиши, бяха безвкусни, имах и други сладки нещица за почерпка и избраните от Ванилка неща останаха непобутнати от гостите. Повече не повторих.
Тортичка ще поръчам. Миналата година правих, но сега ми се ще да поръчам. Благодаря на Гери за препоръчаната сладкарница - ще идем да ги тестваме и да поръчаме, ако ни харесат Wink Обмислям близко до вкъщи заведение - ресторант, който не е особено посещаван, по необясними за мен причини. Отъвн изглежда помпозно и вероятно хората си мислят, че е скъпо, но всъщност не е. А готвят много вкусно, като домашно приготвени са яститята и са големи порцииките. Няма да сбирам навалица хора, само близки и ще отбележим празника. Само да сме здрави Peace

Фрауст Hug то хубаво за килцата , че връщаш форма, ама бая екшън ви е във ваш`та "фирма". И браво на ТМ bouquet

Ред.: Сахасрара, страхотно предложение за тортичка. Много ми хареса, ще го пробваме Peace направих преди малко бисквитена торта, като вместо крем с нишесте или млечно-маслен, направих крем от сварена тиква, нишесте, захар и масло. Но ще си я хапваме ние. На малкото, ако полюбопитства, му давам да вкуси. Но той по принцип е консервативен към нови храни и не е любител на сладко.

Последна редакция: пн, 11 яну 2016, 16:49 от bizi

# 662
  • Мнения: 642
Bizi, страхотна идея за крем на тортата. Бих пробвала  Flutter

Фрауст, ти ще върнеш кг от преди бременността, аз както е тръгнало, ще върна кг от бременността  Joy вече съм заформила двойна брадичка, а има още празници да се празнуват  Joy

Гери, получих един много хубав Влади Simple Smile мерси.

При нас нищо ново, само повтаря "не искам". Вчера бяхме на гости на нейни братовчеди и едвам я прибрах, че само го следеше момчето и искаше да е с него. Ама май се простуди, че пак е заформила сополи...или нов зъб се задада, не знам.

Аз да питам мамите, дето сте по цял ден с отрочетата - имате ли някакъв план как да ги забавлявате или както дойде...и въобще целенасочено правите ли нещо  newsm78 нещо съм приела, че трябва едва ли не да се преквалифицирам в детска учителка...или просто да оставя групите за ранно развитие за малко  Joy

Хубава и спокойна вечер

# 663
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте,
времето е направо приказно, но за съжаление май от днес ще се развали Sad. Снощи до 19ч сме играли на вън и чак не ми се прибираше, но дребното огладня.

Копче недей се превръща чак в детска учителка. Мани ги тия мании за ранно обучение. То лошо няма и аз на моето постоянно му показвам и казвам буквите и цифрите, но не прекалявам и са винаги в игра. Не ми се втелясва чак толкова. Да харесва ми идеята да учи от рано езици, но този тип ясли са по около 1000лв на месец и ша го отложа за по натам  Laughing. Тук при нас в комплекса има един център литерайко и майките казват че са много доволни. Има занимания от 3г възраст по английски и френски май и мисля като станем на 3 да го пратя и да видя дали ще му хареса. До сега което дете са пратили там , дори толкова малко все му е харесвало и с голямо желание ходят. Явно имат подход учителките.

princessd този клуб е в Младост4, не знам как ти е като квартал. Ако те интересува ще ти го пратя на ЛС , че тук ще го изтрият според мен.

Да ви кажа мамчета, да ви окуража малко Simple Smile, от как ни избиха зъбите си имам друго дете (пупу да не са му уроки). Ние изкарахме много трудно всички зъби. С големи драми, много боледувания и тн. Сега е един весел, по спокоен. Е има си изцепки, но е съвсем друго вече. Дано спре и да ми боледува и направо ще се родя  Praynig . Та да знаете избият ли тези гадни зъби и ще се подредят нещата.

Аз за в къщи съм решила да пробвам една рецепта за торта. От години търся една торта, защото баба ми я правеше като малка, но така стана че не остави рецептата и сега ми се струва че я намерих. Та мисля да се пробвам с нея за да се почерпим тук в офиса и у дома.
 НЕ ми дава да постна страницата, изкарва го като спам Sad
А този хляб мисля да пробвам днес, ако се получи ще ви кажа Simple Smile
Нещо гледам напоследък да хапваме повече домашен хляб, че вече не знам какво блъскат в купения  ooooh!.
Кажете вие какво ще готвите днес, че още не съм измислила манджата и сега ще пада мислене  newsm78

# 664
  • София
  • Мнения: 2 130
ей ама никакви ви няма.
Я дайте идеи и за подаръци. Какво ще им купувате на децата за 2г. Аз съм лесна, но трябва да измисля подарък на майка за малчо и много се чудя на картинг с педали, че дребното е луд по тях, но направо не ми се мисли как ще го мъкна на вън това чудо.
Та давайте идеи.

# 665
  • Мнения: 3 846
Ку-ку, добър ден bouquet

Този хляб и аз ще го забъркам днес, а иначе като ястие имам капама от вчера, ново няма да готвя. Утре - боб Peace за малкото правих баница и понеже не кусва от нашите манджи, ще яде това. Най-много за следобед едни кексчета да изпека.

Копче, като малка в игрите съм си го изиграла "учителстването". Сега с играем с малчо - всичко е игра. Тъй като не говори още да му се разбира, показвам букви, цифри, животинки, чета приказки - такива неща , бебешки.

# 666
  • Мнения: 2 141
Аз хляб правя само в хлебопекарната или меся питка. Купешки хляб не съм купувала от месеци.
За подарък на Мончо сме решили акумулаторна кола да му вземем. Един мерцедес сме харесали от миналата година и мислим да е тя.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 130
И аз ги гледам тези акумулаторните, но няма шанс да я помъкна сама на вън. Много са големи и тежки. И за това се чудя на тези картингите, че са много готини и до 8г може да ги карат.

# 668
  • Мнения: 3 846
За подарък обмислям плодове и зеленчуци с велкро, които се режат...много харесва едно клипче в youtube и от там ги харесах. Поръчах и магнитни букви и цифри да ги редим на дъска или хладилника.

# 669
  • Мнения: 2 141
И аз ги гледам тези акумулаторните, но няма шанс да я помъкна сама на вън. Много са големи и тежки. И за това се чудя на тези картингите, че са много готини и до 8г може да ги карат.
Ние за това миналата година не купихме, но тази година нали имаме вече голям гараж и ще я държим там, а и около нас е много подходящо за нея. Не знам само дали ще се събира в багажника за да я караме из парка, но ще огледаме.

# 670
  • Мнения: 642
Привет,

аз за подарък мисля да поръчам такава Тиха книжка, ама още не съм я измислила, че искам на 6 стр да събера 100 неща  hahaha мислех да купя къща за кукли, ама реално няма място къде да я сложим, така че ще почака.
Едната баба е купила касов апарат, че много се кефи, другата искаше да взима таблет, ама още не се й помогнали да избере.
А от приятелите мисля и аз да поръчам такива за рязане или комплект за редене, я пица, я сандвич.
Мен много ме кефят на Плей до нещата, но май още са малки, поне моето още си яде пластелина.

Бизи, твоето диване прояде ли? Това с магнитните букви е идея, гледах някъде и магнитен статив - и за редене на магнити и за рисуване. Ама пусто вече няма място при нас  newsm78

А за игрите, тя вече цветовете знае, цифрите тук-там, животните ги знае, кое какво дава, как прави,не знам какво друго...буквите ми се вижда рано...нас като не са ни учели от толкова малки, да не би да не знаем да пишем и четем  Crossing Arms гледах разни майки ги учат за космос, за континенти и тем подобни, ама за какво  newsm78

# 671
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Хелоу!!!
Ние хляб не ядем! Вики яде супите със сухар,а за сандвичи му взимам пълнозърнест от хлебопекарната до нас,малка,познавам собствениците и знам че не слагат гадости вътре. Продават и половин хляб,и аз взимам такъв,за да не застоява!
За РД му взехме една автомивка,гараж и трасе за колите му! Акумулаторна му взехме за 1 юни,от хиполенд имаха намаление тогава. Много и се кефи,но е джип БМВ и не се събира в багажника на колата. Доста тежи,може би 30кг и лично аз немога да я вдигам. Но пред блока мн я кара,с дистанционно управление е има и възможност да кара сам,напролет налято,сигурно вече ще може.

# 672
  • Мнения: 932
Колело. Чуденката е между баланс байк и такова с педали...
Коли, за каквито говори Къти, докарват в парка до нас и сравнително рядко е искала да се качва. Пък и така е добре - някой друг мъкне и зарежда количките, а ако се счупи - оправя. Таксата за возене, която бих платила е далеч по-малко от цената на колата... Ако имате такъв вариант Къти, може би си струва да го обмислите...
Днес "получих" още картички и много се зарадвах. Не бях излизала от 10 дни и днес направих малка разходка с бебето, та надникнах в кутията... Кой знае отколко време са там...
Честит имен ден на празнуващите днес!;) Чакаме виртуалната почерпка... Wink

# 673
  • Мнения: 932
Бизи, плодове & зеленчуци, които се режат с едн дъска и нож, ни подариха. Често си играе с тях. Когато премина желанието да ги реже, започнахме да готвим супички с тях и да ги ядем на ужким.
Копче, ползваме хладилника. Нямам място и за магнигна дъска. Букви знае няколко - нейната, на ММ, на бабите, дядовците, бебето... Пиша й я и я питам на кой е буквата това и казва... Е, бърка се чат-пат, ама... Нали...
Остави ги тези групи са малко. Там има няколко вида майки. Едните правят играта, за да може да се снимат после за ФБ, а другите са някакви извънземни, които сигурно спят по 3 часа на денонощие. Поне аз не съм измислила друг начин да е сготвено + всички битовизми там и да се занимават толкова и така с децата...
Пак казвам - оставяй я да й е скучно от време на време, за да се разработи въображението.Wink

В ситуация съм с каката. Общуването с други деца в последно време е да ги потупва.Cry

# 674
  • София
  • Мнения: 2 130

Къти сега загледах има много готини АТВ-та също Simple Smile.
Малко се замислям дали не им рано за такива неща, но ще го мисля има време.
И ние имаме тук къде да се кара , та за това се замислям за такива превозни средства Simple Smile.
Да кажеш после какво и кое сте избрали.
Аз съм Флюбена в картингите на Пуки, но са много скъпи Sad, а и не намирам 2ра употреба от тях.
Акумулаторните колички на нас са ни голям хит, цяло лято де що ги имаше ги карахме. За това се чудех и аз, но реших че ще караме тези под наем.

Фрау това с потупването е моментно, както другите неща. Ние го минахме, но аз много се карах и показвах да гали. Сега неговото приятелче и то така се бие, не му се карат много и гледам бая време си мина и не му минава. Уж започнаха по сериозно да му се карат и като чели започна да разбира. Та май трябва да им се поскара човек за да разберат, че това не е игра и че не трябва да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт