Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 643
  • 211
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 47 993
Тогава просто влез в сайта на НАП, вдясно в рубриката Актуално се намира новината с разяснения и декларациите
Ето и тук декларациите http://www.nap.bg/page?sId236fsL=30&sId236dsA=2015&id=384&textMode=0
( или nap.bg -> Документи-> Данъци-> Закон за доходите на физическите лица -> Декларация за ползване на данъчно облекчение за деца с увреждания (по чл. 22г от ЗДДФЛ) и Декларация за ползване на данъчно облекчение за деца (по чл. 22в от ЗДДФЛ) )

# 76
  • София
  • Мнения: 4 548
Ново двайсе за декларациите. Днес отидох в ЧР да питам да им я нося ли и се оказа, че няма да стане, защото декемврийските заплати ни ги изплащат през декември, а не през януари. Нещо си там със софтуера щяло да има проблем. Та ще я подавам с данъчните декларации в НАП. Crossing Arms

# 77
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ново двайсе за декларациите. Днес отидох в ЧР да питам да им я нося ли и се оказа, че няма да стане, защото декемврийските заплати ни ги изплащат през декември, а не през януари. Нещо си там със софтуера щяло да има проблем. Та ще я подавам с данъчните декларации в НАП. Crossing Arms

Така или иначе - винаги се прави преизчисляване на данъка. Те какво? Няма да го преизчисляват изобщо ли? newsm78
На оправдание ми "бие"....

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ново двайсе за декларациите. Днес отидох в ЧР да питам да им я нося ли и се оказа, че няма да стане, защото декемврийските заплати ни ги изплащат през декември, а не през януари. Нещо си там със софтуера щяло да има проблем. Та ще я подавам с данъчните декларации в НАП. Crossing Arms
И нашите заплати декемврийските се изплащат през декември.
Софтуерът се прави от хора. На едни може, трябва да може за всички. Подай си в НАП и ако ти стиска, кажи на тази, която те е метнала, че ще подадеш сигнал, че отказва да ти вземе декларацията.

# 79
  • София
  • Мнения: 4 548
Не разбрах точно какъв е проблемът, нещо с датите беше. Заплатите ни ги пускат много рано през декември - някъде преди 20-ти. Не ми е проблем да подам в НАП, просто ще си ги чакам повече време 20-те лева. Имам да подавам декларация заради допълнителни доходи тъй или иначе. Като цяло останах с впечатление, че не им е много ясно какво и как ще се случва с тези декларации. Иначе са отзивчиви, обещаха да се обадят, ако има някаква промяна в разбирането им по въпроса Mr. Green Не е болка за умиране.

# 80
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Не разбрах точно какъв е проблемът, нещо с датите беше. Заплатите ни ги пускат много рано през декември - някъде преди 20-ти. Не ми е проблем да подам в НАП, просто ще си ги чакам повече време 20-те лева. Имам да подавам декларация заради допълнителни доходи тъй или иначе. Като цяло останах с впечатление, че не им е много ясно какво и как ще се случва с тези декларации. Иначе са отзивчиви, обещаха да се обадят, ако има някаква промяна в разбирането им по въпроса Mr. Green Не е болка за умиране.

Е, явно работиш в бюджетната сфера. Те там, все не са наясно с повечето неща. Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 4 548
Скрит текст:
Не разбрах точно какъв е проблемът, нещо с датите беше. Заплатите ни ги пускат много рано през декември - някъде преди 20-ти. Не ми е проблем да подам в НАП, просто ще си ги чакам повече време 20-те лева. Имам да подавам декларация заради допълнителни доходи тъй или иначе. Като цяло останах с впечатление, че не им е много ясно какво и как ще се случва с тези декларации. Иначе са отзивчиви, обещаха да се обадят, ако има някаква промяна в разбирането им по въпроса Mr. Green Не е болка за умиране.

Е, явно работиш в бюджетната сфера. Те там, все не са наясно с повечето неща. Laughing
Полу-бюджетна, както се изрази шефа на ЧР.  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 14 133
На някои хора просто не им се занимава.  newsm78
И аз съм в бюджетната сфера и от нашето счетоводство без проблем ни приемат декларациите.  Peace

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какъвто и да е проблемът, изравняването се прави януари.
Не е срамно като не знаеш да попиташ(имам предвид тази от ЧР, нашата касиерка попита други и каза, че ще се справи), срамно е да лъжеш и мамиш заради невежеството си.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 548
Какъвто и да е проблемът, изравняването се прави януари.
Не е срамно като не знаеш да попиташ(имам предвид тази от ЧР, нашата касиерка попита други и каза, че ще се справи), срамно е да лъжеш и мамиш заради невежеството си.
Доколкото разбрах точно в това е проблема - при нас изравняват декември, а не януари. Но допускам и опцията да не им се занимава. Whistling Казаха и че са се обаждали в НАП и са говорили с различни експерти (или както там се водят) и са получили противоречива информация - един им е казал едно, друг друго.

# 85
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И като са се обаждали в НАП, те да не би да са ги посъветвали да не приемат декларации?

# 86
  • София
  • Мнения: 4 548
И като са се обаждали в НАП, те да не би да са ги посъветвали да не приемат декларации?

Ако ми беше толкова важно да я подам в работата, щях да си направя усилието да задавам подобни въпроси. Но не ми е Grinning Няма какво повече да задълбаваме в темата.

# 87
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Твоя си работа.
За мен това би бил сигнал, че не работят добре и че и друг път ще те прецакват.

# 88
  • София
  • Мнения: 4 548
Не съм човек, който живее с мисълта кой кога ще го прецака. Засега от ЧР не са ми давали повод за подобни мисли. Ситуацията с тази декларация приемам като неизяснена за момента и толкова.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 198
Включвам се и аз.
Днес с колежките осъзнахме, че няма да взимаме по 200лв на година, а 20 . По 1.66лв на месец.
И този престъпник Калфин, искал да задържи майките, да стимулира раждаемост и бла бла. Еййй тва е подигравка.  Тези там в парламента са за затвор. 1.66лв на месец,кой ще стимулира,  кой, че им плащаме заплатите на тези баламурници крадливи.
Ох така се изнервих,  подигравка от където и да го погледнеш.

Общи условия

Активация на акаунт