Моята сватба през 2016 година (тема 2)

  • 60 778
  • 705
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 415
Здравейте,нашата дата е 20ти август Simple Smile Имаме си ресторант,църква и ритуална...Това,което ме интересува е какво точно купуват кумовете на сватбата?Воала към роклята,свещите за църквата,чашите,бокала за църквата,питките за ресторанта и църквата,късметчетата,които се хвърлят....Нещо друго да забравям?
     Букета за булката също се купува от кумовете  bouquet Това са традиции,днес обаче традициите не са това,което бяха!Днес всичко е според предпочитанията на младоженците...и в този ред на мисли-може с кумовете да се договорите нещо различно...Например да купят част от всички тези неща,само 1 от тях(букета),да не купуват нищо,а да си размените подаръци и така варианти много Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 фев 2016, 16:55 от Be_Special

# 676
  • Варна
  • Мнения: 373
Днес докато обикаляхме с кумата, влязохме в 'Сватбен център' - Варна. Дадоха ми визитка на сватбената им агенция и ми обясниха, че интернет консултациите са безплатни. И още нещо - ако закупим сватбените си халки от там получаваме златна отстъпка - колкото грама са пръстените, толкова в проценти ще е отстъпката за всички артикули в магазина. Отстъпката важи не само за младоженците, но и за техните гости.  Peace
Аз лично харесах халки за нас, но ще трябва дса заведа и половинката за проба. Харесах си и воал, и панталон и риза за ММ. Имат и много хубави ритуални чаши и бокали за църквата  Heart Eyes
Е, не съм категоричн в избора си, но ми хареса това с отстъпката и затова споделям Wink

# 677
  • Мнения: 171
Да, виждала съм го това с отстъпката. От годежа всеки месец си взимам всички възможни сватбени каталози, и там имаше и за златната отстъпка, както и куп други интересни неща.
Нашият план за сватбения ден е фризьор, грим, 15:30 църква, от там ние на фотосесия, гостите на welcome drink u candy bar, 19:00 изнесен ритуал и после ресторант и веселба. Това е денят в който 24 не стигат!

# 678
  • Мнения: 4 864
И аз мисля, че 24 ч няма да стигнат за нищо!!
Още нямам грим и фризьор запазени, но трябва и това да отметна тази седмица. Днес говорих с дамата, която ще ни прави тортата. Каза ми груба цена от около 300 лева за 100на гости. Утре ще говорим  по-подробно. Днес има изложение в Русе и се заговорихме там. Голяма лудница беше и минах много наббързо. Ние вече имаме ресторант, фотограф, DJ,агенция и само тортата ни оставаше и днес почти отметнах това Simple Smile Утре ще отидем на изложението с половинката да огледаме пак.

# 679
  • Мнения: 1 501
Момичета, досега обиколих в Сватбен център София, Bridal fashion и Princess, като бих казала, колкото и странно да звучи, че това което търся като модел го намерих само в Сватбения център, но е от тюл. А моята първоначална идея беше, роклята ми да е от сатен, поради което се замислям за шиене.

Препоръчайте ми някой добър дизайнер/шивач ?

# 680
  • Варна
  • Мнения: 373
Момичета, искам да се оплача!
Аз съм толкова развълнувана от сватбапланирането и горе-долу само това ми е в главата. Днес на вечеря у моите родотели съвсем разбираемо повдигнах темата за халките и не срещнах абсолютно никакво разбиране. Баща ми се засмя и каза, че не му е още времето за това, а майка ми (понеже е счетоводител) въобще не ѝ е до това. Каза ми, че въобще нямала концепция за моята сватба и да не я занимавам с такива дреболии до 15 май.
Ами болно ми стана!  Cry В крайна сметка, аз основно за тях (роднините) го правя! Иначе викам двама приятели за свидетели и който иска да идва на гости да го черпим за сключването на брак. Ама баба ми ще каже "Ти искаш аз да си отидя, без да те видя в сватбената рокля!", нашите ще се нацупят, а родителите на ММ (майка му и без това не ме долюбва) категорично ще ме впишат в черния списък!
Аз ли съм крива, че се вълнувам и искам да го споделя?!  newsm45

# 681
  • Мнения: 171
Момичета, досега обиколих в Сватбен център София, Bridal fashion и Princess, като бих казала, колкото и странно да звучи, че това което търся като модел го намерих само в Сватбения център, но е от тюл. А моята първоначална идея беше, роклята ми да е от сатен, поради което се замислям за шиене.

Препоръчайте ми някой добър дизайнер/шивач ?

Princess fashion, моята рокля ще е от там,защото съм виждала и получавам само хубави отзиви. Има две дизайнерки, едната е агентката на сватбена агенция диаманти, а реално диаманти и принцес са едно

# 682
  • Мнения: 4 864
Момичета, искам да се оплача!
Аз съм толкова развълнувана от сватбапланирането и горе-долу само това ми е в главата. Днес на вечеря у моите родотели съвсем разбираемо повдигнах темата за халките и не срещнах абсолютно никакво разбиране. Баща ми се засмя и каза, че не му е още времето за това, а майка ми (понеже е счетоводител) въобще не ѝ е до това. Каза ми, че въобще нямала концепция за моята сватба и да не я занимавам с такива дреболии до 15 май.
Ами болно ми стана!  Cry В крайна сметка, аз основно за тях (роднините) го правя! Иначе викам двама приятели за свидетели и който иска да идва на гости да го черпим за сключването на брак. Ама баба ми ще каже "Ти искаш аз да си отидя, без да те видя в сватбената рокля!", нашите ще се нацупят, а родителите на ММ (майка му и без това не ме долюбва) категорично ще ме впишат в черния списък!
Аз ли съм крива, че се вълнувам и искам да го споделя?!  newsm45

Здравей!

Не знам защо твоите родители са реагирали така.. Аз съм на мнение, че сватбата е нещо, което трябва всяка жена да изживее (както и бала си). Аз много се вълнувам, макар и организацията малко да ме изнервя. Но е хубаво,че хората около мен споделят лудостта ми. Харесва ми,че с половинката вземаме общи решения и се включва, а не да ме е оставил сама да се пържа. Ако не си финансово зависима от родителите си, не се коси! Организирай си нещата и не се впечатлявай, постарай се да ти остане мил спомен, а не само негативните моменти и коментари. Пък и какво те притеснява,че не те долюбват родителите му, нали той е избрал теб и е готов да сподели живота си с теб?!

# 683
  • Мнения: 6 057
Вчера ходихме до Одрин за халки, но не ми харесаха особено моделите. Златото повече жълтее от нашето. А като модели от 30 магазина си харесахме 1 - 2 модела. Определено като го гледаш на витрината е едно, а като го сложиш на пръста е съвсем, съвсем различно. В алтънбаш си харесахме един модел, които стой еднакво добре и на двама ни, но нямаха размер.  Confused Разбрах, че само в София има такъв магазин. През седмицата ще ходим до Сара Трейд. Къде бяхте казали, че има повечко модели, в Пловдив или Раковски?

# 684
  • Мнения: 86
Аз все още нищо не правя.До август има още мнооого време Simple Smile Само си капарирах Дж и фото,както ресторант,църква и ритуална.Тези главните неща оставям за май месец Simple Smile

# 685
  • Мнения: 171
Вчера ходихме до Одрин за халки, но не ми харесаха особено моделите. Златото повече жълтее от нашето. А като модели от 30 магазина си харесахме 1 - 2 модела. Определено като го гледаш на витрината е едно, а като го сложиш на пръста е съвсем, съвсем различно. В алтънбаш си харесахме един модел, които стой еднакво добре и на двама ни, но нямаха размер.  Confused Разбрах, че само в София има такъв магазин. През седмицата ще ходим до Сара Трейд. Къде бяхте казали, че има повечко модели, в Пловдив или Раковски?

В Раковски им е основния магазин, първия и най-голям. Така и ние бяхме в сара трейд и толкова модели, витрини, няколко си харесах и като ги сложа не ми харесват как стоят. В крайна сметка най-добре ми пасна единствения модел, който ММ искаше.

# 686
  • Мнения: 187
Виждам, че говорите за изнесения ритуал... И да дам скромните си 5 ст. по темата - при нас планът на самия ден е такъв: 1. ритуал в ритуалната по-рано през деня, само с родителите, то и за тях го правим основно, иначе щяхме да подпишем само с кумувете; 2. фотосесия; 3. уелкъм дринк в хотела; 4. ритуал, който ще "води" наш приятел за гостите, които са главно наши приятели; 5. приемане на поздравления; 6. ресторант. Църковен брак нямаме и не искаме да имаме, защото и двамата не сме вярващи.

Колкото до подизпълнителите, имаме си всичко - диджей, фотограф, ресторант. Видео засега не искаме. Остава само да избистрим концепцията за тема/цвят и да се захванем с останалите неща - покани + тяхното раздаване, уговаряне с флорист за украсата, рокля, костюм и другите дребни и незначителни нещица.

Най-голяма мъка ми е роклята, тъй като все още нямам ясна идея какво и как го искам. А вече имам по-малко от 9 месеца  Mr. Green



Кога ще бъде твоята сватба? Като казва, че остават по-малко от 9 месеца и си мисля, че сигурно ще е есенно-зимна? Simple Smile Heart Eyes

# 687
  • София
  • Мнения: 1 039


Най-голяма мъка ми е роклята, тъй като все още нямам ясна идея какво и как го искам. А вече имам по-малко от 9 месеца  Mr. Green



Кога ще бъде твоята сватба? Като казва, че остават по-малко от 9 месеца и си мисля, че сигурно ще е есенно-зимна? Simple Smile Heart Eyes

Голям заплес съм. По-малко от 7 месеца остават  Mr. Green Сватбата ще е в средата на септември.  Peace

# 688
  • Мнения: 187
Хихих, понеже не помня някое момиче да е споделило за зимна сватба (освен янураките, дето минаха) Heart Eyes

# 689
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
От друг форум прочетох за този магазин:
http://www.duo.bg/ и другата седмица ще го посетим. Наистина ми харесват много нещата, които виждам в сайта. Доста различни са от всички останали, дано и на живо са така.

Общи условия

Активация на акаунт