Моята сватба през 2016 година (тема 2)

  • 60 779
  • 705
  •   1
Отговори
# 660
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
Здравейте, момичета,

Понеже и ние ще имаме изнесен ритуал, но близо до Бургас в местност Отманли на плажа, се обаждах в ритуалната зала и записаха само часа на изнесения ритуал. Жената, беше много любезна и каза, че когато наближи времето, те сами ще ни се обадят, за да се уточним в кой ден ще подпишем с кумовете.
Капарирахме фото и видео от Плевен. Имахме среща с DJ, но по време на разговора на няколко пъти ни предложи негов колега. Може би той ще удовлетвори по-добре нашите искания и очаквания. Имам запазени часове за грим и за прическа вече. През уикенда ще се заемем с изработването на бутониерите и довършването на текстовете за поканите. Мислим да имаме отделни текстове за кумовете, родителите, сестрите и за гостите.
Сестрата на половинката ни донесе от Англия, подаръчерата за гостите, table картите, както и за имената. Остава да отпечатаме пожеланията към подаръчетата.
А относно роклята също имам идея каква да бъде точно. Пробвах няколко и вече знам какво ми отива и какво не. Дори намерих добра шивачка и ако не успея да намеря точно това, което искам, ще я шия.  Половинката също знае какво иска, остава да го намерим Simple Smile
Исках да ви попитам за книгите за пожелания откъде ги купувате? Това, което видях в интернет изобщо не ми хареса и си мислих за нещо подобно:
https://www.pinterest.com/pin/304626362275604152/
Темата на сватбата ще е морска, а цветовете тюркоаз и корал и ако се украси по-добре, може би ще се получи бурканчето Simple Smile


# 661
  • Мнения: 187
аз държа да е книжка, за да може всичко на едно място да бъде. От едно момиче, дето рисува, ще си я поръчаме Simple Smile

# 662
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
Браво, hrisa__89! thumbsup Аз пък колкото и да се опитвам да спазвам диети и режими, все кръгличка си оставам Rolling Eyes Но и аз не съм скочила на роклята все още... малко по-нататък

И да ви питам нещо - какво смятате за гравирането на халките? И ако ще гравирате вашите, какво ще напишете? Име и дата или само дата?...
Аз не съм сигурна, че искам да има нещо на халката ми. Но за улеснение на ММ може би ще гравираме само дата (все пак се надявам да не ми забрави името!)  Joy

Според мен всеки е хубаво да послуша себе си и соствените си желания. Дали с дата, дали с имена или нещо друго ваше лично, вие си решавате, важно е вашето усещане и желание. Ние може би ще гравираме датата и един знак, който означава много за нас. Ще гравираме датата на която е празненстово, но датата на която законно сме станали съпруг и съпруга ще е друга? То това е по-важната дата всъщност, а няма да се отбележи....

# 663
  • Мнения: 171
Аз се чудя дали да е книга, ръчно декорирана по мой вкус или дърво с пожелания, много е красиво и после си го аранжирам в дома

Последна редакция: пт, 19 фев 2016, 14:54 от penny2208

# 664
  • Мнения: 187
мм, дървото също е супер идея Simple Smile

# 665
  • Мнения: 715
Днес ходих до Проновиас, за тези които са се интересували някога, пробата на рокля, която е над 300 лева се заплаща капаро 120 лева, което после, ако се закупи рокля, се приспада. В Be Queen за сега не се заплаща за проба.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 373
Аз се чудя дали да е книга, ръчно декорирана по мой вкус или дърво с пожелания, много е красиво и после си го аранжирам в дома
penny2208, и аз за дърво си мислех... Тази книга няма ама никогаж да я отворя след сватбата. А на дървото ще му се радвам всеки път щом го погледна Wink  Според мен е добра идея

# 667
  • Мнения: 179
Като стана въпрос за бюджета. Ние се движим в нашия (все пак бях написала максимални цени, които може да отделим). Купих си обувки Grinning не че имам рокля, но все пак. От тях спестих 60лв. Сега ровя в алито за някакви подаръчета за гостите, че още не сме решили. Днес пуснах да разграфя 50 листа картон за поканите (и там ще спестя едни 20-30 лв от предвидените за ръчен труд), но тези спестени ще са към други звена - късметчета за сватбата, сега някакъв поднос трябва да измисля за късметите, просто не ми се иска да стоварвам някакви неща на кумата и да карам да се чуди (не че и кумове имаме Grinning). Другото ново звено в таблицата са медицинските, просто искам да имам много точна представа, буквално до стотинка, какво сме дали за нашето тържество.
Последното май от сватбата е, че мерих рокли в би куин - хареса ми 1, но не чак толкова, че да я купя. Психическата ми бариера е да харесам рокля до 1 месец, в краен случай имам 1 на ум за 1 дизайнерка, да ми ушие (дано се съгласи на модел, който аз харесвам, защото чувам, че иска да шие модели, които са си нейни само). Емиии това е от мен Grinning И да си задам питането и тук, ако някой е виждал подобни чаши на живо, да отбележа, нека каже, че не съм човек, който обича да поръчва от сайтове, без да е видял нещо http://www.glassofbubbly.com/wp-content/uploads/2014/10/1-great_gatsby.jpg . Лека вечер от мен, че този сън го бленувам от 2 седмици Grinning

# 668
  • Мнения: 2 415
Да, и аз това чувам, но нищо не ми споменаха по телефона по случая... Не че това е от особено голямо  значение де, тъй като най-вероятно дори би било по-интересно ако наш приятел го направи на същинския ден Simple Smile
     Изнесеният ритуал е БЕЗ ПРАВНА СТОЙНОСТ!Трябва да сте подписали предварително в някоя ритуална зала(за София говоря)Наскоро бяхме с мъжа ми на сватба-младоженците бяха подписали на 04 само с 2мата свидетели,а самата сватба беше на 12ти с изнесен ритуал.За изнесения ритуал заплащате на длъжностното лице една определена сума(300лв или по-малко ще излъжа)и това лице провежда ритуална като постановка...реално всичко се случва само заради гостите,тъй като вие вече сте семейство.И тъй като изнесеният ритуал няма правна стойност,то той може да се проведе от ваш приятел,роднина и т.н(последните няколко години нашумя като практика цялата тая история,всичко се заимства от Америка,както казаха в обредния дом- в Бг гледаме мн филми)...Сега те се чудят кога имат годишнина на 04 или на 12ти...ние избрахме класическия вариант ритуална зала,църква и ресторант всичко в 1 ден Simple Smile)))

# 669
  • Мнения: 171
Днес ходих до Проновиас, за тези които са се интересували някога, пробата на рокля, която е над 300 лева се заплаща капаро 120 лева, което после, ако се закупи рокля, се приспада. В Be Queen за сега не се заплаща за проба.


Как така се заплаща? Аз мерих рокли във всички булчински магазини в софия, bridal house, bridal fashion, be queen, areti-demetrios, princess и къде ли още не, рокли за над 3000 лв и стотинка не ми взеха никъде за проба. В крайна сметка се спрях на рокля на san patrick в Princess fashion

# 670
  • София
  • Мнения: 1 039
Виждам, че говорите за изнесения ритуал... И да дам скромните си 5 ст. по темата - при нас планът на самия ден е такъв: 1. ритуал в ритуалната по-рано през деня, само с родителите, то и за тях го правим основно, иначе щяхме да подпишем само с кумувете; 2. фотосесия; 3. уелкъм дринк в хотела; 4. ритуал, който ще "води" наш приятел за гостите, които са главно наши приятели; 5. приемане на поздравления; 6. ресторант. Църковен брак нямаме и не искаме да имаме, защото и двамата не сме вярващи.

Колкото до подизпълнителите, имаме си всичко - диджей, фотограф, ресторант. Видео засега не искаме. Остава само да избистрим концепцията за тема/цвят и да се захванем с останалите неща - покани + тяхното раздаване, уговаряне с флорист за украсата, рокля, костюм и другите дребни и незначителни нещица.

Най-голяма мъка ми е роклята, тъй като все още нямам ясна идея какво и как го искам. А вече имам по-малко от 9 месеца  Mr. Green

# 671
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Записвам се и аз за темата. Нашата сватба ще е на 20.08. Вече сме запазили ресторант в град Пазарджик, ритуалната зала, църква,DJ, фотоград и видео, даже и тортата Simple Smile.  Запонахме да запазваме от мината година, понеже доста от рано датите за всичко са вече заети.
Харесах си рокля, която капарирах от Julia Kontogruni. Май месец ще е пробата.
В момента търсим костюма за младоженеца.  Simple Smile

# 672
  • Варна
  • Мнения: 373
Момичета, днес отивам на лов за халки с кумата, защото модел ще си харесвам. ММ каза 'Ще нося всичко! И лучено кръгче да е - ще го нося!'. Абе ясно ми е, че цялата сватба е само заради мен. Той и с хартийка, и без хартийка си ме обича и е съгласен на всичко  Mr. Green
Айде пожелайте ми късмет, че имам представа какво искам, но сега ми остава да го намеря!  Peace

# 673
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
Днес ходих до Проновиас, за тези които са се интересували някога, пробата на рокля, която е над 300 лева се заплаща капаро 120 лева, което после, ако се закупи рокля, се приспада. В Be Queen за сега не се заплаща за проба.


Как така се заплаща? Аз мерих рокли във всички булчински магазини в софия, bridal house, bridal fashion, be queen, areti-demetrios, princess и къде ли още не, рокли за над 3000 лв и стотинка не ми взеха никъде за проба. В крайна сметка се спрях на рокля на san patrick в Princess fashion

Лелеее сумата за капаро е доста голяма, която искат? Бях чела някъде за капаро от около 50 лв. Благодаря за информацията. В началото на март през почивните дни ще пътуваме до София и съм набелязала няколко магазина. Проновиас, очевидно няма да е един от тях.

# 674
  • Мнения: 86
Здравейте,нашата дата е 20ти август Simple Smile Имаме си ресторант,църква и ритуална...Това,което ме интересува е какво точно купуват кумовете на сватбата?Воала към роклята,свещите за църквата,чашите,бокала за църквата,питките за ресторанта и църквата,късметчетата,които се хвърлят....Нещо друго да забравям?

Общи условия

Активация на акаунт