Въпросче???

  • 1 361
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 120
Ортопедът ни обясни,че ако го водиш за ръцете след това ако случайно падне е по лице и си държи ръчичките нагоре или нещо подобно, но в този смисъл.

# 16
  • Мнения: 1 771
Не съм я държала за ръцете, не знаех, че не се препоръчва, просто не видях смисъл да го правя.
Проходи си сама.

Не съм я държала за ръцете, не знаех, че не се препоръчва, просто не видях смисъл да го правя.
Проходи си сама.

И аз така.Спестих си болките в кръста.Няма непроходило.От държане за ръце не се научават Peace

 newsm10
А когато сме навън сме ето така



Не знам защо не ми се показват снимките, но беше интересно.
Крис го пускам на земята дори и вън в парка или градинката. Вземам му някоя нова играчка, защото на старата не й обръща внимание и се заплесва по боклуци. Но аз го следя да не яде фасове и камъчета и други такива.Нося дрехи за земята, за да не скъсаме новите.

По въпроса защо не се водят за ръце ортопеда, каза:
1/ така постепенно се заздравяват и заякват мускули и кости на крачетата - първо са опитите за изправяне, после след като се е справил с изправянето започва подпирането, подскачането и така се засилват крачетата, след това и придвижване покрай мебелите. Продължителността на процеса е различен според стабилизирането на всяко дете. И е индивидуално. Става напълно естествено без насилствени методи.

2/ Предотвратява се евентуални изкривявания.

3/ Крачетата и детето е по стабилно и сигурно в процеса на прохождане. Научава се да разчита и на себе си.

4/ Когато детето падне мозъка отчита грешка и така от грешките и паданията детето се учи  грешката да не се повтаря.

Аз съм за този естествен начин на прохождане.
Когато имам възможност вземам му една кола, която се учи да бута прав, акосе измори се пльосва по дупе.
 

Последна редакция: пн, 03 апр 2006, 13:02 от goldenova

# 17
  • София
  • Мнения: 6 743
Водех го по малко, а сега като сме навън не го водя, но той самия иска да ме държи за пръста  Laughing.Просто навън го е страх и така се чувства по-сигурен  Laughing

# 18
  • Мнения: 6 164
Ортопедът ни обясни,че ако го водиш за ръцете след това ако случайно падне е по лице и си държи ръчичките нагоре или нещо подобно, но в този смисъл.

Благодаря ти! Hug
Аз още не съм стигнала до твоето дередже, но мога да ти кажа приятелки какво правят: Още от 9-10 месечни ги разкарват за ръцете - те милите едва си координират движенията на краката и по-скоро висят, но майките им упорито продължават да го правят. Всеки ден по кафетата го виждам.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 121
и не само - при  воденето зе ръка(ръце) бебето придобива лъжливо усещане, че е стабилно и маоже да ходи, в момента, в който се пусне самостоятелно, тази му увереност може да му докара доста тежки травми. Ако се е учило само да ходи , ще знае например как да пада, по таи причина се препоръчва и да не се ползват кошари например. - там всичко е безопасно, после като попадне сред предметите в стаята и почне да се блъска в тях може да се нарани повече, при все че ще е по-голямо и по-тежко удърите ще са по-силни. ако е малко и се удари в ръба на масата, повече ще е стреснато отколкото наранено, но ще се научи да се пази от това място и няма да повтаря удъра...и т.н. - и на вас ще ви обяснят (особено ако посетите д-р драганов за ортопедичния преглед)

# 20
  • Мнения: 1 771
и не само - при  воденето зе ръка(ръце) бебето придобива лъжливо усещане, че е стабилно и маоже да ходи, в момента, в който се пусне самостоятелно, тази му увереност може да му докара доста тежки травми. Ако се е учило само да ходи , ще знае например как да пада, по таи причина се препоръчва и да не се ползват кошари например. - там всичко е безопасно, после като попадне сред предметите в стаята и почне да се блъска в тях може да се нарани повече, при все че ще е по-голямо и по-тежко удърите ще са по-силни. ако е малко и се удари в ръба на масата, повече ще е стреснато отколкото наранено, но ще се научи да се пази от това място и няма да повтаря удъра...и т.н. - и на вас ще ви обяснят (особено ако посетите д-р драганов за ортопедичния преглед)

е това е добре казано   202uu
Ортопеда ни каза още, колкото по късно проходи едно дете толкова по добре.

# 21
  • Мнения: 3 818
Тя моята щерка е завършен ортопед Laughing Пробвах веднъж-дваж да я хвана за ръчичките, тя кляка моментално и отказва да помръдне, и я оставих да се развива, както намери за добре Grinning
Сега обикаля стаите като се държи за мебелите и когато му дойде времето, сама ще си проходи.

# 22
  • Мнения: 1 014
Не съм го водила за ръце. Аз съм на принципа на ненасилието, т. е. не си мъча детето да прави неща, за които то самото още не е готово. Обръщането, изправянето, прохождането са изцяло негова заслуга. Пълзеше като професионален рейнджър, докато не пробва сам да ходи и си проходи абсолютно самостоятелно. На 11 месеца правеше сам по 3-4 крачки, на 12 месеца ходеше свободно. Не мисля, че държането за ръчичките е от полза за научаването как се ходи - то това си е заложено в детето и не е необходимо някой да му показва как трябва да се прави. Още повече, че трябва костичките и мускулите му да са заякнали, ставичките да са се доразвили, за да могат крачетата да поемат изцяло тежестта на тялото. От избързването може да има само вреда. (Измъкването на ръчичките, според мен е по-малката вреда, може да се случи и на по-голямо дете - на дъщеря ми и се случи на 4 години при съвсем невинна игра, и наместването е за секунди от специалист ортопед.)
Fairy    newsm10

# 23
И баткото го водих, сега водя и нея.Тя се хваща за двата ми приста на двете ръце и е много сладка, като наближим врата ми пуска едната ръка за да й отворя вратата и после продължаваме все така......Но и батко й така съм водила,а стане едно голямо и добро момче....

# 24
  • Мнения: 1 298
Сега има такива държачи за прохождане който се закопчават под мищничките на детето и ти го контролираш чрез тях да не падне.Ама незнам как се казват  newsm78

# 25
  • Мнения: 8 505
Да,водех я.Но не с ръцете нагоре,а напред-заставах с лице срещу нея и вървях назад.В момента,в който се исмореше-сядаше,а не висваше на ръце.Със следващото дете не мисля да практикувам така,ортопедът ни скастри,че не сме я задържали да проходи по-късно.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 121
Сега има такива държачи за прохождане който се закопчават под мищничките на детето и ти го контролираш чрез тях да не падне.Ама незнам как се казват  newsm78

каишки за прохождане - звучи гадно - не бих си вързала детето на каишка.

# 27
  • Мнения: 1 878
Когато се касае за децата ми съм готова и очите на някой да извадя ако не ме слуша, еле пък да ми прави наопаки на полезното - затова и бабите ни доста внимават  Mr. Green

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм я държала за ръцете, не знаех, че не се препоръчва, просто не видях смисъл да го правя.
Проходи си сама.


И аз

Само дето малкия и не искаше, де, да го държим, искаше си сам да се учи да ходи

# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато се касае за децата ми съм готова и очите на някой да извадя ако не ме слуша, еле пък да ми прави наопаки на полезното - затова и бабите ни доста внимават  Mr. Green


И аз съм същата, мразя да ми се противоречи за неща, които касаят детето и ставам лоша  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт