Отгново за нощното хранене

  • 1 453
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
И аз имах същия проблем, като изключим наличието на зъбки. И го реших по следния начин - кърменето си е кърмене, не го сменяме, само вечер, на последното хранене, изцеждам кърмата или и правя АМ като прибавям в шишето две три чаени лъжички каша. Оризова, бананена, каквато и да е. Резултатът - спи като къпана и се буди само понякога за глътка водичка. Казаха ми че не спи от яденето... пробвах, дадох само кърма - не спа, буди се през 3 часа да яде и не ще никаква вода. Може и методът ми да не е правилен, но мисля, че е по-добре за детето. Хем коремчето му си почива, хем то се наспива, пък и аз спя цяла нощ.

# 16
  • Мнения: 137
Според мен опитай с водичка. Аз опитах така и се получи от части.Другото нещо е като не му обръщаш внимание(така пише и Др.Спок)Звучи много жестоко,но е така.Но разбира се всяко дете е индивидуално.Защото моят само мрънка и се издържа да не му обръщам внимание.Слад,което сам заспива.Успех!

# 17
  • Мнения: X
.... Може и методът ми да не е правилен, но мисля, че е по-добре за детето. Хем коремчето му си почива, хем то се наспива, пък и аз спя цяла нощ.
А защо точно да не е правилен?

# 18
  • Мнения: 52
Ами защото повечето мами са на мнение, че детето трябва да яде когато и колкото иска първо, и второ, да не му се дава кашичка толкова рано... затова казвам, че може да не е правилен. Но пък върши работа Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 242
.... Може и методът ми да не е правилен, но мисля, че е по-добре за детето. Хем коремчето му си почива, хем то се наспива, пък и аз спя цяла нощ.
А защо точно да не е правилен?

Защото в случая коремчето не почива а доста дълго време преработва тежката каша с адапте!

# 20
  • Мнения: 3 810
Това с отказването с вода е пълна глупост! #Crazy
Каката уж така я отказвах и до един момент се беше получило, но като започнаха зъбите- пиеше по цяла нощ през час вода. И пак си беше лудост.
Едва след 2г. се пооправиха нещата.
Все още се събужда понякога- остана си и като навик.
Сега малката я кърмя на поискване(по- модерно Wink) и е много по- спокойно.
Miriel, аз също имах такъв умопомрачителен период. Дима сучеше през час точно нощем.
1. Спете заедно поне за известно време(няма страшно- и това се препоръчва сега).
2. Кърмете се в полусъница(ти легнала)
3. Работа има- то се знае, но приоритетно си почивай! Я се гушнете през деня и се наспете едно хубавичко. Ако е от зъбите и детето ще е по- спокойно през деня. Е, може малко да се поразвали режима, но спокойствието ви е най- важно.

Дълбоко съм убедена, че децата на тези от вас, които спят по цяла нощ, не е нито от хранене с по- тежки храни, нито от люлеене(ние от раждането не сме се спряли), нито от водата. Пробвала съм всичко- повярвайте ми!
Просто не сте попаднали на деца като нашите с  Miriel! Hug
Сега(в почивката в никненето на зъби) Дима спи от 21.00 до 5.00(почти непробудно), без да ползвам нито един от описаните от вас методи.
Miriel, споко- всичко ще се оправи. Стискам палци да е по- скоро. Естествено трябва малко търпение.

# 21
  • Мнения: 462
Включвам се със съветите на mimi_kir. Изцяло поддържам това, което е написала.

И аз с баткото много се измъчих - това бяха най-кошмарните ми месеци в живота. Нахраниш бебто, а после трябва да го сложиш в леглото... то пак се събужда... Умирах си за един непрекъснат целонощен сън. А сега просто си спя с бебето. Въртим се от едната гърда на другата без даже да се събуждам. Страхотно  е! Не знам даже колко често суче - може да е през половин час, през два часа...нямам си представа - нали спя през това време Wink

# 22
  • Мнения: 3 810
Poli. , мерси за подкрепата!
Нали сме все от едно стадо крастави магарици.... Hug

# 23
  • Paris
  • Мнения: 1 727
абсолютно подкрепям мими кир, аз отдавна приех че ще го кърмя нощем, пробвах кво ли не ами не става. Така ще е! Търпение му е майката. Спинкайте си заедно на спалнята хапвайте си и това е!

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
    Търпение му е майката ! Рано или късно само ще се откаже детето . Коко имаше един период при зъбоникненето когато и през 20 минути съм била при него .Той не спи в нашата стая и  нито веднъж не съм го вземала в нашето легло. Трудно беше ама мина.Сега се буди 1-2 пъти на вечер .НЕ съм правила никакви опити да го отказвам.
 Като ти е найстина такъв голям проблем взимай детето при теб в леглото и всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт