Отговори
# 540
  • Мнения: 613
Ох, с това проговаряне имам чувството . че в 1-ви клас ще проговори  Grinning То са едни бебешки фрази, едвам му се разбира, а често хич не му се разбира  hahaha

Повтаря някакви думи , но доста по бебешки. Питам го мама как се казва и вместо Алекс получавам отговор "Акис"  hahaha ММ се спуква да ме бъзика Grinning А пък като почне да вика "пуси, пуси"...  Grinning
Значи да пусна детско Grinning

Иначе е по-добре. Вчера не е вдигал температура , само малко кашля вечерта, но нищо особено. Ще пие още 2 дни противовирусно за всеки случай. Обаче ние с ММ се тръшнахме. Ей сега съм на работа, тресе ме и ми е студено  Sad

Дени, радвам се , че сте добре. Ще й се отрази добре морския въздух  Hug


# 541
  • Мнения: 1 558
Здравейте!

Не съм писала отдавна, но ви чета, не съм ви изоставила Hug.

Всички болни дечица да се оправят бързо!

Ние сме добре, аз се върнах на работа и влязох в матрицата - работа, вкъщи, работа, вкъщи. Отделно си търся друга работа, кандидатствам, ходя на интервюта, разочаровам се и пак отначало. Гледам да не губя надежда, че ще намеря работа, която да отговаря на изискванията ми, а дотогава ще си работя на старата. Чакам отпуската с нетърпение, въпреки че само 6 дни няма да съм на работа.

Елена расте, все така злояда е, 10,5 кг тежи към момента. На ясла не съм я записвала, мисля да я пускам на детска чак догодина, редуваме се и си я гледаме. Това е единственото хубаво на сегашната ми работа, че имам 15 почивни дни месечно. Елена говори много, прави сложни изречения, размишлява на глас и т.н., разбира се не изговаря всички думи правилно, но за възрастта си е добре. С памперса сме до никъде, не иска гърнето и това е, но когато стане - тогава, решила съм да не я притискам.

В общи линии е това около нас.

Прегръщам ви и доскоро!

# 542
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. Надявам се вече всички да са по-добре.
Ние довечера тръгваме, ще минем през Лондон за 2 нощувки и в неделя живот и здраве сме на бг земя. Полета ни е вечерта сега, та се надявам да спи. Приготвила съм Маша, paw potrol, книжки.
Аз свърших колежа в петък, вече си намерих и работа и от 12.09 почвам. Ние се прибираме на 10.09 и кофтито е, че полета е цял ден.
Габи си говори доста добре на английски, на бг прави прости изречения. За обличането, ние сме с претенции още от зимата. Рокля въобще не обича да носи. Сам един път в детската я облякоха за снимка. А толкова хубави имаме подарени. Друго, друго не знам. Ще пиша от бг земя. Лека вечер

# 543
  • Мнения: 1 048
Цвети, лек път и весело изкарване  Flutter

# 544
  • Мнения: 741
Гени,аз просто съм потресена от лекарите при вас,думи нямам...
За кашлица ми казаха,че действало да мажеш гърдите с мед,лепваш един вестник или домакинска хартия,надупчени,че да диша кожата и оставяш 3ч. така. Уж действало безотказно,не съм го пробвала още.
Ние сме добре,относително добре де. Много му липсват игрите с децата и приятелите,но няма как,трябва да му огранича контактите поне за месец,предвид все още върлуващите вируси при нас. Играят си с едно детенце пред блока,което и него майка му го пази сега,но бързичко играта се обръща в бой, хаха,нещо не си пасват. Mr. Green
И на мен как ми се ходи на почивка,ноо,уви ще остане мираж и тази година. Пепи,много говори,даже на моменти си общуваме на добро ниво,но той въпреки,че не ходи на ясла,общува с много деца и възрастни и много копира всичко. Оня ден се изпуснах,та го питах ще дризка ли,и се почна едно "дризка,дризка" Mr. GreenИзлизаме пред блока,една баба го пита какво прави и той отговаря "дризка",жената ме гледа въпросително... Crazy
Лека вечер.  bouquet

Последна редакция: сб, 20 авг 2016, 00:08 от Pancake_86

# 545
  • Мнения: 562
Здравейте, майчета! Аз съм баба на наборче на вашите деца и отвреме навреме хвърлям по едно око във форума. Понеже сте на тема "кашлици и пневмонии" искам да споделя моя опит с едно от децата си. Действието се развива преди години, когато за "източване на касата" и дума не можеше да става. Та, госпожицата беше диагностицирана с бронхопневмония за пръв път няколко месеца след навършване на 1 г. След това се заредиха бронхити и пневмонии (част- документирани със снимки!). Сценарият беше един и същ- начало със зачервено гърло и хрема, следва кашлица и бързо, бързо- хрипове. Що антибиотици изпи това дете....

Докато  един случаен лекар от малко градче (където и да отидехме, все опирахме до здравната служба  Sad) се усъмни, че става дума за астматичен бронхит и ни посъветва да посетим детски пулмолог. Пулмологът потвърди диагнозата. Също така прегледа  старите снимки и каза, че на тях няма данни за пневмония, но при децата има специфика и не всеки рентгенолог може да ги разчете правилно. Накратко, оказа се, че детето реагира на баналните вируси като на алергени. От този момент нататък лечението продължи с продължителен прием на кетотифен по схема, а при пристъп- салбутамол и, евентуално, противоалергични средства. Приключихме с антибиотиците.

С  израстването все по-рядко се стигаше до бронхоспазъм. Може би и активните плувни тренировки помогнаха. Сега си имам една относително здрава млада жена, за съжаление - с алергична "нагласа" (алергия към слънце, сутришна кихавица).
Та, съветът ми е- имайте едно на ум и при възможност потърсете компетентен детски пулмолог за второ мнение. Ние имахме изключително съвестна и опитна педиатърка, но тя не можа да разпознае проблема.

# 546
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Здравейте и от мен, макар и малко транзит. Прочетох ви по диагонал и започвам отзад напред. Mr. Green

Точно така е pipelot, дали диагнозата ще е астматичен бронхит (поставяха я навремето, включително на мен, а аз съм 1975 набор, сега вече не я поставят), дали ще е бронхиална астма - все тая. При вирус, както и при алергия, се получава т.нар. токсикоза (съответно вирусна или алергична), на която организмът реагира.

Диагнозата на нашия Никола е БПД (бронхопулмонална дисплазия) - вследствие на недоносеност III ст. Официално е астма без алергичен компонент, защото касата отпуска контролиращи лекарства за астма, но не и за БПД.

Ние контролираме астмата основно със Сингулар, при вирусни инфекции се добавят Пулмикорт и Вентолин (салбутамол) по схема. Антибиотик не използваме - няма за какво. Лекар посещавам, ако усетя, че нещата излизат извън контрол (досега нито веднъж) и профилактично веднъж годишно. Сега предстои да запиша час при пулмолога, за който стана дума.

denitza_dd, по-късно ще пиша ЛС с информация за контакт, ако все още се интересуваш.

Иначе сме добре. Всичко върви в релси. Яслата предстои от 15 септември. Както и ПУД на Калина и тръгване на ДГ на Люси. Въобще - голям ден, как ще се справим, не знам.

Вируси и Никола кара (горе-долу веднъж месечно през лятото), инхалации правим в такива случаи денонощно и не се спи. Лъв ми разбира се всеки път отписва Нико (щял да спре да диша), но си кърти като пън и всички грижи се падат на мен. Когато истерията приключи, получавам едно „Браво!“ и това е. Laughing Laughing Laughing

За бавачка: не бих наела, а и нямаме пари. Все се надявам на каките, да ме отменят за по някоя минуПка. А дано, ама надали. Днешните деца не са такива.

Никола говори перфектно, макар и някои неща да са още по бебешки. Аз като филолог маниак записвам преиначените думи и промените спрямо предходния период. Може би някой ден ще напишем съвместен труд с лъв ми. За другите две деца имаме много малки данни, но този път съм събрала доста. За мен неговото психическо р-тие е голямо облекчение, защото знаете, че при недоносените винаги има риск.

Дано и късното му развитие да е окей - да няма хиперактивност и дефицит на вниманието и пр.

Уффф, трябва да тръгвам, че у нас е лудница, защото си позволих лукса да погледна у форОма.

До кукане, мили дами!

П.П. Днеска бихме последната ваксина - хип, хип ура, за нас това е постижение. Никола е 15 кг. и 93-4 см, не е ясно точно колко.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2016, 18:05 от Мяуче

# 547
  • Мнения: 613
Днес се сетих за вас . Голямо затишие е настъпило . Драскайте по 1-2 реда.

Ние сме горе-долу добре. Росен си ходи на ясла, ние на работа.

На морето изкарахме добре. Цял ден може да виси във водата това дете  Simple Smile
Много му беше кеф. Естествено, не се разминахме без инцидент. Последният ден го водихме
по спешност в една болница. Беше нахапан от нещо и направи алергична реакция. Челото
му беше адски надуто, та се наложи един урбазон да му бият... За няколко дни изчезна напълно
отока ама докато изчезне....Поизплаших се.

Да се оплача също ,че  имам проблем с едната ръка. Боли, изтръпва, ужас е . Ходих на невролог, предписа лечение. Дано ми мине. Та сега съм се схванала тука на стола, нещо не ми е удобно и ту врат ме боли, ту ръката...

Май е това за сега . Ако се сетя нещо ще допълвам. Чакам ви на отчет  Grinning

# 548
  • Мнения: 741
Здравейте,
Наистина голямо затишие...
Ей,значи тези морета,колкото за радост,толкова и за бели...Щруделче,ако не минава,може да отидеш на съдов хирург,дано не е нищо сериозно. Hug
Моето зверче му направихме ПКК,има левкоцити 13,лум-7,тромбоцитите 460...Не било ок,ще ги повтаряме пак.Дали е нещо недоизлекуван,иди,че разбери,продължава да се задъхва лесно и доста се поти нощта...оф ще видим,ще пусна и СУЕ и ЦРП та ще стане ясно.Иначе днес съм рожденичка и ви черпя виртуално кой,каквото иска.
Хубав ден! Simple Smile

# 549
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. И аз да се отчета. И ние сме добре. В БГ изкарахме много хубаво, ама много обикаляне. Габи остана с наште една седмица, ние ходихме до Барселона, много добре беше. За напред обмислям да я пращам за цяло лято..Simple Smile Започна да говори много на български с наште. След 2 седмици почваме БГ училище всяка събота и плуване всяка сряда. Аз започнах работа, та сега ММ води Габи и я прибира от детска. Тук вече захладнява. В БГ не съм я водила на никакви изследвания, купих някои имунностимуланти (тук няма). Това лято минахме без разболявания и вируси.
Лек ден на всички, Честит първи учебен ден на тези, които са на училище. Simple Smile

# 550
  • Мнения: 502
здравейте и от нас със Силвето

не съм писала отдавна, но не се чувствах добре последните няколко седмици, въпреки това причината е хубава - Силвето ще си има братче или сестричка  Simple Smile

малката пораства всеки изминал ден, говори и нормално и по бебешки, но като цяло се справя с говоренето
сега я уча да споделя играчките си, но тя си има предпочитания на коя приятелка да даде и на кое детенце не
все още се заиграва с по-големи деца, наборите не са й интересни

нямаме проблем с махането на памперса, ходи си на гърне, казва си, вече все по-рядко се случват инциденти

пожелавам на всички дечица да са здрави, а на всички мами да имат сили

Цвети, радвам се, че сте си изкарали хубаво в БГ и честито за работата
Палачинке, повторихте ли изследванията, как е малкия, честит рожден ден на теб
Щруделче, ръката ти повлия ли се от назначеното лечение, дано вече си по-добре
Мяуче, моля те и на мен да ми пратиш данните на пулмолога
Моникат, напиши няколко реда, как сте

# 551
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Честито, честито! Лека бременност ти желая.

# 552
  • Мнения: 741
Джули,честито и от мен.Чудесна новина,лека бременност.  Hug
Мами хайде де,не се срамувайте,драснете по някой ред.  Laughing
Ние сме добре новата кръвна картина е добре и съм спокойна.Дано да не ми се разболява повече,това си пожелавам аз.Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 23:33 от Pancake_86

# 553
  • Мнения: 1 160
От известно време нещо ме човърка следният въпрос. Чудех се къде да търся информация, после се сетих, че тук е много подходящо място. Става въпрос за говоренето. Моят е много приказлив, знае много думи, често повтаря каквото чуе. Обаче има един такъв момент, че на въпроси въобще не отговаря. Знае си името, но като го питаш как се казва - мълчи. Досега не е благоволил да каже и на колко години е, както и много други неща от тоя сорт. Не знам дали просто му изнася да не ни отразява или пък има някакъв проблем. Може и да си внушавам, от яслата досега не са ми казвали да има нещо, те иначе не пропускат - това може, онова не може, учете го еди-какво си. Как е положението при вашите деца? 

# 554
  • Мнения: 1 048
Здравейте, май-чета  Party
Джули, тук съм...хвърлям по едно око, но няма ред да пиша  Rolling Eyes много работа на работа хаха
Честито! Много се зарадвах за вас  Heart Eyes Сега като захладнее, може пък пак да се засечем на някой мол Wink
Щруделче, и Д висеше по цял ден във водата и получи титлата "морска жаба " Joy Их, имали сте перипетии..може би някоя медузка го е жулнала...важното е , че вс е с хепи енд. За ръката - ако работиш на комп, провери как боравиш с мишка - да не ти виси ръката във въздуха (дали се изразих достатъчно образно  newsm78), а да е цялата на масата/ бюрото.
Цвети, браво на Габи, с каква лекота усвоява езиците! bouquet и тук позахладня изведнъж, разбира се, вирусите не пропуснаха и плъзнаха със страшна сила  ooooh! Честито за работата, лека и спорна да е  Peace
Палачинке, докато пиша, ти вече си ни зарадвала с добрите новини  Heart Eyes цункай юнака от нас
Пепина, и Д не отговаря на въпроси. Някой като я пита " на колко години си?" и аз отговрарям "абе, дама пита ли се за възраст? Simple Smile хаха Не съм обръщала внимание на заучените фрази , предпочитам ситуации, в които знае, как да употреби думите (напр прибираме се, затичва се напред към входа и изведнъж рязко се обръща и връща към мен и казва "дай ключ")
От яслата също съм доволна - наблюдават, насърчават, обясняват и ми анализират ситуациите, с което ми помагат и двете страни да разботим в унисон или ако е необходимо - те наблягат на едно, а аз поддържам статуса или развивам др умения (както и обратното - август махнах памперса, сега там те се грижат да е без памперс и успява да мине деня без инциденти Wink)

Момичета, весели почивни дни. Дано грейне малко слънце.
Който е пропуснал, да се явява в изповедалнята ASAP  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт