Отговори
# 555
  • Мнения: 502
здравейте

благодаря ви за хубавите пожелания  bouquet

вече се чувствам по-добре и вече не повръщам толкова  Sick

обръщам се към мамите с повече от едно детенце: как подготвихте първото дете за появата на второто, как представихте новия член на семейството след изписването, и изобщо всякакви съвети на тази тематика

една приятелка с две деца ми каза, че голямото й дете изпаднало в криза след появата на малкото и променило изцяло държанието си, като станало агресивно, избухливо и т.н. и от други приятелки чувам разни подобни неща, но вярвам, че не при всички многодетни родители е така

аз съм казала на Силвия, че мама има малко бебе в корема и когато то порасне, ще излезе навън и ще си имаме бебе вкъщи, общо взето с най-прости думи, като го споменавам почти всеки ден, но не наблягам на това

желаем ви хубав ден

# 556
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте майчета, Джули честита нова радост, леко бременеене и едно здраво бебче на финала Hug Относно въпроса ти, аз също знам, че децата особено в тази по-ранна възраст много ревнуват, ще трябва да отделяш и време за Силвето и за бебето, дори знам, че е хубаво да си взимате по някой час само за вас двете, бебчо на таткото, за да може детенцето да не ревнува и по-леко да приеме новия член Hug Ще се справите, сигурна съм bouquet
Други майчета с новини Whistling
При нас няма нищо ново, пакости безкрай, все още си говорим на бебешки, норвежки и понякога на Бг, прави разлика между езиците, но използва думи, които знае и на двата езика и говори много смешно, една дума на БГ, две на норвежки и завършва с нейни си думи, абе май само аз е разбирам изцяло. Памперса го влачим още, иска да сяда на гърне, но като "трон", не и по предназначение. И бибка имаме за спане, абе уж сме големи, но си влачим бебешките принадлежности baby_neutral
Пепина, ние отговаряме на върпоси, всичко знае и "коментира" разпалено като е питаш, някои неща въобще не й разбирам, очудването при мен дойде, когато е заговори съседката (филипинка) на норвежки, по скоро нещо подобно на норвежки, аз не й разбрах нищо, но Лили си говори с нея и се разбраха Joy Важно е, че детето знае нещата, а че не иска да отговаря си е негово решение, скоро ще те изненада Peace
Палачинке, браво на голямото момче Hug
Цвети, браво на Габи, ние не сме толкова добри с езиците, явно Лили се е метнала на мен Laughing
На всички майчета мноого Hug и никакво боледуване на дребосъци Heart Eyes
Лека вечер bouquet

# 557
  • Мнения: 613
Джули, благодаря, по-добре е ръката. Все още тръпне леко , но макс 2-3 пъти дневно. Трябва да изкарам още един курс с лекарства, но само да се оправя,че съм на антибиотик все още  ooooh!
А на теб ти желая лека бременност  Hug Hug Hug

Мони, да виси във въздуха ръката. Тук бюрото е по-нестандартно , не мога точно да го опиша ама много е трудно да заема правилна стойка. Опитвам се, няма как иначе...

Пепина , моето момче също не си казва името  Grinning При нас проблема е ,че започва с Р и чуе ли нещо с Р не се повтаря по никакъв повод  Simple Smile А пък за годините да го питаш......на тли (3) е Grinning
Това 3 му е любимо число... Вместо 1,2,3 , брои така 3,3,3 Grinning Не че не може да каже и другите цифри ама...

Ей доживях и моят син да е за пример... Прясно от сутринта сестрата обяснява на едно дете: "Я виж Росен как си влиза без да реве"  Simple Smile Simple Smile Не мога да повярвам ама и този момент дойде. Влиза, даже не чака якето да му съблека  Simple Smile

С гърнето също имаме огромен напредък. Както се шегувах, че ще сме с памперс до 1ви клас...
Вече си пика само на гърнето. Почти няма фалове. С акото имаме проблеми, не казва, а се завира някъде и се напъва ама ще успеем. Важното е ,че и в яслата казаха вече без памперс, сменят и те наакани гащи ама какво да правим.... Няма начин  Simple Smile

Това е общо взето при нас. Разписвайте се ,че ни замира темата... Никакви ви няма  Crossing Arms Naughty

# 558
  • Мнения: 1 148
Да взема да се разпиша така, за протокола ☺. Относно това с не отговарянето, миналата седмица посещавахме педито по случай новооткрития сезон на вирусите, та я питах проблем ли е това с комуникацията. Тя каза, че щом детето говори изобщо, нямало място за притеснение. Отделно нашият човек ни удостои с отговор на въпроса "какво папкахте днес в яслата". Е, според него всеки ден ядат "тох" (таратор) и "зуски". Второто ни поизмъчим, но на края баща му разгада, че са закуски. Иначе с памперса и махането на бибата сме зле, ама то и аз не съм от най-настоятелните.
И накрая - моите адмирации към всички, решили се на второ при положение, че първото е още толкова малко (по моите си виждания). Аз ще почакам до другата година и тогава ще повдигна въпроса за N 2 пред съпружеското тяло.

# 559
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
Ето ме и мен транзит.

Училищният ритъм здраво ни разтресе, а аз нямам време за нищо, ама нищо.

Никола е добре - засега. Ходи на ясла, а напредъкът му с памперса и гърнето е горе-долу като при Росен. Откак се върна на ясла след ваканцията, си е все без памперс. НО акането е проблем, защото просто не ще да ака и се мъчим по най-различни начини. Сигурно много щях да се притесня, ако не бях убедена, че и това ще мине, но си е уморително, а мене силиците май-май взеха да ми се стопяват. Laughing

Плямпа като ненормален, и то на висок глас, което е проблем понякога (когато мигренясам или всички спят) , но ми е толкова сладичък, че го оставям да се изявява на воля.

Вървим с някакви мравешки крачки към отбиване, но още е далеч. Преди го виждах към 2 и половина, а сега се надявам да стане към 3. Поне нощните набези намаляха, но има нощи, когато е неспокоен, и се буди поне веднъж. Старая се да не му давам да суче, но невинаги се получава. Обаче фактът, че все пак се получава, е обнадеждаващ сам по себе си.

Относно бройката на децата, колкото по-малка е разликата им, толкова е по-добре за тях, растат по-близки и задружни (поне докато са мънички), особено ако са от един и същи пол. За себе си установих, че от 4 години нагоре се отваря един gap, който им пречи дори да играят заедно до много късно, кажи-речи до към 3-тата годинка на малкото (и седмата на голямото).

Ако това е аргумент за някои да се захващат за работа - добре. Но е ясно, че нещата са по-сложни.

Аз бих родила и четвърто, но не виждам как ще стане в сегашното ни финансово и пр. състояние. Но и с 3 да си остана, не съм капо. Даже на лъв ми много му тежат, сякаш пък той ги гледа, милият. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Сполай ви, че тръгвам към ДГ. Днес ме повали мигрената и си имам оправдание да съм разсеяна, замаяна и зла. afwitch

За пред мен самата, де, за пред останалите не важи. Laughing

# 560
  • Мнения: 502
здравейте

аз като питам малката какво е яла в детската ми казва "ляп" - хляб, "кемче"- кремче, а като я питам имаше ли супа и тя казва "да", та и тя всеки ден едно и също ми повтаря
в нашата детска има изнесено меню за деня и аз спокойно мога да следя какво им дават, но честно казано въобще не се сещам да погледна
питам я по-скоро, за да ми разкаже нещо, питам я дали е ходила по голяма нужда, дали е спала, дали е плакала, или на какво са играли, всеки ден по нещичко питам, но често получавам отговор "ни нам" - не знам
тази седмица раздялата сутрин в детската е особено драматична, тя не само плаче, но и хуква да бяга, или ме сграбчва и не ме пуска, доста й е тежко

тя е със сополи и започна да кашля, няма Т и други оплаквания, аз естествено се притесних и вчера я водихме с мм на лл, питам го да ми даде бележка за яслата, той ми каза да си я водим, а има мами дето като тръгне на детето бистър сопол и го спират от детска, вече и аз не знам кое е по-правилно

Силвия също говори на много висок глас, обича от време на време и да пищи и после се смее, не веднъж са се обръщали след нас  Joy на тази възраст децата имат доста звънки гласчета

# 561
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
...тя е със сополи и започна да кашля, няма Т и други оплаквания, аз естествено се притесних и вчера я водихме с мм на лл, питам го да ми даде бележка за яслата, той ми каза да си я водим, а има мами дето като тръгне на детето бистър сопол и го спират от детска, вече и аз не знам кое е по-правилно...
С риск да си навлека неодобрението на някои ссф-та, според мен тук няма правилно и грешно. Въпрос на преценка на родители/служители в дг е. В краен случай и на опл. Често границата е размита, затова.

Никола в момента също е с обилни секрети (от вчера вечерта), от които се дави и покашлюва Laughing, но е весел, с добър апетит, няма Т. Аз съм нащрек, заради белодробните му проблеми, но пък имам богат опит и готовност да го спра, щом нещата тръгнат да стават сериозни. Което може да е още утре, а може и да ни отмине този път, дай Боже.

Аз най-много се интересувам с кого си играе и какви приятелства е завързал. Обича да ми разказва, по неговия си, бебешки, начин, и ни е много весело. На сестрите си също споделя, хихи.

Ой, това с писъците едвам го търпя. При нас обаче е умножено по 3, защото, няма да повярвате, ама именно каките го провокират да произвежда „ултразвук“, нищо че едната е почти на 10, а другата - почти на 7. ooooh!

П.П. Днес е празник в нашия дом. Сложих си боя (след 2 месеца пауза). В момента съм намазана (вкл. челото и ушите, нали сама се „правя“) и само чакам да дойде време да вляза и да се напаря едно хуубаво в банята. А дотогава - на работа.  typeuu

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 11:54 от Мяуче

# 562
  • Мнения: 502
Мяуче, аз точно за това се притеснявам, защото рядко ни се е разминавало разболяването
ако я бяхме спрели от днес, щеше да изчисти хремата и съответно кашлицата до края на седмицата и в понеделник с нови сили, а сега се притеснявам да не вдигне Т, да не хване нещо по-сериозно, да не стане усложнена фактическа обстановка, да не се стигне до антибиотик и т.н.

дано ни се размине и на нас и на вас


# 563
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
Дано, дано! Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Макар че пък моят дългогодишен опит сочи, че пусна, не пусна, ако си е тръгнало, си върви и пристига в таргет дестинацията. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Никола, нали е много недоносен, миналата година ме беше шубе и го спирах при първи признаци (при бистър сопол още), но човекът си се усложняваше и си караше всичко „по книга“.

Тоест, при него антибиотик не използваме, защото не се налага, но вирусите провокират среднотежки брохоспазми, които се лекуват инхалаторно с вентолин и пулмикорт, като последният действа и противовъзпалително.

Миналата година обаче той имаше право да получи безплатно едно много скъпо за нас лекарство, наречено Синагис, което представлява антитела с/у вируса на респираторния синдром, та някакси ми беше по-спокойно.

Ся ми препоръчват за него противогрипна ваксина и почти се бях навила, все пак е рисков, но после се отказах, щото тъй и тъй ще хрупа Сингулар, нека поне един медикамент по-малко. Thinking

До края на сезона сега ще ми е треперливо, нищо че съм минала с Калина през всички болници едва ли не, но... сега, с трите деца, имам и повече отговорности и не мога да ходя на спа безнаказано вече. Laughing

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 16:31 от Мяуче

# 564
  • Мнения: 613
Пу, пу, да не говоря много , но последните 2 пъти ни се разминава това със "сополите и слизането надолу"... Иначе преди - разминаване няма . Има ли сопол веднага на доктор... Няма да забравя как го заведох уж с безобидните бистри сополи + малко покашляне пък ми сервираха,че бил с бронхит  Shocked
А не е като преди да не беше карал бронхит и да не се усетя,че е станало по-сериозно...

За яслата - и съм го спирала заради сополи и съм го водила със сополи.. Според зависи както каза и Мяуче.


Стискам палци да ви се размине  Hug Hug Hug

# 565
  • Мнения: 741
Здравейте мами,
Блазе ви на всички,чийто дечица са на градина.Заради тая пневмония сме пас тази година.Дребното направо ме побърква,вечно е върху мен и все едно съм си с новородено,направо откачам вече.На гърнето пишка,ноо номер 2 си фо върши тайно в ъгъла,зад вратата.Simple Smile
Бърбори много,че и пее,та не млъква,дори в момента се катери по мен и ..."обичи те,обичи те"...

# 566
  • Мнения: 502
Палачинке, напълно те разбирам

малката по-принцип ходи на ясла, но тази седмица е малко болна и се гледаме у дома, ами то всяка втора дума й е "мамо, мамо", не ме оставя за секунда, а като вляза в тоалетната и сяда пред вратата и почва да реве  Crazy

иска все да я гушкам, а ако тръгна да излизам от стаята за малко, тя тръгва с мен и казва, че иска да сме заедно

горе долу всеки път, когато се разболее е така, но най-залепена за мен я чувствам, когато има висока Т, добре, че моментното й състояние не е свързано с Т, че иначе съвсем щях да лудна

общо взето нямам търпение баща й да се прибере от работа  Joy

желая ви хубав ден и всички дечица да са здрави

# 567
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 428
....Заради тая пневмония сме пас тази година...
Само изкараната пневмония (при това без да е на 100% сигурно, доколкото помня) ли е причина да не пуснете детето на ясла/градина цяла учебна година? Shocked

Според мен е достатъчно един месец след излекуване да се избягват контакти с много хора в затворени помещения (ама месец е предела), а после да се вземат мерки за укрепване на имунитета, като детето се пуска на ясла/ДГ с повишено внимание. Гледането „под похлупак“ смятам, че не е от полза за никого.

Държа да уточня, че само изказвам мнение, изобщо не държа да се съобразявате с него. Просто ми прави впечатление, че масово такива са съветите на педиатри и лични лекари, а за мен това е много, ама много грешно. ooooh!

Виж, ако ви е кеф да си я гледате вкъщи, ако според вас (като родители) е по-добре за нейното психическо и емоционално р-тие и можете да си го позволите, съм с четири лапи за, но това е съвсем друго нещо.  Hug

# 568
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет и от мен Hug и Лили е мноого обсебваща, но си ходи на детска, днес ходих и в един център, на танци ще я записваме hahaha Абе гледам да й изтощавам батериите на макс. Палачинке, направо не ти завиждам, с енергично дете цял ден сама Crazy Аз бих полудяла Hug
Браво на всички майки които гледам сами в къщи децата, те са герои bouquet
Аз съм супер нервак, макар че с дребното се научих на мнооого търпение, чак се очудвам на себе си Laughing
Ние пък ревем от гърнето и хич не иска, сега съм е оставила на самотек, дано скоро се осъзнае, ако не лятото в БГ, тук вече са минус температурте Crazy

# 569
  • Мнения: 613
Много се радвам да видя, че сте се разписали в темата  Hug

След 1 седмица вкъщи с Росен , днес го пуснах на ясла. Иначе трябваше да се гръмна. Положението вкъщи беше същото като при палачинката...

Напоследък е станал многооооо непослушен. Уж беше понамалил тръшканията и сега се завърнаха с пълна сила. Само вчера лежа 4-5 пъти на земята докато бяхме навън... ТО се сърди , то пищи , ужас е... Хората ни гледат ей така  Shocked

Също ми прави впечатление, че вече не си дава играчките. Преди не го интересуваше много , че някое дете му взело колата... Ела сега да видиш как пищи ако някой му пипне нещо.

С гърнето сме зациклили. Пика , но акито като Пепи - в ъгъла се крие , а ако го видя случайно ми маха и ми вика чао  Laughing Не мога да го накарам да седне да се изака в гърнето...

Това е от нас . Ако се сетя нещо ще дописвам, а вие се разписвайте по-често  Hug

Общи условия

Активация на акаунт