СЕПТЕМВРИйчета тема №2

  • 21 593
  • 705
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 259
От 10-ти декември до 12-ти януари има повече от 30 дни, даже са 34, ако броим и тези двата.

По принцип вкъщи сме на парно, но в стаята на бебето не го пускаме, за да е малко по-хладно. С парно става много сух въздуха и температурата се качва над 20 градуса.

# 676
  • Мнения: 509
 При нас ваксините се отложиха заради един обрив и скоро ни биха хепатитната и насрочи пентаксима и синфлоракса за 2 седмици след нея. Може би между приемите на една и съща ваксина трябва да има 30 дни.

Ние сме на парно и държим около 21-22С. За да не е сух въздуха, слагам една метална паничка с вода на радиатора да се изпарява.

# 677
  • Мнения: X
Ние сме на климатик, проветрявам и  не забелязвам да е сух въздуха.

# 678
  • Мнения: 495
Ние сме с конвектор и също ми се струва, че е сух въздуха, но не знам какво да направя.

# 679
  • София
  • Мнения: 431
Здравейте  bouquet

Ние днес бяхме на консултация. Малкият е 7400 гр., 66 см. Наддал е 1200 гр. за един месец, много съм доволна  Sunglasses

Сложиха му Пентаксима и Синфлорикса, засега е спокоен. Но преди да заспи дадох Панадол превантивно и лепнах по един Kool Patch на двете крачета. Дано не ни създават проблеми днешните боцкания  Praynig Иначе и аз знам, че трябва да има поне 30 дни между приемите на ваксините, но днес педиатърката ни каза да отидем за следващите на 19.01 или 21.01. А именно тя ми беше казала за паузата. И при нас точно поради тази причина се изместиха ваксините с почти месец. Кирил е на 3 месеца и 22 дни, а днес му направиха втория прием на Пентаксима, който се прави през третия месец по принцип. Не мисля, че е проблем  Peace

За въртенето - Кико е така, започва се към 6 и до 7:30, когато се събужда, е едно мятане, пъшкане. А не се буди, не плаче, просто е неспокоен сън. Не знам на какво се дължи. Вече от доста време е така, но не забелязвам някакви други тревожни симптоми, така че явно не е нещо необичайно за бебенцата  Simple Smile

# 680
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
В крайна сметка звъннах на педиатъра и се разбрахме да отидем утре, точно 30 дни от предните ваксини. После след празниците каза че щяло да има много хора и по добре утре да го заведа. Сега пък почвам да си мисля ако вдигне температура покрай тези почивни дни от ваксините....сега на 3 месец пак ли са две ваксини? Миналия път много плака милия, половин час не мога да го успокоя. Дано поне после мине леко.

Ние също много се въртим, всъщност така се събужда, почва едно ритане с крачета, мяттане на глава, ръце и пъшкане. Ако не му обърнеш внимание се започва ревввввввввв  Mr. Green  Започна от няколко дни да премлясква с уста, много е смешен, чува се странен звук все едно че нещо опитва.  Напоследък обаче не искка да стои по корем, забива нос и почва да плаче като го сложа, иначе си държи вече стабилно главичката. Хващаме по някоя висяща играчка, но за кратко. Много слюнка обаче му се образува, постоянно е мокър, и като почне да гука с тази слюнка, излизат едни балончета....... Grinning.

# 681
# 682
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Между Пентаксим/Синфлорикс приемите трябва да има 30 дни.За Хепатита не е нужно.При нас като сложиха Хепатита минаха 20 дни и сложиха двойните.Тогава питах педито и обясни, че разликата е задължителна за двойните.
Ние отново започнахме да търсим нощното хранене и едвам гледам. Днес имах и работа от офиса и цял ден ме боли глава.

# 683
  • Мнения: X

Ние също много се въртим, всъщност така се събужда, почва едно ритане с крачета, мяттане на глава, ръце и пъшкане. Ако не му обърнеш внимание се започва ревввввввввв  Mr. Green  Започна от няколко дни да премлясква с уста, много е смешен, чува се странен звук все едно че нещо опитва.  Напоследък обаче не искка да стои по корем, забива нос и почва да плаче като го сложа, иначе си държи вече стабилно главичката. Хващаме по някоя висяща играчка, но за кратко. Много слюнка обаче му се образува, постоянно е мокър, и като почне да гука с тази слюнка, излизат едни балончета....... Grinning.

И ние сме така, 1 към 1.

# 684
  • Мнения: 543
Ние сме с климатици, понеже "милите" ни съседи спряха парното във входа #Cussing out #2gunfire И на мен въздухът в спалнята ми е струва понякога сух.
Да ви се оплача на всеослушание: нали писах, че попаднах на партидата на Памперс премиум без мрежичка- дупето на малката след два дена пламна подсечено от синия гел вътре, бясна съм!!!  #Cussing out

# 685
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Днес бяхме на консултация, вече сме 5200(само 400гр) и 65см(цели 6см отгоре). Биха ни ваксините и засега всичко е нормално. Дадох превантивно  Панадол.

# 686
  • Мнения: X
Момичета, защо не си сложите лентички с възрастта на бебоците?  Мисля, че ще е по - удобно за всички, аз поне все се чудя кое бебче на колко беше, още не мога да ги запомня всички.
А от родено бебче на 1ви и на 30 септември е нормално да има огромна разлика в кг и височина, например.
 Wink

Аз ще спирам с цеденето, не си заслужава вече. Така ли иначе от началото нямам много кърма (най - много по 100мл съм изцеждала без да суче бебето), сега постепенно намалих от 3, на 2 и сега по веднъж на ден само. Днес излязоха 20-30мл само, което е търсен ефект, че наистина не си заслужава труда ми с цедене по 1 час.
Ще си взема ментова тинктура, други съвети?

# 687
  • Мнения: 1 037
На Макси днес убоденото е червено и подуто, та се чудя да го къпя ли? Звънях на лекарката, но не вдига.
На някой случвало ли му се е? Как да процедирам?

# 688
  • Мнения: 70
На Макси днес убоденото е червено и подуто, та се чудя да го къпя ли? Звънях на лекарката, но не вдига.
На някой случвало ли му се е? Как да процедирам?
Не го къпи! При първият прием на пневмококовата също се зачерви мястото на обождането, дори се образува бучка. Компреси с риванол и маааалко спирт и му мина за седмица.
За компресите една хитрост - вместо бинт просто срежи едно старо чорапче на бебо. А ако му е стегнато го цепни малко с ножичка Simple Smile

# 689
  • Мнения: 1 037
На Макси днес убоденото е червено и подуто, та се чудя да го къпя ли? Звънях на лекарката, но не вдига.
На някой случвало ли му се е? Как да процедирам?
Не го къпи! При първият прием на пневмококовата също се зачерви мястото на обождането, дори се образува бучка. Компреси с риванол и маааалко спирт и му мина за седмица.
За компресите една хитрост - вместо бинт просто срежи едно старо чорапче на бебо. А ако му е стегнато го цепни малко с ножичка Simple Smile
Няма да го къпя, направих му компрес и го лепнах с лекопласт.
Сега в понеделник ще му бият синфлорикс. И пак тая драма. Чудя се от другия месец дали да не му ги бият накуп и да минават наведнъж?
Отделно една приятелки ми каза, че след 6-тия месец синфлорикса е два приема, а не три, както сега. Някой знае ли нещо по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт