Колко трае "нормалния" период на адаптация в яслата

  • 1 727
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 392
Мисля,че е различен за всяко дете.За някои е няколко дни,други не свикват с месеци.
А моята дъщеря не свикна 2 години при това аз работех на същото място само ,че в ДГ.Да е страдала от липса на внимание абсурд.Всички са ми приятелки.Така втората ми дъщеря не стъпи на ДЯ,но пък в градината изобщо не е плакала.Така,че стискайте палци децата ви да се адаптират по-бързо да не са като моите.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
биби - споко  Stop. При теб има облекчаващи моменти...това, че са 2-те заедно е голям плюс.
И да - по-добре е татко им да ги води!
Мисля си, че до края на април ще са свикнали куклите ти  Peace

Синът ми не е имал и ден адаптация. Железен е. Не е ревал, не се е тръшкал...нищо. Влезе и остана.

Пожелавам го на всяко дете, защото така и майката е по-спокойна. Peace

# 17
  • Мнения: 3 153
Биби, ако прочетеш някои по-стари теми, отпреди месец да речем, ще видиш колко бях отчаяна и аз с тръгването на ясла на Иво. На него му отне 1 месец и сега от 2-3 дни вече го усещам по-спокоен и дори не плаче, като го водя и взимам! Но първите 2-3 седмици си бяха жив КОШМАР! Минаваха ми мисли от сорта дали съм добра майка и какво причинявам на детето си!
Сега съм доволна, че удържахме с татко му до момента и ако не се разболява много, ще е чудесно за него, че е с други дечица! Дръж се, ще свикнат! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 089
Ох, мами от другия месец и ние сме на ясла. А вече ми е заседнала една буца в гърлото и ми е едно плачливо от сега.
Желая на всички новопостъпили ясленчета, а и на техните мами бърза адаптация  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 187
Рая тръгва на ясла след две седмици, дано да свикне бързо.
Може би, за бързата адаптация има значение, каква е била средата на детето, дали е свикнало с много хора, дали е контактна личност.
Две седмици ми се виждат нормален период за адаптиране , но знае ли човек  Thinking ......

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Сестра ми тръгна на ясла на 1г. и 1-2 месеца и остана да спи там от първия ден. Въобще не е плакала. Аз мисля джуджето да го пускам от другия месец и с татето сме в големи пререкания, но трябва да се мине през това. Дано Дара се адаптира като сестра ми, иначе са ми обещали як пердах  Twisted Evil Само се надявам по-ранното пускане на ясла да е в плюс, ама то знае ли човек  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 6 562
Да докладвам - Плами се събуди през нощта и плака малко, събуди и сестра си и стана веселба, но се укротиха де - поносимо беше.
Днес не ги пуснах, че Цвети беше на 1 изследване и Плами сама щеше да продере цялата ясла, но утре са там. Даже Плами сутринта си взе раницата да си я влачи към вратата, като я попитах ще ходи ли при децата. Днешната сестра много ми хареса. Ходих да си говоря с нея, че няма да я пускам днес сама Плами, а тя изяви желание да се занимава персонално с нея (вчерашната гледеше да ни ги върне възможно най-бързо), но все пак не я пуснах  Embarassed Embarassed Embarassed.
Утре пак ще са на линия, въоръжени с шишета с биберон (много се успокояват от тях) и каквото още сметна, че би ги успокоило, няма проблем от гл. точка на яслата.
Стикам палци на всички новоизлюпени "ученици" за лесна адаптация !!!!  Hug Praynig Peace

# 22
  • Мнения: 1 858
Дано всички дечица да свикнат бързо и да се забавляват там. И аз от опит знам, че майката по-трудно свиква. Светли ходи на ясла 7 дни а аз изпаднах в най-тежката депресия през живота си. Но нали знаете всеки преживява нещата различно.

# 23
  • Мнения: 3 356
Моят синковец мисля да го пусна юли месец пробно,защото от септември мисля да се върна на работа.И мен ме тревожат всички тези неща.Другото,което ме притеснява е ,че той изобщо не спи спокойно през ноща, и си го отспива сутрин между 9 и 12 ч. в повечето случаи.
Може ли да ми кажете как протича един ден в яслата,та да добия предтава?   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Да се похваля, че Дариа свиква много добре Simple Smile

Днес изобщо не е плакала, нито като я оставихме, нито по-късно. И си е изяла цялата закуска, че и допълнително поискала, а после и обеда  Laughing Взех я след храненето и тя само раздаваше целувки и казваше чао. Утре ще я оставим да спи там - дано и това мине без проблем.

Аз също съм по-добре днес. Особено след като ми се обадиха от градината да ми кажат колко добре се чувства детенце.  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 572
Аз съм следващата в отчета  Grinning .Кари сутринта тръгна и влезе с кеф.От време на време е поплаквала малко,но от солидарност,защото нейната приятелка с която тръгнаха заедно е плакала.Като отидох да я взимам беше весела и даже още си пее. Laughing

# 26
  • Мнения: 2 125

Може ли да ми кажете как протича един ден в яслата,та да добия предтава?   bouquet

Поне в ОДЗ 48 е така:
8.00-9.00 ч. - родителите водят дечицата
9.00-9.30 ч. - закуска
9.30 - 12.00 ч. - занимания (песни и танци на народите Crazy)
12.00 - 12.30 ч. - обяд
13.00 - 15.30 ч. - следобеден сън
15.30-16.00 ч. - тоалет
16.00 - 16.30 - закуска
16.30 - .......... - песни и танци на народите ІІ
В определено време ги слагат по гърнетата Peace

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Биби,ще ми се да ти кажа да се успокоиш,но се сетих аз колко нерви изпокъсах   smile3511!Ами моят хубостник рева като скъсан - и денем,и нощем!Сърцето ми се късаше,когато нощем скачаше от леглото и насън пищеше"не ме оставяй,мамо!".Давах и успокоителни,даже пътувахме над 100 км.при една баба да му лее куршум.Имаше полза обаче от това,че спрях да го водя аз и го пое баба му.Но само аз си знам как сутрин се измъквах на пръсти,че ай ме е усетил,ай наддаваше писък... newsm45.Изобщо,всички го изживяхме много тежко...но дотук е и страшното - вече е втора група в градината и редовно ме увещава да го вземам последен,че да се наиграе - така че,колкото и да не ти се вярва,този ден ще дойде и при вас -дано да е по-скоро newsm10Можеш да опиташ и с хомеопатичните таблетки Седатиф - абсолютно безвредни са и имат ефект - често съм ги ползвала.Кураж! Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 5 468
Гери плака 1-2 седмици като влизаше вътре. После тъкмо спря и се разболя. Не ходи известно време и отначало всичко. И така няколко пъти. Вече 4-ти месец ходи на ясла, но да й се събират 2 месеца, като изключим болестите... от 2 седмици не плаче изобщо, влиза и чао не ми казва даже. Та, според мен, поне 1 месец трябва, за да спрат да плачат в яслата.
Знам какво ти е... успех Peace!

Общи условия

Активация на акаунт