Защо бебето повръща при всяко хранене ?

  • 29 753
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 860
Сложете възглавницата под матрака, да се получи равно, но наклонено легло.
И пак ще те посъветвам да го види гастроентеролог  bouquet

# 16
  • Мнения: 110
Надявам се да спре повръщането или поне да не е чак толкова..
 Ако не ще предприемем мерки
Благодаря за съветите  bouquet Hug

# 17
  • Мнения: 662
Моята дъщеря имаше стабилен физиологичен рефлукс, който изчезна към 8-10 месец напълно. Както са ти казали, като захраниш и почне да сяда, най-вероятно всичко ще отшуми. До тогава ще сменяш лигавници и по 10 ката дрехи и пелени  Mr. Green
Но иди да го види гастроентеролог (аз толкова се бях шашнала и се успокоих едва след като я заведох на преглед при специалист; на 2 месеца беше тогава).
Ако детето ти наддава добре не се вкарвай във филми, а си го кърми. Кърмата е най-доброто за бебе с рефлукс. Оригвай много добре и дълго. Аз мойта щерка я държах минимум 30 минути след хранене облегната на рамото ми (и през нощта).
За възглавничката. Има специални за рефлукс, но идеята е детето да е повдигнато откъм главата на не повече от 30 градуса. Под дюшечето слагах една голяма дебела твърда папка от тези за документи, които в единия си край са обемни, а в другия се събират двете страни (ох, дано става ясно така). Обемният край слагах откъм главата, а тънкият остава под гръбчето. Върши работа, но малко се свличаше надолу по време на сън и не я оставях да спи така за дълго (през нощта).
Повивах. Това мисля че помага, защото детето спи дълбоко дълго и не се мърда, съответно. А при нея и от най-безобидното помръдване с краче или ръчичка, се изливаше такова количество мляко, че не е истина.
Успех  Grinning

# 18
  • Варна
  • Мнения: 113
Ние сме със същия проблем. Бебето ми е на 45 дни, изцяло на кърма, макар да беше доста трудно в началото с кърменето, но АМ поне до сега не съм давала. Наддава си добре, роди се 2730, изписаха ни 2530, а сега е 3880, обаче си повръща сериозно, в началото много се притеснявах, но като се уверих, че си наддава, се поуспокоих, но все пак си мисля идните дни да я заведа при гастроентролог да я погледне за всеки случай. Много е неприятно, започнах постоянно да я държа с лигавници, понеже ми писна да сменям нон-стоп дрехи и да пера. Понякога си мисля, че преяжда, но пък има случаи, когато изяжда съвсем нормално количество - 50-60гр., понеже имам кантар и я тегля, и пак повръща. Започнах да я държа по 15-20мин. след ядене, но много често тя пак си го връща по-късно. Надявам се искрено и аз да е рефлукс, а не нещо по-сериозно.

# 19
  • Мнения: 110
И ние сме така.Бебо на 1.12 стана на месец и го претеглих качил е 1 цяял килограм.Роди се 3800гр. ,изписаха ни 3700гр. ,а сега е 4700гр.Много добре си наддава детето.И от новата храна - Фризовом като чели понамаля повръщането не мога да кажа ,че напълно е спряло случва се и да повърне ,но не е както преди.Сега вече когато повръща може да се каже ,че преяжда и за това.
Наистина си е за притеснение това повръщане,но след като наддава на тегло мисля ,че всичко си е наред с детенце.  Peace

# 20
  • Мнения: 37
И ние сме така на адаптирано мляко сме аптамил и сега си взех и аптамил ар против повръщане
И ги мешам две от ер и три нормални  няма повръщане.успех

# 21
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Подръж го изправено да се уригне след хранене.

# 22
  • Мнения: 8 082
Две от трите ми деца повръщаха като бебета страшно - и на кърма и на специалното мляко (него юнака го повръщаше с повече напъни както си е желирано пак на фонтан ooooh!). И сега от най-малкото нещо пак сме... (вирусче, недобре сдъвкана храна, елементарна настинка... две сополчета да има и - повръщане). В момента и племенницата ми е същата  ooooh!
Това което тогава ни спасяваше:
- оригване по време на хранене (поне по веднъж), след хранене пак;
- повдигнато матраче на около 20-30 градуса;
- в периода със силни колики ги слагах в кошничката за кола, където е с още по-повдигнат гръб, но почти винаги при напъване за пръцкане излизаше двустранно...
- много внимавах да спят на една страна дори в количката, подпирах гърба, че да не се изхлузят пак по гръб (големи шавърикала бяха)

# 23
  • Мнения: 154
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313193;topicrefid=4   - тук има тема за рефлукса и ти я изпращам повече за успокоение, тук има описани доста по-трагични случаи...
Моето дете спря са повръща чак след първата годинка и доста след това и се подвигаше, но преглъщаше...

Водих я при трима гастро. Освен повръщането ревеше адски много. Това много ме притесняваше...Гастротуса не помагаше, антирефлуксните млека също...Единственото за което се ядосвах, е че послушах лекарите и спрях кърменето...и стана още по-зле положението с повръщането и плаченето.
Съветите с държане в изправено положение след хранене, и повдигнат матрак ще помогнат.

PS: При моето дете повръщанията бяха след хранене, поне 5 пъти. Но наддаваше на тегло.

# 24
  • Мнения: 914
Голямото ми дете беше недоносено с доказан рефлукс. В началото от повръщането даже и не наддаваше и се наложи да ѝ изпишат лекарство за повръщане (вече не си спомням името, но в аптеката от 1 хапче с размер на витамин С, трябваше да направят 10 дози). Помогна за няколко дни да спре повръщането, което пречеше да започне да наддава. След това трябваше да се храни под лек наклон (беше на НАН). Стоеше по половин час след хранене изправена, за да се оригне хубаво. Повдигнахме леглото (матрака) под ъгъл приблизително 45% и въпреки че беше недоносено трябваше да започна захранване в началото на 5ти коригиран месец. След захранването повръщането значително намаля, изчезна напълно около 10-11 месец. През цялото време обаче ни следеше неонатолог и гастроентеролог, затова не съм се притеснявала. Те казваха, че това е нормално за бебетата и нещо си в хранопровода не се било затворило и затова позволявало връщането на храна, но до годинката трябва да се затвори и нещата ще се оправят. Моят съвет е, посети специалист детски гастроентеролог, за да установи дали наистина се касае за рефлукс. Не всяко повръщане се дължи на него (доколкото си спомням обяснението беше, вероятно е рефлукс, ако повръща повече от 80% от храненията и на фонтан, като няма значение колко време след хранене).

# 25
  • Мнения: 2 650
Рефлукса трябва да се лекува навреме, иначе ще започне сериозно безапетитие и загуба на телесна маса, както при моето дете. Аз съм в чужбина тук лекарствата са Моtilium и Gaviscon. Всяко лечение продължава мин. 3 месеца. Ние вече 2 направихме 2 курса. При нас все още има повръщане след навършване на годинка, но е по-малко в сравнение с преди. Мен не ме плаши толкова повръщането, колкото безапетитието вследствие на рефлукса. Имаше периоди в които не изпиваше и чаша мляко цял ден. Само вода. Оправя се 2 седм след започване на лечението. Успех

# 26
  • Мнения: 27
И ние бяхме така..
но откакто лекарката ни изписа Gastrotuss след всяко хранене нямаме никакъв плоблем с повръщането

# 27
  • Мнения: 635
Голяма част от бебетата имат някаква степен стеноза на пилора. Затова повръщат. Ако пилорът не е напълно затворен (което се решава само оперативно), то проблемът се израства. Давай му по-малко храна и по-често за да може да минава през отвора. Ако напълва добре стомахчето, ще повръща.

# 28
  • Мнения: 2 650
Някой да е имал случай с ненаддаване? Моето дете е на 1,5 г. Правиха му гастроскопия и доктора каза, че няма нищо обезпокоително. Сега отново започна да повръща по няколко пъти на ден, изхожда се по 3 пъти на ден, и не надава от няколко месеца.

# 29
  • Мнения: 1 139
И моето дете е така,повръща след всяко хранене почти,или веднага,или след време,а понякога и докато яде,и нас педиатърката ни посъветва по малко да яде(кърмя)и на възглавничка,но няма голям ефект,но ди наддава добре.

Общи условия

Активация на акаунт