Ръст на един мъж – важен?

  • 127 538
  • 1 742
  •   1
Отговори
# 30
  • El Paso
  • Мнения: 2 053
Аз съм 1.75 и гласувах да е над този ръст.
За мен е важен ръста. Била съм с по-нисък от мен и се чувствах супер некомфортно да стърча над него все едно съм му кака, въпреки че съм с над 10 години по-малка от него. Не беше хубава гледка.
Сега съм хвърлила око на леко по-висок от мен и се усеща разликата като съм до него.

# 31
  • Мнения: 444
Аз съм 1,68. На времето излязох няколко пъти с мъж по-нисък от мен. Не беше кофти момчето иначе. Последната ни среща завърши с прегръдка, при която аз бях лееееееко приведена   Laughing Laughing Затова беше и последна де.

# 32
  • Мнения: X
Не мисля, че ниските мъже са комплексари, но чисто физически, рядко се е случвало да харесам мъж под 1.90, и то трябва със съвсем малко под тази височина да е.

# 33
  • Мнения: 12 473
Изобщо ръстът не ми е критерий.
Познавам изключителни мъже със силна харизма и под 170.. Peace

# 34
  • Мнения: 1 512
Ниският ръст на мъжете неминуемо води до явни или скрити комплекси спрямо жените. С течение на времето може и да компенсират, зависи от жената до него - не дали е по-висока или по-ниска , а от отношението ѝ  към мъжа .

Имам приятелка -бивша манекенка - страхотно красива /естествена блондинка/, висока около 1.80м , умна и страшно добродушна. Омъжи се за ученическата си любов, мъж, който обаче си остана 1.70 и добре сложен, брюнет. След близо 17 г. безупречни отношения / знам го, защото сме близки семейни приятели/, се разведоха, защото ТОЙ ѝ изневери с ниска, леко пълна дама на тяхната възраст / моята приятелка и мъжа ѝ  са набори/. Нещо повече - тя разбра и беше готова да му прости, но той просто ѝ каза , че е влюбен и иска да се ожени за любовницата си. Всички в компанията бяхме шокирани, а тя -смазана. Ще цитирам само думите на един от мъжете в групата - "За какво му е на "Х" да забива чуждо , като си има такава разкошна жена?"

Дали е избиване на дълго стаяван комплекс ? newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 1 344
Аз съм кинта и 60,но определено обичам високи мъже,не знам защо,мъжа ми е 192см,солиден мъжага...Брат ми и баща ми са ниски мъже,не са страдали от липса на женско внимание,да не кажа,че брат ми даже малко прекалява с ...никога не му е липсвало женско внимание,макар и да е 170 см.

# 36
  • Мнения: 30 802
Ако е за компания и разговор, предпочитам мъжете да са около моя ръст и най-много 10 см. отгоре, иначе се чувствам неловко. Когато се занимавах с бойни изкуства, срещнах невероятно количество нисички, направо миниатюрни създания, които обаче като влязат в стаята, тече електричество.

Иначе съм 165, не ми прави впечатление, ако и мъжът е толкова. Но сега мъжът ми е 191- и понеже за пръв път се видяхме седнали, чак като се изправи, се поуплаших колко е висок. Удобно е, защото когато не ми сваля звезди, сваля неща от високите шкафове.

# 37
  • Мнения: 1 685
Моят е 160 см. От 13 г. сме заедно. Супер е Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 878
За това колко да е висок един мъж се гледа главно и от височината на самата жена. Т.е. ако си 1.60, всичко над 160 е по-високо от теб реално. Така че, и 165 да е мъжът, той е по-висок от теб и неловкост, навеждания и т.н. неудобства няма.

# 39
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Удобно е, защото когато не ми сваля звезди, сваля неща от високите шкафове.
smile3521 Така е  Mr. Green
Иначе аз гласувах да е по-висок от мен на токчета, което като сложа 10см ток, горе-долу се припокрива с първата точка - над 175см.
Има и един друг момент - не искам един ден, ако имам момче, то да страда от комплекси заради евентуално нисък ръст - аз съм 160см, ако и бащата е толкова, шансът трочето да порасне много над нашия ръст е минимален.
Като цяло от еволюционна гледна точка жените избират мъже, които да могат да защитават тях и децата им и да могат да им осигурят прехрана - по-високи, по-атлетични, дори по-агресивни. Все пак хилядолетия наред мъжете са ловували и са се били (дали помежду си или с дивеч) и това е дълбоко вкоренено. Съвременната жена също търси мъж, който да и даде сигурност и стабилност за отглеждане на поколението и ако въпросния мъж притежава и атлетична фигура обикновено не остава за дълго неангажиран. Пък както каза Ох'Аман - когато не можеш да намериш господин Перфектен, намираш двама, които да притежават качествата, които търсиш по отделно, стига да си ОК с това

# 40
  • Мнения: 11 312
Но не се мисли, за среден ръст. Висока си, според стандартите, а на токчета убийствено висока  Grinning

А, да бе!  Stop Затъркаляли сте се тука в темата някакви фътковки  Heart Eyes по 160 см и 174 било "убийствено високо". Ми не е! Според мен от 10 жени - една е под 168 и е прекалено миньонеста.  Следващто поколение жените 180 см. ще са често срещано явление

# 41
  • Мнения: 3 878
Няма смисъл от спор. Има статистика за среден ръст на жени в БГ.

# 42
  • Мнения: 30 802
Всъщност ако един мъж е израснал с висок тестостерон, то по-вероятно е да е нисък и късокрак.

Естония ми беше интересна страна- с просто око се виждаше, че жените като цяло са ниски, мъжете- огромни.

Японците бяха сладки: едни малки мъжленца, които обаче се държат много мъжкарски, дори говорят с различна интонация, щото са и голобради, да не ги сбъркат с жени. Обличат се супер мъжествено. И на средата на тая тълпа от мъжленца гледаш две мъжища- сумисти, по 190 високи, широки...и с рокли на цветенца и коса на кок. Та така за мъжествения вид...

# 43
  • Мнения: 2 811
Но не се мисли, за среден ръст. Висока си, според стандартите, а на токчета убийствено висока  Grinning

А, да бе!  Stop Затъркаляли сте се тука в темата някакви фътковки  Heart Eyes по 160 см и 174 било "убийствено високо". Ми не е! Според мен от 10 жени - една е под 168 и е прекалено миньонеста.  Следващто поколение жените 180 см. ще са често срещано явление

Аз се чувстам ниска без токчета в южна Германия, а в северна Германия се чувствам ниска и с токчета. От моето поколение масово са си 170+ жените. Висок ръст е над 176 за жена. За модел изобщо не те и поглеждат под 177.  И аз си мисля, че следващото поколение българки ще са дългучи, но това след мен са тапи...Жените след 1985 са по-ниски от тези преди 1985...Поне в София.  
Приятелят ми е 2 метра, сестра му е 185 см, майка му е 180...аз съм точно като Лили от HIMYM като им ходя на гости  Laughing Laughing.
Другото което ми хрумва е, че високите мъже средно са по-слаби танцьори. Така, че още едно преимущество за ниския мъж --по добра координация и танцувалност (средно).


Сирен, точно тези най много ме привличат сексуално -- невисок, набит космат мускулест и плешив. За мен това  върхът на мъжествеността. Грозно е, но е сексапилно. Харесвам и леко криви крака.  Laughing

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 09:40 от OX'AMAH

# 44
  • Мнения: 3 878
Това, какви хора са се случили около вас, не е представителна статистика, пак да кажа.
http://dnes.dir.bg/news.php?id=5777478
ето една, макар и стара статия, но за 5 години огромна акселерация не се е случила, не ми се търси сега, но със сигурност има данни.

Общи условия

Активация на акаунт