Избор на годежен пръстен

  • 5 203
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте. Искам да ви помоля за съвет с какъв камък трябва да бъде годежният пръстен? Диамантът е класика, но отпада поради цената си, която надхвърля 1000 лв. Бюджетът ми, предвитен за пръстен е до 150-200 лв.
Ако можете да ме насочите и към конкретен онлайн магазин, бих бил много благодарен. Тъй като се притеснявам да не ме излъжат, защото има пръстени по 20 лв с камък, но като напиша "годежен" цените са от 100 нагоре. И да не ми пробутат евтин пръстен на висока цена, просто защото се води годежен.  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 626
Не ви съветвам да купувате годежен пръстен онлайн ! Има хубави сайтове,но е препоръчително да го видите и на живо.
Естествено е,че снимките в интернет са страхотни, но е друго ако го разгледате в магазин. Много дефекти по бижутата не се виждат в описанието и снимката на сайт, а на живо се забелязват лесно.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 179
За мен е важен жеста. Това с диаманта е преекспонирано.
 И защо искаш да пазаруваш от онлайн магазин? Най-добре го вземи от физически магазин, така ако има разминаване в размера можете да отидете за корекция.

# 3
  • Мнения: 8
Прави сте за магазина.
Но как да избера камък, който наистина да отговаря на цената 100-200 лв? А да не е евтин камък на скъп пръстен, само защото се води годежен.
Да уточня, че търся пръстен бяло злато.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 012
По-същественото от вида на камъка е приятелката ти да хареса пръстена.

И да иска да го приеме. Wink

# 5
  • Мнения: 230
в повечето магазини ще намериш хубави пръстени за 150-200 лв.,

# 6
  • Мнения: 230
По-същественото от вида на камъка е приятелката ти да хареса пръстена.

И да иска да го приеме. Wink
съгласна съм изцяло. Не е важен камъка, важно е да се зарадва и да го хареса.  Naughty

# 7
  • Мнения: 8
Въпросът за камъка го задавам, защото например пръстени с циркон има за по 10 лв.
И 1во не искам да ми пробутат нещо от този род на много по-висока цена. И 2ро не искам да й предлагам чак с толкова евтин камък. Целя се в среден клас така да го кажа.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 626
Циркон + сребро - има много прилични неща за този бюджет! Родираните покрития не са препоръчителни. Среброто си има цена, лесно се поддържа и седи красиво !
А що се отнася до формата на камъка е като на диамантите класиката е кръгъл, овален -(удължената форма придава илюзия за дължина на ръката) или маркиз (продълговата форма със заострени краища)

# 9
  • Мнения: 8
Циркон + сребро - има много прилични неща за този бюджет! Родираните покрития не са препоръчителни. Среброто си има цена, лесно се поддържа и седи красиво !
А що се отнася до формата на камъка е като на диамантите класиката е кръгъл, овален -(удължената форма придава илюзия за дължина на ръката) или маркиз (продълговата форма със заострени краища)
Аз не искам да е циркон, защото е твърде евтин. Все пак е годежен пръстен. Искам да е по-специален.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 012
Няма как да купиш бяло злато за 10 лева.
Отиди в бижутерски магазин и избери пръстен, който тя ще хареса.
Нямам представа каква е цената на златото, но предполагам, че има поне 40-50 лева за грам.

# 11
  • Мнения: 230
Въпросът за камъка го задавам, защото например пръстени с циркон има за по 10 лв.
И 1во не искам да ми пробутат нещо от този род на много по-висока цена. И 2ро не искам да й предлагам чак с толкова евтин камък. Целя се в среден клас така да го кажа.
смятам, че ако магазина е доказан няма да ти пробутат евтин камък. моят пръстен и на много мои познати струват в този интервал 150-200 лв. и си изглеждат прекрасно.

# 12
  • Мнения: 8
Въпросът за камъка го задавам, защото например пръстени с циркон има за по 10 лв.
И 1во не искам да ми пробутат нещо от този род на много по-висока цена. И 2ро не искам да й предлагам чак с толкова евтин камък. Целя се в среден клас така да го кажа.
смятам, че ако магазина е доказан няма да ти пробутат евтин камък. моят пръстен и на много мои познати струват в този интервал 150-200 лв. и си изглеждат прекрасно.
Знаеш ли какъв е твоят камък? Или на твоя позната?
Просто да се ориентирам.

# 13
  • Мнения: 120
Привет, 1Man. Изборът на пръстен онлайн е доста рискован от гледна точка на размери. Освен това, както са казали и другите на снимка изглежда по един начин, на живо по друг. Ако се затруднявате с определянето на размер, може да вземете някой пръстен на приятелката ви, ако носи такива и да го използвате за сравнение. На лично съобщение ще ви изпратя няколко златарски ателиета, които имат и онлайн и реални магазини. Не съм пазарувала все още от тях, препоръчаха ми ги, защото и аз търся добър златар.  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 12 012
Младежо, грешен ти е подходът според мен.
Избери пръстен, който ще хареса на НЕЯ. И да е с камък, който ТЯ харесва.
Няма никакво значение какви са камъните на чуждите пръстени.

Първият годежен пръстен, който ми е предлаган в живота, бе ужасен. Никога не бих го сложила. Не се и наложи де Wink

Общи условия

Активация на акаунт