Избор на годежен пръстен

  • 5 219
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 233
Въпросът за камъка го задавам, защото например пръстени с циркон има за по 10 лв.
И 1во не искам да ми пробутат нещо от този род на много по-висока цена. И 2ро не искам да й предлагам чак с толкова евтин камък. Целя се в среден клас така да го кажа.
смятам, че ако магазина е доказан няма да ти пробутат евтин камък. моят пръстен и на много мои познати струват в този интервал 150-200 лв. и си изглеждат прекрасно.
Знаеш ли какъв е твоят камък? Или на твоя позната?
Просто да се ориентирам.
Цирконий

# 16
  • София
  • Мнения: 1 627
Бял ли? Освен сапфир с циркон, но това е комбинация между синьо и бяло. Един централен сапфир и няколко малки циркона, но аз все пак не виждам нищо евтино в един хубав по-голям циркон! Не се ръководи от това кое колко струва,а дали на нея ще и хареса.

# 17
  • Мнения: 8
Аз сега разбрах, че всъщност циркон и цирконий са съвсем различни неща. И до колкото разбирам цирконий е скъпоценен камък. Докато циркон е имитация. И цената съответно е коренно различна.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 627
Точно обратното - циркон е натуралния (природния) камък, а цирконий е синтетичния (фианит).
Вижте в тази подобна тема има бая предложения и дискусия по този повод.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=733892.0;all

# 19
  • Мнения: 8
Всички годежни пръстени (класически тип), които откривам са диамант или цирконий. Да приемам ли, че цена 200 лв е адекватна за пръстен от бяло злато с цирконий?  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 12 013
Всички годежни пръстени (класически тип), които откривам са диамант или цирконий. Да приемам ли, че цена 200 лв е адекватна за пръстен от бяло злато с цирконий?  Thinking

Зависи от каратите на златото, от тежестта му също. Как се 'измерва' качеството на камъка не знам.

# 21
  • Мнения: 25 846
Точно обратното - циркон е натуралния (природния) камък, а цирконий е синтетичния (фианит).

Странно. Гугъл твърди нещо друго.  Thinking

Циркон и Цирконий

Едното е минерал, полускъпоценен камък, а другото - химически елемент, метал.
А ето и за фианита:

Цитат
Името си фианитът е получил в чест на Физическия институт „Лебедев“ на Руската академия на науките (известен и със съкратеното си име ФИАН), където най-напред е синтезиран. Има си и други названия – джевалит и цирконит. Понякога го наричат „циркон“, но циркон, цирконий и фианит са три различни вещества.

Последна редакция: вт, 01 дек 2015, 09:50 от Как` Сийка

# 22
  • София
  • Мнения: 1 627
Именно - едното е минерал , а другото синтетичен камък и двете имат характеристики, аз лично предпочитам циркона, защото има много специфични свойства като камък и въпреки, че се среща в широка гама от цветове, най-популярен е безцветният циркон, който много прилича на необработените диаманти. Освен това е камък на спокойствието и на огнените зодии Simple Smile
Не харесвам синтетичните камъни и по този повод не харесвам циркониите. За мен цирконий химичен елемент и цирконий синтетичен камък се използва с едно и също наименование затова става объркване. Може би по-правилно е да се нарича не цирконий, а фианит права си !

# 23
  • Варна
  • Мнения: 59
Разгледай кутиите с бижута на приятелката ти - виж какво носи по принцип. Не търси нещо конкретно, а отиди в магазин за бижута с доказано качество и кажи че искаш пръстен от бяло злато за подарък за жена, по възможност с камък. Не казвай, че е годежен - просто се ориентирай в цени, модели и размери. Моят съпруг беше отмъкнал един пръстените ми, за да не сгреши размера. Аз естествено разбрах за тази подробност, по-късно Simple Smile За мен лично бижуто не е толкова от значение колкото начина на предложението Simple Smile   

Общи условия

Активация на акаунт