Секцио по метода на Щарк

  • 3 337
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 39
Здравейте бъдещи мами, искам да попитам някой знае ли дали може да се приложи този метод при второ раждане, като първото е било по стандартния начин по медицински причини.  newsm78

# 1
  • Мнения: 263
В тази статия се посочва, че жени, оперирани по Пфаненщил, не се родоразрешават оперативно по Щарк. Но статията е малко старичка, може да има някакво развитие по темата. Също така не ми е ясно има ли значение времевия период между предстоящото секцио и предходното (примерно ако са минали повече от 5 или 10 години, може ли все пак да се прибегне до Щарк?!).

Надявам се лекар АГ да даде мнение по тези въпроси, аз също бих искала да знам!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 39
Да аз я четох тази статия и все пак питах моят лекар но тя не можа да ми даде точен отговор, може би заради това че тя не го практикува този метод.

# 3
  • Мнения: 263
След двадесетина дена ще се виждам с един уважаван АГ професор и отличен оператор- ще го питам дали може да се приложи метода на Щарк след "стандартно" секцио, протекло с голяма кръвозагуба. Обаче за добро или за зло, той не работи в БГ и може да се окаже, че мнението му се различава от стандартите и практиките у нас...

# 4
  • Мнения: 263
Здравейте отново! Ето накратко какво научих от разговорите си с двама гинеколози:
Дори след Пфаненщил не е невъзможно да се приложи Щарк (или най-малкото някаква разновидност на операцията). Важно е дали и какви сраствания са се образували след първото секцио- ако няма такива или те са малко- приложението на по-щадящия метод е съвсем постижимо. Може да възникне проблем и ако белегът се окаже твърде надолу. Също така се предполага и натрупани някаква сръчност и рутинни умения от страна на хирурга, т.к. се реже по-надолу от традиционното за Щарк и разрезът трябва да е кос (което е леко отклонение от стандартния метод), а като резултат операцията малко се удължава (примерно вместо да извадят бебето на 2-3 минута, ще го извадят на 5-тата, а цялото времетраене на секциото ще нарасне от 20-25 минути на 25-35 минути, което според мен остава далеч по-добре от едночасовата операция по Пфаненщил, когато вадят бебето на 15-тата минута и режат сума тъкани и кръвоносни съдове).
С една дума- решава се „кейс бай кейс”. Важно е да Ви погледне този, който евентуално ще направи секциото и да каже конкретно при Вас ситуацията позволява ли го и хирургът може ли да го изпълни.
Успех!  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 98
Знаете ли дали метода се практикува във Вита и от кои лекари

Общи условия

Активация на акаунт