Фентъзи и фантастика -Тема 6

  • 53 827
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 6 269
Анкетата - от Читанка и торенти. Имам много книги и нямам място (за пролетта планувам покупка на още една библиотека), а и се оказа, че вече не ми е ОК четене от хартиен носител. Свикнах на таблета и телефона, а и чувството че винаги с мен има стотици книги е много приятно  Peace.
NellyR, Шалион не ти ли допадна? Бюджолд има, и фентъзи, и фантастика.
Майола Бени, не съм я чела тази и аз я добавям в списъка. И филм не съм гледала. Чоки и Трифидите-да, но тази ми е непозната.
А Денят на трифидите нямаше ли продължение?  newsm78
Не виждам такова в Читанка или биографията на Уиндъм.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 283
Аз си чета City of glass - нямам представа как е преведено заглавието на български, може би Град от стъкло или Стъклен град newsm78. И естествено чакам Дж.Р.Р. Мартин да се размърда Joy.

Реликвите ли? Честито Simple Smile Град от стъкло е преведена, ако за тази поредица иде реч.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 1 686
http://chitanka.info/text/2874-noshtta-na-trifidite

Това го водят продължение на "Денят на трифидите", но е от друг автор. Не съм го чела. Никакъв спомен нямам от "Чоки", не знам дали съм го гледала...

# 18
  • България
  • Мнения: 6 269
http://chitanka.info/text/2874-noshtta-na-trifidite

Това го водят продължение на "Денят на трифидите", но е от друг автор. Не съм го чела. Никакъв спомен нямам от "Чоки", не знам дали съм го гледала...
Много отдавна даваха сериал Чоки, даже аз бях малка  Grinning.
Във vbox7 видях епизод 1.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 581
Дайте да сложим няколко торент сайта за теглене на книги, ако не е в противовес с правилата.

Аз най-често намирам каквото ми трябва в : http://data-bg.net/

# 20
  • България
  • Мнения: 6 269
От замунда   Simple Smile
В раздел "Други" има книги.
Например оттам изтеглих Колелото на времето всички части.
В Читанка ги нямаше, май още ги няма.

# 21
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз си чета City of glass - нямам представа как е преведено заглавието на български, може би Град от стъкло или Стъклен град newsm78. И естествено чакам Дж.Р.Р. Мартин да се размърда Joy.

Реликвите ли? Честито Simple Smile Град от стъкло е преведена, ако за тази поредица иде реч.

Да, тази е Simple Smile.

# 22
  • Мнения: 296
http://chitanka.info/text/2874-noshtta-na-trifidite

Това го водят продължение на "Денят на трифидите", но е от друг автор. Не съм го чела. Никакъв спомен нямам от "Чоки", не знам дали съм го гледала...
Нощта на трифидите - автора е бил фен на книгата и мечтата му е била да напише продължение. Според мен му се е получило много добре.

# 23
  • Мнения: 36 093
купувам и от читанка

книгата за Корделия на английски ли или на български?

# 24
  • Мнения: 5 754
В (като Вятър), да ти препоръчам завършена поредица. "Разделената империя" на Марк Лорънс. Само три книги са и на мен ми хареса.

# 25
  • Мнения: 10 026
О, нова тема, благодаря!

Книгите си ги купувам, в по-голямата си част. Обичам ги на хартия, за да ми ухаят и да ги държа. Ползвам и Киндъл, особено навън и вечер.

Кукувиците на Мидуич много ми беше харесала и ми беше много страшна, но бях още ученичка, май дори не в гимназията като я четох.
Любимата ми на Уиндъм е Какавидите.  Heart Eyes Сигурно съм я чела над 5 пъти. Беше ми любимата в пети клас и с удоволствие бих я прочела отново, ако ми падне отнякъде.

Вчера видях Селището (ако се превежда така) на Кир Буличов. Помня, че я бяхте споменавали и се чудех дали да не я купя на сина ми, или по-скоро за себе си.
Видях и Спящата и Вретеното на Гейман, много хубаво издание, но напуснах книжарницата с три други не-фентъзи книги. Сега обаче го мисля...Някой да я е чел?

# 26
  • София
  • Мнения: 12 278
книгата за Корделия на английски ли или на български?
На английски е, очаква се да излезе мисля февруари официално.

# 27
  • Мнения: 48 061
На мен пък Бюджолд ми е много интересна, а книги като Градът, Метро не знам си какъв номер беше, или Урсула Ле Гуин са ми скучни.
Трифидите също ги изчетох, но са ми много ретро. Иначе и двете части са добри , независимо от автора.А Одисея в космоса направо едва я изтраях.
НИщо не купувам вече, имам един Властелин на пръстените, дето само се чудя къде да забутам. Представям си да накачуля всички части на Колелото, Хрониките на Амбър или някоя друга подобна поредица у дома  Crazy Имам алергия към прах и акари, нямам пердета и килими, не държа никакви сувенири или книги у дома, с изключение на една етажерка детски книги ( които след израстване раздавам и подарявам)

# 28
  • Мнения: 36 093
книгата за Корделия на английски ли или на български?
На английски е, очаква се да излезе мисля февруари официално.

благодаря!  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 12 278
Да излезе февруари на английски само да уточня, ако я преведат на бг не знам кога ще стане. Ако ти трябва на английски мога да ти я изпратя.

Общи условия

Активация на акаунт