1-ва_желана_бременност_на_43-44_години????

  • 9 066
  • 192
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 967
Мисля, че осинивяването на дете е по-добрия вариант на тези години.  Зашо братовчедка ти не опита да поработи малко като бавачка и да види какво всъщност значи гледането на дете. Може и да и се поохлади енрусиазма да ражда на тези години при положение, че няма подкрепата нито на роднини, нито на мъж.

# 166
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля, че осинивяването на дете е по-добрия вариант на тези години.  Зашо братовчедка ти не опита да поработи малко като бавачка и да види какво всъщност значи гледането на дете. Може и да и се поохлади енрусиазма да ражда на тези години при положение, че няма подкрепата нито на роднини, нито на мъж.

МНОГО ДОБРО предложение! Simple Smile
Сериозно.

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Мисля, че осинивяването на дете е по-добрия вариант на тези години.  Зашо братовчедка ти не опита да поработи малко като бавачка и да види какво всъщност значи гледането на дете. Може и да и се поохлади енрусиазма да ражда на тези години при положение, че няма подкрепата нито на роднини, нито на мъж.

МНОГО ДОБРО предложение! Simple Smile
Сериозно.

E, има голяма разлика между дете, което гледаш и собственото ти дете. Колкото и да обичаш едно дете за което се грижиш обичта едва ли ще се сравни с чувствата към твоето си бебенце.

# 168
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Поне ще има представа за физическото натоварване и нервите.
Бегла представа...но все пак...
Въобще не говорим за чуства.

# 169
  • Мнения: 2 925
Мисля, че осинивяването на дете е по-добрия вариант на тези години.  Зашо братовчедка ти не опита да поработи малко като бавачка и да види какво всъщност значи гледането на дете. Може и да и се поохлади енрусиазма да ражда на тези години при положение, че няма подкрепата нито на роднини, нито на мъж.
Да,бе.
Сигурно всички преди да родят собствено дете гледачки на чужди деца са били.Simple Smile Що не правите разлика между собствено дете и чуждо? Ако жената може да има дете ,защо да го няма. Със всичките му радости и притеснения. Оставам с впечатление ,че повечето жени раждат свое дете само защото имат обещание от роднини и съпруг ,че ще са вечно живи и ще ги подкрепят.
Хората умират,верните съпрузи стават верни на други жени,браковете не са "докато смъртта ви раздели".
 Не разбирам защо едно осиновено дете да заслужава да остане сираче ,примерно , а едно родено ,не. Защо е по-добре тя да си осинови ? Кой да не страда? Хорското мнение ли?Simple Smile

# 170
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Що не правите разлика между собствено дете и чуждо?

Щото сме прости.
Или може би, защото жената има проблем със забременяването.
Как мислиш?

Не разбирам защо едно осиновено дете да заслужава да остане сираче ,примерно , а едно родено ,не. Защо е по-добре тя да си осинови ? Кой да не страда? Хорското мнение ли?Simple Smile

НИТО ЕДНО ДЕТЕ не заслужава да остане сираче.
Въпросната жена да прави каквото си иска. Нито ни пита, нищо знае за нас дори.
А защо е добре да се осиновяват деца е странен въпрос.

# 171
  • Мнения: 474
Е,ако_й_кажа_това_за_детегледачката,считайте_че_повече_няма
да_ми_проговори.Simple Smile

# 172
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре де...пратете и вашите деца за малко:)))))))))

# 173
  • София
  • Мнения: 7 242
Освен_това_ако_реши_и_започне_да_действа_по_ин-витрото,
това_означава_да_прекъсне_работа_за_повече_от_няколко_
години-докато_траят_стимулациите,докато_лежи_за_задържане,
евент.
Това не е така /от личен опит/. Вярно е, че изследванията, стимулациите и т.н отнемат време, но са напълно съвместими с работата, а и могат да се правят само в определени дни от цикъла, т.е. и при най-голямо желание не можеш да "пришпориш" нещата повече от позволеното от природата. Друг е въпросът, че вероятността да се износи и роди при инвитрото е до 30 %, а след 35 г. рязко спада. Но това тя сигурно си го знае. Цените на изследванията и процедурите също никак не са малки. Братовчедка ти обаче трябва да си реши сама. Аз лично на нейно място бих предпочела да осиновя, но напълно разбирам желанието й да почувства как в нея расте едно малко човече. Не й се меси и я подкрепи каквото и да реши.

# 174
  • Мнения: 2 925
Що не правите разлика между собствено дете и чуждо?

Щото сме прости.
Или може би, защото жената има проблем със забременяването.
Как мислиш?

Не разбирам защо едно осиновено дете да заслужава да остане сираче ,примерно , а едно родено ,не. Защо е по-добре тя да си осинови ? Кой да не страда? Хорското мнение ли?Simple Smile

НИТО ЕДНО ДЕТЕ не заслужава да остане сираче.
Въпросната жена да прави каквото си иска. Нито ни пита, нищо знае за нас дори.
А защо е добре да се осиновяват деца е странен въпрос.
Може и да си проста, може и не. Не те познавам и не си правя такива генерални заключения.
Жената няма проблем със забременяването ,а със осеменителя:)
Доста тук предлагат да осинови дете, а да не ражда. Поради напредналата и възраст.Предполага се , че вече е стара, болна ,уморена и след няколко години може и да умре. /Имаше и такива коментари/И от тук ми е чуденката. С какво едно осиновено дете заслужава да остане сираче?
А виждала ли си щастието върху лицето на една жена над 40г, която прегръща своето бебче?Която не е вярвала ,че някога това ще и се случи. Аз съм. И я подкрепям. Поне има право да опита. И няма нищо страшно и трудно в това да отгледаш едно дете.
Това с предложението за детегледачка ме уби:) Поради него и писах тук. Жената е отговорна ,знае какво прави и какво иска. Няма нужда да гледа чужди деца ,за да разбре ,че е по-добре да няма собствени деца. Simple Smile

# 175
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Говориш така, сякаш обсъжданата жена ти е близка приятелка.
Макар да е много извън темата, ще ти отговоря защо е добре да се осиновява дете от възрастни родители.
Защото дори за малко (евентуално) му се дава възможност за що-годе нормален живот и материална обезпеченост.
Най-малкото заради това.

Виждала съм 40-годишна родилка, да.
Никъде не съм казала, че жена на тази възраст не трябва да ражда.
И е все пак добра идея да се позанимава малко с деца, да и изцапат къщата...да види как ще се чуства.

Раждането на дете само заради усещането как в теб расте нещо и задоволяването на майчинския инстинкт не го адмирирам.
Човек трябва да си дава сметка за това, че детето е за цял живот, особено ако ще го гледа сам.
С всичките му кусури и радости.

И няма нищо лошо, ако гледането  на дете затормозява някого крайно, той да реши да няма такова.
Предложението тази жена да се завърти около деца не е нито обидно, нито лошо.
Поне според мен.

Жената няма проблем със забременяването ,а със осеменителя:)

А тези пък две неща са много пряко свързани.

Колкото до умирането...там ред няма.

# 176
  • София
  • Мнения: 7 242
Инвитро успеваемост до 30 %, а след 35 г. рязко спада. Моля, преведете си какво означава това на практика - 3 успешни опита от 10 и то при възраст до 35 г. Между отделните опити трябва да има отн. голям период от време. На повечето места отказват да правят процедурата при жени над 40 г. поради минималните шансове за успех.
Приблизителна цена на стимулация + процедура в добра клиника - 4 000 лв.
Мисля, че разумният отговор отчетливо се "набива"

# 177
  • Мнения: 474
О,за_повече_намеса_от_моя_страна_при_вземане_на_решение
не_може_и_да_става_въпрос.Аз_до_тук_направих_каквото_можах.
Просто_нямам_достатъчно_доверие_към_българските_лекари_и
когато_е_възможно_за_всякакви_сложни_случай_бих_се_
обърнала_за_мнение_към_чуждите_лекари.Правила_съм_го_по
2_важни_въпроса_и_абсолютно_не_съжалявам.
Това_с_ин-витрото_ми_се_видя_абсурдно_опасно
_и_намерих_начин_да_й
го_докажа.
А_и_както_казва_мъжа_ми-нека_разграничим_емоционалната
страна_на_това_"искам_точно_сега_да_родя_бебе"_от
реалната_и_отговорът_сам_се_намира.
Осиновяването_обаче_е_акт,който_според_мен_изисква_един_вид
особено_хуманно_и_безкрайно_всеотдайно_мислене.
Дали_ще_иска_изобщо_да_си_вземе_дете-не_знам.И_никога_не
бих_си_позволила_да_давам_акъл_какво_да_направи...
Ако_вземе_решение_и_започне_ин-витро,за_да_е_сигурна,че_е
опитала_всичко_възможно_и_дето_се_казва_не_се_терзае_от_
мисълта_за_пропусната_възможност-ще_стискаме_палци...

# 178
  • Мнения: 2 925
Simple Smile Говориш така, сякаш обсъжданата жена ти е близка приятелка.
Макар да е много извън темата, ще ти отговоря защо е добре да се осиновява дете от възрастни родители.
Защото дори за малко (евентуално) му се дава възможност за що-годе нормален живот и материална обезпеченост.
Най-малкото заради това.

Виждала съм 40-годишна родилка, да.
Никъде не съм казала, че жена на тази възраст не трябва да ражда.
И е все пак добра идея да се позанимава малко с деца, да и изцапат къщата...да види как ще се чуства.

Раждането на дете само заради усещането как в теб расте нещо и задоволяването на майчинския инстинкт не го адмирирам.
Човек трябва да си дава сметка за това, че детето е за цял живот, особено ако ще го гледа сам.
С всичките му кусури и радости.

И няма нищо лошо, ако гледането  на дете затормозява някого крайно, той да реши да няма такова.
Предложението тази жена да се завърти около деца не е нито обидно, нито лошо.
Поне според мен.

Жената няма проблем със забременяването ,а със осеменителя:)

А тези пък две неща са много пряко свързани.

Колкото до умирането...там ред няма.
Говоря така ,защото ситуацията и ми е много близка:) И вероятно поради това и въпросната жена я чувствам близка.
Аз също съвсем съзнателно сега на 36г , избрах да бъда майка. Какво 36 ,какво 42?Simple Smile
Е,не съм сама.Сега. Кой знае обаче дали няма да съм сама след година примерно. Просто не се замислям за това. Не искам да имам дете само ,защото всички имат . Почувствах нужда да имам, не мога да обясня това чувство. А освен това почувствах ,че съм готова да бъда майка.  Не знам как се гледа дете, но не изгарям от желание да се уча с чужди деца. Едва ли може да става въпрос за сравнение. Simple Smile Не може да не се справя с нещо с което се справят повечето жени:) И в крайна сметка, ако почувствам ,че имам потребност ще си наема детегледачка, мисля ,ч е е по-добрия вариант от това аз да ставам такава:)

# 179
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не може да не се справя с нещо с което се справят повечето жени:)

Ще цитирам една жена, която много ме впечатли с изказването си:
"Повечето хора просто отглеждат децата си. Не се замислят за това, което им дават като общуване и възпитание."

Тази жена има основание да го каже, тъй като работи изключително с деца...

Колкото за гледането на чужди деца... поне според мен, ако човек би трябвало да е способен да изпита обич и нежност към което и да било дете.

Общи условия

Активация на акаунт