Re: Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 3

  • 107 140
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 36 142
Тест за ЛХ, ФСХ и естрадиол правих на 4-тия ден от МЦ, а за прогестерона на 21-22-рия, т.е. около 7 дни след О, ако изобщо е имало такава. Правих си тест за О в продължение на няколко дни, но втората чертичка беше много бледа...
Гастроентеролога каза, че понякога просто има такива стойности без конкретна причина...
Не съм на високомазнинна диета и се храня изключително внимателно - не консумирам мазни храни, пакетирани и/или консервирани храни, колбаси почти не ям, не пия газирани и подсладени напитки, както и твърд алкохол, не ям бял хляб, всъщност почти не ям хляб и тестени изделия; пазарувам от подбрани ферми, пилешко и яйца купувам само био и т.н. и т.н. да не отегчавам аудиторията с хранителните си навици Simple Smile И като добавим размазващия фитнес режим, би трябвало да имам мерки 90-60-90, но не би...
Тогава, най-вероятно не е имало О.
За калция - ако приемаш много протеин, може това да е причина за по-ниските му нива.
За да се изхвърли неусвоения протеин е нужен калций.
Не приемай еднократни дози по-високи от 20 грама, това е максимума, който тялото може да усвои.
Може и друга да е причината - лекар трябва да прецени.
Ако решиш да приемаш калций е добре да спазваш схема от вида 10 дни прием - 10 почивка.

# 661
  • Мнения: 963
Да, Е2 е висок, трябва да те видят на УЗ, може да има задържан фоликул - добре е да се провери какво се случва.
Високият Е2, може изкуствено да потиска ФСХ.
Хубавото е, че ДХЕА и Тестерона са в нормални граници и това показва, че реагираш добре на ДХЕА /приема/, но и лекар трябва да си каже мнението.
Ще чакам да пишеш  Peace


Денис, бях ти обещала да пиша след прегледа. Док хареса резултатите, каза да не мисля Е2, нямам задържан ф, 2доминантни в ляв Я, добра лигавица и да продължавам с ДХЕА. Аз съм си купила опаковка за 3 месеца и мисля като свърши да не купувам нова. Обмислям инвитро за началото на септември. Пиша го за да не подведа някого да си мисли, че високият Е2 е ок. Така ще имам един месец пауза от ДХЕА преди опита, дано ФСХ продължи да се повлиява.

Пак въпросче към теб - да се бода ли на всеки 3ти ден за да следя нещата или може и да пропусна другия месец? bouquet

# 662
  • София
  • Мнения: 36 142
Да, Е2 е висок, трябва да те видят на УЗ, може да има задържан фоликул - добре е да се провери какво се случва.
Високият Е2, може изкуствено да потиска ФСХ.
Хубавото е, че ДХЕА и Тестерона са в нормални граници и това показва, че реагираш добре на ДХЕА /приема/, но и лекар трябва да си каже мнението.
Ще чакам да пишеш  Peace


Денис, бях ти обещала да пиша след прегледа. Док хареса резултатите, каза да не мисля Е2, нямам задържан ф, 2доминантни в ляв Я, добра лигавица и да продължавам с ДХЕА. Аз съм си купила опаковка за 3 месеца и мисля като свърши да не купувам нова. Обмислям инвитро за началото на септември. Пиша го за да не подведа някого да си мисли, че високият Е2 е ок. Така ще имам един месец пауза от ДХЕА преди опита, дано ФСХ продължи да се повлиява.

Пак въпросче към теб - да се бода ли на всеки 3ти ден за да следя нещата или може и да пропусна другия месец? bouquet
Mоже, причината за по-високите нива на Е2, да са били и двата фоликула, което е по-добрия вариант.
За контролите - ти си преценявай, може и на 2 МЦ Peace след като досега няма проблем, дано да е така  през целия период на приема  Peace

Благодаря, че сподели  Peace Hug

# 663
  • София
  • Мнения: 8
Тест за ЛХ, ФСХ и естрадиол правих на 4-тия ден от МЦ, а за прогестерона на 21-22-рия, т.е. около 7 дни след О, ако изобщо е имало такава. Правих си тест за О в продължение на няколко дни, но втората чертичка беше много бледа...
Гастроентеролога каза, че понякога просто има такива стойности без конкретна причина...
Не съм на високомазнинна диета и се храня изключително внимателно - не консумирам мазни храни, пакетирани и/или консервирани храни, колбаси почти не ям, не пия газирани и подсладени напитки, както и твърд алкохол, не ям бял хляб, всъщност почти не ям хляб и тестени изделия; пазарувам от подбрани ферми, пилешко и яйца купувам само био и т.н. и т.н. да не отегчавам аудиторията с хранителните си навици Simple Smile И като добавим размазващия фитнес режим, би трябвало да имам мерки 90-60-90, но не би...
Тогава, най-вероятно не е имало О.
За калция - ако приемаш много протеин, може това да е причина за по-ниските му нива.
За да се изхвърли неусвоения протеин е нужен калций.
Не приемай еднократни дози по-високи от 20 грама, това е максимума, който тялото може да усвои.
Може и друга да е причината - лекар трябва да прецени.
Ако решиш да приемаш калций е добре да спазваш схема от вида 10 дни прием - 10 почивка.


Много благодаря за отговора!
Не приемам твърде много протеини, храня се балансирано, но ще попия малко калций и малко комбинирани витамини.
Напоследък започнах доста да забравям, изморена съм и концентрацията ми клони към нула... Купих си гинко билоба и я пия от седмица, но все още нямам резултат.

# 664
  • Мнения: 247
Денис, както обещах, ето и останалите резултати от изследванията:

FT4 - 13.43 pmol/l реф. - 12.0 - 22.0

TSH - 1.14 uIU/ml, реф. - 0.27 - 4.2

Пролактин - 289 mIU/l реф. - 102 - 496

Моля те да ги коментираш! Praynig
Имам и друг въпрос, опитвам се да се храня здравословно, не тренирам но ходя много пеша и от нищото ми се трупат килограми, най много в бедрата и ханша, а напоследък и талията, при условие, че винаги тя ми е била слаба. Коремът ми постоянно е надут. За сметка на това пък горната половина на тялото ми е прилично кльощава, виждат се доволно кокали и ребра. Mr. Green
Дали да изследвам и другите хормони на щитовидната жлеза или нещо друго...?
Предварително ти благодаря!

# 665
  • София
  • Мнения: 36 142
Денис, както обещах, ето и останалите резултати от изследванията:

FT4 - 13.43 pmol/l реф. - 12.0 - 22.0

TSH - 1.14 uIU/ml, реф. - 0.27 - 4.2

Пролактин - 289 mIU/l реф. - 102 - 496

Моля те да ги коментираш! Praynig
Имам и друг въпрос, опитвам се да се храня здравословно, не тренирам но ходя много пеша и от нищото ми се трупат килограми, най много в бедрата и ханша, а напоследък и талията, при условие, че винаги тя ми е била слаба. Коремът ми постоянно е надут. За сметка на това пък горната половина на тялото ми е прилично кльощава, виждат се доволно кокали и ребра. Mr. Green
Дали да изследвам и другите хормони на щитовидната жлеза или нещо друго...?
Предварително ти благодаря!
Изследванията са добре.
Прави ли изследване за ИР? - Инсулин + Глюкоза на гладно.
За ЩЖ - ТАТ и МАТ, ако не си изследвала.
Причината може да е и хормонален дисбаланс.

Започни да тренираш  Peace  - влияе много добре на тялото и психиката.

# 666
  • Мнения: 247
Да правих,

Глюкоза - 4,65, реф. 2,8 - 6,1
ТАТ - по-малко от 10,00, реф. по-малко от 115
МАТ - 12, реф. по-малко от 34
Инсулин - 2,7, реф. 2,6 - 24,9

Обикновено лятото тренирам, но сега някак нямам желание, обзела ме е някаква апатия и само си намирам причини да не спортувам. Ще се опитам да се поправя.

Благодаря за отговора! bouquet

# 667
  • София
  • Мнения: 36 142
Да правих,

Глюкоза - 4,65, реф. 2,8 - 6,1
ТАТ - по-малко от 10,00, реф. по-малко от 115
МАТ - 12, реф. по-малко от 34
Инсулин - 2,7, реф. 2,6 - 24,9

Обикновено лятото тренирам, но сега някак нямам желание, обзела ме е някаква апатия и само си намирам причини да не спортувам. Ще се опитам да се поправя.

Благодаря за отговора! bouquet
Изследванията са добре  Peace

# 668
  • Мнения: 247
Денис  bouquet

# 669
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 12
Здравейте! От около година се опитвам да забременея. Направени са цветна снимка и спермограма с перфектни резултати. Имам следните хормонални изследвания:
TSH   2.32   mcIU/ml   0.27 - 4.20
LH   4.07   mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH   7.58   mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Prolactin   319.90   mcIU/ml   Мъже: 86 - 390: Жени: 72 - 511
Изследванията са правени на 3тия ден от цикъла.
 Какви добавки бихте ми препоръчали преди да пристъпим към стимулация с медникаменти? В момента пия М2-тон. Според домашните тестове за овулация, такава няма.

# 670
  • София
  • Мнения: 36 142
Здравейте! От около година се опитвам да забременея. Направени са цветна снимка и спермограма с перфектни резултати. Имам следните хормонални изследвания:
TSH   2.32   mcIU/ml   0.27 - 4.20
LH   4.07   mIU/ml   Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH   7.58   mIU/ml   Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Prolactin   319.90   mcIU/ml   Мъже: 86 - 390: Жени: 72 - 511
Изследванията са правени на 3тия ден от цикъла.
 Какви добавки бихте ми препоръчали преди да пристъпим към стимулация с медникаменти? В момента пия М2-тон. Според домашните тестове за овулация, такава няма.
ТСХ е висок, трябва да е под 2.0
ФСХ е висок, може да е от годините /ако си над 35г./, инцидент или да показва, че нещо пречи на О.
Пролактинът трябва да е около 200-250, следи го - около и след О. се повишава и тогава създава проблем на О.
Добавки - Герикапс, Омега 3, Омега 7, МВИглика, Инозитол, Аргинин, NAC

# 671
  • Мнения: 32
Здравей Denis.
Момичета от друга тема ме посъветваха да се обърна към теб.
Проблемът е, че съм суха.
Предложиха да си взема масло от вечерна иглика.
В момента приемам неофолик мета и агапурин от 3 месеца.
Моля те и за твоето мнение.

# 672
  • София
  • Мнения: 36 142
Здравей Denis.
Момичета от друга тема ме посъветваха да се обърна към теб.
Проблемът е, че съм суха.
Предложиха да си взема масло от вечерна иглика.
В момента приемам неофолик мета и агапурин от 3 месеца.
Моля те и за твоето мнение.
Здравей!
Трябва първо да изследваш някои хормони * и да проследиш О. на УЗ или поне с тестове за О. + БТ + изследвания.
Ще ти посоча добавки, но ако проблема е сериозен, няма да помогнат много, защото ЦС е зависима от нивата на хормоните и О.
Най-общо:
МВИглика
Омега 7
Аргинин, NAC, Инозитол
В-комплекс
Герикапс
Гуаифенезин / активна съставка/
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy-Air-Power-Respiratory-100-Tablets/2103

* ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
Пролактин  на чист ден  / 1-2 дни да не е правен секс и да не са пипани гърдите/
Тестостерон - няма значение деня на МЦ
Прогестерон - на 7 ден след доказана О.

Има вероятност, проблема с ЦС, да е и на психична основа - опитай с някои трикове, които биха те отпуснали. Wink
 

# 673
  • Мнения: 32
Здравей Denis.
Момичета от друга тема ме посъветваха да се обърна към теб.
Проблемът е, че съм суха.
Предложиха да си взема масло от вечерна иглика.
В момента приемам неофолик мета и агапурин от 3 месеца.
Моля те и за твоето мнение.
Здравей!
Трябва първо да изследваш някои хормони * и да проследиш О. на УЗ или поне с тестове за О. + БТ + изследвания.
Ще ти посоча добавки, но ако проблема е сериозен, няма да помогнат много, защото ЦС е зависима от нивата на хормоните и О.
Най-общо:
МВИглика
Омега 7
Аргинин, NAC, Инозитол
В-комплекс
Герикапс
Гуаифенезин / активна съставка/
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy-Air-Power-Respiratory-100-Tablets/2103

* ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
Пролактин  на чист ден  / 1-2 дни да не е правен секс и да не са пипани гърдите/
Тестостерон - няма значение деня на МЦ
Прогестерон - на 7 ден след доказана О.

Има вероятност, проблема с ЦС, да е и на психична основа - опитай с някои трикове, които биха те отпуснали. Wink
 



Благодаря за бързия отговор.

БТ я следя - дори ти си ми коментирала графика и си ми казвала, че изглежда добре.
http://www.babyplan.ru/user/286990-djadaq1/

Тестове за О правя - досега винаги съм виждала положител или 1 ден или 2 дни подред.

Всъщност имам следи по бельото по време на О (преди + тест за О имам повече, а при + тест за О слузта ми става водниста, но така наречената белтъкообразна слуз никога не съм я виждала.

Затова попитах за някакъв вид лубрикант или билка, с който бих могла да я засиля.
А какво ти е мнението за слюнката?

Благодаря отново.


# 674
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Денис записвам се пак с молба за съвет Simple Smile
Какво е удачно да започна да пия
В момента си пия само Леваксина дозата от преди бремеността и омега 3 . Кърмя, но давам и АМ тоест сме на смесенно хранене. Все още нямам първа менструация, но лохите спряха окончателно.
Тази седмица ще отида на контрол при акушерката за да видим дали всичко добре е зарастнало и ще се опитам да си пусна Тсх за да може да се коригира дозата.
Предварително благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт