Re: Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 3

  • 106 951
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 36 047
Денис записвам се пак с молба за съвет Simple Smile
Какво е удачно да започна да пия
В момента си пия само Леваксина дозата от преди бремеността и омега 3 . Кърмя, но давам и АМ тоест сме на смесенно хранене. Все още нямам първа менструация, но лохите спряха окончателно.
Тази седмица ще отида на контрол при акушерката за да видим дали всичко добре е зарастнало и ще се опитам да си пусна Тсх за да може да се коригира дозата.
Предварително благодаря !
Здравей!  Hug
Може да приемаш МВ за бременни и кърмачки и Омега 3 - DHA.
Докато кърмиш, не е желателно да се приемат други добавки.

# 676
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Денис благодаря  Hug

# 677
  • София
  • Мнения: 4 884
Денис, ще съм благодарна за съвет и към мен Hug Всички излседвани хормони са ми абсолютно в норма (писала съм в темата за хормоните и ти така каза). Все пак искам да приемам някакви подсилващи неща хем за лигавица, хем за по-добри яйцеклетки, с оглед на инвитро след няколко месеца, което ще ми се наложи, най-вероятно Rolling Eyes
В момента съм:
неофолик мета 2по 1, Омега 3,6,9- 3табл по 1000мг, мултивитамин 1 табл. , Сорбифер (желязо, защото имам лека Желязодеф.анемия) и 5-6 капки Вигантол (не съм излседвала вит.Д и не знам дали имам недостиг, просто го пия). Какво да добавя?

# 678
  • София
  • Мнения: 36 047
Денис, ще съм благодарна за съвет и към мен Hug Всички излседвани хормони са ми абсолютно в норма (писала съм в темата за хормоните и ти така каза). Все пак искам да приемам някакви подсилващи неща хем за лигавица, хем за по-добри яйцеклетки, с оглед на инвитро след няколко месеца, което ще ми се наложи, най-вероятно Rolling Eyes
В момента съм:
неофолик мета 2по 1, Омега 3,6,9- 3табл по 1000мг, мултивитамин 1 табл. , Сорбифер (желязо, защото имам лека Желязодеф.анемия) и 5-6 капки Вигантол (не съм излседвала вит.Д и не знам дали имам недостиг, просто го пия). Какво да добавя?
След като изпиеш Омега 3-6-9, я замени само с Омега 3 и включи МВИглика, Герикапс / приема се по схема/, Омега 7 / трябва да е от морски зърнастец/, Инозитол, Аргинин, NAC, CoQ10, вит. Е, вит. С, вит.В група, Астаксантин.
За вит.Д - добре е да изследваш серумните му нива , както и Калция.
Забелязахме, че когато има вит. Д дефицит и се приема допълнително вит. Д, нивата на калция се повишават, а това не е много добре.
Ще чакам да ми пишеш, ако пуснеш контроли  Peace

# 679
  • Мнения: 181
Имам въпрос!
Някъде в интернет четох, че маслото от вечерна иглика се пие само до Овулация, защото ако се получи бременност, имало възможност за контракции в матката, причинени от маслото. Аз го започнах заедно с началото на менструацията и го пих до овулация, но се чудя сега какво да пия. Взех си ленено масло в бутилка (за салати), имам и Омега 3-6-9. Не знам обаче дали не е редно да го продължа. Даже сега изпих едно хапченце. Сякаш много добре ми повилия на кожата, изчисти ми се няколко дни след като започнах да го пия, а сега пак видях пъпка.
Дали ще ми навреди, ако продължа да го пия? Влияе ли на прогестерона? Ако да, дали не е по-добре нищо да не приемам, освен Инофолика и Л-тироксина?

# 680
  • София
  • Мнения: 36 047
Имам въпрос!
Някъде в интернет четох, че маслото от вечерна иглика се пие само до Овулация, защото ако се получи бременност, имало възможност за контракции в матката, причинени от маслото. Аз го започнах заедно с началото на менструацията и го пих до овулация, но се чудя сега какво да пия. Взех си ленено масло в бутилка (за салати), имам и Омега 3-6-9. Не знам обаче дали не е редно да го продължа. Даже сега изпих едно хапченце. Сякаш много добре ми повилия на кожата, изчисти ми се няколко дни след като започнах да го пия, а сега пак видях пъпка.
Дали ще ми навреди, ако продължа да го пия? Влияе ли на прогестерона? Ако да, дали не е по-добре нищо да не приемам, освен Инофолика и Л-тироксина?
МВИглика,  ако се приема след О. подпомага синтеза на прогестерон - но, ти си прецени, ако искаш се консултирай с лекар.
Лененото масло е много богато на фитоестрогени, а те може да са опасни /най-общо са причина за разрастване на тъканите: миоми, хиперплазия на МЛ, ЕМ, рак и т.н./
Омега 3-6-9: омега 3 е полезна, омега 6 - зависи от какво е, ако е рапица или слънчогледово олио е повече вредна, отколкото полезна / БГ-кухня е богата на тази мазнина - най-общо, причинява възпаления/, омега 9 е  напр. зехтина, който е много полезен.

# 681
  • София
  • Мнения: 4 884
Денис, ще съм благодарна за съвет и към мен Hug Всички излседвани хормони са ми абсолютно в норма (писала съм в темата за хормоните и ти така каза). Все пак искам да приемам някакви подсилващи неща хем за лигавица, хем за по-добри яйцеклетки, с оглед на инвитро след няколко месеца, което ще ми се наложи, най-вероятно Rolling Eyes
В момента съм:
неофолик мета 2по 1, Омега 3,6,9- 3табл по 1000мг, мултивитамин 1 табл. , Сорбифер (желязо, защото имам лека Желязодеф.анемия) и 5-6 капки Вигантол (не съм излседвала вит.Д и не знам дали имам недостиг, просто го пия). Какво да добавя?
След като изпиеш Омега 3-6-9, я замени само с Омега 3 и включи МВИглика, Герикапс / приема се по схема/, Омега 7 / трябва да е от морски зърнастец/, Инозитол, Аргинин, NAC, CoQ10, вит. Е, вит. С, вит.В група, Астаксантин.
За вит.Д - добре е да изследваш серумните му нива , както и Калция.
Забелязахме, че когато има вит. Д дефицит и се приема допълнително вит. Д, нивата на калция се повишават, а това не е много добре.
Ще чакам да ми пишеш, ако пуснеш контроли  Peace

Денис, много благодаря за бързия отговор, ще излседвам вит Д и калций Peace
Да разбирам, че препоръчваш да се взима само Омега 3, а не комплексния вариант 3,6,9 и то омегата да не е от ленено масло, а от рибено? Аз в момента взимам това:
http://apteka.framar.bg/30028180/%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0- … 0-webber-naturals

Също да те питам, от изброените Герикапс нали е А+Е , отделно също си написала вит.Е, т.е. и двете неща? А този Аргинин същото ли е като Л-Аргинин или не  Embarassed

Благодаря предварително bouquet

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 13:17 от Buena esperanza

# 682
  • София
  • Мнения: 36 047
Скрит текст:
Денис, ще съм благодарна за съвет и към мен Hug Всички излседвани хормони са ми абсолютно в норма (писала съм в темата за хормоните и ти така каза). Все пак искам да приемам някакви подсилващи неща хем за лигавица, хем за по-добри яйцеклетки, с оглед на инвитро след няколко месеца, което ще ми се наложи, най-вероятно Rolling Eyes
В момента съм:
неофолик мета 2по 1, Омега 3,6,9- 3табл по 1000мг, мултивитамин 1 табл. , Сорбифер (желязо, защото имам лека Желязодеф.анемия) и 5-6 капки Вигантол (не съм излседвала вит.Д и не знам дали имам недостиг, просто го пия). Какво да добавя?
След като изпиеш Омега 3-6-9, я замени само с Омега 3 и включи МВИглика, Герикапс / приема се по схема/, Омега 7 / трябва да е от морски зърнастец/, Инозитол, Аргинин, NAC, CoQ10, вит. Е, вит. С, вит.В група, Астаксантин.
За вит.Д - добре е да изследваш серумните му нива , както и Калция.
Забелязахме, че когато има вит. Д дефицит и се приема допълнително вит. Д, нивата на калция се повишават, а това не е много добре.
Ще чакам да ми пишеш, ако пуснеш контроли  Peace

Денис, много благодаря за бързия отговор, ще излседвам вит Д и калций Peace
Да разбирам, че препоръчваш да се взима само Омега 3, а не комплексния вариант 3,6,9 и то омегата да не е от ленено масло, а от рибено? Аз в момента взимам това:
http://apteka.framar.bg/30028180/%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0- … 0-webber-naturals

Също да те питам, от изброените Герикапс нали е А+Е , отделно също си написала вит.Е, т.е. и двете неща?

Благодаря предварително bouquet

Този продукт съдържа Рибено Масло и ленено масло. Изпий си го, но след това приемай само РМ - омега 3.
Герикапс е вит.А +Е, но той се приема само 10 дни от МЦ, през останалото време е добре да се приема вит. Е / т.н. витамин на плодовитостта, много е полезен/

# 683
  • Мнения: 181
Денис, Господ здраве да ти дава! Ти си ангелът на този форум.
Спирам го това ленено масло и без това не ми харесва на вкус. Ще си продължавам вечерната иглика.
Омегата 3-6-9 е от от ленено, рибено и масло от пореч. Има още някакви киселини, но нищо не ми говорят като имена. На фирмата Джеймисън е.

# 684
  • София
  • Мнения: 36 047
Денис, Господ здраве да ти дава! Ти си ангелът на този форум.
Спирам го това ленено масло и без това не ми харесва на вкус. Ще си продължавам вечерната иглика.
Омегата 3-6-9 е от от ленено, рибено и масло от пореч. Има още някакви киселини, но нищо не ми говорят като имена. На фирмата Джеймисън е.
Марката е много добра, а маслото от пореч е много полезно за кожата - АД, екземи и т.н.
Лененото си го изпий - по 1 на ден и компенсирай с РМ-Омега 3, но повече не вземай от него  Peace

# 685
  • Мнения: 121
Денис, много моля да погледнеш случая ми с ТСХ, защото малко се притесних и не знам какво да правя или да не правя...

ето и моята сагичка с ТСХ:

1. 14.12.2015 резултат 5,02 реф. 0,27 - 4,2 (месец и половина след мисед и почивка от еутирокс)
назначен 25мкг Еутирокс

2. 29.01.2016 (ден 46) резултат 2,06 реф. 0,27 - 4,2 (на фона на 25мкг)
назначен еутирокс: ден 50мкг, ден 25мкг (37,5мкг средно)

3. 17.03.2016 (ден 48) резултат 2,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 37,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 75мкг, ден 50мкг (62,5 мкг средно)

4. 10.05.2016 (ден 54) резултат 3,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 62,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 100мкг, ден 75мкг (87,5 мкг средно)

(при 3. и 4. обяснението на Начев за покачването беше, че или имам проблем с усвояването в тънките черва, или автоимунния процес е в активна фаза, или поне това разбрах)

5. 04.07.2016 (ден 55) резултат 0,38 реф 0,3 - 4 (на фона на 87,5 средно)
назначен еутирокс 75мкг.

(тук начев буквално тичаше, когато се върна да ми погледне резултата и предполагам, че може да е допуснал грешка от бързане)

сега... очевидно съм близо до долна граница, а дозата е с 12,5 по-ниска от предната, при която със свалила тсх с повече от 3 единици. Ако покачването е било заради активация на автоимунния процес, то според мен вече затихва. Притеснявам се да не предозирам със 75мкг и се чудя дали да не отида на второ мнение или Начев пак да ми погледне случая когато е по-спокоен. Ти какво можеш да ме посъветваш? Дали пък 75мкг са си ОК?

# 686
  • София
  • Мнения: 36 047
Денис, много моля
Скрит текст:
да погледнеш случая ми с ТСХ, защото малко се притесних и не знам какво да правя или да не правя...

ето и моята сагичка с ТСХ:

1. 14.12.2015 резултат 5,02 реф. 0,27 - 4,2 (месец и половина след мисед и почивка от еутирокс)
назначен 25мкг Еутирокс

2. 29.01.2016 (ден 46) резултат 2,06 реф. 0,27 - 4,2 (на фона на 25мкг)
назначен еутирокс: ден 50мкг, ден 25мкг (37,5мкг средно)

3. 17.03.2016 (ден 48) резултат 2,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 37,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 75мкг, ден 50мкг (62,5 мкг средно)

4. 10.05.2016 (ден 54) резултат 3,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 62,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 100мкг, ден 75мкг (87,5 мкг средно)

(при 3. и 4. обяснението на Начев за покачването беше, че или имам проблем с усвояването в тънките черва, или автоимунния процес е в активна фаза, или поне това разбрах)

5. 04.07.2016 (ден 55) резултат 0,38 реф 0,3 - 4 (на фона на 87,5 средно)
назначен еутирокс 75мкг.

(тук начев буквално тичаше, когато се върна да ми погледне резултата и предполагам, че може да е допуснал грешка от бързане)

сега... очевидно съм близо до долна граница, а дозата е с 12,5 по-ниска от предната, при която със свалила тсх с повече от 3 единици. Ако покачването е било заради активация на автоимунния процес, то според мен вече затихва. Притеснявам се да не предозирам със 75мкг и се чудя дали да не отида на второ мнение или Начев пак да ми погледне случая когато е по-спокоен. Ти какво можеш да ме посъветваш? Дали пък 75мкг са си ОК?
Потърси второ мнение, дозата ти е висока.
Според мен, първите две дози са били най-подходящи.  Много добре си реагирала и не е трябвало да я променя.
Когато дозата не е подходяща, ЩЖ реагира непредсказуемо и другото е, че и трябва време.
ТСХ не трябва да пада под 0,2.
Не се притеснявай - това се коригира.
Ще чакам да ми пишеш  Peace

# 687
  • Мнения: 200
Здравейте и от мен,
аз съм новичка и имам нужда от съвет. Ние сме с мъжки фактор и за ММ си има изписани добавки и той си ги пие. При мен единственото, което не ми е наред са NK клетките /безумно високи са/ и сега ми предстои второ вливане на интралипид. Въпроса е, че моята лекарка не ми е предписвала добавки и витамини, освен Неофолик, който си пия от доста време. Мислите ли, че е добре да започна да взимам витамин Ц, масло от ВИ /може да помогне на човечетата да стигнат до целта/ и Геритамин /или само витамин Е/.
Много ще съм благодарна за малко помощ  Confused

# 688
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз също щях да съм много щастлива, ако има добавка за намаляване на НК< защото и при мен са адкси високи, и не мога да разбера от какво Cry Изследвах се за сто неща, в лабораторията ме гледат като някаква хипохондричка Rolling Eyes И не се открива никакъв вирус или бактерия никъде (по всички дъпки в тялото са ми бръкнали Mr. Green) Пия големи дози Омега, за които четох в чужди сайтове, че намаляват НК (то нали самия Интарлипид и ОМега всъщност).

# 689
  • София
  • Мнения: 36 047
Интралипид-а са ЕМК :
Линолова киселина (LA)
Омега-6
Алфа-линоленова киселина (ALA),
Омега-3 
Или може да приемате: омега 3, АЛА / като по-добра форма е R-ALA/, Масло от вечерна иглика / омега 6/ и ... ето още една причина МВИ да се приема след О. / за което постоянно водим спорове/ Wink
Лецитин - също.

Общи условия

Активация на акаунт