Re: Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 3

  • 106 826
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 615
Denis, много ме вълнува и мен темата с НК клетките.

Поръчах си ето тази Омега 3 от iherbs - Мисля да приемам по 1 лъжичка на ден от нея. Дали е достатъчно?

Вечерна иглика имам такава: http://apteka.framar.bg/30033347/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE- … D0%B3%D0%B0%D1%80

Може ли да ми кажеш как се приема за НК клетки? След овулация? По колко се пие? Има ли някакви противопоказания или взаимодействия? Пия Аспирин протект, селен, лимфомиозот, л-тироксин, вливам интралипид...

Хормоналните ми изследвания са:

Много благодаря за съветите и невероятната помощ, която оказваш!!!  bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 16:57 от Terry8

# 691
  • София
  • Мнения: 35 957
Denis, много ме вълнува и мен темата с НК клетките.

Поръчах си ето тази Омега 3 от iherbs - Carlson Labs, The Very Finest Fish Oil, Natural Lemon Flavor, 16.9 fl oz (500 ml)  Peace  Мисля да приемам по 1 лъжичка на ден от нея. Дали е достатъчно?

Вечерна иглика имам такава: http://apteka.framar.bg/30033347/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE- … D0%B3%D0%B0%D1%80
Може ли да ми кажеш как се приема за НК клетки? След овулация? По колко се пие? Има ли някакви противопоказания или взаимодействия? Пия Аспирин протект, селен, лимфомиозот, л-тироксин, вливам интралипид...
Хормоналните ми изследвания са:
Много благодаря за съветите и невероятната помощ, която оказваш!!!  bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet

Ще помоля пишещите в темата да не пускат линкове от iherb - когато минават през БГ-мама се зареждат с натрапени кодове.
Достатъчно е само името на продукта.
Предварително, Благодаря.

Terry8, тази омега е много хубава - приема се по 1чл, след хранене. И повече да приемаш, не е проблем - аз ползвам сл. и много често наливам повече от чл. С чл, за да я напълня добре, все разливам Simple Smile
За МВИ - по 5 капс/дневно, след хранене, на 2-3 приема, може с омега 3 на един прием.

# 692
  • Мнения: 200
Интралипид-а са ЕМК :
Линолова киселина (LA)
Омега-6
Алфа-линоленова киселина (ALA),
Омега-3  
Или може да приемате: омега 3, АЛА / като по-добра форма е R-ALA/, Масло от вечерна иглика / омега 6/ и ... ето още една причина МВИ да се приема след О. / за което постоянно водим спорове/ Wink
Лецитин - също.


Сърдечни благодарности за отговора  bouquet
Само не разбрах за МВИ, след О., но за колко време или до кога се пие, също и колко е дневната доза ?  newsm78

# 693
  • София
  • Мнения: 35 957
Скрит текст:
Интралипид-а са ЕМК :
Линолова киселина (LA)
Омега-6
Алфа-линоленова киселина (ALA),
Омега-3  
Или може да приемате: омега 3, АЛА / като по-добра форма е R-ALA/, Масло от вечерна иглика / омега 6/ и ... ето още една причина МВИ да се приема след О. / за което постоянно водим спорове/ Wink
Лецитин - също.
Сърдечни благодарности за отговора  bouquet
Само не разбрах за МВИ, след О., но за колко време или до кога се пие, също и колко е дневната доза ?  newsm78
МВИ се приема постоянно - от М до М, като на 2-3 МЦ е добре да се направи почивка 15-20 дни.
ПДД 2500-2600мг/дн.
За МВИ - аз съм на мнение, че трябва да се приема постоянно, но момичетата четат и Интернет, че не трябва да се приема след О. Причината е, че дози над 3000мг разреждат малко кръвта / което пък е само в плюс при имунологичните проблеми/

# 694
  • Мнения: 200
Много, много благодаря ...  Hug
Още тази вечер се зареждам с всичко необходимо и дано и с вливките ги преборим тия клетки  Praynig

# 695
  • Мнения: 111
Момичета, въпрос за тези с повече опит-сутрунта преди изследване на ТСХ, приема ли се еутирокса или съвсем на гладно и безмедикаментно се изследва?

# 696
  • София
  • Мнения: 35 957
Момичета, въпрос за тези с повече опит-сутрунта преди изследване на ТСХ, приема ли се еутирокса или съвсем на гладно и безмедикаментно се изследва?
Не.
Изпиваш го след като ти вземат кръв.

# 697
  • Мнения: 1 285
някъде бях чела,че ензимите успешно се справят със повишените НК клетки,за съжаление не мога да открия статията,ако бъркам моля Денис да ме поправи  Heart Eyes

# 698
  • Мнения: 247
Денис, имам въпроси относно съчетаването на добавки.
Тъй като сутрин пия хил. к-на, след 30 мин колаген, след 20 мин. кафе, къде да вместя пчелното млечице?

Останалите добавки, които приемам са:

сутрин - Вит Ц по време на хр.
на обяд - фолиева к-на, омега 3, омега 7, биоастин, мултивитамини - на един прием след хр.
вечер - цинк и селен на гладно.

Очаквам да пристигнат НАК, аргинин и инозитол, но как да ги съчетая с останалите добавки?

# 699
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Момичета,от около седмица пия инозитол,НАК и Л-аргинин и ме боли корема,стои като топка,някой имал ли е такъв проблем?

# 700
  • София
  • Мнения: 35 957
Денис, имам въпроси относно съчетаването на добавки.
Тъй като сутрин пия хил. к-на, след 30 мин колаген, след 20 мин. кафе, къде да вместя пчелното млечице?

Останалите добавки, които приемам са:

сутрин - Вит Ц по време на хр.
на обяд - фолиева к-на, омега 3, омега 7, биоастин, мултивитамини - на един прием след хр.
вечер - цинк и селен на гладно.

Очаквам да пристигнат НАК, аргинин и инозитол, но как да ги съчетая с останалите добавки?
Инозитол, Аргинин и NAC  - на гладно с вода, като Инозитол се приема 1 час преди или 2 часа след кафето. / винаги ми е бил много проблемен този инозитол и на мен - заради кафето Wink/
На гладно, означава поне час преди хранене.
ХК я премести някъде през деня и така ще може да приемаш първо: Инозитол, Аргинин и NAC - 40 мин - колаген - и след това си изпий кафето. Пий ги с повече вода за да се усвояват по-бързо.
1 час преди обяда изпий ХК Peace

# 701
  • Мнения: 247
Благодаря ти Денис, а пчелното млечице преди всички добавки ли да бъде или след тях? bouquet

# 702
  • София
  • Мнения: 35 957
Благодаря ти Денис, а пчелното млечице преди всички добавки ли да бъде или след тях? bouquet
Трябва да е на гладно - може между храненията, което означава 1 час преди или 2 часа след хранене.

# 703
  • Мнения: 121
Връщам се от второ мнение при д-р М. Лазарова. Дозата е подходяща и няма риск да предозирам, според нея.

Денис, много моля
Скрит текст:
да погледнеш случая ми с ТСХ, защото малко се притесних и не знам какво да правя или да не правя...

ето и моята сагичка с ТСХ:

1. 14.12.2015 резултат 5,02 реф. 0,27 - 4,2 (месец и половина след мисед и почивка от еутирокс)
назначен 25мкг Еутирокс

2. 29.01.2016 (ден 46) резултат 2,06 реф. 0,27 - 4,2 (на фона на 25мкг)
назначен еутирокс: ден 50мкг, ден 25мкг (37,5мкг средно)

3. 17.03.2016 (ден 48) резултат 2,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 37,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 75мкг, ден 50мкг (62,5 мкг средно)

4. 10.05.2016 (ден 54) резултат 3,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 62,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 100мкг, ден 75мкг (87,5 мкг средно)

(при 3. и 4. обяснението на Начев за покачването беше, че или имам проблем с усвояването в тънките черва, или автоимунния процес е в активна фаза, или поне това разбрах)

5. 04.07.2016 (ден 55) резултат 0,38 реф 0,3 - 4 (на фона на 87,5 средно)
назначен еутирокс 75мкг.

(тук начев буквално тичаше, когато се върна да ми погледне резултата и предполагам, че може да е допуснал грешка от бързане)

сега... очевидно съм близо до долна граница, а дозата е с 12,5 по-ниска от предната, при която със свалила тсх с повече от 3 единици. Ако покачването е било заради активация на автоимунния процес, то според мен вече затихва. Притеснявам се да не предозирам със 75мкг и се чудя дали да не отида на второ мнение или Начев пак да ми погледне случая когато е по-спокоен. Ти какво можеш да ме посъветваш? Дали пък 75мкг са си ОК?
Потърси второ мнение, дозата ти е висока.
Според мен, първите две дози са били най-подходящи.  Много добре си реагирала и не е трябвало да я променя.
Когато дозата не е подходяща, ЩЖ реагира непредсказуемо и другото е, че и трябва време.
ТСХ не трябва да пада под 0,2.
Не се притеснявай - това се коригира.
Ще чакам да ми пишеш  Peace

# 704
  • София
  • Мнения: 35 957
Връщам се от второ мнение при д-р М. Лазарова. Дозата е подходяща и няма риск да предозирам, според нея.
Скрит текст:
Денис, много моля
Скрит текст:
да погледнеш случая ми с ТСХ, защото малко се притесних и не знам какво да правя или да не правя...

ето и моята сагичка с ТСХ:

1. 14.12.2015 резултат 5,02 реф. 0,27 - 4,2 (месец и половина след мисед и почивка от еутирокс)
назначен 25мкг Еутирокс

2. 29.01.2016 (ден 46) резултат 2,06 реф. 0,27 - 4,2 (на фона на 25мкг)
назначен еутирокс: ден 50мкг, ден 25мкг (37,5мкг средно)

3. 17.03.2016 (ден 48) резултат 2,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 37,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 75мкг, ден 50мкг (62,5 мкг средно)

4. 10.05.2016 (ден 54) резултат 3,6 реф. 0,3 - 4 (на фона на 62,5мкг средно)
назначен еутирокс: ден 100мкг, ден 75мкг (87,5 мкг средно)

(при 3. и 4. обяснението на Начев за покачването беше, че или имам проблем с усвояването в тънките черва, или автоимунния процес е в активна фаза, или поне това разбрах)

5. 04.07.2016 (ден 55) резултат 0,38 реф 0,3 - 4 (на фона на 87,5 средно)
назначен еутирокс 75мкг.

(тук начев буквално тичаше, когато се върна да ми погледне резултата и предполагам, че може да е допуснал грешка от бързане)

сега... очевидно съм близо до долна граница, а дозата е с 12,5 по-ниска от предната, при която със свалила тсх с повече от 3 единици. Ако покачването е било заради активация на автоимунния процес, то според мен вече затихва. Притеснявам се да не предозирам със 75мкг и се чудя дали да не отида на второ мнение или Начев пак да ми погледне случая когато е по-спокоен. Ти какво можеш да ме посъветваш? Дали пък 75мкг са си ОК?
Потърси второ мнение, дозата ти е висока.
Според мен, първите две дози са били най-подходящи.  Много добре си реагирала и не е трябвало да я променя.
Когато дозата не е подходяща, ЩЖ реагира непредсказуемо и другото е, че и трябва време.
ТСХ не трябва да пада под 0,2.
Не се притеснявай - това се коригира.
Ще чакам да ми пишеш  Peace
Дано да е така - пусни контрола след 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт