Re: Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 3

  • 106 706
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 129
Аз преди месец имах проблем със щитовидната и говорих с двама ендокринолози. На жлезата трябва да и се дадат 2 месеца толеранс, за да се види истинското и състояние след терапия или нещо, което я провокира (като АРТ например). Тогава и на мен ми казаха - след 1 месец контрола. При теб след първия месец от началната терапия е имало понижение на ТСХ. Може би е трябвало да изчакаш още 1 месец на същата доза и давидиш тогава резултата. Предполага, че е щял да бъде в норма. Аз бих сменила лекаря.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 884
Денис, отново ще помоля за помощ Hug След съветите, които ми даде и изброените добавки, реших да си купя следните (нямам финансовата възможност да взема и пия всики, затова избрах само тези). Ще се радвам да ми кажеш дали дозировката, която приемам е ок или като приеми как да ги разпредя (сутрин след закуска и вечер след храна или?)

Conception for her – 1табл. (с Инозитол и Аргинин в него)
Вит.Е 100мг – 2 табл
Герикапс - 2 по 1
Коензим + Б комплекс - 2 по 1
Неофолик мета - 2табл
МВИглика  - 5капс
Omega 3 – 3 по 1000
L-arginin -2 по 1

Благодаря много bouquet

# 707
  • София
  • Мнения: 35 894
Денис, отново ще помоля за помощ Hug След съветите, които ми даде и изброените добавки, реших да си купя следните (нямам финансовата възможност да взема и пия всики, затова избрах само тези). Ще се радвам да ми кажеш дали дозировката, която приемам е ок или като приеми как да ги разпредя (сутрин след закуска и вечер след храна или?)

1. Conception for her – 1табл. (с Инозитол и Аргинин в него)
2. Вит.Е 100мг – 2 табл
3. Герикапс - 2 по 1
4. Коензим + Б комплекс - 2 по 1
5. Неофолик мета - 2табл
6. МВИглика  - 5капс
7. Omega 3 – 3 по 1000
8. L-arginin -2 по 1

Благодаря много bouquet
1. колко Инозитол и Аргинин съдържа?, трябва да се приемат:
Инозитол 2х2 грама / 2х2000мг/ и Аргинин 2х500мг.
Приемат се  на гладно, поне 1 час преди и 2 часа след кафе / за инозитола/
2. приема се след хранене, когато приемаш Герикапс, не го пиеш
3. след хранене, приема се от 2-4 ден на МЦ, за 10 дни, 2х1, като 1МЦ се пие / само 10 дни/ - 1-2-3 МЦ се почива. Когато почиваш пиеш вит.Е
4. след хранене
5. след хранене
6. след хранене
7. след хранене
8. на гладно с вода, 2х500мг.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 884
Много благодаря bouquet

# 709
  • Мнения: 969
Denis, търсих назад информация по моя въпрос, но не намерих. Та да те питам. Бременна съм 19 г.с. Считам, че са ни нужни допълнителни витамини! Пия фолиева киселина, магнезий( диаспорал, прахчета от лекар предписано), аспирин протект (от лекарите), витамин д3 и омега 3. Достатъчно ли е за бебето и за мен?
Гледам, че в комбинираните витамини има и йод?
И ако знаеш (или друга мила съфорумка) как да си вдигна хемоглобина? Червеното цвекло ми докарва разстройство, та хапвам ограничено от него.
Благодаря предварително!  Peace

# 710
  • In transit
  • Мнения: 11 763
За хемоглобина- яж дреболии...черен дроб, сърца, език, мидите също са богати на желязо. Може да си приготвяш домашен пастет примерно.  Peace

# 711
  • Мнения: 969
Mikkey, благодаря за съвета.  Peace
Сърца и език хапвам, дано помагат! Само да отбележа, че черният дроб е силно непрепоръчителен за бременни, пишат го наравно с меките, непастьоризирани сирена, синьо сирене, сурова риба, сурово-сушени колбаси, големите хищни риби( заради опасността от наличие на олово).  Hug

# 712
  • Мнения: 181
Възможно ли е от Вечерната Иглика да ми се появи тъмна линия на корема - от пъпа надолу до бельото? Shocked Shocked Shocked Shocked  Днес докато се къпах я забелязах. Досега не съм имала такова нещо. Рових да прочета за тази линия, но се появява само при жени в напреднала бременност, а аз все още дори не съм имала закъснение на цикъла, а и малко вероятно да съм бременна, предвид ниските нива на прогестерона (37). Тя нали се дължи на някакви хормонални промени, значи е възможно да се появи и при небременни жени, а маслото от вечерна иглика влияе на хормоните, та затова си мисля, че евентуално е от него.

# 713
  • Мнения: 29
Здравей Денис, пия CoQ10 на Допелхерц 2 пъти по 2 капсули на ден и фолиева киселина-Folacid на Healthy Life по 1 табл. Притеснява ме, че CoQ10 е с витамини и не знам дали не превишавам ПДД.http://www.doppelherz.bg/produkti/vsichki-produkti/dopelkhertc-a … 0-v-vitamini.html

# 714
  • София
  • Мнения: 35 894
Здравей Денис, пия CoQ10 на Допелхерц 2 пъти по 2 капсули на ден и фолиева киселина-Folacid на Healthy Life по 1 табл. Притеснява ме, че CoQ10 е с витамини и не знам дали не превишавам ПДД.http://www.doppelherz.bg/produkti/vsichki-produkti/dopelkhertc-a … 0-v-vitamini.html

Нищо не превишаваш -   дозите в 1 капс.  са като за деца.
CoQ10 е форма, която се усвоява 50% или от 50мг, ще усвоиш 25мг, а за подпомагане на репродуктивната функция, се приема 100мг форма ubiquinol или ако е форма ubiquinone, каквато е твоята - 200мг Peace

# 715
  • Мнения: 29
Здравей Денис, пия CoQ10 на Допелхерц 2 пъти по 2 капсули на ден и фолиева киселина-Folacid на Healthy Life по 1 табл. Притеснява ме, че CoQ10 е с витамини и не знам дали не превишавам ПДД.http://www.doppelherz.bg/produkti/vsichki-produkti/dopelkhertc-a … 0-v-vitamini.html

Нищо не превишаваш -   дозите в 1 капс.  са като за деца.
CoQ10 е форма, която се усвоява 50% или от 50мг, ще усвоиш 25мг, а за подпомагане на репродуктивната функция, се приема 100мг форма ubiquinol или ако е форма ubiquinone, каквато е твоята - 200мг Peace
Много ти благодаря за отговора. А от вит.Е, вит. С и вит. В комплекс Депо на Допелхерц  допълнително по колко на ден мога да премам аз и ММ. Също така ще си взема Омега 3, защото тук прочетох че се пие с CoQ10. Вит.Е, С и Омега 3 все още не съм си избрала, можеш ли да ми препоръчаш, но да ги има в Бг или да си купя от аптеката.

# 716
  • София
  • Мнения: 35 894
Скрит текст:
Здравей Денис, пия CoQ10 на Допелхерц 2 пъти по 2 капсули на ден и фолиева киселина-Folacid на Healthy Life по 1 табл. Притеснява ме, че CoQ10 е с витамини и не знам дали не превишавам ПДД.http://www.doppelherz.bg/produkti/vsichki-produkti/dopelkhertc-a … 0-v-vitamini.html

Нищо не превишаваш -   дозите в 1 капс.  са като за деца.
CoQ10 е форма, която се усвоява 50% или от 50мг, ще усвоиш 25мг, а за подпомагане на репродуктивната функция, се приема 100мг форма ubiquinol или ако е форма ubiquinone, каквато е твоята - 200мг Peace
Много ти благодаря за отговора. А от вит.Е, вит. С и вит. В комплекс Депо на Допелхерц  допълнително по колко на ден мога да премам аз и ММ. Също така ще си взема Омега 3, защото тук прочетох че се пие с CoQ10. Вит.Е, С и Омега 3 все още не съм си избрала, можеш ли да ми препоръчаш, но да ги има в Бг или да си купя от аптеката.
Ще ти напиша дневните дози, а ти си ги пресмятай:
вит. Е -  400IU
http://apteka.framar.bg/30012105/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC% … %BC%D0%B3-100-gnc
вит. С - 500мг
http://silata.com/nature-s-way-vitamin-c-500-amp-bioflavonoids-500-mg-100-caps
В-комплекс
https://www.silabg.com/bg/9198-SOLGAR-Vitamin-BComplex-Vitamin-C-100-Tabs-.html
За Омега 3 - 1500мг/дн / като се гледа колко е EPA и DHA/
http://shop.bb-team.org/now-foods-omega-3
 

# 717
  • Мнения: 969
Denis, отново да те попитам
Denis, търсих назад информация по моя въпрос, но не намерих. Та да те питам. Бременна съм 19 г.с. Считам, че са ни нужни допълнителни витамини! Пия фолиева киселина, магнезий( диаспорал, прахчета от лекар предписано), аспирин протект (от лекарите), витамин д3 и омега 3. Достатъчно ли е за бебето и за мен?
Гледам, че в комбинираните витамини има и йод?
И ако знаеш (или друга мила съфорумка) как да си вдигна хемоглобина? Червеното цвекло ми докарва разстройство, та хапвам ограничено от него.
Благодаря предварително!  Peace

# 718
  • София
  • Мнения: 35 894
Denis, отново да те попитам
Denis, търсих назад информация по моя въпрос, но не намерих. Та да те питам. Бременна съм 19 г.с. Считам, че са ни нужни допълнителни витамини! Пия фолиева киселина, магнезий( диаспорал, прахчета от лекар предписано), аспирин протект (от лекарите), витамин д3 и омега 3. Достатъчно ли е за бебето и за мен?
Гледам, че в комбинираните витамини има и йод?
И ако знаеш (или друга мила съфорумка) как да си вдигна хемоглобина? Червеното цвекло ми докарва разстройство, та хапвам ограничено от него.
Благодаря предварително!  Peace
При бременност, може да се приемат: Омега 3 - DHA, МВ за бременни, Коластра, ПроБ - за всичко друго, след консултация с лекар.
Препарат за повишаване нивата на хемоглобина, може да назначи само лекар.
Храните, които могат да помогнат:
- червени меса
- сокове - червено цвекло, червена чушка, ябълки, портокали, мандарини, грозде
- смокини, банани, ягоди
- яйца
- броколи, зеле, карфиол
какао
меласа
морски дарове
риба

# 719
  • Мнения: 969
Сърдечно ти благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт