Цветарки на помощ! Кое е това цвете?

  • 3 712
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Мили цветарки,

Кое е това цвете с червените цветове на снимката? Много обичаше вода и слънце! Ама много ви казвам! Повече от всички други, а аз гледам много цветя в апартамента! Който го познава, моля, от все сърце да ми каже, кое е! То правеше стаята ми красива и радваше душата ми. Ама наистина, без майтап! Всяка сутрин се будех и си го поглеждах, а на лицето ми цъфваше една жизнерадостна, тъпа усмивка дето и аз не знам, от къде избиваше винаги. Сега ми е много мъчно, че се простих с най-любимото си саксийно цвете. Започна да умира бавно, но упорито. И аз не знам защо. Аз много се грижех за него. Поливах го обилно, а то много се радваше на водата и яркото слънце на балкона. Реших, че е голямо за сксията си вече и го пресадих в по-голяма. Реших, че с това съм го обезпокоила някак, но ще се възстанови, но уви. Може просто да е дошъл сезона му на покой, както след това четох за хибискусите. Обаче аз от незнание, като напълно умря, взех та извадих корена и като прочетох, че можело и да е изпаднало в период на зимен покой, щях да се гръмна. После се заблудих, че е блатна ружа (вид хибискус), купих си веднага с такава радост, че ви е бедна фантазията, ама като ми го докараха, видях, че не е същото, но хибискусите са 200 вида, пък то може и да не е хибискус изобщо.  Cry
Само с тази снимка разполагам. То е с яйцевидни, гладки, тъмничко зелени листа, а формата на цъфтежа е сравнително голяма камбанка, но не огромна, обърната нагоре т.е. не виси. Като казвам камбанка имам предвид, че има и дълбочина освен ширина със стеснение на чашката около средата на дълбочината. Цветенцата му погледнати фронтално приличат малко на петолъчка, заради петте листенца на венчелистчето. Цъфти много обилно цялото лято до Септември и после взеха да му падат листата неспасяемо и напълно олися. Не знам как зимува, защото успях да го овардя само за 6 месеца. На картинката неговите си листа са тези, които стоят точно над неговите си червени цъфтежи. Казвам го защото има и други видове в съседство до него на снимката. Да го имате предвид, да не се объркате. Ще очаквам с голямо нетръпение някой да го разпознае!

Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 15:00 от Eve Charlotte

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Прилича ми на китайска роза.  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 450
И на мен ми прилича на японска роза, оабче листата май са по-месести от нейните, ето виж снимка да прецениш същото ли е:

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
не е китайска роза, и цветовете, и листата са съвсем различни

# 4
  • Мнения: 64
И на мен ми прилича на китайска роза.
Само да попитам - увяхваха ли вечерта, цъфналите сутринта цветове? Доколкото се сещам, при китайската роза това беше характерно.

Майка ми имаше точно това:


Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 18:58 от bubanka

# 5
  • Мнения: 576
 На мен ми прилича на камелия.

# 6
  • Мнения: 25 633
Такова ли беше?


# 7
  • Мнения: 19
kalei,
Благодаря за предположението, но имам и китайска роза и не си приличат, но е вероятно да са от едно и също семейство. Листата на китайската роза са в малко по-сърцевидна форма, назъбени крайчета, за разлика от загиналото и по-големи. На него листата му бяха гладки и от страни и отпред и отзад. А цъфтежите на китайската роза отново са по-големи в диаметър (почти двойно) и нямат дълбочина, а предимно ширина, както и са много по-ефирни като текстура и падат за 24 часа и цъфтят само по едно, а на моето любимо, неизвестно цвете бяха по-сочни цветовете и стояха дълго цъфнали.


И на мен ми прилича на китайска роза.
Само да попитам - увяхваха ли вечерта, цъфналите сутринта цветове? Доколкото се сещам, при китайската роза това беше характерно.


Имам китайска роза. Не е тя. Тя цъфва и й падат цъфтежите през ноща, максимум до другия ден изкарва, а това стоеше цъфнало дълго.

Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 18:59 от bubanka

# 8
  • Мнения: 25 633
Погледна ли цветето, което ти показах?

# 9
  • Мнения: 19

Даааааааааа, УРАААААААААА! ТОВА Е! Как се казва и от къде да си купя?  Heart Eyes Hug Joy Laughing

# 10
# 11
  • Мнения: 19

Как` Сийка,

Благодаря ти много! Много! Много! МнОгООО!!!  Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Къде си? Да не изчезнеш преди да си ми отговорила, че ще получа инфаркт от радост!!! ))))))))


Благодаря тиииии!  newsm44 newsm68 newsm10
Веднага ще си потърся по интернет и ще си взема при първа възможност. Олеее, милех си, че вече съм се простила за винаги с любимото ми цвете, ама хей на имало и грамотни, доброжелателни хора!!!! Обичам те  как Сийке!  newsm51 newsm10 txtloves

Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 19:00 от bubanka

# 12
  • Мнения: 44
Здравейте на всички.Подариха ми този кипарис,но не знам точно как се казва и дали е кипарис всъщност....Какво е,за да открия инфо за това,как се оглежда.
    Благодаря!

http://media.snimka.bg/s1/5060/036364793.jpg

http://media.snimka.bg/s1/5060/036364794.jpg

Общи условия

Активация на акаунт