Притеснена съм-бебо не говори!

  • 2 682
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Едва ли е някакъв проблем. Накой деца като че ли просто ги мързи да говорят. Моя племенник не говореше въобще до почти втората си година само някакви членоразделно звуци. А сега е вече на 2 и половина и си говори макар и доста бебешки.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Ако това ще те успокои, ще ти призная, че синът ми проговори на 3,5г. До 3г си говореше с негови си думички, които само аз му разбирах. Едва след 3,5 г започнаха малко повече хора да му разбират. При момчетата наистина проговарянето е доста по-късно.
Е, малката на 1 година знаеше всички, които сме в нас и по имена и кой какво прави (например бати-учи, тати-боти (работи), Уана-гай(играй) и разни други). За това сега на 2,5г все още й се очудвам на приказките, защото не съм свикнала на тази възраст дете така да говори и да прави умозаключение. Но вече посвикнахме.
Не се притеснявай. Ще му дойде времето на говоренето. Пожелавам ти скоро да ти кажи МАМА - наистина е мило.
На тази възраст по-важното е като го питаш кой къде е да го посочва, т.е. да разбира какво го питаш и да ви разпознава.

# 17
  • Мнения: 2 614
Не се притеснявай, после ще има да си казваш:"ееех, къде е онази тишинка..."
Нали мамите с повече опит са ти казали, че след 2г и нещо ако не проговори - тогава е страшно...
Успокой се и всичко ще бъде наред!  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 952
На  етърва ми малкия е на  година и половина и не говори въобще....малко ми е странно...но ....при него късно стават нещата ... Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 769
Какво ще кажете по въпроса-имам ли основание за притеснение?
Нямаш подобни основания. Предполагам,че казва по някоя и друга сричка и си бръщолеви негови си неща. Всички деца са различни. НЯкои проговарят по-рано, други не. Дъщеря ми на вашата възраст наистина казваше изключително много думи, правеше и елементарни изречения. Но синът ми се задоволява в момента само с някои думички, като мама,баба,тата и прочие; не го виждам до два-три месеца да достигне нивото на сестра си. Но и не се притеснявам. Grinning

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван е на година и четери месеца и казва мама, тата, бау-бау, ало/на телефона/ и такива лесни неща, но трябва да му повтаряш постоянно за да се научи  Grinning

# 21
  • Мнения: 14 133
Не се притеснявай.Моят син се отприщи да говори след втората годинка.Много са хитрички.

# 22
  • Мнения: 1 878
Момчетата като че ли по-късно ги правят тия работи с говоренето (пък и не само  Mr. Green) Моя синковец беше на близо две и не бърбореше нищо свързано, а на една площадка една по-малка девойка направо ни скри топката с приказки  Crazy - тогава и аз се притеснявах, но сега наистина си казвам понякога на уб пък и често и на глас - млъкни за малко - само сме на маме това , мамеее онова, мамеее може ли дати кажа и ..................до  Crazy

# 23
Ама говорят децата, на китайски  Joy
На сестра ми хлапето проговори на три годинки. И тя си мислеше, че има някакъв проблем. Беше говорила преди това с лекар и той каза, че някои деца, особено изразено при момченцата, проговарят на 3 и повече години. Питай я сега какво и е  ooooh!  не млъкваааа. говори, бърбори и може да го прави 24 часа.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 625
Благодаря на всички,много сте мили.Надявам се скоро да дойде този момент,но и да позакъснее-веднага ще ви се похваля! Grinning

# 25
  • Мнения: 147
Хехехе типично в мъжки стил-аз нищо,че не говоря,ти си длъжна да ме разбираш и знаеш кво мисля Twisted EvilЕй, тия мъже от бебета си показват глезотиите,а после се чудим що мъжете ни са едни такива странни Joy
Не се притеснявай.И аз съм чувала,че момчетата по-късно проговарят.И слава богу-щото иначе оплакванията им ще започнат от 1 година и после така цял живот, представяш ли си? bowuu
Предполагам,че и моя синковец ще започне по-късно да бърбори,като се има впредвид,че таткото изобщо не е от приказливите Joy

# 26
  • Мнения: 22 905
Дани започна да казва по смислени думи/по-сложни фрази/ на 2,3г.Преди това само 5 разбираеми думи казваше,а още 5 измислени от него.Когато искаше нещо,само мъцкаше и мрънкаше.Беше ми се надула главата.

# 27
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Не се притеснявай. На моите кръстници момченцето приговори на 3 годинки.

# 28
  • София
  • Мнения: 301
Изчакай до две години и половина и едва тогава започвай да се притесняваш. Може би няма какво да ти каже и всичко му е наред Laughing

# 29
  • Мнения: 375
Няма място за притеснения.Не знам дали знаете но Айнщайн не е можел да говори до осемгодишна възраст....

Общи условия

Активация на акаунт